Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου το ανέβασε σε 1440p.Θα δοκιμάσω ξανά βέβαια με κάποιο καλύτερο βίντεο.Εαν θέλετε πάντως να δείτε κάποιο παιχνίδι πως τρέχει σε rx6800xt και το έχω πολύ ευχαρίστως.

Επεξ/σία από CarlitoGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Δεν μου το ανέβασε σε 1440p.Θα δοκιμάσω ξανά βέβαια με κάποιο καλύτερο βίντεο.Εαν θέλετε πάντως να δείτε κάποιο παιχνίδι πως τρέχει σε rx6800xt και το έχω πολύ ευχαρίστως.

έχεις o.c. στην ram? σαν να τρώει λίγο μπουκάλι όπως είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Βασικα το προγραμα της amd ειβαι πολυ καλο για καταγραφη.Ψαχνω καποιο προγραμα τωρα για να κοβω και να ραβω.Μηπως υπαρχει καποιο που να εχει η ομαδα υποψιν;

Εδω εισαι το δουλευω πανω απο χρονο και μου εχει λυσει τα χερια

Wondershare Filmora 9

 

Κοβει ραβει βαζεις το λογαριασμο σου του youtube και τα ανεβαζει αυτοματα σε οτι ποιοτητα θελεις κανει και convert. 

19 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Δεν μου το ανέβασε σε 1440p.Θα δοκιμάσω ξανά βέβαια με κάποιο καλύτερο βίντεο.Εαν θέλετε πάντως να δείτε κάποιο παιχνίδι πως τρέχει σε rx6800xt και το έχω πολύ ευχαρίστως.

1440p το ανεβασε εφοσον παιζεις σε 2560x1440 η σε 2560x1080 απλα το youtube αργει να κανει το rendering θα γινει 1440p σε λιγες ωρες. Αν ανεβαζεις σε 3440x1440 η σε 3840x2160 θα στα βγαζει τα βιντεο σε 4K. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Εδω εισαι το δουλευω πανω απο χρονο και μου εχει λυσει τα χερια

Wondershare Filmora 9

 

Κοβει ραβει βαζεις το λογαριασμο σου του youtube και τα ανεβαζει αυτοματα σε οτι ποιοτητα θελεις κανει και convert. 

1440p το ανεβασε εφοσον παιζεις σε 2560x1440 η σε 2560x1080 απλα το youtube αργει να κανει το rendering θα γινει 1440p σε λιγες ωρες. Αν ανεβαζεις σε 3440x1440 η σε 3840x2160 θα στα βγαζει τα βιντεο σε 4K. 

Θελει συνδρομη κ αυτο αλλιως σου τα βγαζει με watermark οπως το Power director αλλα και η ποιοτητα της εικονας δεν εχει σχεση με το πρωτοτυπο,ισως να θελει καποια ρυθμιση που δεν εκανα.

Επεξ/σία από CarlitoGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CarlitoGR είπε

Δεν μου το ανέβασε σε 1440p.Θα δοκιμάσω ξανά βέβαια με κάποιο καλύτερο βίντεο.Εαν θέλετε πάντως να δείτε κάποιο παιχνίδι πως τρέχει σε rx6800xt και το έχω πολύ ευχαρίστως.

Μια χαρά 1440p στο ανέβασε. Το youtube θέλει λίγη ώρα μέχρι να εμφανίσει όλες τις διαθέσιμες αναλύσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Θελει συνδρομη κ αυτο αλλιως σου τα βγαζει με watermark οπως το Power director αλλα και η ποιοτητα της εικονας δεν εχει σχεση με το πρωτοτυπο,ισως να θελει καποια ρυθμιση που δεν εκανα.

Συνδρομή θέλει ναι η ποιοτητα είναι πάρα πολύ καλή απλα το YouTube συμπιέζει τα πάντα. 

 

Εγω κάνω καταγραφή με relive πάντα στα 100mb bitrate native ανάλυση αλλά και παλι η ποιοτητα δεν είναι ίδια με όταν παιζω που τα πάντα είναι κρύσταλλο. Έπειτα με το filmora μετατροπή στα 80mb που είναι το μέγιστο και μετά upload που το YouTube τα ρίχνει στα 30 40mb. Στο nfs heat που ανέβαζα που έχει γρήγορο gameplay όταν έβρεχε in game φαινόταν τέλεια. Στο YouTube έχει εξαφανιστεί σχεδόν η βροχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

~95% usage η καρτα και ~45% ο επεξεργαστης.Που ειδες μπουκαλι?

To είδες το βίντεο? Η κάρτα έπεφτε συνέχεια κάτω μέχρι ~70% περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

To είδες το βίντεο? Η κάρτα έπεφτε συνέχεια κάτω μέχρι ~70% περίπου

Στιγμιαια,δεν λεει κατι αυτο.Bottleneck ειναι οταν το usage του επεξεργαστη,ειναι μονιμα πανω απο την καρτα γραφικων.Αν δλδ στο βιντεο εβλεπες την καρτα να παιζει μονιμα 40-50-60% και τον επεξεργαστη μονιμα 90% τοτε ειχε bottleneck.Τα στιγμιαια drops μπορει να ειναι απο χιλια δυο πραγματα αλλα μπουκαλι δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LouCi4er είπε

Στιγμιαια,δεν λεει κατι αυτο.Bottleneck ειναι οταν το usage του επεξεργαστη,ειναι μονιμα πανω απο την καρτα γραφικων.Αν δλδ στο βιντεο εβλεπες την καρτα να παιζει μονιμα 40-50-60% και τον επεξεργαστη μονιμα 90% τοτε ειχε bottleneck.Τα στιγμιαια drops μπορει να ειναι απο χιλια δυο πραγματα αλλα μπουκαλι δεν ειναι.

δεν γινεται να παιξει 90% ο cpu οταν το witcher 3 κανει scale σε 6 πυρήνες.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δεν γινεται να παιξει 90% ο cpu οταν το witcher 3 κανει scale σε 6 πυρήνες.... 

Τον 3600Χ δεν εχει ο φιλος?6 πυρηνες δεν εχει αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Τον 3600Χ δεν εχει ο φιλος?6 πυρηνες δεν εχει αυτος?

και +6 threads τα οποία υπολογίζονται στο συνολική άθροισμα του cpu usage. 

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Στιγμιαια,δεν λεει κατι αυτο.Bottleneck ειναι οταν το usage του επεξεργαστη,ειναι μονιμα πανω απο την καρτα γραφικων.Αν δλδ στο βιντεο εβλεπες την καρτα να παιζει μονιμα 40-50-60% και τον επεξεργαστη μονιμα 90% τοτε ειχε bottleneck.Τα στιγμιαια drops μπορει να ειναι απο χιλια δυο πραγματα αλλα μπουκαλι δεν ειναι.

Tσου. Οταν η καρτα δεν είναι 99% τότε τρώει bottleneck. Αναγκαστικά και εξορισμού. Ο επεξεργαστής ας είναι και 0%, δεν λέει κάτι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Tσου. Οταν η καρτα δεν είναι 99% τότε τρώει bottleneck. Αναγκαστικά και εξορισμού. Ο επεξεργαστής ας είναι και 0%, δεν λέει κάτι αυτό.

Εαν για παραδειγμα επαιζα pac-man η καρτα θα βαρουσε 99%;

Ανεβασα και ενα δευτερο,δυστηχως η ποιοτητα ειναι χαλια αλλα το πως τρεχει φαινεται.

2 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Τον 3600Χ δεν εχει ο φιλος?6 πυρηνες δεν εχει αυτος?

6 πυρηνες και 12 threads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...