Προς το περιεχόμενο

Winbank Pay: Ανέπαφες πληρωμές στο Android από την Τράπεζα Πειραιώς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 ώρες πριν, red7genius είπε

Άντε και Garmin Pay να δούμε φως.

Πάντως η μεγαλύτερη ευελιξία είναι οι πληρωμές με smartwatch.- Ούτε κινητά ούτε κάρτες. Ένα swipe ένα pin και τέλος.

Εγω εφτιαξα μια revolut και βαζω λιγα λεφτα μεσα ισα ισα για να μπορω να κινηθω οταν παω για προπονησεις κλπ. Ειναι η καλυτερη λυση μεχρι να υπαρξει υποαστηριξει απο τις τραπεζες που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Εγω εφτιαξα μια revolut και βαζω λιγα λεφτα μεσα ισα ισα για να μπορω να κινηθω οταν παω για προπονησεις κλπ. Ειναι η καλυτερη λυση μεχρι να υπαρξει υποαστηριξει απο τις τραπεζες που εχω.

Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει κι εγώ, μέχρι να φιλοτιμηθούν οι υπόλοιπες εκτός της Alpha.

Όχι ότι αλλάζει κάτι με την Revolut, να 'χαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Ελληνικές κάρτες/τράπεζες δεν υποστηρίζει το google pay.Mια χαρά το δέχονται τa pos.Γιατι αν δεν "υπήρχε" τότε θα μπλόκαρε με το που φτάνεις Ελλάδα.

Το να μην σε ενδιαφέρουν εσένα/εμένα  δεν σημαίνει κάτι,υπάρχουν κάποια εκατομμύρια  αλλοι  που τις χρησιμοποιουν και τους ενδιαφέρει.

Δεν είπε πως δεν υποστηρίζεται είπε πως δεν μπορείς επίσημα στην Ελλάδα να κατεβάσεις το Google pay από το playstore. Θέλει αλχημείες apk, revolut, curve και τρέχα γύρευε. Αν έρθει ο Άγγλος μια χαρά πληρώνει στο pos με Google pay. Πόσο πιο απλά να το πει για να γινει κατανοητός; θέλετε και ανέπαφες συναλλαγές 🤐

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, netagra είπε

Έκανα σήμερα μια αγορά, είχε πολλές κινήσεις για να περάσεις την πληρωμή, χρειάστηκε να βάλω δύο φορές το PIN μία για να μπω στην εφαρμογή του Winbank και άλλη μία για την έγκριση της αγοράς, νομίζω είναι μεγάλη καθυστέρηση.

Για αυτό το λόγο οι ελληνικές τράπεζες πρέπει να αναπτύξουν από κοινού μια εφαρμογή που να πάρει και μια σφραγίδα από Τράπεζα της Ελλάδος =(Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα) για «αξιοπιστία» και καθαρίσανε. Έτσι γίνονται οι δουλειές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimarass26 είπε

Για αυτό το λόγο οι ελληνικές τράπεζες πρέπει να αναπτύξουν από κοινού μια εφαρμογή που να πάρει και μια σφραγίδα από Τράπεζα της Ελλάδος =(Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα) για «αξιοπιστία» και καθαρίσανε. Έτσι γίνονται οι δουλειές. 

για αυτό θα περιμένεις περισσότερο καιρό....

εγώ πιστεύω ότι πιο γρήγορα θα ενεργοποιηθεί το Google Pay στην χώρα μας (Ελλάδα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Δεν είπε πως δεν υποστηρίζεται είπε πως δεν μπορείς επίσημα στην Ελλάδα να κατεβάσεις το Google pay από το playstore. Θέλει αλχημείες apk, revolut, curve και τρέχα γύρευε. Αν έρθει ο Άγγλος μια χαρά πληρώνει στο pos με Google pay. Πόσο πιο απλά να το πει για να γινει κατανοητός; θέλετε και ανέπαφες συναλλαγές 🤐

Και εγώ τι λέω; Μήπως να ξαναδιαβάσεις τι εγραψα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Και εγώ τι λέω; Μήπως να ξαναδιαβάσεις τι εγραψα; 

Το θέμα δεν είναι αν το δέχονται τα τερματικά αλλά αν μπορείς επίσημα να το βάλεις στο κινητό σου αν είσαι κάτοικος Ελλάδας. Υπάρχει στο playstore; Όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Δεν είπε πως δεν υποστηρίζεται είπε πως δεν μπορείς επίσημα στην Ελλάδα να κατεβάσεις το Google pay από το playstore. Θέλει αλχημείες apk, revolut, curve και τρέχα γύρευε. Αν έρθει ο Άγγλος μια χαρά πληρώνει στο pos με Google pay. Πόσο πιο απλά να το πει για να γινει κατανοητός; θέλετε και ανέπαφες συναλλαγές 🤐

