Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πω! Ξύπνησε άσχημες μνήμες αυτό το φαινόμενο... φάγαμε τα νιάτα μας παλεύοντας με το stuttering εδώ και μια δεκαετία. Θέμα της μηχανής γραφικών είναι. Όλα της σειράς το χαν. Άλλες φορές το έφτιαχναν έπειτα το χαλούσαν πάλι.. Σε όλα το εντόπισα από το 3 έως το 5 ( 3 4 1 5 ). Βέβαια σε όλα μετά από 2-3 χρόνια αφότου κυκλοφόρησε συνήθως δεν υπήρχε πρόβλημα απόδοσης μετά από δοκιμές μου. Είναι κουσουρι που τραβάνε όλα τα Battlefield.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο 2042 στην αρχη δεν ειχα stutters προσωπικα. Ναι, η αποδοση δεν ηταν αυτη που περιμενα για αυτο που εβλεπα (ισως οντως τα 128 να ηταν το θεμα μιας και ακομα δεν εχω παιξει τα 64 bt).

Στο 5 δεν ειχα κανενα θεμα. Στο 1, παραδοξως μου ειχαν εμφανιστει τα stutters αργοτερα. Παιζει να ηταν κοντα στο update οπου αν ξεκινουσες το Game με ελληνικους χαρακτηρες, να μην μπορεις να γραψεις, ακομα και αν στα windows ειχε γυρισει παλι λατινικα. Αλλα τα stutters του 1 το εκαναν τελειως unplayable για εμενα. Μια περιοδο δεν επαιζα γιατι δεν γινοταν. Αυτο που βλεπω στο JF, ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γίνει κάτι αξιόλογο στην season 1, τότε δεν νομίζω να υπάρξει κ γυρισμός σε αυτο το υποτιθέμενο fps ,(  γιατί battlefield  απαγορεύεται να το ονομάσει κάποιος...) στην ουσία καινούργια maps κ εννοείται playable οι χάρτες, θα αλλάξουν το σκηνικό, όχι τίποτα άλλο απλά επειδή ο κόσμος έχει ψιλοσκασει για κάτι πιο αξιόλογο, χίλιες φορές να συνεχιζόταν το support στο bfv παρά ετούτο χαλί..... 

εγώ πάντως συνεχίζω να ελπίζω ότι θα γίνει παιχνίδι κάποια στιγμή.... κ έχω τεράστια αγωνία να δω πόσο θα το στηρίζουν ακόμα.(μιας κ καινούργιο τίτλο απο το 24 απο ότι λένε)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 λεπτά πριν, pip1908 είπε

εγώ πάντως συνεχίζω να ελπίζω ότι θα γίνει παιχνίδι κάποια στιγμή....

Συνήθως γίνονται "καλά" πριν βγει το επόμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Στο 2042 στην αρχη δεν ειχα stutters προσωπικα. Ναι, η αποδοση δεν ηταν αυτη που περιμενα για αυτο που εβλεπα (ισως οντως τα 128 να ηταν το θεμα μιας και ακομα δεν εχω παιξει τα 64 bt).

Στο 5 δεν ειχα κανενα θεμα. Στο 1, παραδοξως μου ειχαν εμφανιστει τα stutters αργοτερα. Παιζει να ηταν κοντα στο update οπου αν ξεκινουσες το Game με ελληνικους χαρακτηρες, να μην μπορεις να γραψεις, ακομα και αν στα windows ειχε γυρισει παλι λατινικα. Αλλα τα stutters του 1 το εκαναν τελειως unplayable για εμενα. Μια περιοδο δεν επαιζα γιατι δεν γινοταν. Αυτο που βλεπω στο JF, ειναι οκ.

Πρέπει να κάνει στην άκρη το κουφάρι της Dice και να χρησιμοποιηθεί η μηχανή γραφικών του Titanfall 2 /ή Apex Legends της RESPAWN που έτρεχε και τρέχει νεράκι.

Παρότι modified source, στο 1ο και UE 4 στο δεύτερο ( που ακούμε για stutters ) δεν έχει κανένα πρόβλημα.

ή να χρησιμοποιηθεί Vulcan api

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα παραδόξως τα stutter σε αυτό το update εξαφανίστηκαν που γκρίνιαζα για το performance.

 Στις AMD πρεπει να δουλεύει καλύτερα σε αυτό το θέμα.

 Ενας στο chat του παιχνιδιού έγραψε για κολλήματα και Stutter στις NVIDIA.

 Ε, λόγικό μου φαίνεται. Αφού η AMD έχει RDNA, είναι ΖΩΝΤΑΝΗ, δεν είναι NVIDIA που έχει μόνο ολοκληρωμένα κυκλώματαχαχαχαχα πλάκα κάνω😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stuttering ήταν που με ενοχλούσε στους 128 παίκτες, δεν ήταν πρόβλημα με τη διακύμανση των fps.

 Έχει φτιάξει πολύ αισθητά από το τελευταίο patch, έχει εξαλειφθεί και τώρα το απολαμβάνω😂 καλύτερα και χωρίς να αλλάξω επεξεργαστή, να αλλάξω τον άξιο κατά τα άλλα 3600Χ μου, παρόλο που έπεσαν οι τιμές. Θα περιμένω.

Τέλεια, DICE, good job!😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα μετά από καιρό να παίξω πάλι μπας και έχει αλλάξει κάτι. Τίποτα, τα ίδια σ&^%α. Αυτό το πράγμα δεν είναι BF. 

Τα κατάφεραν πάντως και έφτιαξαν ένα game που κάνει το BF V να φαίνεται έπος. Είναι και αυτό σπουδαίο επίτευγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μέρα αύριο για το Battlefield 2042😂

 https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-2042-update-notes-1-0

Ελάτε όλοι μαζί να σώσουμε το battlefield 2042

#SaveBattlefield2042😂

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...