Προς το περιεχόμενο

Στις 15 Σεπτεμβρίου η παρουσίαση της σειράς iPhone 12


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αυτό με την 5.4 οθόνη  εχει λογική τιμη θα σπάσει τα κοντερ στις πωλησεις. Οπως φανηκε κι απο την αποδοχη του iphone SE δεν ειναι λιγοι αυτοι που αναζητουν πιο compact  κινητα, και όχι παντοφλες που δεν χωρανε στην τσεπη. 

Επεξ/σία από lomvardo
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και apple watch & ipad, δεν ξερω απο που παιρνετε της πληροφοριες σας. 😁

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ iphone 12.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι έχω xiaomi γιατί είναι οι οικονομικά (200 ευρώ)και δε ψήνομαι στην παρούσα φάση να δώσω 500+ ωστόσο αυτό που μου αρέσει στην Apple είναι 

1ον βγάζει ναυαρχίδα σε μικρό μέγεθος, οπότε αν θέλεις ένα καλό κινητό με φοβερή κάμερα, έχεις το iPhone pro 

2ον στο overall είναι συνήθως τοπ, θέλεις ήχο θέλεις responsive, iOS updates , κάμερα κτλ

3ον για μένα το τοπ χαρακτηριστικό είναι το ότι δε χρειάζεται να ψάχνεις τι επιλογές να βάλεις. Πχ 60hz vs 120hz κάμερα 48mp shooting or 12mp or whatever. Mail client , photos music κτλ σπας το κεφάλι σου.  Πληρώνεις για να κάνει η εταιρεία την έρευνα και να σου δώσει το best experience. Όχι να ψάχνεις σε φόρουμ (ειδικά μετά από κάποια ηλικία).  Υπάρχει μια καλή έρευνα (άσχετα με αυτά ) που λέει ότι ενώ μεγαλώσαμε με την υπόθεση ότι όσες περισσότερες επιλογές έχουμε τόσο μεγαλύτερη ελευθερία, η αλήθεια είναι ότι δεν ισχύει,είναι καλό να έχεις κάποιες επιλογές αλλά όταν είναι πάρα πολλές ... paralysing!!! Μόνο το pixel είδα καλό σε αυτά, αλλά δεν έπεισε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αληθευουν οι φημες το 12 θα ειναι οτι περιμενα απο το  se 2020 

Ενα καλο χρωμα θελω να βγαλουν κατι σε μωβ μπλε και το πηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, patsakos. D είπε

αν αληθευουν οι φημες το 12 θα ειναι οτι περιμενα απο το  se 2020 

Ενα καλο χρωμα θελω να βγαλουν κατι σε μωβ μπλε και το πηρα

Πάντως βλέπω πολύ κόσμο, και εγώ μέσα, από εδώ μέσα να θέλουν να αγοράσουν το 12... 

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AtiX είπε

Πάντως βλέπω πολύ κόσμο, και εγώ μέσα, από εδώ μέσα να θέλουν να αγοράσουν το 12... 

 

εγω τα τελευταια 4 χρονια ειμα στο ios !

Για την χρηση που κανω για εμενα ειναι τα καλυτερα!

Αν δεν με καλυπτει το 12 θα παω η σε sony η oneplus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, georgewww είπε

Παρότι έχω xiaomi γιατί είναι οι οικονομικά (200 ευρώ)και δε ψήνομαι στην παρούσα φάση να δώσω 500+ ωστόσο αυτό που μου αρέσει στην Apple είναι 

1ον βγάζει ναυαρχίδα σε μικρό μέγεθος, οπότε αν θέλεις ένα καλό κινητό με φοβερή κάμερα, έχεις το iPhone pro 

2ον στο overall είναι συνήθως τοπ, θέλεις ήχο θέλεις responsive, iOS updates , κάμερα κτλ

3ον για μένα το τοπ χαρακτηριστικό είναι το ότι δε χρειάζεται να ψάχνεις τι επιλογές να βάλεις. Πχ 60hz vs 120hz κάμερα 48mp shooting or 12mp or whatever. Mail client , photos music κτλ σπας το κεφάλι σου.  Πληρώνεις για να κάνει η εταιρεία την έρευνα και να σου δώσει το best experience. Όχι να ψάχνεις σε φόρουμ (ειδικά μετά από κάποια ηλικία).  Υπάρχει μια καλή έρευνα (άσχετα με αυτά ) που λέει ότι ενώ μεγαλώσαμε με την υπόθεση ότι όσες περισσότερες επιλογές έχουμε τόσο μεγαλύτερη ελευθερία, η αλήθεια είναι ότι δεν ισχύει,είναι καλό να έχεις κάποιες επιλογές αλλά όταν είναι πάρα πολλές ... paralysing!!! Μόνο το pixel είδα καλό σε αυτά, αλλά δεν έπεισε.  

