Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το παιχνίδι θα με τρελάνει. Αύξησα το FOV στο 85 και 2 πίστες που έπαιξα έτρεχε νερό στα medium. Στην Αίγυπτο και στην Ινδία. FPS από 65 έως 90+.  Το περισσότερο χρόνο ήταν smooth. Ping 62. Μήπως φταίει ότι έβαλα το LLC στο Auto από το Power Saving που το είχα και έχανα επιδόσεις;; Τι να πω, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.😆

Πάντως παρ' όλες τις ελλείψεις του, είναι εθιστικότατο και ευχάριστο, γίνονται επικές μάχες. Ελπίζω να του προσθέσουν και άλλες πίστες και όπλα, φτάνει να μην αρχίσει το άρμεγμα...

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Αυτό το παιχνίδι θα με τρελάνει. Αύξησα το FOV στο 85 και 2 πίστες που έπαιξα έτρεχε νερό στα medium. Στην Αίγυπτο και στην Ινδία. FPS από 65 έως 90+.  Το περισσότερο χρόνο ήταν smooth. Ping 62. Μήπως φταίει ότι έβαλα το LLC στο Auto από το Power Saving που το είχα και έχανα επιδόσεις;; Τι να πω, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.😆

Πάντως παρ' όλες τις ελλείψεις του, είναι εθιστικότατο και ευχάριστο, γίνονται επικές μάχες. Ελπίζω να του προσθέσουν και άλλες πίστες και όπλα, φτάνει να μην αρχίσει το άρμεγμα...

το παιχνίδι είναι κακογραμμένο, ότι και να κάνουμε αν δεν το διορθώσουν δεν θα δούμε άσπρη μέρα. Φίλος με 5900Χ και 3080ti έχει από 90 μέχρι 140 fps. oυπς έγραψα AMD καταλάθος? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Αυτό το παιχνίδι θα με τρελάνει. Αύξησα το FOV στο 85... 😆

Άκου κάτι αντίστοιχο από PS5:

Παίζω από τη μέρα που κυκλοφόρησε το game (19/11) με FOV 74 (horizontal 90). Είναι σαν να έχει input lag. Σαν να έχω ανοίξει VSYNC σε PC... Εννοείται unplayable.

Χθες μου τη βαράει και βάζω FOV 90. Αλλάζουν όλα και η απόκριση είναι άμεση... Επιτέλους παίζει όπως πρέπει. Τι να πεις...

BTW ξέρουμε αν και πότε θα προσθέσουν servers και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες? Διάβασα σε προηγούμενο post ότι αυτή τη στιγμή έχουν servers μόνο στην Αγγλία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AnimaTronic είπε

Άκου κάτι αντίστοιχο από PS5:

Παίζω από τη μέρα που κυκλοφόρησε το game (19/11) με FOV 74 (horizontal 90). Είναι σαν να έχει input lag. Σαν να έχω ανοίξει VSYNC σε PC... Εννοείται unplayable.

Χθες μου τη βαράει και βάζω FOV 90. Αλλάζουν όλα και η απόκριση είναι άμεση... Επιτέλους παίζει όπως πρέπει. Τι να πεις...

BTW ξέρουμε αν και πότε θα προσθέσουν servers και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες? Διάβασα σε προηγούμενο post ότι αυτή τη στιγμή έχουν servers μόνο στην Αγγλία...

Άγνωστο πότε θα βάλουν σέρβερς στην Γερμανία. Βλέπεις jackfrags να παίζει με 10ms ping και σε πιάνει κοκομπλόκο :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Άκου κάτι αντίστοιχο από PS5:

Παίζω από τη μέρα που κυκλοφόρησε το game (19/11) με FOV 74 (horizontal 90). Είναι σαν να έχει input lag. Σαν να έχω ανοίξει VSYNC σε PC... Εννοείται unplayable.

Χθες μου τη βαράει και βάζω FOV 90. Αλλάζουν όλα και η απόκριση είναι άμεση... Επιτέλους παίζει όπως πρέπει. Τι να πεις...

