Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

3070Ti  στο GA102 ?? 12%-15% κάτω από την 3080 ??

Μάλλον η 6800 είναι κοντά (95%) στην 3080

Ααα και μην ξεχάσω, αν αληθεύει η 3080Ti τότε η NVIDIA Γα…..σε όσους έδωσαν 1600-1800 για την 3090 μέσα σε έναν μήνα. 🤣

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Γα…..σε όσους έδωσαν 1600-1800 για την 3090 μέσα σε έναν μήνα.

Ξέρεις πόσο εύκολα αλλάζει το pre order μήπως? Η εσύ πληρώνεις με μετρητά από το σακούλι κάτω από την μασχάλη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Ξέρεις πόσο εύκολα αλλάζει το pre order μήπως? Η εσύ πληρώνεις με μετρητά από το σακούλι κάτω από την μασχάλη???

Ποιο preorder ?? αυτοί που πήραν τις κάρτες έχουν πληρώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μονο μετρητουλι παντου και παντα. Εκτος αν δεν γινεται λογω eshop εξωτερικου κλπ. Ομως... Απο τη μια βριζω απο την αλλη καλυτερα που δεν υπαρχουν καρτες. Σε καλο μου βγηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, DIM1000 said:

Εγω μονο μετρητουλι παντου και παντα. Εκτος αν δεν γινεται λογω eshop εξωτερικου κλπ. Ομως... Απο τη μια βριζω απο την αλλη καλυτερα που δεν υπαρχουν καρτες. Σε καλο μου βγηκε.

Κι εκτός αν είναι 500+ ευρώ που είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική πληρωμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κι εκτός αν είναι 500+ ευρώ που είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική πληρωμή.

Αυτο νομιζω ισχυει μονο στο δημοσιο και για συγκεκριμενα πραγματα.  Παντα και παντου με μετρητα και πολυ μεγαλυτερα ποσα. Εστω οτι ειχα βρει την 3080 σε μαγαζι. Θα πηγαινα με το σχεδον χιλιαρικακι μου κυριος να την παρω. Ποτε δεν μου εχουν πει για ηλεκτρονικη πληρωμη κλπ. 

Επεξ/σία από DIM1000
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, DIM1000 said:

Αυτο νομιζω ισχυει μονο στο δημοσιο και γθα συγκεκριμενα πραγματα.  

Όχι, παντού ισχύει, εκτός δεν κόβει απόδειξη ο άλλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Όχι, παντού ισχύει, εκτός δεν κόβει απόδειξη ο άλλος.

Φιλε κανεις λαθος. Αποδειξη πλαισιου πχ με 9700, aorus master και 32gb,. Ποσο δεν θυμαμαι ακριβως αλλα πολυ πανω απο 1000, μετρητουλια κανονικα. 

Αγορα ραπτικης μηχανης της γυναικας μου 800 ευρω πριν μια βδομαδα, μετρητα κανονικα με αποδειξη εννοειται... Δεν το εχω συναντησει ποτε αυτο που λες παρα μονο σε πληρωμη σε εφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, DIM1000 said:

Φιλε κανεις λαθος. Αποδειξη πλαισιου πχ με 9700, aorus master και 32gb,. Ποσο δεν θυμαμαι ακριβως αλλα πολυ πανω απο 1000, μετρητουλια κανονικα. 

Αγορα ραπτικης μηχανης της γυναικας μου 800 ευρω πριν μια βδομαδα, μετρητα κανονικα με αποδειξη εννοειται... Δεν το εχω συναντησει ποτε αυτο που λες παρα μονο σε πληρωμη σε εφορια.

Σου λέω τι ισχύει από το νόμο. Αν το κατάστημα δεν τον τηρεί είναι πρόβλημα δικό του και δικό σου.

