Προς το περιεχόμενο

Η διάθεση του Android 11 ξεκινά από σήμερα με αρκετά νέα χαρακτηριστικά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά @Vaiosss

Είμαι περίεργος να δω τι θα δώσει η αγαπητή xiaomi στο Α3 , θα τα καταφέρει ή θα έχουμε τα περσινά. Πιστεύω ο 665  να το τρέχει νερό μην έχουμε κολλήματα; θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ενημερωτικά πέρυσι το s10+ πήρε την 10αρα Νοέμβριο. 

Just saying

Και όχι μόνο αλλά το One UI αν όχι όλα τα περισσότερα τα έχει ήδη.  Οπότε τσάμπα που τα λένε ότι λένε. 🤞

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Μέχρι στιγμής από εχθές που την δουλεύω, κανένα πρόβλημα. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.

 

Screenshot_20200909-154103.png

Screenshot_20200909-155540.png

 

Πφφφ... Ποζεράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Soulson είπε

Και όχι μόνο αλλά το One UI αν όχι όλα τα περισσότερα τα έχει ήδη.  Οπότε τσάμπα που τα λένε ότι λένε. 🤞

Αυτό με ενοχλεί περισσότερο σε τέτοιες ειδήσεις που σχολιάζουν τις ενημερώσεις του android , η που κατακρίνουν την samsung για τα 2 ετη (που πλέον έγιναν 3)

Δηλαδή χαίρεται καποιος με iPhone που πήρε widget 5 χρόνια μετά, και νομίζει ότι θα χάσουμε κατι οι κάτοχοι Samsung αν δεν πάρουμε android 11... Σχεδόν τα πάντα υπάρχουν ήδη από samsung , αλλά και να μην υπήρχαν τα περισσότερα είναι περιττές προσθήκες για τον μέσο χρήστη 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Είμαι ο μόνος που προτιμάει να μην του έρχονται ποτέ updates?, γιατί ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε😂

αμα εχεις πετάξει 4 τηλέφωνα την επόμενη του Update οπως εγω... δεν τις θες καθολου. ειμαι στο android one αλλα λογικα δεν θα το παρω γιατι ειναι παλια συσκευη...ευτυχως.

 

παντως πολύ δυνατες αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το πάρει το 5% των χρηστών συσκευών με προηγούμενες εκδόσεις. Οι υπόλοιποι όταν αγοράσουν νέο κινητό, όχι όμως αμέσως, σε κανά εξάμηνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Απο το νουμερο 3 και μετα τα εχουν τα iphones απο παντα. 

Κανει βηματα προς την σωστη κατευθυνση το Android, τωρα μενει να δουμε ποιες συσκευες θα παρουν android 11, γιατι κατι μου λεει ουτε το 10% των συσκευων παγκοσμιως δεν θα το εχουν μεχρι και το τελος του 2021 (ναι 2021)

Όντως! Ιδίως το νο 9 το είχα δει σε iOS και πάντα ήθελα να το δω και στο Android.

Νομίζω ότι τελευταία changelogs των iOS και Android είναι ξεκάθαρα σύγκλιση εκατέρωθεν. Το Android έχει αρχίσει να εστιάζει περισσότερο προς την ασφάλεια και την ιδιωτικότητα και το iOS πιο πολύ στο άνοιγμα των επιλογών και την εξατομίκευση. Γενικά, πολύ θετικό και για τις δύο πλατφόρμες!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν βλέπω τίποτα που να παραπέμπει σε AI. Πραγματικό Machine Learning, με Σοφιστικέ λειτουργίες που τις περιμένουμε χρόνια, απλώς απουσιάζουν. Διαχείριση μπαταρίας. Σύνθετες εργασίες (όχι multi-tasking), αλλά σύνθετες, πχ βρες μου αυτό το contact, που γράφεται κάπως έτσι, κι όταν το βρεις πες μου σε ποιον από τους αριθμους-του (αυτης της επαφής) έστειλα τελευταία message και δείξε μου αν είναι 'busy" για αυτή την ώρα της ημέρας, και αν όχι στείλε μήνυμα με κρυπτογράφηση που να λέει μπλα-μπλα-μπλα και ειδοποίησέ με σιωπηλα όταν το δει, γιατι θα εχω ξαπλώσει λίγο. Α! όλα αυτά ενώ παίζεις αλμπουμάκι της προτίμησής μου, επειδή είμαι στο wifi του σπιτιού και ξύπνα με στη 1 για να δω το xyz πρόγραμμα, βασικά κατέβασέ μου την ταινία που με βλέπεις όλες αυτές τις μέρες να προσπαθώ να κατεβάσω στον θείο,, συμπίεσέ-την σωστά, φέρε τους σωστούς υπότιτλους και παράγγειλε και την πίτσα, με την σημείωση που είχα την τελευταία φορά (χωρις μανιτάρια).  Αυτό ΘΑ ΗΤΑΝ αναβάθμιση λογισμικού. Οχι οι μπούρδες περι - δήθεν - ιδιωτικότητας και προστασίας, που θυμίζουν την ιστορία με τον Λύκο, που τον έβαλαν να φυλάει τα πρόβατα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

