Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bilythekid είπε

Έχει το πλαίσιο,amazon, nvidia full στο geizhall. 

In stock μόνο τον 5800x έχει στο geizhall στα 600€. Το πλαίσιο τα ίδια. Τις nvidia που τις βρήκες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Herald είπε

In stock μόνο τον 5800x έχει στο geizhall στα 600€. Το πλαίσιο τα ίδια. Τις nvidia που τις βρήκες? 

Δεν μιλάω για τιμές, για nvidia έχει και στο geizhall και στο πλαίσιο. 

https://geizhals.de/?deals=1&interval=31d&sort=t&o=8

 

Επεξ/σία από bilythekid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, bilythekid είπε

Δεν μιλάω για τιμές, για nvidia έχει και στο geizhall και στο πλαίσιο. 

https://geizhals.de/?deals=1&interval=31d&sort=t&o=8

Αυτές είναι in stock δηλαδή? Οκ, πιάσε την ROG 3090 και θα σου δώσω 3.000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 2060 Super είναι λίγο καλύτερη σε native 4Κ με RT από το Series X, χμμμμ. Και μάλιστα με λίγο καλύτερα RT Settings αφού στο PC δεν μπορείς να ρίξεις τόσο πολύ τις ρυθμίσεις για να φτάσεις το Series X, ούτε μέσω configuration files. Μήπως αυτό μας λέει κάτι για το RT Perf των RDNA2; Και είχε και DLSS OFF η 2060S..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Η 2060 Super είναι λίγο καλύτερη σε native 4Κ με RT από το Series X, χμμμμ. Και μάλιστα με λίγο καλύτερα RT Settings αφού στο PC δεν μπορείς να ρίξεις τόσο πολύ τις ρυθμίσεις για να φτάσεις το Series X, ούτε μέσω configuration files. Μήπως αυτό μας λέει κάτι για το RT Perf των RDNA2; Και είχε και DLSS OFF η 2060S..

Αλλο το RT perf του series x αλλο των 6800/6800XT που θα ειναι σαφως ανωτερο. Οι κονσολες που μολις βγηκαν ειναι ηδη πισω απο καρτες 2ετιας δεν περιμενα κατι διαφορετικο προφανως οσα και αν γραφουν για να πουλησουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλά το RT των 6800/6800ΧΤ θα το συγκρίνεις με τις 3080/3070 και όχι με την 2060S. Λέω μήπως έχουν το ίδιο ή παρόμοιο delta..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι αλλά το RT των 6800/6800ΧΤ θα το συγκρίνεις με τις 3080/3070 και όχι με την 2060S. Λέω μήπως έχουν το ίδιο ή παρόμοιο delta..

Της 6800 λεγεται οτι θα ειναι παρομοιο με 3070/2080ti. Του Series X δειχνει να ειναι αρκετα πιο κατω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ο κονσόλες πάντως δεν κάνουν true 4Κ/60 σε παιχνίδια με σοβαρά visuals..

Δε πειράζει θα σπρώξουν τα πράγματα προς 4Κ ας είναι και με "τεχνικές upscale" όπως το κάνουν εδώ και χρόνια. Μη μιλήσουμε για παιχνίδια αλά God of War, TLOU 2 με σαπακι hw τι κατάφεραν εν τέλει. Εγώ πάντως δεν έχω δει κάρτες γραφικών flagship του 2012-13 να αντέξαν 1080p 60 με γραφικαρες.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αλλο το RT perf του series x αλλο των 6800/6800XT που θα ειναι σαφως ανωτερο. Οι κονσολες που μολις βγηκαν ειναι ηδη πισω απο καρτες 2ετιας δεν περιμενα κατι διαφορετικο προφανως οσα και αν γραφουν για να πουλησουν.

Ξύλο και σφαλιάρες το Xbox Series X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, bilythekid είπε

Έχει το πλαίσιο,amazon, nvidia full στο geizhall. 

ναι τωρα αρχισαν να ξεμιτιζουν ξαφνικα απο το πουυθενα 

τωρα που θα κανει επελαση η αρμαδα της amd!!

περιμενουμε να δουμε τις τιμες και βλεπουμε τι θα κανουμε!

Επεξ/σία από hondakkias31
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά μετά από χρονια έχω πάρει την απόφαση και εγώ να περάσω στο κόκκινο στρατόπεδο.. κοιτάω την 6800xt για 4k... ο μονος ενδοιασμός μου είναι ότι έχω σχετικά παλιό σύστημα, λέτε να έχω θέμα με 5820k? και κάτι τελευταίο σε περίπτωση που μπει στο τωρινό σύστημα πρέπει να γίνει ολικό format? επειδή έχω nvidia drivers μέσα? (sorry άμα είμαι offtopic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

καλησπέρα παιδιά μετά από χρονια έχω πάρει την απόφαση και εγώ να περάσω στο κόκκινο στρατόπεδο.. κοιτάω την 6800xt για 4k... ο μονος ενδοιασμός μου είναι ότι έχω σχετικά παλιό σύστημα, λέτε να έχω θέμα με 5820k? και κάτι τελευταίο σε περίπτωση που μπει στο τωρινό σύστημα πρέπει να γίνει ολικό format? επειδή έχω nvidia drivers μέσα? (sorry άμα είμαι offtopic)

Μια χαρά είναι ο CPU, άλλωστε σε 4Κ δεν έχει και τόσο σημασία. Θα χρησιμοποιήσεις το display driver uninstaller πριν βάλεις την καινούργια κάρτα, δεν χρειάζεται format..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...