Προς το περιεχόμενο

Απο που βγηκε το nick σας .....


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

OPC - Είναι αρχικά και σημαίνει Opel Performance Concept.

( Η υπογραφή μιλάει απο μόνη της )

Μεγάλη πόρωση με τα Οpel απο όσο με θυμάμαι.

 

Τώρα σκέφτομαι να το κάνω HPC ( Ηigh Performance Concept)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Apo ton gnwsto zwgrafo Dali(mias kai stin proigoumeni omada mou zwgrafiza sto gipedo!), to 13 apo tin agapimeni mou omada(afti me tis evrwpaikes epityxies) kai to GR apo ta tsigara(entaksei,entaksei, apo tin Ellada ennow!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το CyberWalker το χρησιμοποιώ εδώ και 5 χρόνια.

Γεννήθηκε όταν πρωτομπήκα για chatting στους υπολογιστές της σχολής όπου για πρώτη φορά αντιμετόπιζα την ανάγκη να δημιουργήσω ένα ψευδώνυμο για το mIRC και κατευθείαν μου ήρθε αυτό.

ΓΙΑΤΙ;

Καταρχήν ήθελα κάτι που να θυμίζει navigator ή explorer αλλά τα ονόματα μου φάνταζαν πομπώδη και τελείως γραφικά και έτσι δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να δω αν είναι καν δεσμευμένα!

 

Ήθελα κάτι πιο εύηχο και σπάνιο, κάτι που να δείχνει τη διάθεσή μου για εξερεύνηση... και αφού αυτή επικεντρωνόταν στο διαδίκτυο, σκέφτηκα το Κυβερνοπερπατητής δηλαδή CyberWalker.

 

Μου άρεσε και μου αρέσει να ταξιδεύω. Μια αρχαιοελληνική ανάλυση των νοημάτων και εννοιών που κρύβονται πίσω από κάθε γράμμα του ονόματός μου (Γ,Ι,Α,Ν,Ν,Η,Σ) επίσης συνηγορούν σε αυτό (και μάλιστα υποδεικνύουν κυρίως ταξίδια θαλάσσης - Σας λέει κάτι το surfing ως όρος για περιήγηση στο διαδίκτυό... ;) )

 

Επ' ευκαιρίας έκανα και ένα flash-back, λίγο άσχετο με τα nick name στα PC αλλά πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον... :D

 

Στο εξοχικό θυμάμαι ( σε ηλικίες 12 με 18 ) λόγω του ότι γούσταρα τις περιηγήσεις και αναρριχίσεις 'φυγεί αδύνατον' - κάποια στιγμή ήρθε και το JonnieWalker. Αυτό αργότερα αντικαταστάθηκε από το 'τρελοεπιστήμονας' που μου έδωσαν οι φίλοι μου γιατί από μικρός έκανα κάτι περίεργα - για την ηλικία μας - πειράματα με ηλεκτρονικά και χημεία. Αργότερα το τρελοεπιστήμονας μεταφέρθηκε από το εξοχικό και στο Γυμνάσιο μέχρι που μια μέρα ήρθε το Penguin! Αυτό αν σας πω πως βγήκε θα καραφλιάσετε! :shock:

 

Επειδή η αλυσίδα των κλειδιών μου ήταν μακρουλή ( ;) ) και επειδή όπως έβγαινε και ξαναέμπαινε στην τσέπη μου, διέγραφε την περιφέρεια ενός μικρού φτερού, κάποιος με φαντασία στο διάλλειμα ήρθε και το είπε 'πιγκουίνου'!

(ήταν και στο κατάλληλο ύψος και μέγεθος) Ε, μετά από σιγή μερικών δευτερολέπτων στην παρέα και αφού συνειδητοποιοήσαμε όλοι μας ΤΙ ΕΙΠΕ το άτομο, έπεσε πολύ γέλιο και αρκετό δούλεμα! Ένα ακόμα nickname μόλις είχε γεννηθεί... δεν κράτησε για πολύ όμως! :?

Το περιπαικτικό 'τρελοεπιστήμονας' αποδείχτηκε ότι με χαρακτήριζε περισσότερο - η αλυσίδα άλλωστε συνήθως έμπαινε κανονικά στην τσέπη :P - και κράτησε μέχρι και το τέλος του Λυκείου μέχρι που και αυτό αντικαταστάθηκε από το πρώτο μου επίσημο πλέον on line nickname CyberWalker

 

Ένας κυβερνοπερπατητής σας χαιρετά! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

attosecond phaser γιατί ασχολούμε με laser και έναι κάτι που δεν υπάρχει

καποιοι προσπαθούν να φτίαξουν το attosecond laser, όταν και αν το φτιάξουν θα αλλάξω όνομα

phaser, είναι είναι ένα όπλο στο star trek και μοιάζει ηχητικά με το laser

ήθελα το nick μου να είναι λίγο σουρεαλιστικό και αστείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...