Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω επειδή βρίσκομαι σε ένα ορεινο χωριο και το ίντερνετ είναι κάπως δύσκολο ,τον τελευταίο καιρο με το v είχα συνέχεια τρελο ping απο 100-999 :lol: τώρα με το 2042 παίζω σταθερά κάπου 80-87. Ίσως να φταίει και το δικτυο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vassilis018 είπε

προς το παρόν οι σέρβερς είναι Αγγλία. Εγώ παίζω με 45-47ms ping

Τόση επιτυχία και ζήτηση που ακόμα δεν έχουν ανοίξει στην υπόλοιπη Ευρώπη?

Ποτέ δεν έπεσα <75 στο 10ωρο της trial, την ίδια στιγμή στο V είμαι στα 58-60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Τόση επιτυχία και ζήτηση που ακόμα δεν έχουν ανοίξει στην υπόλοιπη Ευρώπη?

Ποτέ δεν έπεσα <75 στο 10ωρο της trial, την ίδια στιγμή στο V είμαι στα 58-60.

στο V είμαι με  30-32. ναι Γερμανία ακόμα δεν έχουν δώσει servers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν

δεν ενεργοποιηθουν servers στη Frankfurt, οπως για τα προηγουμενα Battlefield, το ping δε πιστευω να πεσει κατω απο το 65 με 75/80 που ειναι τωρα!
Και βαζω το 65 γιατι 1 φορα το ειχα αλλα συνηθως ειναι γυρω στα 75, με 50αρα γραμμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2021 στις 8:06 ΠΜ, Grisos είπε

Καλημέρες

Adrenalin 21.11.2

  Απόκρυψη περιεχομένων

Battlefield™ 2042

  • Up to 14% increase in performance in Battlefield™ 2042 @ 4K Ultra Settings, using Radeon™ Software Adrenalin 21.11.2 on the 16 GB Radeon™ RX 6900 XT graphics card, versus the previous software driver version 21.10.4.RS-431
  • Up to 15% increase in performance in Battlefield™ 2042 @ 4K Ultra Settings, using Radeon™ Software Adrenalin 21.11.2 on the 16 GB Radeon™ RX 6800 XT graphics card, versus the previous software driver version 21.10.4.RS-432
  • Up to 11% increase in performance in Battlefield™ 2042 @ 4K Ultra Settings, using Radeon™ Software Adrenalin 21.11.2 on the 16 GB Radeon™ RX 6700 XT graphics card, versus the previous software driver version 21.10.4.RS-433

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ping δεν χρειαζεται να σας αφορα, απο την ωρα που ολοι παιζουμε με την ιδια "ζημια" απο οτι αν παιζαμε στην Γερμανια. Ελαχιστο προβαδισμα Αγγλια και γυρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι

22 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το Ping δεν χρειαζεται να σας αφορα, απο την ωρα που ολοι παιζουμε με την ιδια "ζημια" απο οτι αν παιζαμε στην Γερμανια. Ελαχιστο προβαδισμα Αγγλια και γυρω

Είμαστε η τελευταία τρύπα του ζουρνά στο καλώδιο. Όπως και να το κάνεις, όλο και κάτι παραπάνω θα χάνουμε.

Επιπλέον, αν κρίνω από το που με πετάει στο 3, στο 1 και στο V αν δεν βάλω συγκεκριμένες περιοχές, δεν είναι ότι καλύτερο το σύστημά τους.

Σκέψου κι αυτό, τέλος. Στο V, στα ίδια φίλτρα,  έχω από 60παράκάτι μέχρι 100πλας. Διαλέγω που θα μπω (και εννοείται ότι μπορεί να πετύχω κόσμο με 12 έως 25...0 ελπίδα). Εδώ, μου λέει κανείς ότι με βάζει με άλλους 75δες αυτόματα (κατά το δυνατόν) κι όχι με 120 40δες, 6 30δες και 1 20ρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιξα ένα παιχνίδι στο V μετά από καιρό, απόλυτα smooth στα High με FFR On. Δεν εμφανίστηκε και το πρόβλημα με το λόξυγγα που είχα.

