Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/1/2021 στις 1:16 ΠΜ, 7nisiotis είπε

Αν είναι μια μίξη 3-4 ( περισσότερο προς το 3 εύχομαι - αν κ το τότε "θαύμα" δύσκολο να επαναληφθεί )

Το 3 δεν υπάρχει περίπτωση να επαναληφθεί,  εδώ πήραν κάποιους χάρτες από το 3 τους βάλανε στο 4 και ήταν χειρότεροι,  θέλει προσπάθεια να πάρεις κάτι καλό που έχεις φτιάξει και να το χαλάσεις! 

Το 3 ήταν το πιο "battlefield" battlefield που έχει βγάλει η dice,  στο 4 ξεκίνησαν τα παρατράγουδα με την απόλυτη σιχαμαρα το ταρατσοκαμπερωμα. Στο 1 έγινε αρκετά καλή δουλειά και στο 5 τα έκαναν σαλάτα. 

Για το 6 κρατάω μικρό καλάθι μιας και βλέπουν ότι το cod έχει πάρει πάλι τα πάνω του οπότε τους βλέπω να φτιάχνουν ένα μπουρδέλο για να προσελκυσουν κόσμο. Όσο για το anti cheat που είναι ανύπαρκτο εγώ δεν θα τους κάνω την χάρη ξανά να αγοράσω παιχνίδι τους και να μπαίνει το κάθε νιάνιαρο με cheat και να το παίζει μάγκας. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, panoskatos είπε

Το 3 δεν υπάρχει περίπτωση να επαναληφθεί,  εδώ πήραν κάποιους χάρτες από το 3 τους βάλανε στο 4 και ήταν χειρότεροιθέλει προσπάθεια να πάρεις κάτι καλό που έχεις φτιάξει και να το χαλάσεις

Το 3 ήταν το πιο "battlefield" battlefield που έχει βγάλει η dice,  στο 4 ξεκίνησαν τα παρατράγουδα με την απόλυτη σιχαμαρα το ταρατσοκαμπερωμα. Στο 1 έγινε αρκετά καλή δουλειά και στο 5 τα έκαναν σαλάτα. 

Για το 6 κρατάω μικρό καλάθι μιας και βλέπουν ότι το cod έχει πάρει πάλι τα πάνω του οπότε τους βλέπω να φτιάχνουν ένα μπουρδέλο για να προσελκυσουν κόσμο. Όσο για το anti cheat που είναι ανύπαρκτο εγώ δεν θα τους κάνω την χάρη ξανά να αγοράσω παιχνίδι τους και να μπαίνει το κάθε νιάνιαρο με cheat και να το παίζει μάγκας. 

Αν μπορούσα να βάλω 2Χ Thank you θα τα έβαζα.. Αποτύπωσες αυτά που θα έγραφα στη συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BF1942 και εννοείται BF2.  Μετά το χάος και ατελείωτο fragfest ala cod. Παραμεγαλωσα για FPS, αλλά τα 2 πρώτα ήταν ανεπανάληπτα παιχνίδια. Στο BC2 τα παράτησα. Είπα να ξαναμπώ λίγο στο πνεύμα όταν αποφάσισε η εταιρία να γυρίσει στο WW2 concept πάλι, αλλά ήταν απογοήτευση για μένα. Δεν θύμιζε σε τίποτα παιχνίδι 2ουΠΠ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, panoskatos είπε

Το 3 δεν υπάρχει περίπτωση να επαναληφθεί,  εδώ πήραν κάποιους χάρτες από το 3 τους βάλανε στο 4 και ήταν χειρότεροι,  θέλει προσπάθεια να πάρεις κάτι καλό που έχεις φτιάξει και να το χαλάσεις! 

Το 3 ήταν το πιο "battlefield" battlefield που έχει βγάλει η dice,  στο 4 ξεκίνησαν τα παρατράγουδα με την απόλυτη σιχαμαρα το ταρατσοκαμπερωμα. Στο 1 έγινε αρκετά καλή δουλειά και στο 5 τα έκαναν σαλάτα. 

Για το 6 κρατάω μικρό καλάθι μιας και βλέπουν ότι το cod έχει πάρει πάλι τα πάνω του οπότε τους βλέπω να φτιάχνουν ένα μπουρδέλο για να προσελκυσουν κόσμο. Όσο για το anti cheat που είναι ανύπαρκτο εγώ δεν θα τους κάνω την χάρη ξανά να αγοράσω παιχνίδι τους και να μπαίνει το κάθε νιάνιαρο με cheat και να το παίζει μάγκας. 

Θα συμφωνούσα και εγώ απόλυτα αν δεν είχες βγάλει από την εξίσωση το BF2. Το απόλυτο BF για μένα. (No kill cam, no health regen,no auto repair, ammo only from support class, spawn at the squad leader only, commander) και άλλα πολλά που έκαναν το παιχνίδι πιο ομαδικό. Στα συν του παιχνιδιού το punkbuster και το software αλλά και πάνω από όλα το hardware ban σε όποιον πονηρό πιανόταν και έκλεβε. Άλλωστε και το 3 περιέχει χάρτες από το 2 (back to Karkand) χωρίς την ίδια επιτυχία. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Θα συμφωνούσα και εγώ απόλυτα αν δεν είχες βγάλει από την εξίσωση το BF2. Το απόλυτο BF για μένα. (No kill cam, no health regen,no auto repair, ammo only from support class, spawn at the squad leader only, commander) και άλλα πολλά που έκαναν το παιχνίδι πιο ομαδικό. Στα συν του παιχνιδιού το punkbuster και το software αλλά και πάνω από όλα το hardware ban σε όποιον πονηρό πιανόταν και έκλεβε. Άλλωστε και το 3 περιέχει χάρτες από το 2 (back to Karkand) χωρίς την ίδια επιτυχία. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ.

