Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Νοεμβρίου η κυκλοφορία του Xbox Series X με τιμή €499 και με έναρξη προπαραγγελιών στις 22/9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok επιβεβαιώθηκαν τα πράγματα πολύ σωστή τιμή και για τις 2 κονσόλες και για μας στήν Ευρώπη τα 499 που φοβόσασταν κάποιοι για διάφορα καπέλα,το S ήταν που ήταν δελεαστικό τώρα με το ultimate gamepass,που βάλανε μέσα και την Ε.Α που σκεφτόμουνα να βάλω σύντομα μια συνδρομή για μερικά παιχνιδάκια και το νέο Star Wars,έδεσε το γλυκό,πραγματικά πολύ δυνατή κίνηση απο την MS για όποιον δεν έχει τούμπανο PC και δεν θέλει να αναβαθμίζει,λέει πολύ να πάρει και ένα S ακόμη και αν πάρει και  Ps5 που μακάρι να έχει κάνα 399 το digital και έτσι θα είναι υπερ καλυμμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

 

Το πλεονέκτημα που έχει η Sony είναι η καλύτερη ιστορία.Πρός το παρόν ούτε καν κάποιο αξιόλογο exclusive ξέρουμε 

Συγγνώμη αλλά έχει παρουσιάσει ήδη Spider-Man για τα Χριστούγεννα, νέο Horizon Zero για το 21, Gran Turismo & ήδη φημολογείται το God of War 5. Ποσά να παρουσιάσει ΠΡΙΝ την κυκλοφορία της κονσόλας; Εμένα μ έχει κερδίσει ήδη.

 

Στα του θέματος, θα έπαιρνα το S τα Χριστούγεννα αν είχε δίσκο , τώρα όμως αναγκαστικά θα περιμένω σε 2-3 χρόνια να πέσει η τιμή του Χ

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Συγγνώμη αλλά έχει παρουσιάσει ήδη Spider-Man για τα Χριστούγεννα, νέο Horizon Zero για το 21, Gran Turismo & ήδη φημολογείται το God of War 5. Ποσά να παρουσιάσει ΠΡΙΝ την κυκλοφορία της κονσόλας; Εμένα μ έχει κερδίσει ήδη.

Στα του θέματος, θα έπαιρνα το S τα Χριστούγεννα αν είχε δίσκο , τώρα όμως αναγκαστικά θα περιμένω σε 2-3 χρόνια να πέσει η τιμή του Χ

Το spider man λογικά θα είναι expansion/spin off και θα παίζει και στο 4

Όπως και πολλά παιχνίδια του 4 θα παίζουν στο 5

Εγώ προσωπικά εφόσον θα παίζει τα παιχνίδια του 4 θα πάρω το 5 αρχικά ως αναβάθμιση hardware (δεν έχω καν pro ) και βλέπουμε για το πώς θα είναι ως νέο σύστημα και τι θα βγει αποκλειστικά σε αυτό

Όσοι έχουμε επενδύσει στο οικοσύστημα της Sony δεν θέλει πολλή σκέψη τι θα πάρουμε ή ακόμα και αν τα πάρουμε και τα δύο θα δώσουμε προτεραιότητα στο ps

Τώρα το pass κλαιν.. και το cloud gaming ακόμα πιο κλαιν

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι διακοπές, έχω μαζί μου switch δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με το αν υπάρχει καλή ή κακή σύνδεση και σε ποια σημεία

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, VaJohn είπε

Το κουτι πλαι στο επιπλο τα καλωδια πισω και συνδεση bluetooth controller ακομη και ποντικι/πληκτρολογιο αν θες κτλ.

 

Αυτα και εισαι αρχοντας, αρκει να θες και να ασχοληθεις.

Άρχοντα στη σύζυγο τα ειπες αυτά; Για δοκίμασε και πες μας πως έφυγες μετά....

13 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Τι το εμποδίζει? 

Εγώ για παράδειγμα σε 50αρα τηλεόραση το έχω. 

Θα καταλάβεις όταν με το (καλό;;) παντρευτείς! 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Το spider man λογικά θα είναι expansion/spin off και θα παίζει και στο 4

Όπως και πολλά παιχνίδια του 4 θα παίζουν στο 5

Εγώ προσωπικά εφόσον θα παίζει τα παιχνίδια του 4 θα πάρω το 5 αρχικά ως αναβάθμιση hardware (δεν έχω καν pro ) και βλέπουμε για το πώς θα είναι ως νέο σύστημα και τι θα βγει αποκλειστικά σε αυτό

Όσοι έχουμε επενδύσει στο οικοσύστημα της Sony δεν θέλει πολλή σκέψη τι θα πάρουμε ή ακόμα και αν τα πάρουμε και τα δύο θα δώσουμε προτεραιότητα στο ps

Τώρα το pass κλαιν..

