Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

H αντανακλασεις εχουν καθαρα σχεση σε τι υλικο πανω πεφτουν οι ακτινες του φωτος 

Refections σε υγρη ασφαλτο στην πραγματικοτητα

reflections-in-street-at-night-kyoto-japan-B18K2C.jpg.6bb623533fc186cfe20c50f7de2fff4c.jpg

 

και αντιστοιχες στο cp2077

1558416645_reflectionsr.jpg.89b7123de6ff74931dd86f7d54fba0c9.jpg

Σε νερολακουβες στην πραγματικοτητα

852700d6548aa4353458cec3a6522e71.jpg.ad14eb46a1a35bf003914410586d6d6d.jpg

Kαι αντιστοιχες στο cp2077

blade.jpg.28461381b5096421c3d905b6048be1bb.jpg

H αντιστοιχια ειναι σχεδον 1:1 απλα πρωτων τα εχουμε συνηθισει στον πραγματικο κοσμο να τα βλεπουμε και δευτερον δεν εχουμε συνηθισει να τα βλεπουμε σε video games γιαυτο ισως φαινονται υπερβολικα. 

Wet-Street-min.jpg

Δεν μου αρέσει η αληθινή ζωή. Είναι πολύ shiny ρε μαν. Πάω να ανοίξω το Ρε ντε Ρεντέψιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

 

 

 

 

Τα αυτοκίνητα που είναι φρεσκοπλυμένα δείχνουν όντως σαν καθρέπτες. Δεν υπάρχουν σκονισμένα αντικείμενα στο CP. Όλα είναι εξιδανικευμένα. Δεν φτάσαμε ακόμα σε τόσο ρεαλισμό. :D

 

 

Η porsche στο cp2077 εχει εξαιρετικο texture με σωστες αντανακλασεις ;) 

Ενας λογος που πιστευω οτι πολλα αντικειμενα εχουν γυαλιστερες υφες ειναι για εξοικονομηση πορων , ειναι πολυ πιο ευκολο να υπολογισεις την αντανακλαση σε μια νερολακουβα σε σχεση με μια υγρη ασφαλτο. 

e2dg38eqkw661.jpg

sg5cp4eqkw661.jpg

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

και η evga το ίδιο κάνει. Στην 3070 xc3 από 5 λεπτά μετα το release του notify δεν έχω ακόμα ειδοποίηση. Ενώ στην 3060 ti ftw3 ultra έχω παραλάβει κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Όποιος βρίσκει υπερβολικά τα RT effects αρκεί να παρατηρήσει το πώς φαίνεται ένας βρεγμένος δρόμος γεμάτος με αυτοκίνητα τη νύχτα.

Εδώ πας μέσα σε σταθμό του μετρό που έχει ματ(όχι γυαλιστερά) πλακάκια και αν μπροστά βρίσκεται μια διαφημιστική επιγραφή με έντονο φωτισμό βλέπεις αρκετά καθαρή αντανάκλαση λες και είναι καθρέφτης. Στο CP 2077 πολλά αντικείμενα αντανακλούν φως. Όχι μόνο τα γυαλιστερά. Όλο το περιβάλλον φωτίζεται διαφορετικά.

Εμένα ρε φίλε το ταμπλό του αυτοκινήτου μου και γυαλιστικο να το περασω δεν έχει τόση αντανάκλαση και γυαλάδα ,η γυαλάδα είναι μόνιμη λες και πάντα έχεις ένα φως να πέφτει πάνω, δεν ξέρω προσωπική άποψη πάντα, γι'αυτό είπα ότι άλλοι θα το αγαπήσουν και άλλοι θα το μισησουν. 

Το rt το σώζει κάπως το game πάντως γτ χωρίς rt θα ήταν ακόμα χειρότερο.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εμένα ρε φίλε το ταμπλό του αυτοκινήτου μου και γυαλιστικο να το περασω δεν έχει τόση αντανάκλαση και γυαλάδα ,η γυαλάδα είναι μόνιμη λες και πάντα έχεις ένα φως να πέφτει πάνω, δεν ξέρω προσωπική άποψη πάντα, γι'αυτό είπα ότι άλλοι θα το αγαπήσουν και άλλοι θα το μισησουν. 

στο μερσεντές του παππού μου είναι ακριβώς έτσι. Ολο γυαλισμένο ξύλο. 

Στο δικό μου 147 δεν ανακλά ούτε προβολέας. Οι επιλογές στα mats είναι αποκλειστικά για να φαίνεται futuristic η night city. 

