Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Με αυτές τις τιμές παίρνεις , ps5 , series x , games και ένα laptop για δουλειά άντι να πάρεις high end gaming pc.

ps5 + series X + laptop για δουλειά = 399 + 499 + τουλάχιστον 1000 = 1900. Άνετα φτιάχνεις PC με την 3080/6800XT με τόσα λέφτα και με τούμπανο επεξεργαστή τύπου 3900Χ και πάνω που είναι πολύ καλύτερος από οποιοδήποτε laptop "για δουλειά" και σου περισσεύουν και για PS5 αν θες για τα exclusives..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus tuf 6800xt 756€

Strix 850

Εγω κανόνισα να παρω tuf επειδή εκανα μια εξυπηρέτηση σε ένα φιλο και με την δινει χωρις τον ΦΠΑ

Ετοιμαστείτε να δειτε να χτυπαν χιλιαρικο με ελληνικο φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Luffy96 είπε

Asus tuf 6800xt 756€

Strix 850

Εγω κανόνισα να παρω tuf επειδή εκανα μια εξυπηρέτηση σε ένα φιλο και με την δινει χωρις τον ΦΠΑ

Ετοιμαστείτε να δειτε να χτυπαν χιλιαρικο με ελληνικο φπα

Από που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Luffy96 είπε

Asus tuf 6800xt 756€

Strix 850

Εγω κανόνισα να παρω tuf επειδή εκανα μια εξυπηρέτηση σε ένα φιλο και με την δινει χωρις τον ΦΠΑ

Ετοιμαστείτε να δειτε να χτυπαν χιλιαρικο με ελληνικο φπα

Για αρχη θα ακουμπησουν ανετα χιλιαρικο οι 6800XT.. Μετα θα στρωσει αναλογα το στοκ κιολας.. Θα εχει λογικα λιγο καλυτερο στοκ η AMD απο την πρασινη το ποσο θα φανει και αναλογα και τις υλοποιησεις που θελει καποιος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σε 4ωρες τα unboxing καρτων

Yay... λες και δεν ξέρουμε πώς είναι, και το πιθανότερο να είναι μόνο η reference. Οπότε brace yourselfs, σε 4 ώρες έρχονται 30 ίδια βίντεο στο YT feed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

ps5 + series X + laptop για δουλειά = 399 + 499 + τουλάχιστον 1000 = 1900. Άνετα φτιάχνεις PC με την 3080/6800XT με τόσα λέφτα και με τούμπανο επεξεργαστή τύπου 3900Χ και πάνω που είναι πολύ καλύτερος από οποιοδήποτε laptop "για δουλειά" και σου περισσεύουν και για PS5 αν θες για τα exclusives..

1000 = 1900 ? Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς , εγώ εννοώ τώρα που είναι η αρχή της γενιάς των ps5 series x δεν έχει και πολύ νόημα ένα high end pc και όλο το hype που έχει δημιουργηθεί με τις καινούργιες GPU , CPU την ώρα που με μια κονσόλα έχεις 4k 60fps  και αργότερα 4k 120fps.

Για τους pc enthusiasts το καταλαβαίνω αλλά αυτή η αυξημένη ζήτηση για τις 3080, 6800 , 5900x δεν μπορεί να είναι μόνο από enthusiasts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

1000 = 1900 ? Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς , εγώ εννοώ τώρα που είναι η αρχή της γενιάς των ps5 series x δεν έχει και πολύ νόημα ένα high end pc και όλο το hype που έχει δημιουργηθεί με τις καινούργιες GPU , CPU την ώρα που με μια κονσόλα έχεις 4k 60fps  και αργότερα 4k 120fps.

Για τους pc enthusiasts το καταλαβαίνω αλλά αυτή η αυξημένη ζήτηση για τις 3080, 6800 , 5900x δεν μπορεί να είναι μόνο από enthusiasts.

Είπα ότι για τα 3 πράγματα που ανέφερες ότι κάνουν 1900. 4Κ/60 στις κονσόλες; Ναι τι ώρα; Στο legion είναι 4Κ/30 και όχι locked μάλιστα, και άντε πες είναι noοbisoft, αλλά και το Forza Horizon που τρέχει 4Κ/60 έχει κάποια settings χαμηλότερα από το quality mode του One X (!?). Δεν υπάρχουν 4Κ/60 στις κονσόλες, πόσο μάλλον 4Κ/120 σε games με σοβαρά visuals, πάντα γίνεται upscale από χαμηλότερη ανάλυση. Τώρα σε κάποιο παλιό ή παιδικό εντάξει ναι ίσως κάνει 4Κ native, αλλά ΑΑΑ games με καλά γραφικά ούτε μία στο εκατομμύριο..

