Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, black66.gr είπε

https://comicbook.com/gaming/news/battlefield-6-multiplayer-feature-leak-ps5-xbox-series-x-pc/

Dafuk!!! Θα έχουμε λιμούς, σεισμούς και καταποντισμούς;;;; 

Δηλαδή μόνο ο Κούλης θα λείπει, αλλά και γι'αυτό δεν παίρνω όρκο 🤪🤪🤪.

@_Tom_Henderson_ · Apr 1, 2021
 
1πριλια
Επεξ/σία από Dangor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ένα BF4 με next-gen visuals πρέπει να δώσουν και θα φύγουν τα σκαλπ των BR.

4? 4?

Αναφέρεσαι στο BF από το οποίο ξεκίνησε η καταστροφή του franchise, με όλα τα σκ.τά για τα οποία πλέον κράζουμε.

Αλύπητο τρέξιμο και χοροπηδητό,  αμέτρητα exploits (πετάμε σε ένα βουνό beacon ή το κλείδωμα των javelin κλπ και άσε να χτυπιέται ο αντίπαλος) , 45 modes χωρίς ξεκάθαρο σκοπό (κατάφεραν και έκαναν παρωδία το ctf), player/payer centric gameplay (Το ΤΡ κατέληξε Toilet Paper), μερικοί από τους πλέον ηλιθιους χάρτες που έχουν υπάρξει κλπ.

Μα, 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Πέτρος είπε

4? 4?

Αναφέρεσαι στο BF από το οποίο ξεκίνησε η καταστροφή του franchise, με όλα τα σκ.τά για τα οποία πλέον κράζουμε.

Αλύπητο τρέξιμο και χοροπηδητό,  αμέτρητα exploits (πετάμε σε ένα βουνό beacon ή το κλείδωμα των javelin κλπ και άσε να χτυπιέται ο αντίπαλος) , 45 modes χωρίς ξεκάθαρο σκοπό (κατάφεραν και έκαναν παρωδία το ctf), player/payer centric gameplay (Το ΤΡ κατέληξε Toilet Paper), μερικοί από τους πλέον ηλιθιους χάρτες που έχουν υπάρξει κλπ.

Μα, 4?

Συμφωνώ σε όλα, το 3 μακράν το κορυφαίο ατελείωτες ώρες παιχνιδιού, και εκεί πρέπει να γυρίσει όσον αφορά το gameplay

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το 3 με το 100% health bug και το scripted μέχρι αηδιάς SP.

Δεν παίζουμε BF για το single player τους.
Αλλά αν λέμε για αυτά, και στο 4 είχε το "κάνε την τελευταία αποστολή 3 φορές με τις 3 επιλογές για τα 3 όπλα". Που η 3η επιλογή ήταν να μην κάνεις τίποτα, αντί να πηδήξεις εσύ ο ίδιος να ανατινάξεις τα C4. Yep.
Λες και αν (που θα βάλουν) SP στο 6 δεν θα είναι μάπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το 3 με το 100% health bug και το scripted μέχρι αηδιάς SP.

Δεν ήταν τέλειο το 3, εννοείται.

Αλλά παρέμενε BF, τουλάχιστον.

Το βασικό πρόβλημα με οτιδήποτε current/modern warfare είναι πως τα πάντα είναι exploitable.

Flir/Thermals? Guided? Relative velocity/speed? Explosives?

Είχα γράψει παλιότερα για Vietnam με τις νέες μηχανές και δυνατότητες. Κάπου εκεί σταματά πλέον η εξέλιξη που μπορεί να γίνει fully abused.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν ήταν τέλειο το 3, εννοείται.

Αλλά παρέμενε BF, τουλάχιστον.

Το βασικό πρόβλημα με οτιδήποτε current/modern warfare είναι πως τα πάντα είναι exploitable.

Flir/Thermals? Guided? Relative velocity/speed? Explosives?

Είχα γράψει παλιότερα για Vietnam με τις νέες μηχανές και δυνατότητες. Κάπου εκεί σταματά πλέον η εξέλιξη που μπορεί να γίνει fully abused.

 

ε σε πιάνει μια αηδία με ότι γράφεις Πέτρο. Σαν την χήρα στο κρεββάτι κάνεις. Ήμαρτον :P

πλάκα κάνω, μην παρεξηγηθούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου άρεσε το 4. Αν και άργησα να το παίξω, γύρω στο 15 με 16'. Οπότε θα συμφωνήσω με τον φίλο @Psycho_Warhead. Βέβαια το 3 το έχω παίξει με σπόντα από γνωστό για πολύ λίγο, ήμουν κι αρκετά μικρός τότε. Για το 6αρι τώρα ή όπως τελικά θα λέγεται, είμαι πολύ hyperισμενος και ευτυχώς που είναι πρωταπριλιατικο αστείο γιατί θα ξενέρωνα με τους σεισμούς και τους καταποντισμους. Ελπίζω επίσης να μην χασουν την μπάλα με το levolution on steroids που λέει και ο henderson κι αντί για gameplay βλέπουμε μόνο κτήρια να καταστρεφονται. Για μενα θα πρέπει το παιχνίδι να είναι πολύ αυστηρό στα όπλα και τα attachments τους, στους ήχους του, σίγουρα στα cheats. Και το battle Royale που ακούγεται ότι θα έχει ελπίζω να το σκεφτούν πολύ καλά.. Για μενα δώστε μου αύριο μόνο multiplayer και είμαι καλυμμένος.. Ούτε br ούτε sp..

Αν δεν μπορούν να κάνουν τα παραπάνω τουλάχιστον ας ακούνε το community!!!!!!!!! 

Y.Γ δεν με χαλαει το br γιστι εχει κι αυτό το χαβαλέ του. Αλλά δεν θέλω να περνάνε οι παίκτες αυτό που γίνεται με το Warzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι να βγει καλό το παιχνίδι, με 128 άτομα θα δίνει σίγουρα την αίσθηση του πολέμου πολύ καλύτερα. Από 'κει και πέρα να δούμε τα maps πως θα είναι, τι θα κάνουν με τους cheaters, τι bugs θα έχει, πόσο θα γονατίζει τα CPUs(Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι DX12 only με σωστό implementation χωρίς stutters) κλπ κλπ.

Reveal trailer το Μάιο κλασικά όπως τα 1/V.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ίσως να μην είναι πρωταπριλιάτικο ψέμα οι φυσικές καταστροφές. 

https://www.techradar.com/news/battlefield-6-could-feature-extreme-weather-conditions-and-even-more-vehicles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο χρήστης Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) έγραψε το Tweet: This is just the beginning. In #BATTLEFIELD the dog is more like Boston Dynamics Mule that can run really fast and potentially has a weapon on it. But it looks like it could be a new vehicle type instead of a gadget. https://t.co/kx1903T8od https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1380781957051727873?s=20

srka7bFw.jpeg

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...