Προς το περιεχόμενο

Η διάθεση του Android 11 ξεκινά από σήμερα με αρκετά νέα χαρακτηριστικά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Σύμφωνα με την Huawei αύριο ανακοινώνει και αυτή Android 11 για τις συσκευές της. Ανυπομονώ....

Ολες οι εταιρείες πάνω κάτω, μπαίνουν στο beta ουσιαστικά του A11. Huawei με τα P40/P40 Pro, OnePlus με τα 8/8 Pro, Tsaomi με τα Mi10/10 Pro, Samsung με S20 και πάει λέγοντας. Οκτώβριο με Νοέμβριο θα έχουν όλοι στην καλύτερη την stable έκδοση.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το update , ειμαι με op8p και εχω την developer preview απο αρχες αυγουστου. H beta ειναι σχεδον ετοιμη για public release καθως το μόνο που - βλεπω εγω- να θελει βελτιωση ειναι η κατανάλωση μπαταρίας και το google pay που προς το παρών λειτουργει μονο για online συναλλαγες . Ωραια τα νεα features αλλα - οπως με καθε νεα εκδοση- περιμενω κατι περισσοτερο αλλα δεν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Σύμφωνα με την Huawei αύριο ανακοινώνει και αυτή Android 11 για τις συσκευές της. Ανυπομονώ....

Εννοείς ανακοινώνει τις ημερομηνίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, desosav είπε

Πολυ καλο το update , ειμαι με op8p και εχω την developer preview απο αρχες αυγουστου. H beta ειναι σχεδον ετοιμη για public release καθως το μόνο που - βλεπω εγω- να θελει βελτιωση ειναι η κατανάλωση μπαταρίας και το google pay που προς το παρών λειτουργει μονο για online συναλλαγες . Ωραια τα νεα features αλλα - οπως με καθε νεα εκδοση- περιμενω κατι περισσοτερο αλλα δεν.. 

Το UI της OnePlus τι λέει με την 11; Άλλαξε τόσο δραματικά σε One UI φάση όπως έχουμε δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, eaglos είπε


Δεν έχεις καλομάθει, έχεις μπερδευτεί. Αν είχες Pixel θα γινόταν, τώρα πρέπει να περιμένεις
αν και όποτε αποφασίσει να το σπρώξει ο κατασκευαστής.

Το Android One έχει ψοφίσει καιρό τώρα και γενικότερα δεν δούλεψε ποτέ όπως το διαφήμιζε
η Google.

Βασικά το σκότωσε από την αρχή η Google...

Αντί να υποχρεώνει τον κάθε κατασκευαστή να το διαθέτει όσο πιο σύντομα γίνεται,αυτή αδιαφορούσε με αποτέλεσμα και να μην υπήρχε χρονοδιάγραμμα...

Είχα αλλάξει τρεις συσκευές Android One,και όλες τα ίδια...Καμία δεν ήταν συνεπείς στις αναβαθμίσεις...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Ολες οι εταιρείες πάνω κάτω, μπαίνουν στο beta ουσιαστικά του A11. Huawei με τα P40/P40 Pro, OnePlus με τα 8/8 Pro, Tsaomi με τα Mi10/10 Pro, Samsung με S20 και πάει λέγοντας. Οκτώβριο με Νοέμβριο θα έχουν όλοι στην καλύτερη την stable έκδοση.

Ξέχασες τα Mate... Ακόμη και το p30 pro είναι μέσα στη λίστα. Σε λίγες ώρες είναι η ανακοίνωση. 

11 ώρες πριν, stafaf είπε

Εννοείς ανακοινώνει τις ημερομηνίες;

Εννοώ ανακοινώνει σήμερα την διάθεση του emui 11 / android 11 καθώς και νέα προϊόντα όπως gt2 pro και freebuds 3 pro κλπ. Τώρα δεν ξέρω αν θα ανακοινώσει και ημερομηνία που θα πάρουν αναβαθμίσεις των συσκευών. 

