Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βαρεθει να κανω uninstall το KB5001330 και την επομενη μερα να το κανει install ξανα, η φαση ειναι φατο μια τωρα και θα βγαλουμε fix.

Bug στα πολλα fps δεν εχω συναντησει, τουλαχιστον σε 2 παιχνιδια που παιζω uncapped (division 2/siege) τα καρε ειναι πολυ ψηλα και σταθερα, οπως και στο cyberpunk μονιμα ειμαι στο οριο του 5950x, γιατι παιζω με optimized settings + boost ανοιχτο και ειμαι στα 120-130fps κυριως οταν κουναω και το ποντικι (in battle).

Γενικα ειναι καλη η εμπειρια που εχω ως τωρα, αν και το DDU το θελουν οι οδηγοι της AMD και μου την σπαει που χανω τα stats απο τα παιχνιδια, αλλα π.χ. ο 21.4 ως upgrade μου εκανε νερα και δεν ανοιγε ingame με alt+r το panel, οποτε τον σουταρα και περασα και ενα DDU για σιγουρα, πριν κανω καθαρο install.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Εχω βαρεθει να κανω uninstall το KB5001330 και την επομενη μερα να το κανει install ξανα, η φαση ειναι φατο μια τωρα και θα βγαλουμε fix.

Θεωρητικά διορθώθηκε το πρόβλημα ήδη. Αλλά δεν έχω καταλάβει αν το 1330 είναι πλέον το διορθωμένο ή το παλιό που ακόμα δεν έχει αντικατασταθεί στους ms servers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Θεωρητικά διορθώθηκε το πρόβλημα ήδη. Αλλά δεν έχω καταλάβει αν το 1330 είναι πλέον το διορθωμένο ή το παλιό που ακόμα δεν έχει αντικατασταθεί στους ms servers.

Το έφτιαξαν ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Κανει πλακα στην Nvidia Αγορασα μια 6800XT διαφορα απο 3080 σε θεμα θερμοκαρσιας και καταναλωσης απο τα 350wat στα 210wat με 1050volt θερμοκρασιες 3080 74c 6800Xt 58c διαφορα Fps -5%,που να βγει Rdn3

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

AMD Κανει πλακα στην Nvidia Αγορασα μια 6800XT διαφορα απο 3080 σε θεμα θερμοκαρσιας και καταναλωσης απο τα 350wat στα 210wat με 1050volt θερμοκρασιες 3080 74c 6800Xt 58c διαφορα Fps -5%,που να βγει Rdn3

Κι όμως αδερφέ, έχεις απόλυτο δίκιο αλλά η nvidia πουλαει άπειρα.. εχει πολυ καλο μάρκετινγκ και εχει στηθεί ενα σύστημα παραπληροφορησης σχετικά με τους drivers και ενώ η 6000 σειρά έχει 40 φορες καλύτερους drivers από την nvidia, πέφτει πολύ θάψιμο... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostas7837aek είπε

Κι όμως αδερφέ, έχεις απόλυτο δίκιο αλλά η nvidia πουλαει άπειρα.. εχει πολυ καλο μάρκετινγκ και εχει στηθεί ενα σύστημα παραπληροφορησης σχετικά με τους drivers και ενώ η 6000 σειρά έχει 40 φορες καλύτερους drivers από την nvidia, πέφτει πολύ θάψιμο... 

 350wat απο καρτα στο συστημα σου και καλοκαιρι θυμαμαι 2010 Gtx480 vs 5970 μετα απο 11 χρονια ξανα να κανει πλακα στην Nvidia απο τα 7nm της 5700ΧΤ ξανα στα 7nm 6800xt με το Rdn3 on the way  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostas7837aek είπε

Κι όμως αδερφέ, έχεις απόλυτο δίκιο αλλά η nvidia πουλαει άπειρα.. εχει πολυ καλο μάρκετινγκ και εχει στηθεί ενα σύστημα παραπληροφορησης σχετικά με τους drivers και ενώ η 6000 σειρά έχει 40 φορες καλύτερους drivers από την nvidia, πέφτει πολύ θάψιμο... 

 

29 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

AMD Κανει πλακα στην Nvidia Αγορασα μια 6800XT διαφορα απο 3080 σε θεμα θερμοκαρσιας και καταναλωσης απο τα 350wat στα 210wat με 1050volt θερμοκρασιες 3080 74c 6800Xt 58c διαφορα Fps -5%,που να βγει Rdn3

Συμφωνώ 100% στα παραπάνω. Ειδικά σε 1440p και κάτω η AMD είναι δύναμη σε Gpu-Cpu. Σε 4k οι Ampere ανεβαίνουν αρκετά και έχει και έναν λόγο παραπάνω εκεί (dlss). Επιπρόσθετα παίζει καλύτερα το freesync με αντίστοιχα συμβατό monitor. Δοκιμασμένο με 2080ti - 3090 και πλέον 6900xt . Στο δικό μου monitor και δική μου άποψη βέβαια, αλλά έχω μια "ευαισθησία" στο stuttering / lagging γενικότερα οπότε μάλλον καλά τα βλέπω :). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6000 σειρά αν φτάσει τα επίπεδα του NVIDIA reflex σε latency(Δεν ξέρω με το anti-lag που φτάνει), θα είναι προτιμότερη για esports gaming αφού αποδίδει καλύτερα στις αναλύσεις 1080/1440P. Κατά τα άλλα σε 4Κ είναι προτιμότερες οι NVIDIA καθαρά λόγω DLSS το οποίο στα τωρινά επίπεδα είναι δυνατό feature, χώρια το RT performance που είναι αρκετά ανώτερο.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που το Fortnite και το Warzone έχουν DLSS η επιλογή είναι ξεκάθαρα NVIDIA για e sports..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Από τη στιγμή που το Fortnite και το Warzone έχουν DLSS η επιλογή είναι ξεκάθαρα NVIDIA για e sports..

E-sports τα παιζουν με low settings. 

Το Fortnite με ότι νεα κάρτα να του βάλεις πάει πανω απο 300 fps με low. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Phaethonas είπε

E-sports τα παιζουν με low settings. 

Το Fortnite με ότι νεα κάρτα να του βάλεις πάει πανω απο 300 fps με low. 

Ε ναι με DLSS θα πάει παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Ως γνωστών κάτω από 1000fps unplayble

Εντάξει ρε μαν αφού έχουν ίδια τιμή..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδέρφια γνωρίζει κανείς γιατί ανεβάζει mV? Οπου και να το βάλω κάνει ότι θέλει με τα mV..

Με λίγο googlαρισμα που έκανα δεν βρήκα τίποτα να βοηθάει ή να είναι λίγο επίκαιρο

aaa.png

Επεξ/σία από Γιαννης Δ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...