Δεν είναι κακό αδερφέ να κάνεις τη δουλίτσα σου με συσκευή των 200€. Ούτε μπορούμε όλοι να δίνουμε εύκολα 500ρικα για midrange, κάπου ώπα, έχουμε και οικογένεια και υποχρεώσεις που μας τρέχουν.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επι μήνες , πριν το καλοκαίρι άρχισε , βομβαρδιζόμασταν με ειδήσεις , είτε απο κανάλια στο YouTube είτε απο Leaksters , οτι το event δεν προλαβαίνει να γίνει τον Σεπτέμβριο και θα γίνει τον Οκτώβριο , συγχαρητήρια σε ολους που μας έπεισαν για αυτο ενώ η παρουσίαση θα γίνει κανονικά Σεπτέμβριο , γραφει κατι καποιος στο Twitter και αναπαράγεται απ όλους με μορφή χιονοστιβάδας 

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JcD είπε

Ελπίζω να υπάρχει επιλογή 60hz στα pro για όσους προτιμούν περισσότερη διάρκεια από ένα χαρακτηριστικό που ιδιαίτερα στα iphone δεν χρειάζεται.!

Μόνιμα επιλογή στα 60hz θα έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.4” Στανταράκι η αγορά του.Είμαι με κοντά 5 χρονών iphone και ήρθε η ώρα για full screen.


 

Για το φορτιστή ούτε που με νοιάζει έχουμε σπίτι 3(εμένα , της γυναίκας και ενώς παλιού iphone που άφησα στη μάνα μου μαζί με το παλιό ipad)
 

Αναρωτιέμαι όμως....είναι κάποιος τόσο οριακά οικονομικά που μπορεί να δώσει 800 για το κινητό αλλά όχι 850 για να πάρει και φορτιστή ;
Εξάλου ειδικά Ελλάδα ένα 70% θα το ξεπληρώσει μετά απο 3 χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SchinasN είπε

Για τους φορτιστές , νομίζω υπάρχει ευρωπαική οδηγία να μην πωλούνται μαζί γιατί υπάρχει τεράστιος όγκος φορτιστών που κατέλειξε στα σκουπίδια . Κατά τα άλλα , ένα iphone 12 5.4 , άμα δεν έχει μεγάλα bezels άρα και μεγάλες διαστάσεις , ίσως είναι το επόμενο κινητό μου

Θα πουλήσει τα iphone 12 χωρίς φορτιστή και earpods . Υπάρχει οδηγία και για τα ακουστικα από την Ε.Ε.?Το κόστος παραγωγής θέλει να μειώσει για να έχει μεγαλύτερο κέρδος.Δεν βάζει φορτιστή,earpods,και θα χρησιμοποιήσει φθηνότερη μπαταρία.Η Apple πιέζει συνεχώς τους προμηθευτές της για τη μείωση του κόστους των υλικών και σκοπεύει να χρησιμοποιήσει πιο απλό σχεδιασμό μπαταρίας για να εξισορροπηθεί το κόστος, Συγκεκριμένα, οι προδιαγραφές των μπαταριών των iPhone 12 θα έχουν μειωμένο πλήθος στρώσεων, κάτι που θα χαμηλώνει το κόστος έως και 50% συγκριτικά με τις μπαταρίες των iPhone 11. Επίσης τα απλά μοντέλα μάλλον θα έχουν sub-6GHz για να κρατηθεί χαμηλά η τιμή. Τα Pro και Pro Max θα έχουν mmWave και θα υποστηρίζουν τις υψηλότερες ταχύτητες.

Θέμα κέρδους λοιπόν και όχι οικολογική συνείδηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...