 Δεν βλέπω τίποτα που να παραπέμπει σε AI. Πραγματικό Machine Learning, με Σοφιστικέ λειτουργίες που τις περιμένουμε χρόνια, απλώς απουσιάζουν. Διαχείριση μπαταρίας. Σύνθετες εργασίες (όχι multi-tasking), αλλά σύνθετες, πχ βρες μου αυτό το contact, που γράφεται κάπως έτσι, κι όταν το βρεις πες μου σε ποιον από τους αριθμους-του (αυτης της επαφής) έστειλα τελευταία message και δείξε μου αν είναι 'busy" για αυτή την ώρα της ημέρας, και αν όχι στείλε μήνυμα με κρυπτογράφηση που να λέει μπλα-μπλα-μπλα και ειδοποίησέ με σιωπηλα όταν το δει, γιατι θα εχω ξαπλώσει λίγο. Α! όλα αυτά ενώ παίζεις αλμπουμάκι της προτίμησής μου, επειδή είμαι στο wifi του σπιτιού και ξύπνα με στη 1 για να δω το xyz πρόγραμμα, βασικά κατέβασέ μου την ταινία που με βλέπεις όλες αυτές τις μέρες να προσπαθώ να κατεβάσω στον θείο,, συμπίεσέ-την σωστά, φέρε τους σωστούς υπότιτλους και παράγγειλε και την πίτσα, με την σημείωση που είχα την τελευταία φορά (χωρις μανιτάρια).  Αυτό ΘΑ ΗΤΑΝ αναβάθμιση λογισμικού. Οχι οι μπούρδες περι - δήθεν - ιδιωτικότητας και προστασίας, που θυμίζουν την ιστορία με τον Λύκο, που τον έβαλαν να φυλάει τα πρόβατα....

Καφεδάκι δεν ζήτησες να σου κάνει και αέρα... 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

 Δεν βλέπω τίποτα που να παραπέμπει σε AI. Πραγματικό Machine Learning, με Σοφιστικέ λειτουργίες που τις περιμένουμε χρόνια, απλώς απουσιάζουν. Διαχείριση μπαταρίας. Σύνθετες εργασίες (όχι multi-tasking), αλλά σύνθετες, πχ βρες μου αυτό το contact, που γράφεται κάπως έτσι, κι όταν το βρεις πες μου σε ποιον από τους αριθμους-του (αυτης της επαφής) έστειλα τελευταία message και δείξε μου αν είναι 'busy" για αυτή την ώρα της ημέρας, και αν όχι στείλε μήνυμα με κρυπτογράφηση που να λέει μπλα-μπλα-μπλα και ειδοποίησέ με σιωπηλα όταν το δει, γιατι θα εχω ξαπλώσει λίγο. Α! όλα αυτά ενώ παίζεις αλμπουμάκι της προτίμησής μου, επειδή είμαι στο wifi του σπιτιού και ξύπνα με στη 1 για να δω το xyz πρόγραμμα, βασικά κατέβασέ μου την ταινία που με βλέπεις όλες αυτές τις μέρες να προσπαθώ να κατεβάσω στον θείο,, συμπίεσέ-την σωστά, φέρε τους σωστούς υπότιτλους και παράγγειλε και την πίτσα, με την σημείωση που είχα την τελευταία φορά (χωρις μανιτάρια).  Αυτό ΘΑ ΗΤΑΝ αναβάθμιση λογισμικού. Οχι οι μπούρδες περι - δήθεν - ιδιωτικότητας και προστασίας, που θυμίζουν την ιστορία με τον Λύκο, που τον έβαλαν να φυλάει τα πρόβατα....

Είναι σε καλό δρόμο όμως. Δύο χρόνια πριν, έκλεινε ραντεβού σε κομμωτήριο 😛

 

Επεξ/σία από Vaiosss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καφεδάκι δεν ζήτησες να σου κάνει και αέρα... 

Ας αρχίσουν να τα ετοιμάζουν κι αυτά, με τις τιμές που ζητάνε :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...