Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι, είναι εκνευριστικό όταν βάζουν κάποιο χρώμα που ξεχωρίζει. Χίλιες φορές να έβαζαν led strip και το κάνεις ότι χρώμα θέλεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι μου λέει πως πρέπει να είναι κλεισμένοι 5 ορόφους κάτω από το έδαφος και να δοκιμάζουν νυχθημερόν νέα f/w, τώρα ου ξέρουν ακριβώς τι έχουν απέναντί τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Κάτι μου λέει πως πρέπει να είναι κλεισμένοι 5 ορόφους κάτω από το έδαφος και να δοκιμάζουν νυχθημερόν νέα f/w, τώρα ου ξέρουν ακριβώς τι έχουν απέναντί τους.

Άνετα , η nvidia για να ψάχνει ακόμα και το τελευταίο 5% σε επιδόσεις και ας ανεβάζει την κατανάλωση κατά 20% κάτι ξέρει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η AMD έχει ευκαιρία να βγάλει διαμάντια πάντως. Τα Samsung 8nm φαίνονται πολύ σαπίλες τελικά. Διορθώθηκε και το black screen, μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως δεν υπάρχουν δικαιολογίες τώρα. Έχει την ευκαιρία να γυρίσει το παιχνίδι και να λάβει μεγαλύτερο ποσοστό από τη "πίτα" - και τα nm υπερ της. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάρτες (οι πυρήνες), πρέπει να είναι ήδη έτοιμες...δεν νομίζω ότι μπορούν τώρα να αλλάξουν το οτιδήποτε (στο χρονοδιάγραμμα που έχουν ανακοινώσει).

Αυτό που μπορούν να κάνουν είναι να δουν πόσο μπορούν να τις τεντώσουν κι αυτοί (μέσω χρονισμών, PL, κατανάλωσης) ώστε να χτυπήσουν τις αντίστοιχες nVidia που στοχεύει το κάθε μοντέλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Οι κάρτες (οι πυρήνες), πρέπει να είναι ήδη έτοιμες...δεν νομίζω ότι μπορούν τώρα να αλλάξουν το οτιδήποτε (στο χρονοδιάγραμμα που έχουν ανακοινώσει).

Αυτό που μπορούν να κάνουν είναι να δουν πόσο μπορούν να τις τεντώσουν κι αυτοί (μέσω χρονισμών, PL, κατανάλωσης) ώστε να χτυπήσουν τις αντίστοιχες nVidia που στοχεύει το κάθε μοντέλο.

Ναι αυτό εννοώ, με bios κτλ. Λογικά οι custom τύπου Nitro+ θα είναι λίγο πιο σφιγμένες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω θα γελάσουμε πολύ με τις τιμές των gpu. Ίσως και λίγο με των Ryzen. Τα τελευταία χρόνια, 2-3 φορές έχει πάει να βγει η AMD μπροστά και πάντα οι τιμές της τσούζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Εγώ πιστεύω θα γελάσουμε πολύ με τις τιμές των gpu. Ίσως και λίγο με των Ryzen. Τα τελευταία χρόνια, 2-3 φορές έχει πάει να βγει η AMD μπροστά και πάντα οι τιμές της τσούζουν.

το κόστος παντως γενικα αυξανεται και η amd επιλεγει μικροτερα ποσοστα κερδους απο nvidia κλπ. Ωστοσο και γω πιστευω οτι θα τσουξουν. 1000-1300$ περιμένω το κορυφαιο μοντελο

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εδώ παίδες, έχει ακουστεί/ξέρουμε τίποτα για το αν οι RDNA2 θα έχουν κάτι που να μπορεί να πλησιάσει τoν GPU encoder των nvidia και πως τα πάνε από rendering workloads?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...