Το σίγουρο είναι ότι έχει ολοκληρωθεί το emui 11 και έχει μπει στην τελειωμένη φάση φεύγοντας από την beta που ήταν πολύ καιρό τώρα. Εγώ προσωπικά το κόβω πριν το τέλος του χρόνου. Αν τώρα κάνει έκπληξη και το δώσει και αύριο μεθαύριο δεν με χαλάει καθόλου. Respect στην Huawei ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Oneplus 8 Pro με την Open Beta 11 δουλευει αψογα αν και θυμιζει Samsung UI αρκετα

Επεξ/σία από Zorbinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zorbinio είπε

Στο Oneplus 8 Pro με την Open Beta 11 δουλευει αψογα αν και θυμιζει Samsung UI αρκετα

Σου αναγνωρίζει τις συζητήσεις του fb messenger σαν "conversations" γιατί εμένα το έχει ακόμα στα notifications; Επίσης δεν λειτουργούν τα bubbles ακόμα αλλά λογικά στην τελική έκδοση θα το βάλουν. Νομίζω στα settings μόνο μοιάζει με one ui αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jts είπε

Σου αναγνωρίζει τις συζητήσεις του fb messenger σαν "conversations" γιατί εμένα το έχει ακόμα στα notifications; Επίσης δεν λειτουργούν τα bubbles ακόμα αλλά λογικά στην τελική έκδοση θα το βάλουν. Νομίζω στα settings μόνο μοιάζει με one ui αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά samsung.

Πρέπει να αναβαθμιστούν πολλές εφαρμογές ακόμα για να έχουν αυτό το feature. Ακόμα και το messages της Google, πρέπει να μπεις στο beta πρόγραμμα του app για να έχεις bubbles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Το UI της OnePlus τι λέει με την 11; Άλλαξε τόσο δραματικά σε One UI φάση όπως έχουμε δει;

Εχει αλλάξει και εχει χασει λιγο τo vanilla android feeling. Καποιοι το παρομοιαζουν με το oneui αλλα για μενα εχει τον χαρακτηρα της oneplus οσων αφορα το design. Το προτιμω απο oneui (το εχω δει ελαχιστα) αλλα σε σχεση με το κλασικο δεν ξερω. Ειναι μια πολυ ωραια προσπάθεια κατα την γνωμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jimlost είπε

Αντί να υποχρεώνει τον κάθε κατασκευαστή να το διαθέτει όσο πιο σύντομα γίνεται,αυτή αδιαφορούσε με αποτέλεσμα και να μην υπήρχε χρονοδιάγραμμα...

Όταν μια εταιρία αδυνατεί να βγάλει bug free update για τις κυρίως συσκευές της και
αρχίζει τα μπρος πίσω, τα ίδια χάλια θα είναι και στο Android One πρόγραμμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, eaglos είπε

Όταν μια εταιρία αδυνατεί να βγάλει bug free update για τις κυρίως συσκευές της και
αρχίζει τα μπρος πίσω, τα ίδια χάλια θα είναι και στο Android One πρόγραμμα.

Εξαρτάται για ποιες Android one συσκευές μιλάμε. Αν είναι της Tsaomi, μονίμως προβλήματα και καθυστερησεις. Δεν διαβάζω όμως αντίστοιχα τα ίδια προβλήματα σε συσκευές της Nokia που είναι από τις καλύτερες στα χρονοδιαγράμματα και ίσως πιο bug free. Ούτε για της Moto έχω διαβάζει τόσα πολλά προβλήματα, αν κι εκεί τις αργούν πολλές φορές.

3 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Εχουν φτιαξει το να ακους μουσικη απο μια ανοιχτη καρτελα στον browser και να σερφαρεις σε μια αλλη ανοιχτη καρτελα;

Αν μιλάς για YouTube, μόνο με συνδρομή και premium μπορείς να το κάνεις αυτό. Αν και σε αυτή την περίπτωση δε χρειάζεται να ακούς μουσική στο YouTube μέσω browser.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eaglos είπε

Όταν μια εταιρία αδυνατεί να βγάλει bug free update για τις κυρίως συσκευές της και
αρχίζει τα μπρος πίσω, τα ίδια χάλια θα είναι και στο Android One πρόγραμμα.

Το ότι το project Android One δεν προχώρησε ευθύνεται η Google και όχι οι κατασκευαστές...Αυτή έπρεπε να το διαθέσει και να το προφυλάξει αναγκάζοντας τους κατασκευαστές να το δίνουν σχετικά νωρίς με κάθε δική της αναβάθμιση,και όχι οπότε ο κατασκευαστής ήθελε...

Στο σχόλιο σου τώρα τι να σου πω;;;

ΜΙ Α2 με λαχείο στο hw μπας και δουλέψει σωστά;;;

ΜΙ Α3 με το ανέκδοτο της αναβάθμισης σε Android 10??

Είχα και το Motorola One Vision  εκεί όλα δούλευαν ρολόι...

Με αυτά και αυτά επέλεξα να πάρω το Pixel 4XL και άσε το Android One να κουρεύεται...

Επεξ/σία από jimlost
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...