Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασσικός πρασινοφρουρος ο Linus δεν τις προτείνει λόγω RT και streaming και το βασίζει στα MSRP, λες και υπάρχει 3080 έστω κοντά στα 700, λολ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το Tech Yes City η 6800ΧΤ έχει χειρότερο recoding ακόμη και από την 5700ΧΤ, και πράγματι έτσι φαίνεται στο video. λολ, πως το κατάφεραν αυτό; Βέβαια δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο το encoding αλλά κουβέντα να γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Σύμφωνα με το Tech Yes City η 6800ΧΤ έχει χειρότερο recoding ακόμη και από την 5700ΧΤ, και πράγματι έτσι φαίνεται στο video. λολ, πως το κατάφεραν αυτό; Βέβαια δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο το encoding αλλά κουβέντα να γίνεται..

Κατσε εννοεις κανονικη καταγραφη εν ωρα παιχνιδιου? Μηπως θελει φτιαξιμο στις ρυθμισεις? Εγω το εχω στα 100mb bitrate και δεν αλλοιωνει την εικονα. Το youtube βεβαια ριχνει το bitrate στα 25MB αλλα δεν γινεται και αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κατσε εννοεις κανονικη καταγραφη εν ωρα παιχνιδιου? Μηπως θελει φτιαξιμο στις ρυθμισεις? Εγω το εχω στα 100mb bitrate και δεν αλλοιωνει την εικονα. Το youtube βεβαια ριχνει το bitrate στα 25MB αλλα δεν γινεται και αλλιως.

Δεν είπε λεπτομέρειες, ναι απλά recording και φαίνεται πολύ κακό στο βίντεο. Μπορεί να έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί. Εγώ θέλω να δω στο OBS τι παίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Κλασσικός πρασινοφρουρος ο Linus δεν τις προτείνει λόγω RT και streaming και το βασίζει στα MSRP, λες και υπάρχει 3080 έστω κοντά στα 700, λολ..

Καλά αν βγάλεις το MSRP, τα ίδια λες και εσύ 😝

33 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

It’s been a LONG time since we saw an AMD CPU and GPU on any of the 3DMark, this is refreshing

Ερχόμαστε! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolosapok είπε

Εγώ έχω παίξει το control με dlss και ray tracing και ήταν φοβερό πάντως, το ίδιο πιστεύω θα ισχύει και με το Cyberpunk , btw η 6800xt με ενδιαφέρει οπότε δεν έχουμε καμία κόντρα μήπως να χαλάρωνες λίγο με το υφάκι?

Καλα εκανες παλουκαρι μ, αλλα δεν εχω κανενα υφακι, απλα απανταω στο μηκος κυμματος που απαντας και εσυ. Παμ παρακατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Καλά αν βγάλεις το MSRP, τα ίδια λες και εσύ 😝

Όχι ρε συ, τουλάχιστον όχι σοβαρά, και δεν βγάζω το MSRP ποτέ ή γενικά την τιμή, οπότε δεν είναι το ίδιο. Για το RT έχω πει ότι αν η διαφορά είναι μεγάλη (30% και πάνω), τότε αν τα υπόλοιπα είναι στο ίδιο επίπεδο πάω NVIDIA, αν όχι πάω AMD. Ποτέ δεν έχω πει μεμονωμένα για το RT χωρίς να κοιτάξω τιμή, vram και raster..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ποτέ δεν έχω πει μεμονωμένα για το RT χωρίς να κοιτάξω τιμή, vram και raster..

Ουτε εγω  αλλα βλεπω οτι το compute των Ampere ειναι σαφως καλυτερο απο την καθαρα gaming arch των RDNA2 και μαλλον θα κανω το απονενοημένο και θα ψαξω πρασινη, γιατι ταιριαζει καλυτερα στις αναγκες μου.

Και μετα φυσικα θα ερχομαι εδω να βγαζω την RT ληψω μου και να την κουναω επειδικτικα στα κοκκινοπεδα ασχετως αν εχει κοκκινισει ο σβερκος απο την σφαλιαρα στο raster 😅

3 λεπτά πριν, ASFE είπε

Ηρθε το μωρακι  :P

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οχι οκ ενος φιλου ειναι που ειναι μεσα στα πραγματα :)

spacer.png

spacer.png  & spacer.png

12 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Ερχόμαστε! 

Λιπαντικο να παρετε! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά σε raster ίδιες είναι πάντως για να λέμε την αλήθεια. 5% πάνω σε 1080p/1440p η μια και 5% σε 4Κ η άλλη είναι μηδαμινές διάφορες. Η AMD όμως έχει +6 GB και καλύτερη τιμή. Για το RT perf πρέπει να περιμένουμε αφού πιστεύω αυτά που είδαμε τώρα δεν λένε όλη την αλήθεια αφού πιθανώς να μην έχουν ασχοληθεί με τα games που έχουν ήδη RT και τρέχουν τελείως unoptimized. Αφού υπάρχουν περιπτώσεις που η 2060 είναι πάνω από την 6800ΧΤ, με DLSS βέβαια, but still κάτι παίζει. Να δούμε και το AMD αντίστοιχο του DLSS που αν θυμάμαι καλά θα βγει το Δεκέμβρη και μήπως το υλοποιεί και το CP77, αν δεν βγει το Πάσχα το τελευταίο :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

αν δεν βγει το Πάσχα το τελευταίο :P

QFT

paper launch και το CP2077. Θα βγει tech demo για reviewers και θα δινεται να παιζει μονο σε 3090 sli review kit. 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...