BTW ξέρουμε αν και πότε θα προσθέσουν servers και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες? Διάβασα σε προηγούμενο post ότι αυτή τη στιγμή έχουν servers μόνο στην Αγγλία...

For people wondering why the FOV in #BattlefieldBeta feels different to cod, its measuring the Vertical FOV, whereas cod uses Horizontal. CoD:BF 120H:89V 110H:78V 100H:68V 90H:59V 80H:50V

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Άκου κάτι αντίστοιχο από PS5:

Παίζω από τη μέρα που κυκλοφόρησε το game (19/11) με FOV 74 (horizontal 90). Είναι σαν να έχει input lag. Σαν να έχω ανοίξει VSYNC σε PC... Εννοείται unplayable.

Χθες μου τη βαράει και βάζω FOV 90. Αλλάζουν όλα και η απόκριση είναι άμεση... Επιτέλους παίζει όπως πρέπει. Τι να πεις...

BTW ξέρουμε αν και πότε θα προσθέσουν servers και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες? Διάβασα σε προηγούμενο post ότι αυτή τη στιγμή έχουν servers μόνο στην Αγγλία...

EA οπότε you know

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, vassilis018 είπε

Άγνωστο πότε θα βάλουν σέρβερς στην Γερμανία. Βλέπεις jackfrags να παίζει με 10ms ping και σε πιάνει κοκομπλόκο :P 

Πριν λίγο πάντως που έβλεπα JackFrags του κρασαρε το παιχνίδι 2 φορές. 

Δεν είπε τίποτα,  απλά βλέπαμε το desktop του μέχρι να συνδεθεί ξανά. 

Αν κρασαρει και στον jack f.  είναι θέμα τύχης σε ποιόν παίζει νορμάλ και σε ποιόν όχι. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panoskatos είπε

Πριν λίγο πάντως που έβλεπα JackFrags του κρασαρε το παιχνίδι 2 φορές. 

Δεν είπε τίποτα,  απλά βλέπαμε το desktop του μέχρι να συνδεθεί ξανά. 

Αν κρασαρει και στον jack f.  είναι θέμα τύχης σε ποιόν παίζει νορμάλ και σε ποιόν όχι. 

γιατί να πει; τα παίρνει από ΕΑ για να σας πει να πάρετε το παιχνίδι :P 

όχι να πει κακά λογάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήδη έπεσε κ στα 37€ από σε bf sale. Αυτές τις μέρες.

 

EA, 2018: "Don't like it, don't buy it" 

 

*Το Πορταλ έχει περισσότερο κόσμο και μεγαλύτερη δημοσιότητα στο yt παρεπιπτόντως από το main game διαβάζοντας σχόλια χρηστών... ( και το αξίζει )

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Μπραβο σε οσους καταφερνουν και συνεχιζουν να το παιζουν-εγω το παρατησα μετα απο 25 ωρες. Ανετα το χειροτερο ΑΑΑ FPS που εχω παιξει.

Λογικό να το παρατήσεις.  Υπάρχουν πράγματα που συμβιβάζεσαι,  τα συνηθίζεις ή ακόμα και σου αρέσουν.  Έτσι εγώ βίωσα κάποιες αλλαγές που έγιναν στο bf5 που όμως παραμένει να είναι battlefield. 

Στο 2042 είναι οφθαλμοφανές ότι οι dev έριξαν όλο τους το βάρος και την προσπάθεια να αντιγράψουν το επιτυχημένο call of duty των δύο τελευταίων ετών σε πράγματα πραγματικά ασήμαντα.  Animations,  φωνές , εισαγωγικά βίντεο,  εμφάνιση κτλ κτλ. 

Και κάποια από τα παραπάνω μπορεί να τα δεχτώ,  να συμβιβαστώ και να παίξω τον αγαπημένο μου τίτλο battlefield αλλά δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα αυτούς τους άθλιους χάρτες που φτιάχτηκαν στο "πόδι" μόνο και μόνο για να υπάρχει κάποιο μέρος για να παίξεις. 