Κάτι πρέπει να κάνουν με το 2042, πας να παίξεις μετά από μια δύσκολη μέρα να ξεσπάσεις και τελικά σου σπάνε τα νεύρα. Την τελευταία φορά βλέπω ένα τύπο που δεν με είχε δει, πάω να τον πυροβολήσω, παγώνει στιγμιαία η εικόνα και με έφαγε. Ε άντε στο $#%$%$%^$. 

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τελικά είναι τόσο κακογραμμένο το παιχνίδι ή αν φταίει η CPU μου. Οκ, δεν είναι top tier, αλλά μετράει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ftth to ping είναι γύρω στα 60μς εχω δει 57 και 65
Γενικά το game τρέχει μια χαρά νερο χωρίς κολλήματα stutters η οτιδήποτε αλλο πέραν των bugs που εμφανίζονται καμιά φορά... σήμερα κάποιος ανέβαινε μια αόρατη σκάλα στο πουθενά μέσα στο χωράφι... Μόλις γύρισα και έκανε κάτι άλλο render  και κοίταξα πάλι πίσω είχε εξαφανιστεί

Το μόνο περίεργο είναι ότι to gpu usage δεν τερματίζει παίζει στο 75-85%
Με την πρώτη ματια δίνει την εντύπωσή σαν να μην επαρκεί o 5900χ - cpu botleneck, η gpu in batle σχεδόν πάντα είναι ταυτόχρονα power και voltage limited  max 300-310w me τον cpu σχετικά στο χαλαρό 20-30% και αν κάποιο thread τερματίζει καμία φορά είναι στιγμιαίο

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/11/2021 στις 10:12 ΜΜ, vassilis018 είπε

να πουλήσω τον 5800Χ να πάω σε Intel αν είναι, ως και εδώ φανμποίσμος 

 

Δεν πειράζει. Εσύ που δεν είσαι φανμποης κάτσε με τον amd να τρώει πατομπούκαλο σε ότι ζητάει cpu και να λες ότι είναι Σάββατο. Από αντίστοιχο tier Intel (και από κατώτερα κάποια, αλλά λέμε), σε bf 2042 δεν πρόκειται να πάρεις κεφάλι. Αλλά προπαντώς "νε Κούλα, αιμαίνα αίχοι 543 πιρείναις κε τιν αίχο μαιγάλυ".

Επεξ/σία από Occultist
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Occultist είπε

Δεν πειράζει. Εσύ που δεν είσαι φανμποης κάτσε με τον amd να τρώει πατομπούκαλο σε ότι ζητάει cpu και να λες ότι είναι Σάββατο. Από αντίστοιχο tier Intel (και από κατώτερα κάποια, αλλά λέμε), σε bf 2042 δεν πρόκειται να πάρεις κεφάλι. Αλλά προπαντώς "νε κούλα, αιμαίνα αίχοι 543 πιρείναις κε τιν αίχο μαιγάλυ".

Μπουκάλι με Ryzen 5800X...Τι λέει ο άνθρωπος...😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φταιει μονο ο Ryzen αλλα ο συνδιασμος του με nvidia συν το χρόνιο προβλημα της frostbyte με την χρηση της CPU που μαλλον δεν διορθώνεται με τιποτα.

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είχα stuttering με 68% CPU. Ξήλωμα adrenaline 21.11.3 με DDU και πέρασμα 21.11.2 και έγινε βουτυρο πάλι αλλά ξανά με χαζά utilization φάση CPU 68% GPU 50-65%. Frames γενικά από 95-130 με config από Fr33thy @1440p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Occultist είπε

Δεν πειράζει. Εσύ που δεν είσαι φανμποης κάτσε με τον amd να τρώει πατομπούκαλο σε ότι ζητάει cpu και να λες ότι είναι Σάββατο. Από αντίστοιχο tier Intel (και από κατώτερα κάποια, αλλά λέμε), σε bf 2042 δεν πρόκειται να πάρεις κεφάλι. Αλλά προπαντώς "νε Κούλα, αιμαίνα αίχοι 543 πιρείναις κε τιν αίχο μαιγάλυ".

τι λες βρε θηρίο? απάντησες μετά από 2 εβδομάδες?  τόσο γρήγορος όσο οι μνήμες στο σύστημα σου? 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...