Η curve δεν είναι αλχημεία, το λένε ξεκάθαρα, σου στέλνω κάρτα που υποστηρίζεται και δεν είναι η μόνη που στέλνει κάρτες που υποστηρίζονται. Εγώ έχω τουλάχιστον άλλες 6 οι οποίες ήρθαν με άνοιγμα λογαριασμού στην Ελλάδα. Μπορώ να τις αναφέρω,

Monese, Paysend, bncTen, Swipe, monolith, Coinbase

Αν ήθελε η google να το απαγορεύσει όπως η samsung θα το κανε πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

Η curve δεν είναι αλχημεία, το λένε ξεκάθαρα, σου στέλνω κάρτα που υποστηρίζεται και δεν είναι η μόνη που στέλνει κάρτες που υποστηρίζονται. Εγώ έχω τουλάχιστον άλλες 6 οι οποίες ήρθαν με άνοιγμα λογαριασμού στην Ελλάδα. Μπορώ να τις αναφέρω,

Monese, Paysend, bncTen, Swipe, monolith, Coinbase

Αν ήθελε η google να το απαγορεύσει όπως η samsung θα το κανε πιστεύω

Δεν είναι η curve αλχημεία, έχω και εγώ. Ο τρόπος να βάλεις google pay σαν κάτοικος Ελλάδας είναι αλχημεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Το θέμα δεν είναι αν το δέχονται τα τερματικά αλλά αν μπορείς επίσημα να το βάλεις στο κινητό σου αν είσαι κάτοικος Ελλάδας. Υπάρχει στο playstore; Όχι. 

Κάτοικος Ελλάδας είμαι και το έχω επισημα. Αν έλεγες το ελληνικό play store δεν το έχει θα συμφωνουσα,. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κάτοικος Ελλάδας είμαι και το έχω επισημα. Αν έλεγες το ελληνικό play store δεν το έχει θα συμφωνουσα,. 

Αυτό εννοούσα. Πως το έχεις επίσημα; Με ενδιαφέρει. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vastegial_74 είπε

Αυτό εννοούσα. Πως το έχεις επίσημα. Με ενδιαφέρει. 

Όταν πήγα Αγγλία έβαλα χώρα στο store Αγγλία. Και κατέβασα και το Google rewards,πολυ χρήσιμο και αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Όταν πήγα Αγγλία έβαλα χώρα στο store Αγγλία. Και κατέβασα και το Google rewards,πολυ χρήσιμο και αυτό.

Έτσι μάλιστα. Γενικά η Google μας έχει λίγο στο κλάσιμο σαν χώρα. Εδώ δεν έχει υποστήριξη για ελληνικά ο assistant... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Looter είπε

Γελάει ο κόσμος με τους τύπους στην τράπεζα Πειραιώς που νομίζουν ότι απευθύνονται σε ιθαγενείς.

Τη στιγμή που η Alpha Bank υποστηρίζει ΗΔΗ Apple Pay και Garmin Pay δίνοντας το δικαίωμα για ανέπαφες πληρωμές από τηλέφωνα , smartwatch , κλπ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΑΠΙΟΕΦΑΡΜΟΓΗ , τη στιγμή που μπορεί οποιοσδήποτε να κάνει αντίστοιχες πληρωμές μέσω Revolut , Ν26 , curve,  έχουν το ΘΡΑΣΟΣ να ανακοινώνουν πληρωμές μέσω του wallet τους ως καινοτομία το έτος  2020...

Google Pay υποστηρίζουν ; ΟΧΙ

Apple Pay υποστηρίζουν; ΟΧΙ

Garmin Pay υποστηρίζουν ; ΟΧΙ

Samsung Pay υποστηρίζουν ; ΟΧΙ

Μπορώ να πληρώσω με το smartwatch μου; ΟΧΙ

Σιγά μη δεχτώ NFC πληρωμές χωρίς την εγγύηση κάποιου από τους παραπάνω διαμεσολαβητές επειδή η Πειραιώς δε γουστάρει να πληρώσει το αντίστοιχο fee ΟΠΩΣ  ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!!

 Έχουν εξαντλήσει τη φαντασία τους στην επινόηση ΚΑΘΕ ΑΠΙΘΑΝΗΣ ΧΡΕΩΣΗΣ ενώ στο να δώσουν ΕΣΤΩ ΕΝΑ εγγυημένο τρόπο για ανέπαφες πληρωμές στους πελάτες τους με την εγγύηση Google , Apple , Garmin , Samsung και χωρις να εξαρτώνται από την όποια εφαρμογή τους ομως κάνουν τους χαζούς... Για την εφαρμογή που είχαν ΧΡΟΝΙΑ να αναβαθμίσουν μιλάμε..

Τράπεζα σκουπίδι , προσφέρει και ανάλογες υπηρεσίες.

Φαντάσου πόσο σκουπίδι τράπεζα είναι που όταν ήμουν πελάτης τους μετέφερα χρήματα από τον λογαριασμό μου στην χρεωστική μου και μου χρέωνε 1€. Στο ίδιο ονοματεπώνυμο και οι 2 κάρτες. Κατά τ´ άλλα σύμφωνο μαζί σου  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...