Προς το περιεχόμενο

Στα 499 δολάρια η τιμή του Xbox Series X;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν το τι κάνουν στις αγγελίες / πόσο τα πουλάνε / πόσο τα αγοράζουν

καθώς δεν έχω πουλήσει ΠΟΤΕ μου κονσόλα που έχω στην κατοχή μου (XBOX 360 Slim - XBOX One - XBOX One X) τώρα απλά περιμένω να αγοράσω το XBOX Series X που θα είναι η τελευταία μου κονσόλα

όπως και ΠΟΤΕ μου δεν έχω πουλήσει το παραμικρό που αφορά υπολογιστή.

Γιατί θα είναι η τελευταία σου????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

ρε φιλε δεν θελω να παιξω 1080 ΕΓΩ ομως....ΑΡΑ παιρνω αμεσα κιολας xbox one X !!! 4κ φουλ γκειμ και ασε το μικρο να κουρευεται

τι να το κανω το 1080 30 Fps ;

1080/60 θα ειναι το S ευκολα με βαση τα σπεκς του και σιγουρα θα κανει καλο scaling και στα 4κ...Anyways θα δεις, καλο gaming να εχουμε οπου κι αν παιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SchinasN είπε

To xbox one x δεν παίρνει game pass ; απλά δεν θα πάρει 2021 και έπειτα παιχνίδια

Τα πάντα παίρνει βρε συ αστούς να λένε... Τρελό εργαλείο είναι παίζει φουλ 4Κ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, nikosgalis είπε

Δηλώνω άσχετος με τις κονσόλες και θέλω μια γρήγορη βοήθεια. Σκέφτομαι να ξαναπιάσω το Microsoft Flight Simulator μετά από 15 χρόνια, και θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να πάρω το xbox ή να δώσω τα ίδια χρήματα για PC. (Δεν ξέρω αν θα παίξω άλλα παιχνίδια).

Επίσης, τα Joystick / Flight Sticks για PC είναι συμβατά με τις κονσόλες;  

Θενκς

Είναι μόνο για PC το FS.....νομίζω....

Επεξ/σία από pace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pace είπε

Γιατί θα είναι η τελευταία σου????

τώρα είμαι 48 χρονών

για πόσο λες θα παίζω ακόμα παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

τώρα είμαι 48 χρονών

για πόσο λες θα παίζω ακόμα παιχνίδια...

Για πάντα, γιατί να σταματήσεις??

Κι εγώ 40 είμαι και όποτε βρω χρόνο παίζω.....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

τώρα είμαι 48 χρονών

για πόσο λες θα παίζω ακόμα παιχνίδια...

Για πάντα ρε συ σιγά. 

Παιδιά δεν έχεις να παίζουν;

45-46 εγώ 

Επεξ/σία από Boubis1411
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pace είπε

Για πάντα, γιατί να σταματήσεις??

Κι εγώ 40 είμαι και όποτε βρω χρόνο παίζω.....

είπες την μαγική λέξη "χρόνος"

ότι αφορά το game pass που αναφέρει ένας φίλος παντού παίζει φίλε μου το Game Pass ειδικά αν έχεις έκδοση Ultimate τότε το χρησιμοποιείς για συνδρομή στο XBOX Live Gold έχεις XBOX Game Pass και φυσικά έχεις PC Game Pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SchinasN είπε

To xbox one x δεν παίρνει game pass ; απλά δεν θα πάρει 2021 και έπειτα παιχνίδια

Ναι άρα για κάποιον που το αγοράζει φέτος, εν έτι 2020, είναι κακή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dimitrisdim14 said:

Μακάρι να ίσχυαν τέτοια πλάνα δόσεων  και στην Ελλάδα . 35€ τον μήνα για όλες τις υπηρεσίες και μέσα και η τιμή δόσης για την κονσόλα  .  35€*24 μήνες  βγαινει 840€ . Που αν πάρεις την νέα κονσόλα σίγουρα θα βάζεις για 2 χρόνια gold και gamepass . Αλλά αυτά είναι μόνο για Αμερική λογικά ...

Πας σε μια οποιαδήποτε αλυσίδα και βάζεις την κονσόλα σε 24 άτοκες και έπειτα ενεργοποιείς το Ultimate και το βάζεις και αυτό στην πιστωτική. Το ίδιο βγαίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

ρε φιλε δεν θελω να παιξω 1080 ΕΓΩ ομως....ΑΡΑ παιρνω αμεσα κιολας xbox one X !!! 4κ φουλ γκειμ και ασε το μικρο να κουρευεται

τι να το κανω το 1080 30 Fps ;

Πόσο σίγουρος είσαι ότι το One X παίζει φούλ 4κ native όλα τα παιχνίδια? Είτε το Ps4 pro παίζει φούλ 4κ? Στα περισσότερα παιχνίδια οι αναλύσεις πέφτουν σε 1800p για το One X και 1440p για το ps4 pro. Δεν νομίζω κάποιος σώφρον άνθρωπος που ξέρει 5 πράγματα από specs να αγόρασε ps4 pro είτε Xbox one X για να παίζει native 4k ασχέτως άμα το marketing των εταιρειών τα πλασάρει σαν 4k ready κονσόλες.  Εγώ με το One X σε 1080p παίζω ασχέτως άμα έχω 4κ TV γιατί σε 1080p στα περισσότερα παιχνίδια το X βάζει SSAO και δείχνει τρομερά η εικόνα.

