Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε PS5 θα βρειτε ευκολα.

Ειναι το νεο συστημα να λεμε δεν υπαρχουν να αρμεξουμε τους παιχνιδοπρεζακηδες και ας ξερουν οτι πληρωνουν πολυ παραπανω απο οτι θα πηρωσουν οι υπολοιποι σε 3-4 μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Ουτε PS5 θα βρειτε ευκολα.

Ειναι το νεο συστημα να λεμε δεν υπαρχουν να αρμεξουμε τους παιχνιδοπρεζακηδες και ας ξερουν οτι πληρωνουν πολυ παραπανω απο οτι θα πηρωσουν οι υπολοιποι σε 3-4 μηνες.

Και Ιανουάριο να έρθει ή και Φλεβάρη που έχω και γενέθλια ακόμη καλύτερα. 

Σίγουρα πιο γρήγορα από 6800 απλή ή 6700ΧΤ που υπολόγιζα.

Κονσόλα έτσι κ αλλιώς θα αγοράσω γιατί θέλω να υπάρχει ποικιλία. Άσε που αν δουλεύεις ο χρόνος είναι ελάχιστος να κάθεσαι να παίζεις με οδηγούς, γενικά με drivers, oc, uv, bugs, stuttering fixes, format. Κονσόλα για καθημερινή χρήση το βράδυ και pc Σαββατοκύριακο

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

To κακό είναι ότι με την έλλειψη διαθεσιμότητας δεν ακούγεται τίποτα για τις 6600 και 6500, που ενδιαφέρουν τον πολύ κόσμο.

Η αλήθεια της ημέρας. Θέλω να πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος ενδιαφέρεται για τις 3060 και 6500/6600 του κόσμου τούτου, παρά για τις κάρτες των 1000 ευρώ.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nzeppos είπε

Η αλήθεια της ημέρας. Θέλω να πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος ενδιαφέρεται περισσότερο για τις 3060 και 6500/6600 του κόσμου τούτου, παρά για τις κάρτες των 1000 ευρώ.

Η πλειοψηφια εκει παιζει. Για τις καρτες των 1000 ευρω ελαχιστοι ενδιαφερονται απο εδω μεσα. Επομενη κλιμακα ειναι η κατηγορια 500-600 εκει ειμαι εγω λιγο περισσοτεροι στα 300-400 και το υπολοιπο 80% στα <300.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nzeppos είπε

Η αλήθεια της ημέρας. Θέλω να πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος ενδιαφέρεται για τις 3060 και 6500/6600 του κόσμου τούτου, παρά για τις κάρτες των 1000 ευρώ.

μιλάνε λιγότερο αυτοί επειδή παίζουν

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Η πλειοψηφια εκει παιζει. Για τις καρτες των 1000 ευρω ελαχιστοι ενδιαφερονται απο εδω μεσα. Επομενη κλιμακα ειναι η κατηγορια 500-600 εκει ειμαι εγω λιγο περισσοτεροι στα 300-400 και το υπολοιπο 80% στα <300.

Νομίζω υπερβάλεις λίγο φίλε μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SiderisMav είπε

Νομίζω υπερβάλεις λίγο φίλε μου. 

Δηλαδη? Θεωρεις οτι υπαρχουν περισσοτεροι απο 20% gamers που αγοραζουν καρτες στα 300 και πανω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δηλαδη? Θεωρεις οτι υπαρχουν περισσοτεροι απο 20% gamers που αγοραζουν καρτες στα 300 και πανω?

Ναι αυτό πιστεύω. Επίσης δε νομίζω πως όλοι εδώ μέσα στο μόνο που ρίχνουν λεφτά είναι ο υπολογιστής τους. Εγώ προσωπικά έχω κάρτα των 1000 ευρώ αλλά δε ρίχνω ευρώ πουθενά αλλού . Δε σημαίνει ότι είμαι όμως άνετος στη ζωή μου κατάλαβες πως στο λέω έτσι; Άλλοι θέλουν να ρίχνουν λίγο στο pc τους και λίγο στο μηχανάκι τους ή το αμάξι τους παραδείγματος χάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει νωριτερα αλλα ποτε και τι ωρα ανεβαινουν τα review των καρτων?