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/prostimo-100-eyro-gia-tin-exoflisi-me-metrita-lianikon-synallagon-ano-ton-500-eyro

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Για ποιο λόγο όμως τόσα μετρητά; Κουβαλάτε πάνω σας 800 και 1000 ζεστά; Μια μακακία να γίνει, πάνε. Εγώ ζήτημα είναι αν έχω ένα 50άρι πάνω μου, και για τα υπόλοιπα κάρτα. Δεν κάνει διαφορά..

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Σου λέω τι ισχύει από το νόμο. Αν το κατάστημα δεν τον τηρεί είναι πρόβλημα δικό του και δικό σου.

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/prostimo-100-eyro-gia-tin-exoflisi-me-metrita-lianikon-synallagon-ano-ton-500-eyro

Δικο μου σιγουρα οχι αφου τα δικαιολογω ανα πασα στιγμη. Δικο του αν δεν το τηρει οκ ισως ειναι, αλλα δεν νομιζω οτι τοσο μεγαλα μαγαζια οπως πλαισιο, mediarkt που πηρα προσφατα τηκεοραση κλπ δεν θα το τηρουσαν αν ειχαν θεμα. Κατανοητο αυτο που λες, αλλα δεν ισχυει πουθενα στην πραξη. 

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Για ποιο λόγο όμως τόσα μετρητά; Κουβαλάτε πάνω σας 800 και 1000 ζεστά; Μια μακακία να γίνει, πάνε. Εγώ ζήτημα είναι αν έχω ένα 50άρι πάνω μου, και για τα υπόλοιπα κάρτα. Δεν κάνει διαφορά..

Φιλε Γιαννη εχω συνηθισει λογω δουλειας με πολυ μεγαλυτερα ποσα, οχι οτι εινσι σωστο βεβαια. Καθημερινσ κι εγω τοσα κουβσλαω. Οταν θελω να παρω κατι μπαινω στη γορτιση... Χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Δικο μου σιγουρα οχι αφου τα δικαιολογω ανα πασα στιγμη. Δικο του αν δεν το τηρει οκ ισως ειναι, αλλα δεν νομιζω οτι τοσο μεγαλα μαγαζια οπως πλαισιο, mediarkt που πηρα προσφατα τηκεοραση κλπ δεν θα το τηρουσαν αν ειχαν θεμα. Κατανοητο αυτο που λες, αλλα δεν ισχυει πουθενα στην πραξη. 

Το ότι δεν το τηρούν κάποια μαγαζιά δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει πουθενά.

Αν γίνει έλεγχος θα φάνε πρόστιμο.

 

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κι εκτός αν είναι 500+ ευρώ που είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική πληρωμή.

δεν νομίζω τάκη :P   

Απόδειξη πριν 10 μέρες πλακάκια και κόλλες στα 2200 ευρώ. Μετρητά πήρε μια χαρά. 

Κουζίνα-πλυντήριο-ψυγείο η αδερφή μου από κωτσόβολο το καλοκαίρι, 800 ευρώ απόδειξη μετρητά (θεσσαλονίκη)

Προσωπικά ώπου μπορώ πληρώνω με κάρτα γιατί είμαι τσιγγούνης και δεν θέλω να πληρώνω 3-5 ευρώ για αντικαταβολή. Αν πάρω την κάρτα στα 500+ από Ελλάδα θα προσπαθήσω να πληρώσω μετρητά :P  

Προσωπικά από μεταφορικές μόνη η elta-courier δεν με αφήνει μετρητά πάνω από 500 στην πόλη μου. Και γενικότερα στην πόλη μου οι περισσότεροι μετρητά δουλεύουν. (βασικά πάνω από 400 δεν με αφήνει η συγκεκριμένη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Thresh είπε

Σου λέω τι ισχύει από το νόμο. Αν το κατάστημα δεν τον τηρεί είναι πρόβλημα δικό του και δικό σου.

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/prostimo-100-eyro-gia-tin-exoflisi-me-metrita-lianikon-synallagon-ano-ton-500-eyro

Δεν κάνεις λάθος. Απλά κάνουν τα στραβά μάτια. Και στο πλαίσιο για πάνω από 500 ευρώ μετρητά φτιάχνουν μια φόρμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...