Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Νοεμβρίου η κυκλοφορία του Xbox Series X με τιμή €499 και με έναρξη προπαραγγελιών στις 22/9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, brightblade said:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί είναι τόσο σημαντικό να παίζει κανείς στο σαλόνι του; Πχ εγω προτιμώ στο γραφείο μου, ένα δωμάτιο που έχω για μένα στο σπίτι, με ότι  hardware θελω (pc κυρίως) παρά να βγαίνω  στο σαλόνι που μπορεί να βλέπει πχ η γυναικά μου κάτι στην τηλεόραση και να πάω πχ να παίξω εκεί. Και ναι έχω 65 4κ αλλα και πάλι...

Προφανώς δεν είναι και εννοείται ότι ο καθένας παίζει όπου τον βολεύει. 

Αυτό όμως από το να λέμε πως δεν γίνεται να μπει ένα gaming PC στο σαλόνι έχει μια απόσταση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, brightblade είπε

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί είναι τόσο σημαντικό να παίζει κανείς στο σαλόνι του; Πχ εγω προτιμώ στο γραφείο μου, ένα δωμάτιο που έχω για μένα στο σπίτι, με ότι  hardware θελω (pc κυρίως) παρά να βγαίνω  στο σαλόνι που μπορεί να βλέπει πχ η γυναικά μου κάτι στην τηλεόραση και να πάω πχ να παίξω εκεί. Και ναι έχω 65 4κ αλλα και πάλι...

Στον πολιτισμενο κοσμο παιζεις με pc ή κονσολες,ειτε στο σαλονι,ειτε σε δωματιο,οπου βολευει τον καθενα.

Στην Ελλαδα που ειναι τιγκα στα στερεοτυπα (και που οι περισσοτεροι το gaming το θεωρουν οτι ειναι για ηλικιες κατω των 30 γιατι...ετσι),θα διαβασεις οτι υποχρεωτικα σε σαλονι παιζεις μονο με κονσολα και υποχρεωτικα σε δωμάτιο παιζεις μονο σε PC.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα γίνονται δεν είπε κανείς το αντίθετο. Και σε ένα supersport μπορείς να βάλεις 2 άτομο πίσω και να πας μακρινό ταξίδι δεν θα σου πει κανείς τίποτα. Το αν βολεύει η όχι όμως είναι το θέμα, και το ξέρουν πολύ καλά αυτοί που το έχουν ήδη επιχειρήσει και την επόμενη φορά στείλανε την γκόμενα με το Λεωφορείο. 😛

Όπως και να χει περί ορέξεως, κάποιος να καθαρίσει τα offtopic.

 

 

 

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Συγγνώμη αλλά έχει παρουσιάσει ήδη Spider-Man για τα Χριστούγεννα, νέο Horizon Zero για το 21, Gran Turismo & ήδη φημολογείται το God of War 5. Ποσά να παρουσιάσει ΠΡΙΝ την κυκλοφορία της κονσόλας; Εμένα μ έχει κερδίσει ήδη.

 

Στα του θέματος, θα έπαιρνα το S τα Χριστούγεννα αν είχε δίσκο , τώρα όμως αναγκαστικά θα περιμένω σε 2-3 χρόνια να πέσει η τιμή του Χ

 

 

 

Οπότε συμφωνούμε ότι από launch games δεν έχει ανακοινωθεί κάποιο σοβαρό game για να διαλέξει κάποιος το PS5?

Καθώς Spiderman είναι φάση expansion δεν είναι Full game και τα άλλα games που έχουν ανακοινωθεί για launch είναι cross-platforms (ASSASSIN'S CREED VALHALLA, VAMPIRE: THE MASQUERADE - BLOODLINES 2)

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, Saloufas said:

Όλα γίνονται δεν είπε κανείς το αντίθετο. Και σε ένα supersport μπορείς να βάλεις 2 άτομο πίσω και να πας μακρινό ταξίδι δεν θα σου πει κανείς τίποτα. Το αν βολεύει η όχι όμως είναι το θέμα που το ξέρουν πολύ καλά αυτοί που το έχουν ήδη επιχειρήσει και την επόμενη φορά στείλανε την γκόμενα με το Λεωφορείο. 😛

Όπως και να χει περί ορέξεως, κάποιος να καθαρίσει τα offtopic.

Αντίθετα βέβαια με το παράδειγμα που θα ταλαιπωρηθεί και ο οδηγός η τοποθέτηση ένος PC στο σαλόνι δεν ενέχει ταλαιπωρία για κανέναν. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brute είπε

Από εκεί και πέρα για την "ταμπακιέρα" μούγκα.

Με 299 για το Series S ποιο PC παίζει 120fps gears 5? 