Τεταρτη στις 4 το απογευμα

Μόλις τώρα, SiderisMav είπε

Ναι αυτό πιστεύω. Επίσης δε νομίζω πως όλοι εδώ μέσα στο μόνο που ρίχνουν λεφτά είναι ο υπολογιστής τους. Εγώ προσωπικά έχω κάρτα των 1000 ευρώ αλλά δε ρίχνω ευρώ πουθενά αλλού . Δε σημαίνει ότι είμαι όμως άνετος στη ζωή μου κατάλαβες πως στο λέω έτσι; Άλλοι θέλουν να ρίχνουν λίγο στο pc τους και λίγο στο μηχανάκι τους ή το αμάξι τους παραδείγματος χάρη.

Μα δεν αναφερθηκε που ριχνει ο καθενας τα χρηματα του. Απλα αν δουμε απο το steam statistics οι καρτες ανω των 300 συγκεντρωνουν ενα χαμηλο ποσοστο στο συνολο τους και βαζω και καρτες απο 2016 και μετα. 

Screenshot-1.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τεταρτη στις 4 το απογευμα

Μα δεν αναφερθηκε που ριχνει ο καθενας τα χρηματα του. Απλα αν δουμε απο το steam statistics οι καρτες ανω των 300 συγκεντρωνουν ενα χαμηλο ποσοστο στο συνολο τους και βαζω και καρτες απο 2016 και μετα. 

Screenshot-1.png

Ναι αλλά από αυτά τα πιτσιρίκια ούτε το 5% δεν είναι εδώ στο forum 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Ναι αλλά από αυτά τα πιτσιρίκια ούτε το 5% δεν είναι εδώ στο forum 

Ναι βρε συ προφανως γενικα αναφερθηκα απο εδω μεσα μπορει και το 60-70% να περνει καρτες 300 και πανω. Εμεις ειμαστε το 0.1% ομως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδία. Αυτες τις μέρες σκεφτομαι για αναβάθμιση καρτας apo 2070super σε  6800ΧΤ. Ενα θεμα που δεν ειχε σκεφτει ειναι οτι έχω GSYNC monitor 3418w Alienware. Αρα ξεχνάμε συχρονισμό και θα έχω tearing?Πρεπει να αλλάζω μονιτορ?JESUS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kakao83 είπε

Καλησπερα παιδία. Αυτες τις μέρες σκεφτομαι για αναβάθμιση καρτας apo 2070super σε  6800ΧΤ. Ενα θεμα που δεν ειχε σκεφτει ειναι οτι έχω GSYNC monitor 3418w Alienware. Αρα ξεχνάμε συχρονισμό και θα έχω tearing?Πρεπει να αλλάζω μονιτορ?JESUS

Λογικά ναι θες αλλαγή(δοκίμασε για σιγουριά μια AMD κάρτα) μόνο στα νέα μοντέλα με Gsync module δουλεύει εκατέρωθεν
Εγώ που έχω 3420w δουλεύει κανονικά με AMD το Gsync ως Freesync!!!!
Αλλά όπως προ είπα βρες μια AMD κάρτα γνωστού σου μήπως και δουλέψει!!

Επεξ/σία από steve_89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Λογικά ναι θες αλλαγή(δοκίμασε για σιγουριά μια AMD κάρτα) μόνο στα νέα μοντέλα με Gsync module δουλεύει εκατέρωθεν
Εγώ που έχω 3420w δουλεύει κανονικά με AMD το Gsync ως Freesync!!!!
Αλλά όπως προ είπα βρες μια AMD κάρτα γνωστού σου μήπως και δουλέψει!!

Κατσε εχεις του AMD οδηγους και ενεργοποιείται το GSYNC στην οθονη? Κανεις απο ηρακλειο κρητης με AMD καρτα για δοκιμη? Κερναω καφε σουβλάκι/πίτσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...