Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Molpadia είπε

οκ, εσυ μεταξυ

https://www.skroutz.gr/s/26076049/Palit-GeForce-RTX-3090-24GB-GameRock-OC-NED3090H19SB-1021G.html

https://www.skroutz.gr/s/24905132/Asus-GeForce-RTX-3090-24GB-ROG-Strix-OC-90YV0F93-M0NM00.html

παρε την palit , τι να πώ τώρα , όσο για το skroutz αυτό βρήκα πρόχειρο

Οι τιμες για τις καρτες γραφικων στο Skroutz και στις αγγελιες εχουν ενα κοινο. Δεν εχουν καμια σχεση με την λογικη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέτσινε τρέμε! 😂 (δινουν και αυτοκινητο μαζι σε αυτη τη τιμη ή ειναι σκετες οι καρτες? Γιατι πηρε στο car.gr κατι παρομοιες τιμες το ματι μου και ειμαι σε δίλημμα τι να διαλεξω)

φςφςφς.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το θεμα ειναι ποιος αγοραζει σε αυτες τις τιμες οταν παιζουν 3080 με αρκετα λιγοτερα χρηματα και μεγαλυτερη διαθεσιμοτητα? 

Πραγματικα ερωτημα-μυστηριο. Δε πανε να τις βαλουν και 10.000, δικαιωμα τους, σαμπως το μισθο μου θα κοψουν ή ζημια θα μου κανουν? Εγω απλα κοιταζω απο μακρυα και γελαω. Τζιρο παντως ειδικα στην Ελλαδιτσα που εδω και καιρο δε κινείται το χρημα με τα κλειστα μαγαζια, τη καταρευση του τουρισμου και η οικονομια εχει παει πατο αυτοι δε θα δουν ουτε στις πιο ξεφρενες και τρελες φαντασιωσεις τους. Ισα ισα ζημια στο ονομα τους θα κανουν.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εδω Τσεχια κατι 850-900 χτυπανε οι 6800  με ελαχιστη διαθεσιμοτητα  ( 6800xt  δεν εχει καν ) και απορω και εγω ποιος παει και δινει τοσα λεφτα.. βαρεθηκα πλεον την ολη κατασταση και αν και οποτε βρεθει διαθεσιμη σε λογικη τιμη εχει καλως.. Πλεον και 3080 η 6800xt  οποτε βρεθει.. Τα εχουν κανει μανταρα...

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Πραγματικα ερωτημα-μυστηριο. Δε πανε να τις βαλουν και 10.000, δικαιωμα τους, σαμπως το μισθο μου θα κοψουν ή ζημια θα μου κανουν? Εγω απλα κοιταζω απο μακρυα και γελαω. Τζιρο παντως ειδικα στην Ελλαδιτσα που εδω και καιρο δε κινείται το χρημα με τα κλειστα μαγαζια, τη καταρευση του τουρισμου και η οικονομια εχει παει πατο αυτοι δε θα δουν ουτε στις πιο ξεφρενες και τρελες φαντασιωσεις τους. Ισα ισα ζημια στο ονομα τους θα κανουν.

Πραγματικά κάνουν κακό στο όνομά τους..και δε μιλάω μόνο για τις καινούργιες κάρτες όπου τελοσπάντων ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με το msrp κτλ.Αυτή τη στιγμή στο skroutz και στο bestprice μία gtx 1660 ξεκινάει από 290€ και φτάνει μέχρι τα 493€!!Ειλικρινά,ακόμα κι όταν εξομαλυνθούν οι τιμές,θα προτιμήσω να αγοράσω απ΄έξω.Εδώ δε μιλάμε για στήριξη στην ελληνική επιχειρηματικότητα,οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες,scalpers με μαγαζιά

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Το θεμα ειναι ποιος αγοραζει σε αυτες τις τιμες οταν παιζουν 3080 με αρκετα λιγοτερα χρηματα και μεγαλυτερη διαθεσιμοτητα? 

Ελπίζουμε κανείς.

Προσφορά/Ζήτηση, δεν είναι η "δικαιολογία" του πώλου?

Ε, ας είναι η ζήτηση στο απόλυτο 0 μέχρι να κοπούν οι γελοιότητες και να έρθουν οι τιμές (στα πάντα) στα ίσα τους.

Νταξ', αν τώρα αναγκαστεί η AMD (ή η πράσινη) ναβγάλει λιγότερα από τα μειωμένα καπέλα (σύμφωνα πάντα με τα επιχειρήματα αρκετών), τί να κάνουμε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση;Αυτό το site 

https://www.pccomponentes.com/msi-geforce-rtx-3070-suprim-x-8gb-gddr6

που αναφέρθηκε παραπάνω είναι αξιόπιστο;Μεγάλη διαφορά από τους εμπόρους στην Ελλάδα.Ξερετε αν στέλνει Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση;Αυτό το site 

https://www.pccomponentes.com/msi-geforce-rtx-3070-suprim-x-8gb-gddr6

που αναφέρθηκε παραπάνω είναι αξιόπιστο;Μεγάλη διαφορά από τους εμπόρους στην Ελλάδα.Ξερετε αν στέλνει Ελλάδα;

Στέλνει ωστόσο 1 η κάρτα που κοιτάς δεν είναι διαθέσιμη 2 έχει λίγο διαφορά στο vat (21% ενώ το δικό μας να υπολογίζεις με 24%) 3 έχει 50-55 ευρώ έξοδα αποστολής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

4) είναι το thread για τις AMD εδώ..

Τα παρακολουθώ κ τα δυο αλλά δεν ρωτάω για την κάρτα αλλά για το e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 12:41 ΜΜ, Sakiz105 είπε

Στέλνει ωστόσο 1 η κάρτα που κοιτάς δεν είναι διαθέσιμη 2 έχει λίγο διαφορά στο vat (21% ενώ το δικό μας να υπολογίζεις με 24%) 3 έχει 50-55 ευρώ έξοδα αποστολής.

δεν υπολογιζει το vat της χωρας αποστολης.

το κοστος αποστολης πραγματι ειναι 50ευρω αλλα ερχεται με κουριερ.

στο επι ταυτα μου ηρθε φθηνοτερα απο το ισπανικο site  η merc 6900xt  sta 1150 και εχει αποσταλει ηδη...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, forgotten είπε

δεν υπολογιζει το vat της χωρας αποστολης.

το κοστος αποστολης πραγματι ειναι 50ευρω αλλα ερχεται με κουριερ.

στο επι ταυτα μου ηρθε φθηνοτερα απο το ισπανικο site  η merc 6900xt  sta 1150 και εχει αποσταλει ηδη...

Παιδιά εκεί που βάζεις την διεύθυνση αποστολής ζητάει ένα fin/cif τι είναι αυτό;Ξέρετε μηπως κάνει κ δόσεις Μ πιστωτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Παιδιά εκεί που βάζεις την διεύθυνση αποστολής ζητάει ένα fin/cif τι είναι αυτό;Ξέρετε μηπως κάνει κ δόσεις Μ πιστωτική;

https://el.wikipedia.org/wiki/Διεθνείς_Εμπορικοί_Όροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...