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμενα παντως ειναι το μοναδικο παιχνιδι (cb 2077) που αξιζει να το παιξεις με rt ολα ultra,για αυτο και το σταματησα με την ταπεινη μου rx580 και θα το αρχισω μολις παρω καινουρια καρτα και διορθωθουν και ολα τα προβληματα.Χθες παντως επαιξε μια msi trio rtx3070 σε ελληνικο καταστημα στα 650 και ημουν στο τσακ αλλα αποφασισα να περιμενω λιγο.Εξαφανιστηκε σε περιπου μια ωρα.

Επεξ/σία από CarlitoGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, danaos7 είπε

περιμένω 6700 xt .......ποτέ λένε περίπου? 3070 με 669 και 3060 ti ventous 2 με 560 αξίζουν?all arounder gaming.

6700XT (12gb vram), ανακοίνωση αν θυμάμαι καλά είναι προγραμματισμένη για τη 12η Ιανουαρίου.

Τιμή μαντεύω 499-479$ MSRP 

[είναι η κάρτα που περιμένω κ γω να σου πω την αλήθεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

6700XT (12gb vram), ανακοίνωση αν θυμάμαι καλά είναι προγραμματισμένη για τη 12η Ιανουαρίου.

Τιμή μαντεύω 499-479$ MSRP 

[είναι η κάρτα που περιμένω κ γω να σου πω την αλήθεια

 

άλλη μια κάρτα που περιμένεις θες να πεις χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

άλλη μια κάρτα που περιμένεις θες να πεις χαχαχα

Εννοείται. Εδώ που φτάσαμε περιμένεις να βγουν οι 3060 ΚΑΙ οι 6700ΧΤ/6700 απλές

Και εν συνεχεία σε off topic συζήτηση που λέγαμε τις προάλλες Σάκη:

Spoiler

 

και είτε μένεις με παλιά κάρτα γραφικών, είτε ΕΧΕΙΣ τσιμπήσει κονσολιδιον για μαραθώνιο ps4 backlog. Επειτα ή τα κρατάς ΟΛΑ είτε κρατάς το κονσολιδιον μόνο και δίνεις σε ότι τιμή πιάσει η παλιά κάρτα (αν είναι πολύ παλιά κ δεν σε πολυκαλυπτει) εάν ΔΕΝ σε ενδιαφέρει ας πούμε για τώρα το pc backlog σου. Με απώτερο σκοπός φυσικά και ΟΠΟΤΕ βγουν οι κάρτες αλλάζεις τα "σωθικά" και του PC χωρίς να δώσεις επιπλέον χρήματα σε κ@ρι9λαρ€ους σε μουφαντενια καπέλα

Προσωπικά τσίμπησα τα 2 Metro 2033/2034 βιβλία (έχω παίξει τα παιχνίδια και όλο το ανέβαλα εδώ και χρόνια, από το 2013-2014) και ξεκίνησα το διάβασμα μαζί με HP Lovecraft που δεν τον εχω διαβάσει ποτέ!

Μπορεί να εμφανιστεί και καμιά κονσόλα στα μέσα του επόμενου μήνα ή αρχές να μου κάνει παρέα. Ποιος ξέρει ;)

+ Έχω λίστα με αρκετά παιχνίδια του PlayStation προς αναμονή και now_playing εδώ και χρόνια τα οποία έχουν την πολυπόθητη αναβάθμιση σε 60καρε (όπως επίσης κ επιπλέον facelift) οπότε ήρθε η ώρα να δοκιμασω άλλη μια κονσόλα μετά από 11 χρόνια.

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

27 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

6700XT (12gb vram), ανακοίνωση αν θυμάμαι καλά είναι προγραμματισμένη για τη 12η Ιανουαρίου.

Τιμή μαντεύω 499-479$ MSRP 

[είναι η κάρτα που περιμένω κ γω να σου πω την αλήθεια

 

449 max, την 3060Ti ανταγωνίζεται η 6700ΧΤ όχι την 3070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

399 δεν είχε η 5700ΧΤ;

369 pulse +2 games +xbox pass

399 nitro +2 games +xbox pass

αλλά λογικά αυτές οι τιμές θα ήταν λόγο ότι πολλοί είχαν θέματα με drivers και θέλανε να δώσουν τα κομμάτια μην φάνε φόλα (λογική άποψη πάντα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

 

449 max, την 3060Ti ανταγωνίζεται η 6700ΧΤ όχι την 3070

Μακάρι αλλά πάμε πάντα με το χειρότερο σενάριο. Ακριβά όλα :p 

Θεωρώ σου λέει η AMD "σου δίνω έξτρα μνήμη φέτος και RT" άρα +Χ ευρώ

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...