Υ.Γ. Η 5900Χ ποια είναι;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

1000 = 1900 ? Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς , εγώ εννοώ τώρα που είναι η αρχή της γενιάς των ps5 series x δεν έχει και πολύ νόημα ένα high end pc και όλο το hype που έχει δημιουργηθεί με τις καινούργιες GPU , CPU την ώρα που με μια κονσόλα έχεις 4k 60fps  και αργότερα 4k 120fps.

Για τους pc enthusiasts το καταλαβαίνω αλλά αυτή η αυξημένη ζήτηση για τις 3080, 6800 , 5900x δεν μπορεί να είναι μόνο από enthusiasts.

Εχει μπερδεψει κατι, ο υπολογιστης δεν ειναι μονο για παιχνιδια ο υπολογιστης για πολυ κοσμο ειναι εργαλειο δουλειας που τους δινει χρηματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, εμένα μαρεσει αυτός ο πανικός με τα leaks, benchmarks, τιμές, την κινητικότητα στα threads. Να έχουμε να διαβάζουμε να περνάει η ώρα. 

Εγώ δεν υποστηρίζω τέτοιες τιμολογιακες πολιτικές ούτε πρόκειται τώρα. Οπότε άμα δεν βρω σε λογική τιμή την κάρτα που θέλω θα πάω σε μια manli ή palit 1650s και είμαι κομπλέ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

ps5 + series X + laptop για δουλειά = 399 + 499 + τουλάχιστον 1000 = 1900. Άνετα φτιάχνεις PC με την 3080/6800XT με τόσα λέφτα και με τούμπανο επεξεργαστή τύπου 3900Χ και πάνω που είναι πολύ καλύτερος από οποιοδήποτε laptop "για δουλειά" και σου περισσεύουν και για PS5 αν θες για τα exclusives..

Με μια 3080/6800xt λογικά θα βγάλεις όλα τα next gen ports σε console parity settings ή και καλύτερα, ΑΛΛΑ ποιο το νόημα να βιαστείς τώρα? Αυτή τη στιγμή θα πληρώσεις το σομπρέρο από το γαϊτανάκι της υπέρμετρης (τεχνητής και μη) ζήτησης του lockdown. Και το μόνο που θα καταφέρεις είναι απλά να τρέξεις τα crossgen του επόμενου χρόνου σε ακόμα πιο overkill framerate. Εξαιρούνται βέβαια οι elitists που αγκομαχούν για τίποτα 4k120. Η μεγαλύτερη μαγκιά αν αντέχεις να περιμένεις, είναι να πάρεις ξέρω εγώ κανέναν μεσαίο πυρήνα rdna3 με ακριβώς την ίδια απόδοση με τα μισά λεφτά από όσα 8α έδινες τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Με μια 3080/6800xt λογικά θα βγάλεις όλα τα next gen ports σε console parity settings ή και καλύτερα, ΑΛΛΑ ποιο το νόημα να βιαστείς τώρα? Αυτή τη στιγμή θα πληρώσεις το σομπρέρο από το γαϊτανάκι της υπέρμετρης (τεχνητής και μη) ζήτησης του lockdown. Και το μόνο που θα καταφέρεις είναι απλά να τρέξεις τα crossgen του επόμενου χρόνου σε ακόμα πιο overkill framerate. Εξαιρούνται βέβαια οι elitists που αγκομαχούν για τίποτα 4k120. Η μεγαλύτερη μαγκιά αν αντέχεις να περιμένεις, είναι να πάρεις ξέρω εγώ κανέναν μεσαίο πυρήνα rdna3 με ακριβώς την ίδια απόδοση με τα μισά λεφτά από όσα 8α έδινες τώρα.

Τώρα ναι δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς εκτός αν οι reference RDNA2 έρθουν κοντά στο MSRP. Κατά το Μάρτη μία 6700ΧΤ στα ~400 με κάποιο bundle όπως έγινε με την 5700ΧΤ δεν με χαλάει καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Τώρα ναι δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς εκτός αν οι reference RDNA2 έρθουν κοντά στο MSRP. Κατά το Μάρτη μία 6700ΧΤ στα ~400 με κάποιο bundle όπως έγινε με την 5700ΧΤ δεν με χαλάει καθόλου..

Και πάλι δεν αξίζει, η 6700xt θα είναι sub 3070 performance όταν η 7700xt 1.5 χρόνο από τώρα πιθανό να είναι και above 3080 με τα ίδια λεφτά.

Το RDNA3 δε θα αργήσει από ότι λέγεται, δε θα πήξουμε με rebrandeon αυτή τη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Και πάλι δεν αξίζει, η 6700xt θα είναι sub 3070 performance όταν η 7700xt 1.5 χρόνο από τώρα πιθανό να είναι και above 3080 με τα ίδια λεφτά.

Ε εντάξει βρε και η 8700ΧΤ θα είναι καλύτερη. Hobby είναι το gaming, δεν προσπαθείς να κάνεις την καλύτερη επένδυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...