Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Ότι τρέχει στον έναν τρέχει και στον άλλον, το DXR είναι open.

RT δεν τρέχει με AMD στα Youngblood minecraft quake. Τα υπόλοιπα τρέχουν κανονικά και σε amd με RT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

RT δεν τρέχει με AMD στα Youngblood minecraft quake. Τα υπόλοιπα τρέχουν κανονικά και σε amd με RT. 

Το DXR είναι το api. Η υλοποίηση του rt ΔΕΝ είναι κοινή και για τις δύο εταιριες. Διαφορετικά libraries. RT φυσικά μπορεί να τρέξει και κάποια hpu χωρίς dedicated cores απλά δεν θα είναι αποδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

RT δεν τρέχει με AMD στα Youngblood minecraft quake. Τα υπόλοιπα τρέχουν κανονικά και σε amd με RT. 

Αυτά τα παιχνίδια (Youngblood,quake) είναι σε Vulkan και όχι σε DXR (DX12), αλλά η AMD έχει πει ότι θα υποστηρίξει και RT σε Vulkan.

To minecraft τρέχει RT σε RDNA2

 

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, leros2004 είπε

Σε αυτό ούτε εσυ δεν συμφωνείς, άσε τι γράφεις.... Είσαι άτυχος όμως που ο @billeiros ψώνισε ήδη κάρτα, εκείνος τσιμπάει με αυτά σου τα νάζια..

Μπορεί να αγόρασα nvidia αλλά θεωρώντας τον εαυτό μου αντικειμενικόοφειλω να ομολογήσω πως σμρ τα λέει καλά ο @Herald.εξαιρετικες κάρτες οι νέες amd και επιτέλους χτυπανε την nvidia σε ολες τις κατηγοριες.ξεχωριζω την απλή 6800 την οποία έβαλα στο μάτι για το δεύτερο πισι.απλα σε καθαρά νούμερα σε 4κ μένουν πίσω.εκει συγκρίνονται οι καρτες βέβαια .απλά στην παρούσα φάση η πράσινη προσφερει πιο ολοκληρωμένο προϊόν .θες μνήμη κ μέχρι 1440p gaming? Πας σε ,amd.θες rt dlss και καλύτερη απόδοση overall με τη σιγουριά μιας πιο μεγάλης εταιρίας από πίσω? Πας σε 3080.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Και εγώ για εκεί με βλέπω αλλά μέχρι αν βρω 5900x σε normal τιμή έχω χρόνο :P

Αν εβρισκα 6800xt σε λογικη τιμη θα εδινα την δικια μου στα 250 αλλα δεν βλεπω να βρισκουμε 6800xt Ελλαδα ουτε μεσα στον Δεκεμβριο και οι AIB τις βλεπω να βαρανε ακομα παραπανω σε τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αν εβρισκα 6800xt σε λογικη τιμη θα εδινα την δικια μου στα 250 αλλα δεν βλεπω να βρισκουμε 6800xt Ελλαδα ουτε μεσα στον Δεκεμβριο και οι AIB τις βλεπω να βαρανε ακομα παραπανω σε τιμη.

Spoiler

 

Ναι γενικά το βλέπω σε όλα αυτό.. Σκατά timing για new PC.. Γενικά φέτος.. -.-"

Btw βρίσκω την Sapphire Nitro+ 5700 ΧΤ sta 369eu new. Αξίζει ή καλύτερα να ψάξω καμία μεταχειρισμένη;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmirko15 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ναι γενικά το βλέπω σε όλα αυτό.. Σκατά timing για new PC.. Γενικά φέτος.. -.-"

Btw βρίσκω την Sapphire Nitro+ 5700 ΧΤ sta 369eu new. Αξίζει ή καλύτερα να ψάξω καμία μεταχειρισμένη;

Σαν υλοποιηση ειναι οτι καλυτερο σε 5700xt και η τιμη ειναι μια χαρα με τις τιμες που επικρατουν στις νεες. Μεταχειρισμενη μεχρι τα 300 max θα ελεγα για καμια pulse και nitro μεχρι 320 το πολυ. Εγγυηση ολες θα εχουν μιας και η 5700xt ειναι 1.5 χρονο στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmirko15 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ναι γενικά το βλέπω σε όλα αυτό.. Σκατά timing για new PC.. Γενικά φέτος.. -.-"

Btw βρίσκω την Sapphire Nitro+ 5700 ΧΤ sta 369eu new. Αξίζει ή καλύτερα να ψάξω καμία μεταχειρισμένη;

Που τη βρήκες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...