Μακάρι να παίζει και στο 4. 
 

Εχω αυτή τη στιγμή το PS4 Pro & Xbox One X, το Xbox δεν το κοιτάω καν σαν main κονσόλα γιατί έχω τόσο περιεχόμενο σε παιχνίδια όπως Rainbow Six Siege , GTA Online κτλ που θέλω αλλά 3 χρόνια για να αποκτήσω από το μηδέν στο Xbox , όποτε PS5 για αρχή μονόδρομος 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Συγγνώμη αλλά έχει παρουσιάσει ήδη Spider-Man για τα Χριστούγεννα, νέο Horizon Zero για το 21, Gran Turismo & ήδη φημολογείται το God of War 5. Ποσά να παρουσιάσει ΠΡΙΝ την κυκλοφορία της κονσόλας; Εμένα μ έχει κερδίσει ήδη.

Στα του θέματος, θα έπαιρνα το S τα Χριστούγεννα αν είχε δίσκο , τώρα όμως αναγκαστικά θα περιμένω σε 2-3 χρόνια να πέσει η τιμή του Χ

Ελπίζω να την χαρείς τότε φίλε μου.Τα παιχνίδια αυτά , ναι μαζί με το GOW , με αφήνουν αδιάφορο παντελώς προσωπικά.

Στα του θέματος εφόσον σε κέρδισε δεν θα έπρεπε να κοιτάς είδηση για την τιμή του Xbox.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, jimarass26 said:

Θα καταλάβεις όταν με το (καλό;;) παντρευτείς! 

 

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι. Δεν μένω μόνος μου ήδη. 

Αν δεν σας αφήνουν να κάνετε πράγματα είναι άλλο θέμα. Γενικά μια χαρά βάζεις PC στην τηλεόραση. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ParafronGR είπε

Μακάρι να παίζει και στο 4. 
 

Εχω αυτή τη στιγμή το PS4 Pro & Xbox One X, το Xbox δεν το κοιτάω καν σαν main κονσόλα γιατί έχω τόσο περιεχόμενο σε παιχνίδια όπως Rainbow Six Siege , GTA Online κτλ που θέλω αλλά 3 χρόνια για να αποκτήσω από το μηδέν στο Xbox , όποτε PS5 για αρχή μονόδρομος 

Ναι δεν καταλαβαίνουν πολλοί ότι η επένδυση σε ένα οικοσύστημα δεν είναι εύκολο να πεταχτεί στα σκουπίδια είτε είναι χρόνος είτε χρήμα ή και τα δύο

Νομίζουν ότι με το Netflix όλοι θα αλλάξουν στρατόπεδο

Η Σόνυ όφειλε να έχει υποστήριξη προς τα πίσω και από αυτό και μόνο θα πάρει το αρχικό boost στις πωλήσεις

Εγώ προσωπικά έχω αρκετά πράγματα που θέλω να παίξω και δεν είμαι διατεθειμένος να έχω και 4 και 5 παράλληλα 

Οπότε το 5 αρχικά θα είναι μια αναβάθμιση σε hardware  και μέχρι να βγεί αρκετό και αξιόλογο software λίγο πολύ για όλους έτσι θα είναι

Γιατί και το ps4 τον πρώτο καιρό δεν είχε κάτι και η φάση με τα remaster είναι απλά απαράδεκτη πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι. Δεν μένω μόνος μου ήδη. 

Αν δεν σας αφήνουν να κάνετε πράγματα είναι άλλο θέμα. Γενικά μια χαρά βάζεις PC στην τηλεόραση. 

Δεν είναι θέμα αν με αφήνει. Είναι θέμα ότι αν γκρινιάξει έχει δίκιο. Σε κάθε περίπτωση αυτό που λες δεν είναι λύση. Είναι customια. Εδώ τώρα συγκρίνουμε λύσεις 

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, drjohn1980 είπε

εγω ετσι για πλακα θα πω 799 το μικρο και 899 το μεγαλο. να γουσταρουμε

Πανάκριβα θα είναι.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unpopular opinion: τα παιχνίδια του xbox game studios μου αρέσουν περισσότερο απο της σονυ.

Για να σας προλάβω ειναι προσωπική άποψη δεν είπα οτι της σόνυ δεν ειναι ωραία παιχνίδια :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω PC man ειμαι, αλλα η τιμη ειναι φανταστικη για το hardware και το form factor που προσφερει. Αντιστοιχων δυνατοτητων PC για gaming τη στιγμη που μιλαμε κοστιζει πανω απο 1200. Ιδωμεν και τη navi που θα φοραει πριν κυκλοφορησει για pc.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δελεαστική προσφορά ακόμα και για μένα που δεν είχα ποτέ Xbox.. κάτσε να βγει και το PS5 να διαβάσω τι θα πει το insomnia για να δω τι θα πάρω 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...