Α γειά σου επιτέλους κάποιος το ανέφερε ;)

Όσο για το αν χωράει ενα desktop στο σαλόνι για να παίζεις....ναι χωράει, αν έχεις όμως και δευτερο pc σε ένα γραφείο για να κάνεις το  σερφαρισμα και τις όποιες δουλείες που χρειάζονται pc σαν άνθρωπος ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, songless_bird είπε

Μα η MS φετος εκανε κινηση ματ. Οσοι ειναι φανατικοι MS θα αναβαθμισουν σε X , οσοι ειναι Sony θα μεινουν sony με μια υποψια να παρουν και το series S λογω τιμης και οι PCαδες θα αγορασουν το game pass . Χλωμο οι pcαδες να αγορασουν τωρα κονσολα. Μαζευουν λεφτα για αναβαθμιση σε 3xxx nvidia 😛

Το τυρακι σε ολη την υποθεση ειναι η ms να πουλησει συνδρομες game pass και με το series S στα 299 ειναι δελεαστικο πακετο. Μετα οταν εχεις ολα τα παιχνιδια σου "δεμενα" σε ενα acount στο cloud της MS , δεν αλλαζεις στρατοπεδο...Δεν ειναι δισκακι να το πουλησεις ευκολα.

Για εμενα η διαφορα θα κριθει στους νεους αγοραστες κονσολας. Και αυτη τη στιγμη το πακετο της ms φαινεται οικονομικοτερο και δελεαστικο.

 

Μα έτσι όπως πάει δεν θα έχεις τίποτα δικό σου (μιας και όλα θα είναι αέρας κοπανιστός) οπότε αλλάζεις εύκολα "στρατόπεδο"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετά από 5 χρόνια Xbox one και Xbox one x, έχω να πω ότι η αναλογία gameplay ωρών PlayStation (3) και xbox one ήταν περίπου 1 προς 10. Δηλαδή για κάθε 1 ώρα ps έπαιξα μετά ως κάτοχος Xbox 10  ώρες. Αυτά τα αναφέρω ως χρήστης και των δυο πλατφορμων. Δεν μπαίνω στην διαδικασία για το ποιο είναι καλύτερο , όλοι λένε ότι η πλατφόρμα της Sony είναι και οι πωλήσεις αυτό είπαν, αλλά εγώ ως χρήστης δεν προβείτε να ξαναγυρίσω ποτέ στην Sony υπ αυτές τις συνθήκες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Δεν υποθέτω τίποτα ,κρίνω με βάση το παρελθόν ;)

 

Κρίνοντας απο το παρελθόν, έχεις αυτόματα διαγράψει την κίνηση της MS να αγοράσει 14 (!!!!) studio παραγωγής games. Τα οποία βεβαίως και θα παράγουν Exclusive games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Τώρα που ανακοινώθηκε και επίσημα ότι το ea play θα είναι σε xbox game pass ultimate νομίζω είναι must buy αν όχι για βασική κονσόλα για δεύτερη κονσόλα σε φάση να έχεις PlayStation 5 και xbox one series S

τα μπέρδεψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Chocobo είπε

 Γιατί αν έχουν ίδια τιμή το έχει χάσει το παιχνίδι το Xbox ? Καλύτερο hardware έχει , gamepass που παίζει χωρίς ανταγωνισμό έχει,exclusives μένει να δούμε και απο τους δύο.Στο μόνο που υστερεί η Microsoft είναι απο φανατικό κοινό.

Το πλεονέκτημα που έχει η Sony είναι η καλύτερη ιστορία.Πρός το παρόν ούτε καν κάποιο αξιόλογο exclusive ξέρουμε όμως.

Προσωπικά είχα κάθε κονσόλα της sony και καμία της MS αλλά ήρθε η ώρα να αλλάξει αυτό.Σε αυτή τη γενιά η ψαλίδα τον πωλήσεων θα μικρύνει πιστεύω.

 

Here’s the current list of PS5 exclusives, which we will continue to update as new information becomes available:

  • Astro’s Playroom
  • Bugsnax (timed exclusive)
  • Deathloop (timed)
  • Demon’s Souls
  • Destruction AllStars
  • GhostWire: Tokyo (timed)
  • Godfall (timed)
  • Goodbye Volcano High (timed; also on PS4)
  • Gran Turismo 7
  • Horizon Forbidden West
  • Oddworld: Soulstorm (timed; also on PS4)
  • Project Athia (working title)
  • Ratchet & Clank: Rift Apart
  • Returnal
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Stray

Ολα αυτα με ενα απλο Google search κ λες οτι δεν εχει ανακοινωσει κατι η Sony ?

 

αυτη που δυστυχως δεν εχει ανακοινωσει ουτε ενα exclusive για τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας της ειναι η MS οποτε μην κανουμε ντε κ καλα το ασπρο μαυρο.

 

προσωπικα θεωρω οτι η sony εχει παντα το πανω χερι καθως βγαζει games με το τσουβαλι σε καθε γενια κ για καθε γουστο.

Σιγουρα η προταση της MS με αυτο το προγραμμα τραβαει τα βλεματα αλλα η ελλειψη των exclusive θεωρω οτι ειναι μεγαλο μειον.

  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...