Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα ξενερωμα και ειδικά με το κομμάτι που μου είχε καθίσει.....η καλύτερη κάρτα ever έτσι όπως πήγαινε.....αλλά θα την ευχαριστηθεί καλύτερα ο bro στην oled που έχει στα 4Κ......στα 1440P που είμαι ταιριάζει καλύτερα μια κόκκινη και σίγουρα θα ειναι και φτηνότερη από μια 3090 που είχα....B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Κανένα ξενερωμα και ειδικά με το κομμάτι που μου είχε καθίσει.....η καλύτερη κάρτα ever έτσι όπως πήγαινε.....αλλά θα την ευχαριστηθεί καλύτερα ο bro στην oled που έχει στα 4Κ......στα 1440P που είμαι ταιριάζει καλύτερα μια κόκκινη και σίγουρα θα ειναι και φτηνότερη από μια 3090 που είχα....B)

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08QYQH7QW/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελοιο το msrp της 6600ΧΤ στα 379 δολαρια..

υπαρχουν 6900,6800,6800ΧΤ,6700ΧΤ μιάμε για την 5η καρτα της σειρας 200ε επρεπε να ειχε το πολυ.

Μαλλον θα αρχισω να μποικοταρω προιοντα amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

γελοιο το msrp της 6600ΧΤ στα 379 δολαρια..

υπαρχουν 6900,6800,6800ΧΤ,6700ΧΤ μιάμε για την 5η καρτα της σειρας 200ε επρεπε να ειχε το πολυ.

Μαλλον θα αρχισω να μποικοταρω προιοντα amd.

Καλά όχι και 200. Είναι λίγο πάνω από την 3060 αλλά δεν έχει DLSS, έχει 4GB λιγότερο vram και έχει χειρότερο RT. Θα μπορούσε να είχε το ίδιο MSRP με την 3060..

Y.Γ. Τι φάση φέτος και οι δύο συγκρίνουν με την 1060; Άμα είναι να συγκρίνουν με την 760 να φαίνεται ακόμη μεγαλύτερη η διαφορά. Με την 2060 και την 5600ΧΤ πρέπει να γίνεται η σύγκριση των 3060 και 6600ΧΤ αντίστοιχα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σε asrock δεν θα πάω...δεν τις γνωρίζω καν τι λένε σαν υλοποιησεις της amd....σε κάποια άλλη θα στραφω σίγουρα....όπως η 6800ΧΤ liquid της asus μπορεί.....θα δούμε.....ακόμα τις παρατηρώ γενικά.....έχω να ασχοληθώ καιρό με amd

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Σε asrock δεν θα πάω...δεν τις γνωρίζω καν τι λένε σαν υλοποιησεις της amd....σε κάποια άλλη θα στραφω σίγουρα....όπως η 6800ΧΤ liquid της asus μπορεί.....θα δούμε.....ακόμα τις παρατηρώ γενικά.....έχω να ασχοληθώ καιρό με amd

Από εμένα κάτι τέτοιο

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-Sapphire-Radeon-RX-6900-XTU-TOXIC-Ultimate-Gaming-OC-Extreme-Editi_1411071.html

Οι ASRock είναι από τις λίγες που έχουν 3x8pin, όχι ότι θα τα χρειαστείς ρεαλιστικά με rdna2.

Οι 6800xt είναι σίγουρα πιο vfm.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Σε asrock δεν θα πάω...δεν τις γνωρίζω καν τι λένε σαν υλοποιησεις της amd....σε κάποια άλλη θα στραφω σίγουρα....όπως η 6800ΧΤ liquid της asus μπορεί.....θα δούμε.....ακόμα τις παρατηρώ γενικά.....έχω να ασχοληθώ καιρό με amd

Κι όμως αν εξαιρέσεις την περίεργη εμφάνιση για τη συγκεκριμένη υπάρχουν πολύ καλά reviews και από χρήστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
34 λεπτά πριν, chrisde είπε

Προτείνω XFX 6800xt/6900xt MERC αναλόγως το κόστος. Η liquid ωραία σίγουρα, αλλά υπερβολικά ακριβή δεν αξίζει...

Στην 6700ΧΤ η Merc έχει reference pcb, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τις 6800ΧΤ/6900ΧΤ βέβαια. Όχι ότι είναι κακό το reference, ίσα ίσα, στις AMD είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες έχει κάποιος κανένα YouTube videακι με live σύγκριση 6700XT/6800XT υλοποιήσεων? πχ asus tuf, powercolor red devil, xfx merc, msi

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Καλά όχι και 200. Είναι λίγο πάνω από την 3060 αλλά δεν έχει DLSS, έχει 4GB λιγότερο vram και έχει χειρότερο RT. Θα μπορούσε να είχε το ίδιο MSRP με την 3060..

Y.Γ. Τι φάση φέτος και οι δύο συγκρίνουν με την 1060; Άμα είναι να συγκρίνουν με την 760 να φαίνεται ακόμη μεγαλύτερη η διαφορά. Με την 2060 και την 5600ΧΤ πρέπει να γίνεται η σύγκριση των 3060 και 6600ΧΤ αντίστοιχα..

 

Σύμφωνα με την AMD δεν είναι λίγω επάνω  αλλά 15% παραπάνω από την 3060. Με αυτά τα νούμερα μάλλον πιάνει την 3060Ti σε Raster

https://www.computerbase.de/2021-07/radeon-rx-6600-xt-vorgestellt-mehr-leistung-als-rx-5700-xt-und-rtx-3060-fuer-379-usd/

8-1080.77edbd78.png

Την έχουν και εναντίον της 5600ΧΤ και 5700

7-1080.f7017e2c.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...