To bf2 το έβγαλα απο την εξίσωση γιατί κάνω αναφορά στην σύγχρονη εκδοχή με frostbite που ξεκίνησε απο το bfbc2 και τελειοποιήθηκε  στο bf3 . Γιατί ακόμα και σήμερα μπορεί κάποιος να βάλει το bf3 που δεν το έχει παίξει ξανά και να μην του κακοφανούν τα γραφικά , αφού ακόμα και σήμερα σε κάποια σημεία δείχνουν   εκπληκτικά . Αν παίξει κάποιος σήμερα το bf2 θα του φανεί αρκετά παλιομοδίτικο. 

Για τα υπόλοιπα που λες εννοείται θα συμφωνήσω αλλά κάποια σκηνικά που έχω βιώσει στο bf3 που να γίνεται ο κακός χαμός με τανκς , αεροπλάνα ελικόπτερα πεζικό κτλ και με την βοήθεια των οπτικών και ηχητικών εφέ δεν τα έχω δει σε άλλο battlefield σε αυτη την κλίμακα.

Το bf2 πρέπει να το έπαιξα τελευταία φορά πριν 4 με 5 χρόνια , έκτοτε μου έχει έρθει κάποιες φορές αν το πάιξω ξανά αλλά δεν θυμάμαι που εχω καταχωνιάσει το CD !!! :) 

Αυτο που σκέφτομαι τώρα είναι οτι στο bf2 έπαιζα αποκλειστικά μόνο infantry , αεροπλάνο δεν πρέπει να πήρα ποτέ και τανκς πολύ λίγες φορές .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2021 στις 2:34 ΜΜ, panoskatos είπε

Γιατί ακόμα και σήμερα μπορεί κάποιος να βάλει το bf3 που δεν το έχει παίξει ξανά και να μην του κακοφανούν τα γραφικά

B8B.gif

Άσε θέλω να το κάνω αυτό εδώ και μήνες αλλά δεν έχω κάρτα ρε φίλε! #ΦΑΚ

Τι απίστευτες αναμνήσεις έχω από αυτό το παιχνίδι. Ξενύχτια, χαμένα διαγωνίσματα αλλά ήταν κ@υλα με παρέα οι καλύτερες ώρες. 

Θα ξεχάσω τα ελικόπτερα που έριχνα με το τανκ και 3 το βράδυ να μου ξεφύγει φωνή μες το σπίτι χαχαχα. Μάχες με ελικόπτερα κλπ; Το τι plays έκανα τότε ρε φίλε σαν δαιμονισμένος έπαιζα και στα 60Hz. ΑΑΑΑΑΧΧ 16 προς-17 χρονών ήμουν τότε αλλά σαν χθές μου φαίνεται. Πλέον 26 και δεν έχει βγει άλλο παιχνίδι να μου μεταφέρει αυτό το συναίσθημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλοί ισχυρίζονται ότι θα είναι ένα remastered Battlefield 3. Εγώ θέλω πάντως πρώτα και πάνω από όλα να έχει ένα πολύ καλό anticheat system. 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Warzone έχει το καλύτερο gunplay αυτή τη στιγμή, το ''βάρος'' όταν πυροβολάς και το movement είναι αρκετά απολαυστικό. Στο BF αν πας μετά σου φαίνεται ψεύτικο χωρίς recoil. Αυτά θέλουν βελτίωση στο επόμενο BF και να βάλουν κάνα σοβαρό anticheat system μιας και dedicated servers δεν θα παίξουν κλασικά.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάντως το Warzone έχει το καλύτερο gunplay αυτή τη στιγμή, το ''βάρος'' όταν πυροβολάς και το movement είναι αρκετά απολαυστικό. Στο BF αν πας μετά σου φαίνεται ψεύτικο χωρίς recoil. Αυτά θέλουν βελτίωση στο επόμενο BF και να βάλουν κάνα σοβαρό anticheat system μιας και dedicated servers δεν θα παίξουν κλασικά.

 

Για το dadicated μην παίρνεις και όρκο. Άλλωστε έδωσαν servers στο λαό και στο πρόσφατο BFV.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Για το dadicated μην παίρνεις και όρκο. Άλλωστε έδωσαν servers στο λαό και στο πρόσφατο πρόσφατα στο BFV.

Με τραγελαφικά αποτελέσματα από την "κοινότητα" που δεν ήξερε τι σημαίνει ff ή ότι δεν χρειάζεται ολόκληρη γεμιστήρα για να πεθάνει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι περίεργος για το τι απαιτήσεις θα έχει. Βλέπω να θέλει το λιγότερο κάνα i9-9900k και RTX 3070 για να το παίξεις με όλα στο μέγιστο επίπεδο γραφικών.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...