Προς το περιεχόμενο

Αγορά από amazon.de


moufas999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλα τα μέλη και στους Διαχειριστές του σαιτ, παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι και θέλω τις γνώσεις σαςσε όσους γνωρίζουν, θέλω μα παραγγείλω από το Amazon de ένα προιόν που στοιχίζει περίπου 350€ και θέλω να ρωτήσω ότι λογικά θα έρθει από Γερμανία χωρίς δασμούς? και ερωτώ μήπως ενώ κάνω την παραγγελία στο Amazon de μου το στείλουν από το Amazon com και με γδάρουν στο τελωνείο. Και το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι έαν μπορώ να πληρώσω στο Amazon.de με paypal γιατί όταν πήγα να κάνω δοκιμαστικά την παραγγελία δεν είδα πουθενά στην διαδικασία μέσα στο σαιτ το paypal και είδα μόνο για κάρτες visa & master card και κάτι άλλες.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει paypal,αφου το παραγγείλεις απο το γερμανικό θα σου έρθει απο το γερμανικό,εκτός αν γραφει ότι αποστέλλεται απο αλλού ,αλλά το αλλού μάλλον Κίνα θα είναι και όχι Αμερική.

Αλλωστε πριν κάνεις check out σου γράφει τελική τιμή που περιλαμβάνει και τελωνείο,έτσι έχουν γραψει εδώ,δεν έχω προσωπική πείρα.Απο Γερμανία δεν έχει δασμούς κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moufas999 είπε

Καλημέρα σε όλα τα μέλη και στους Διαχειριστές του σαιτ, παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι και θέλω τις γνώσεις σαςσε όσους γνωρίζουν, θέλω μα παραγγείλω από το Amazon de ένα προιόν που στοιχίζει περίπου 350€ και θέλω να ρωτήσω ότι λογικά θα έρθει από Γερμανία χωρίς δασμούς? και ερωτώ μήπως ενώ κάνω την παραγγελία στο Amazon de μου το στείλουν από το Amazon com και με γδάρουν στο τελωνείο. Και το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι έαν μπορώ να πληρώσω στο Amazon.de με paypal γιατί όταν πήγα να κάνω δοκιμαστικά την παραγγελία δεν είδα πουθενά στην διαδικασία μέσα στο σαιτ το paypal και είδα μόνο για κάρτες visa & master card και κάτι άλλες.

Ευχαριστώ.

Δασμοί δεν υπάρχουν, θα σου έρθει από το άμαζον Γερμανίας.

Το paypal δεν είναι στη λίστα με τους αποδεκτούς τρόπους πληρωμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

παραγγέλνω τακτικά από amazon.de. Μπορεί να μην έρθει από Γερμανία (προχθεσινή παραγγελία ξεκίνησε από Ισπανία) αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση τελωνείου!

Για paypal, νομίζω ότι δεν το υποστηρίζει γενικά η Amazon, αλλά δε νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν το θες για εξασφάλιση.
Ακόμα και σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά, η εξυπηρέτηση της Amazon είναι άψογη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι δεν είναι απαραίτητο να ξεκινήσει από Γερμανία το δέμα. Παρήγγειλα την Παρασκευή από DE και έφυγε το δέμα μου από Ιταλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paypal δεν παίζει τουλάχιστον για τα ευρωπαϊκά άμαζον

image.png.ed51c2343653537462a14fd5d918d7e2.png

Στην τελική τιμή στο τσεκ άουτ θα έχεις επιπλέον της τιμής που βλέπεις στο site μια ενδεχόμενη επιβάρυνση για το postage/shipping και την αναπροσαρμογή του ΦΠΑ.

Δασμοί δεν υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν παραγγέλνεις από άμαζον εκτός Ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ τα μέλη του σαιτ που απάντησαν στο ερώτημα που είχα θέσει περί Amazon.de και θα παραγγείλω το προϊόν και όταν το παραλάβω θα σας πω εάν πήγαν όλα καλά από τελωνειακής άποψης η  με έγδαραν στο τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
1 λεπτό πριν, Nikair είπε

Θέλω να αγοράσω ένα apple MacBook Air από το Amazon Γερμανίας  γνωρίζεται εάν μπορώ να το βάλω σε δόσεις με πιστωτική Εθνικής  Τράπεζας ;

Προφανως και οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία από το γερμανικό αμαζον αλλά τώρα είδα ότι τα στοιχεία του καταστήματος είναι στο Λονδίνο. Υπάρχει περίπτωση τελωνείου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
7 ώρες πριν, funkopop είπε

Από amazon.de με τι μεταφορική στέλνουν;

Εξαρτάται· εγώ αυτήν τη βδομάδα είχα δύο παραλαβές για τις οποίες είχε επιλεγεί η Standard διανομή (δλδ όχι Expedited): Μία που λόγω περιεχομένου ήταν υποχρεωτικώς οδική μεταφορά και ήρθε με DPD, ενώ η άλλη ήταν ένα 5κιλο αεροπορικώς και ήρθε με UPS (στις επαρχιακές πόλεις που δεν έχουν UPS, το τελευταίο μίλι το κάνει η Γενική Ταχυδρομική). Για τώρα περιμένω να φύγουν ακόμη τέσσερις αποστολές, όλες αεροπορικές με Standard διανομή και με ποικιλία στα βάρη, οπότε θα δω πώς θα σταλούν και αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zazula είπε

Εξαρτάται· εγώ αυτήν τη βδομάδα είχα δύο παραλαβές για τις οποίες είχε επιλεγεί η Standard διανομή (δλδ όχι Expedited): Μία που λόγω περιεχομένου ήταν υποχρεωτικώς οδική μεταφορά και ήρθε με DPD, ενώ η άλλη ήταν ένα 5κιλο αεροπορικώς και ήρθε με UPS (στις επαρχιακές πόλεις που δεν έχουν UPS, το τελευταίο μίλι το κάνει η Γενική Ταχυδρομική). Για τώρα περιμένω να φύγουν ακόμη τέσσερις αποστολές, όλες αεροπορικές με Standard διανομή και με ποικιλία στα βάρη, οπότε θα δω πώς θα σταλούν και αυτές.

Είχα μια ελπίδα ότι δεν στέλνουν με UPS αλλά απ' όσα διαβάζω γενικά αυτή παίζει περισσότερο. Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...