Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τυχαιο αραγε που τα περισσοτερα reviews έγιναν πανω στο ακριβοτερο Ultra μοντελο και οχι στο φθηνοτερο? :P

Εγώ πάντως πιστεύω ότι έγινε εσκεμμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα κινητά και έχουν μεγαλώσει οι οθόνες, ίσως να ήταν προτιμότερο να υπάρχει η σειρά Galaxy S με εκδοση χωρίς και μία με το S Pen.  

Μπορεί να είναι υπεραπλουστευμένη η λογική μου, όμως με εξαίρεση το S Pen είναι πλέον πολύ λίγα τα πράγματα που διαφοροποιούν τη μια συσκευή από την άλλη.

Φυσικά, στο μέλλον αν παίξει κάποια έκδοση Fold με S Pen νομίζω θα είναι game changer σε ό,τι έχει να κάνει με smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόκειται σίγουρα για ένα από τα καλύτερα smarthpones της αγοράς. Το θέμα είναι ότι η τιμολογιακή πολιτική που ακολούθησε η Samsung για την συγκεκριμένη σειρά δεν είναι πλέον ανάλογη με τον εξοπλισμό και την τεχνολογία που προσφέρει. Στα προηγούμενα χρόνια οι διαφορές μεταξύ της έκδοσης με Snapdragon και αυτής με τον Exynos υπήρχαν μεν αλλά δεν ήταν σημαντικές. Τώρα η διαφορά είναι πλέον εμφανής και με επιπτώσεις στις δύο συσκευές. Από τους χρόνους που κάνουν οι δύο συσκευές στα τεστ γραφικών που έχουν κυκλοφορήσει στο διαδίκτυο γίνεται αντιληπτό ότι στο gaming θα υπάρχει μεγάλη διαφορά, εμφανέστατη στην χρήση. Κι ας αφήσουμε το "δεν φαίνεται στην καθημερινή χρήση". Από την στιγμή που έχει τόσο εμφανή διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας και στο gaming τότε η διαφορά έχει επιπτώσεις στην καθημερινή χρήση. Δεν μπορείς να ζητάς 1.300€  (1.100 €  στα σκρουτζομάγαζα) για μια συσκευή που είναι υποδεέστερη σε επιδόσεις από άλλες των 700 και 800 ευρώ με ανταγωνιστικό εξοπλισμό. Fan boys δεν υπάρχουν πολλά στην αγορά της Ευρώπης που κατά κανόνα είναι ποιο εξορθολογιστική και ποιο σκεπτόμενη σε σχέση με ΗΠΑ - Ιαπωνία. Προσωπικά πιστεύω πως στην τιμή που κυκλοφορεί η συσκευή δεν πρόκειται να πουλήσει στον βαθμό που επιθυμεί η Samsung στην Ευρώπη καθώς πολλοί fans της σειράς θα αρνηθούν να πληρώσουν μια τόσο υπερεκτιμημένη συσκευή. Εάν κατεβάσει την τιμή  στα επίπεδα των ανταγωνιστικών προτάσεων τότε θα έχει κάποιες ελπίδες για καλύτερες πωλήσεις.

Επεξ/σία από anax111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Λαγκ λεει ο αλλος λες κ ειμαστε στο 2013...  Σαν να τον κοροϊδεύω εγω οτι δεν το κρατάει σωστά για αυτο δεν έχει σημα...   Η το αλλο κορυφαίο με ενα δάχτυλο φτάνεις ολη την οθονη κ τωρα εγινε ταψί.... Αααα κ οτι έχουν τις καλύτερες οθονες lcd retina... Μέχρι που βάλανε oled οθόνες σαμσουνγκ πανω στα μήλο κινητά κ τελικα οι oled τους ηταν οι καλυτερες....  Να απαντησεις σε άνθρωπο που υποστηρίζει εταιρεία που πουλαει βαση pc 999 euro κ ροδακια 699....    Δεν αξίζει να ασχολούμαστε, κ ας μας διασκεδάζει η μήλο εταιρεία... 

Γιατί κανείς παράθεση στο δικό μου ποστ....? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Γιατί κανείς παράθεση στο δικό μου ποστ....? 

Κανω σε σενα για να σου δειξω οτι δεν αξιζει να ασχολούμαστε με τετοια ατομα που γραφουν για λαγκσουνγκ το 2020...   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος τελικά αγοράσει είτε Note 20 είτε S20 με Snapdragon στην Ελλάδα από το εξωτερικό και έχει επαγγελματικό Vodafone, ποια προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσει; 

Συγνώμη που το ρωτάω και ίσως έχετε ξαναπανυησει στο φόρουμ αλλά για να έχω μια πιο καθαρή σφαιρική εικόνα. Και γιατί υπάρχουν πολλοί που πουλάνε εδώ σε Snapdragon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Xθες είδα ότι το πολυδιαφημισμένο 5G του τηλεφώνου μας,δεν υποστηρίζεται από την Κοσμοτέ.Κάτι που δεν συμβαίνει με το S 20 Ultra,το οποίο υποστηρίζεται μια χαρά.Κατόπιν εορτής,διάβασα και ένα κείμενο στο Techblog,που γράφτηκε τον Ιούλιο φέτος,που γράφει από τότε,αλλά δεν το είδαμε ως φαίνεται,ότι η Samsung θα απενεργοποιήσει το 5G στο Νοte 20 Ultra.

Αρα,μάλλον τον ήπιαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Theodore41 είπε

Xθες είδα ότι το πολυδιαφημισμένο 5G του τηλεφώνου μας,δεν υποστηρίζεται από την Κοσμοτέ.Κάτι που δεν συμβαίνει με το S 20 Ultra,το οποίο υποστηρίζεται μια χαρά.Κατόπιν εορτής,διάβασα και ένα κείμενο στο Techblog,που γράφτηκε τον Ιούλιο φέτος,που γράφει από τότε,αλλά δεν το είδαμε ως φαίνεται,ότι η Samsung θα απενεργοποιήσει το 5G στο Νοte 20 Ultra.

Αρα,μάλλον τον ήπιαμε...

Aν λες για αυτό το άρθρο 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-20-ultra-to-5g-tha-einai-apenergopoiimeno-se-orismenes-ekdoseis/

Λέει για απενεργοποίηση του 5G στις χώρες που δεν έχουν ακόμη υποδομή 5G.

Απ' τη στιγμή που 2 εταιρίες (cosmote, wind) έχουν δώσει 5G σε 2 πόλεις (Aθήνα, Θεσ/νίκη), δεν βρίσκω λόγο να γίνει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...