Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, totte13 είπε

Τραγικό pricing. Λοιπόν σε τι να πάω τώρα για 1440 144hz μέχρι να ισοροπίσουν?

5700xt 2070 super. Τιποτα αλλο δεν αξιζει με τις τιμες που εχουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vill_la είπε

Εγώ νομίζω κατάφερα να παραγγείλω μια Gigabyte με 1000 αρικό αλλά παιδιά μα την παναγιά σκέφτομαι να την ακυρώσω . Άκου +200 ευρώ από πες MSRP 650 E + 24% ΦΠΑ!..

676 βγαίνει αν κάνεις τα 650$ σε ευρώ και βάλεις και 24% ΦΠΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

676 βγαίνει αν κάνεις τα 650$ σε ευρώ και βάλεις και 24% ΦΠΑ..

770 δολλαρια εχει msrp η 6800xt nitro. Δηλαδη 646 ευρω με το ΦΠΑ παει 800 ευρω. Παλι δεν αξιζει τη διαφορα με τα 675 ευρω που κανει κανονικα η reference 6800xt με 24% ΦΠΑ. 125 ευρω για απλα καλυτερη ψυκτρα και RGB. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Paper-launch-άδες μου..Θα πάνε όλοι σε XSX/PS5.

Οταν δωσουν οι κονσολες ultrawide/reshade/mods/steam/mouse-keyboard/μεγαλο fov τοτε ισως τις σκεφτουμε. Αλλιως ξανα σε κονσολα δεν πεφτω και να μου την χαριζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

676 βγαίνει αν κάνεις τα 650$ σε ευρώ και βάλεις και 24% ΦΠΑ..

Ναι οκ απλά θεωρώ οτί πιο ρεαλιστικό θα ήταν το 650 USD = 650ευρώ με τα δεδομένα τώρα.Τόσο π.χ. είχε και το MSRP της 3080 στο nvidia.de Π.χ. αν το εισάγεις από America πληρώνεις και άλλο φόρο εισαγωγής 

Μπορεί κανείς να μας πει αν το MSRP είναι με ΦΠΑ ή χωρίς γενικά ? Π.χ. η 5700 XT περίπου είναι κοντά στο MSRP που ανακοινώθηκε ~400 ευρώ και σε ελληνικά μαγαζιά.

Επεξ/σία από vill_la
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Paper-launch-άδες μου..Θα πάνε όλοι σε XSX/PS5.

Γιατί υπάρχουν κονσόλες; Μόνο το σάπιο Series S βλέπω διαθέσιμο, ενώ το PS5 δεν υπάρχει καν στο skroutz..

4 λεπτά πριν, vill_la είπε

Ναι οκ απλά θεωρώ οτί πιο ρεαλιστικό θα ήταν το 650 USD = 650ευρώ με τα δεδομένα τώρα.Τόσο π.χ. είχε και το MSRP της 3030 στο nvidia.de Π.χ. αν το εισάγεις από America πληρώνεις και άλλο φόρο εισαγωγής 

Μπορεί κανείς να μας πει αν το MSRP είναι με ΦΠΑ ή χωρίς γενικά ? Π.χ. η 5700 XT περίπου είναι κοντά στο MSRP που ανακοινώθηκε ~400 ευρώ και σε ελληνικά μαγαζιά.

Δεν υπάρχει ρεαλιστικό ή όχι, η τιμή της reference είναι 676. Από εκεί και πέρα άντε να δώσεις κάνα 80άρι παραπάνω για καλή υλοποίηση.
Χωρίς ΦΠΑ είναι το MSRP..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vill_la είπε

Ναι οκ απλά θεωρώ οτί πιο ρεαλιστικό θα ήταν το 650 USD = 650ευρώ με τα δεδομένα τώρα.Τόσο π.χ. είχε και το MSRP της 3030 στο nvidia.de Π.χ. αν το εισάγεις από America πληρώνεις και άλλο φόρο εισαγωγής 

Μπορεί κανείς να μας πει αν το MSRP είναι με ΦΠΑ ή χωρίς γενικά ? Π.χ. η 5700 XT περίπου είναι κοντά στο MSRP που ανακοινώθηκε ~400 ευρώ και σε ελληνικά μαγαζιά.

To msrp ειναι παντα χωρις ΦΠΑ γιατι Αμερικη η καθε πολιτεια εχει το δικο της φορο που μπαινει στο check out. 650 δολλαρια ειναι 546 ευρω και σε αυτη την τιμη μπαινει ο ΦΠΑ. Οτι εγινε περσι. 399 δολλαρια η 5700xt δηλαδη 335 ευρω με ΦΠΑ 24% παει 415 ευρω. Στο τριμηνο ειχαν πεσει στα 370 ευρω πιο κατω απο το msrp δηλαδη μαζι με το ΦΠΑ στην Ελλαδα.

 

Οποτε μια λογικη τιμη για ref 6800xt ειναι 670 ευρω μαζι με το ΦΠΑ οτιδηποτε παραπανω ειναι καπελο. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η AMD είπε πάλι ξεκάθαρα ψέματα για το δήθεν μεγάλο availability των aib καρτών σε σχέση με τις reference αυτό δεν ήταν paper launch ήταν αέρας launch.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Δηλαδή η AMD είπε πάλι ξεκάθαρα ψέματα για το δήθεν μεγάλο availability των aib καρτών σε σχέση με τις reference αυτό δεν ήταν paper launch ήταν αέρας launch.

τανάπου τα κάνανε και οι δύο πραγματικά. Ας μην έλεγαν τίποτα, δεν μπορεί να μην ήξεραν ότι αυτό θα συμβεί με την διαθεσιμότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα fake msrp ηταν κι αυτο της AMD με τις RX 6000... μου αρεσει που καναμε ονειρα πριν καιρο οτι απο τον ανταγωνισμο των 2 θα ειναι κερδισμενοι μονο οι καταναλωτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trai12 είπε

Αρα fake msrp ηταν κι αυτο της AMD με τις RX 6000... μου αρεσει που καναμε ονειρα πριν καιρο οτι απο τον ανταγωνισμο των 2 θα ειναι κερδισμενοι μονο οι καταναλωτες..

Κάτσε να περάσει λίγο ο καιρός να ομαλοποιηθεί η κατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Διάβολε, πάτησα το link και είδε η γυναίκα την Strix LC. GG, άλλο ένα 1000αρικό down the drain...ωραίος, σε ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...