Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με rt που εχει νοημα ποσα βγηκαν ? 1 που περιμενουν ολοι σαν τρελοι ? 😛

Μααα..μααα..και το Exodus έχει καλό RT και το Control (είναι λίγο μέτριο σαν game βέβαια). 

Υ.Γ. Young blood, lol
Γενικά αν θες RT ή top visuals στην ίδια μοίρα είσαι και απλά συμβιβάζεσαι με μετριότητες. To CP77 αν βγει όπως τα λένε θα κάνει το τρίπτυχο, RT, top γραφικά και gameplay, άντε να ξαναδείς game να τα κάνει και τα 3 ξανά, σε κάνα 2 χρόνια. Πόσο θα ήθελα να μου αρέσουν τα online, να παίζεις όλα ultra low με κάρτες των 150 ευρώ και screen tearing και να μην σε νοιάζει τίποτα. Αυτή είναι ζωή :P 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάμε τώρα για shadowlands με την HD 7770.
Εγώ θα βγάλω μια φωτοτυπία την rx6800xt και θα την κολλήσω στο side panel του πισιού μου.
Ποιο μοντέλο λέτε να βγάλω, θέλω να δείχνει δροσερή και αθόρυβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μααα..μααα..και το Exodus έχει καλό RT και το Control (είναι λίγο μέτριο σαν game βέβαια). 

Υ.Γ. Young blood, lol
Γενικά αν θες RT ή top visuals στην ίδια μοίρα είσαι και απλά συμβιβάζεσαι με μετριότητες. To CP77 αν βγει όπως τα λένε θα κάνει το τρίπτυχο, RT, top γραφικά και gameplay, άντε να ξαναδείς game να τα κάνει και τα 3 ξανά, σε κάνα 2 χρόνια. Πόσο θα ήθελα να μου αρέσουν τα online, να παίζεις όλα ultra low με κάρτες των 150 ευρώ και screen tearing και να μην σε νοιάζει τίποτα. Αυτή είναι ζωή :P 

Απλώς δεν γίνεται απο τη μια να ψυρίζεις τη μαϊμού στα γραφικά σε σημείο να σταματάς να παίζεις για να παρατηρήσεις την αντανάκλαση και απο την άλλη να παίζεις σε 24αρη μονιτορ. Απο τη μια να σε νοιάζει το μέλλον αλλά να παίζεις στην ανάλυση του έτους 1821 

Δεν πάνε μαζι αυτά τα 2.

In other news:

 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Απλώς δεν γίνεται απο τη μια να ψυρίζεις τη μαϊμού στα γραφικά σε σημείο να σταματάς να παίζεις για να παρατηρήσεις την αντανάκλαση και απο την άλλη να παίζεις σε 24αρη μονιτορ. Απο τη μια να σε νοιάζει το μέλλον αλλά να παίζεις στην ανάλυση του έτους 1821 

Δεν πάνε μαζι αυτά τα 2.

In other news:

Το έχω ξαναπεί ότι δεν παίρνω καλύτερο monitor λόγω budget. Λες να μπορούσα να πάρω 34" ultra wide και να μην έπαιρνα; Λολ. Και λες και χρειάζεται 50άρα οθόνη για να δεις ότι τα screen space reflections εξαφανίζονται μόλις κουνήσεις το ποντίκι ή ότι το RDR2 έχει τα καλύτερα γραφικά ever..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

ΜΠόσο θα ήθελα να μου αρέσουν τα online, να παίζεις όλα ultra low με κάρτες των 150 ευρώ και screen tearing και να μην σε νοιάζει τίποτα. Αυτή είναι ζωή :P 

screen tearing huh

 :pepewhy:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

screen tearing huh

 :pepewhy:

Ε τι αφού πρέπει να έχεις όσο πιο πολλά εφ πι ες γίνεται αλλιώς αυτό φταίει που χάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ε τι αφού πρέπει να έχεις όσο πιο πολλά εφ πι ες γίνεται αλλιώς αυτό φταίει που χάνεις..

max fps = max refresh rate - 3 + vsync + gsync. Αν βλέπεις την διαφορά στο input lag με αυτό vs uncapped και δεν είσαι τοπ 0,003% κάτι παίζει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

(190 ώρες στο Odyssey και ακόμα δεν άγγιξα το Atlantis)

Μπαίνεις και απλά κοιτάς τη θέα να γράφει ώρες και να μην τελειώνει ποτέ; Είναι το τελευταίο οχυρό της Intel και δε θες να ξεχαστεί, ε; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν μπορώ να κατανοήσω την υπερβολική βιασύνη που έχουν κάποιοι για τις AMD , και εγώ θα πάρω μία 6800XT , αλλά σε 6 μήνες , που θα έχει κοπάσει όλη αυτή η @#@#@# , και πιο φτηνά θα την πάρω και θα είμαι σίγουρος για τις επιδόσεις και τη ποιότητα τους. πρός το παρόν μια χαρά είναι η 5700xt SE nitro , όσο για τα games  όσα υποστηρίζονται απο την AMD https://www.amd.com/en/gaming/featured-games

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

δεν μπορώ να κατανοήσω την υπερβολική βιασύνη που έχουν κάποιοι για τις AMD , και εγώ θα πάρω μία 6800XT , αλλά σε 6 μήνες , που θα έχει κοπάσει όλη αυτή η @#@#@# , και πιο φτηνά θα την πάρω και θα είμαι σίγουρος για τις επιδόσεις και τη ποιότητα τους. πρός το παρόν μια χαρά είναι η 5700xt SE nitro , όσο για τα games  όσα υποστηρίζονται απο την AMD https://www.amd.com/en/gaming/featured-games

Ειπαμε οτι καναμε μια τεραστι μαλ... βλακεια και πουλησαμε πολυ νωρις τις καρτες μας. Και εχουμε μείνει με το περιστερι στο χερι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακαλώ, ΔΕΝ τη λες και άσχημη τελικά. Λίγο το backplate να ταν ενα κλικ πιο όμορφο, να μην υπήρχε το λογότυπο (V) πχ

Sapphire-Radeon-RX-6800-XT-NITRO-pictured-up-close-1.jpg

Sapphire-Radeon-RX-6800-XT-NITRO-pictured-up-close-3.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά παιδιά μια χάρη, από αύριο και για κανα δυο μέρες προσπαθήστε παρακλώ να μη γράψετε τους παρακάτω συνδυασμούς γραμμάτων στο παρόν θρεντ:

rt , RT, Rt, rT, αρ τι

Δείτε το, σαν νηστεία Μεγάλης Παρασκευής και την παρασκευή ας πουμε ξεσκιστείται στο RT πάλι. Ναι...;

Με εκτίμηση!

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grisos είπε

Απλά παιδιά μια χάρη, από αύριο και για κανα δυο μέρες προσπαθήστε παρακλώ να μη γράψετε τους παρακάτω συνδυασμούς γραμμάτων στο παρόν θρεντ:

rt , RT, Rt, rT, αρ τι

Δείτε το, σαν νηστεία Μεγάλης Παρασκευής και την παρασκευή ας πουμε ξεσκιστείται στο RT πάλι. Ναι...;

Με εκτίμηση!

Εγώ την μεγάλη Παρασκευή τρώω σουβλάκια πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...