Οι χάρτες πραγματικά αυτού του παιχνιδιού είναι ότι χειρότερο έχει υπάρξει σε fps παιχνίδι και με αυτό δεν μπορώ να συμβιβαστώ. 

Όποιο patch και να βγάλουν δεν μπορεί να σωθεί το παιχνίδι 

Τα κτήρια και συνολικά ότι υπάρχει σε παλιότερους τίτλους του παιχνιδιού είναι κλάσης ανώτερα,  δεν μπορεί να μπαίνεις σε χάρτες του bf3 και του bad company 2 που βγήκαν πριν μια δεκαετία και να χαζεύεις και να βλέπεις στο σήμερα αυτή την αηδία του 2042 .

Αν θέλει η Dice να σώσει τον τίτλο πρέπει να βγει το γρηγορότερο δυνατόν ένα νέο battlefield και να πάρουν πόδι όσοι είναι υπεύθυνοι για το 2042 .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Λογικό να το παρατήσεις.  Υπάρχουν πράγματα που συμβιβάζεσαι,  τα συνηθίζεις ή ακόμα και σου αρέσουν.  Έτσι εγώ βίωσα κάποιες αλλαγές που έγιναν στο bf5 που όμως παραμένει να είναι battlefield. 

Στο 2042 είναι οφθαλμοφανές ότι οι dev έριξαν όλο τους το βάρος και την προσπάθεια να αντιγράψουν το επιτυχημένο call of duty των δύο τελευταίων ετών σε πράγματα πραγματικά ασήμαντα.  Animations,  φωνές , εισαγωγικά βίντεο,  εμφάνιση κτλ κτλ. 

Και κάποια από τα παραπάνω μπορεί να τα δεχτώ,  να συμβιβαστώ και να παίξω τον αγαπημένο μου τίτλο battlefield αλλά δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα αυτούς τους άθλιους χάρτες που φτιάχτηκαν στο "πόδι" μόνο και μόνο για να υπάρχει κάποιο μέρος για να παίξεις. 

Οι χάρτες πραγματικά αυτού του παιχνιδιού είναι ότι χειρότερο έχει υπάρξει σε fps παιχνίδι και με αυτό δεν μπορώ να συμβιβαστώ. 

Όποιο patch και να βγάλουν δεν μπορεί να σωθεί το παιχνίδι 

Τα κτήρια και συνολικά ότι υπάρχει σε παλιότερους τίτλους του παιχνιδιού είναι κλάσης ανώτερα,  δεν μπορεί να μπαίνεις σε χάρτες του bf3 και του bad company 2 που βγήκαν πριν μια δεκαετία και να χαζεύεις και να βλέπεις στο σήμερα αυτή την αηδία του 2042 .

Αν θέλει η Dice να σώσει τον τίτλο πρέπει να βγει το γρηγορότερο δυνατόν ένα νέο battlefield και να πάρουν πόδι όσοι είναι υπεύθυνοι για το 2042 .

Συμφωνω απολυτα. Μπορω να συμβιβαστω με τα απειρα bugs και το τραγικο performance αλλα το core του παιχνιδιου ειναι τοσο σαπιο που οσα patch και να βγουν δεν υπαρχει περιπτωση να διορθωθει. Οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να πιαστω απο πουθενα, ειλικρινα δεν υπαρχει απολυτως τιποτα που να μου αρεσει σε αυτο το παιχνιδι.

Απορω παντως πως το κυκλοφορησαν σε τοσο αθλια κατασταση. Κριμα παντως γιατι το περιμενα πως και πως και τωρα βλεπω το αγαπημενο μου franchise να ειναι στα τελευταια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πάντως πιο είναι το πρόβλημα με τους χάρτες συγκεκριμένα. Πραγματικά ρωτάω, δεν ειρωνεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...