Το Series S με το One X θα είναι σαν να έχεις ένα laptop με αδύναμο 8c CPU και 5.200rpm HDD δίσκο ενώ το άλλο θα είναι σαν να έχεις ένα Desktop pc με πανίσχυρο 8c/16t cpu  και nvme SSD, αυτήν την διαφορά θα έχουν, από gpu λογικά θα είναι πάνω κάτω τα ίδια μπορεί και καλύτερο μιας και δεν ξέρουμε ακόμα από Navi σε Navi 2 αν έχουμε καλύτερες επιδόσεις clock to clock, αυτό που ήδη ξέρουμε είναι ότι τα 6TF GCN αρχιτεκτονικής αποδίδουν όσο τα 4TF Navi πάνω κάτω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Πόσο σίγουρος είσαι ότι το One X παίζει φούλ 4κ native όλα τα παιχνίδια? Είτε το Ps4 pro παίζει φούλ 4κ? Στα περισσότερα παιχνίδια οι αναλύσεις πέφτουν σε 1800p για το One X και 1440p για το ps4 pro. Δεν νομίζω κάποιος σώφρον άνθρωπος που ξέρει 5 πράγματα από specs να αγόρασε ps4 pro είτε Xbox one X για να παίζει native 4k ασχέτως άμα το marketing των εταιρειών τα πλασάρει σαν 4k ready κονσόλες.  Εγώ με το One X σε 1080p παίζω ασχέτως άμα έχω 4κ TV γιατί σε 1080p στα περισσότερα παιχνίδια το X βάζει SSAO και δείχνει τρομερά η εικόνα.

Το Series S με το One X θα είναι σαν να έχεις ένα laptop με αδύναμο 8c CPU και 5.200rpm HDD δίσκο ενώ το άλλο θα είναι σαν να έχεις ένα Desktop pc με πανίσχυρο 8c/16t cpu  και nvme SSD, αυτήν την διαφορά θα έχουν, από gpu λογικά θα είναι πάνω κάτω τα ίδια μπορεί και καλύτερο μιας και δεν ξέρουμε ακόμα από Navi σε Navi 2 αν έχουμε καλύτερες επιδόσεις clock to clock, αυτό που ήδη ξέρουμε είναι ότι τα 6TF GCN αρχιτεκτονικής αποδίδουν όσο τα 4TF Navi πάνω κάτω.

Άρα πάμε πίσω δέκα χρόνια οκ... Ωραία 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν το τι κάνουν στις αγγελίες / πόσο τα πουλάνε / πόσο τα αγοράζουν

καθώς δεν έχω πουλήσει ΠΟΤΕ μου κονσόλα που έχω στην κατοχή μου (XBOX 360 Slim - XBOX One - XBOX One X) τώρα απλά περιμένω να αγοράσω το XBOX Series X που θα είναι η τελευταία μου κονσόλα

όπως και ΠΟΤΕ μου δεν έχω πουλήσει το παραμικρό που αφορά υπολογιστή.

 Και λοιπον? Τι θες  να μας πεις με ολο αυτο το κατεβατο? Το νήμα εδώ αφορα το XBOX και οχι αν εσυ πούλας η οχι τα πράγματα σου...δικαιωμα σου αλλα δεν ενδιαφερει κανεναν εδώ μεσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alex Adams είπε

 Και λοιπον? Τι θες  να μας πεις με ολο αυτο το κατεβατο? Το νήμα εδώ αφορα το XBOX και οχι αν εσυ πούλας η οχι τα πράγματα σου...δικαιωμα σου αλλα δεν ενδιαφερει κανεναν εδώ μεσα.

Η απάντηση μου απευθύνεται σε έναν χρήστη που σχολίασε τις αγγελίες που πουλάνε τα XBOX σε υπερβολικές τιμές

δεν απευθύνεται σε εσένα που δεν σε ενδιαφέρει

ούτε εμένα φυσικά με ενδιαφέρει η άποψη σου/σχόλιο σου/μήνυμα σου χωρίς παρεξήγηση μου είναι αδιάφορη

αλήθεια αφού δεν σε ενδιαφέρει γιατί έγραψες το σχόλιο σου/απάντηση σου.?

εγώ ξέρω όταν δεν μας ενδιαφέρει ένα σχόλιο - ένα μήνυμα - ένα θέμα δεν απαντάμε/δεν σχολιάζουμε/δεν στέλνουμε μήνυμα

τέλος πάντων το θέμα είναι η τιμή του νέου XBOX Series X αφού την μάθαμε τώρα μένει να μάθουμε και τα χαρακτηριστικά του από την επίσημη πηγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Πας σε μια οποιαδήποτε αλυσίδα και βάζεις την κονσόλα σε 24 άτοκες και έπειτα ενεργοποιείς το Ultimate και το βάζεις και αυτό στην πιστωτική. Το ίδιο βγαίνει. 

Σωστός ναι ...  Ακριβώς τι ίδιο είναι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...