Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sozz είπε

θα δώσω 1000 για 6700 να πω ότι πιάσανε τόπο τα λεφτά μου 🤣

Και πολύ καλά θα κάνεις. 


Εγώ τουλάχιστον αυτά που λέω τα στηρίζω με το πορτοφόλι μου, όχι με πόστς στο φόρουμ. Τα πόστς στο φόρουμ είναι τζάμπα. Προχώρα, χτύπα την 6600 λοιπόν να απολαύσεις gaming σε monitor των 70€ που δεν θα μπορεί ούτε σε native ανάλυση να σηκώσει η καρτάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Και πολύ καλά θα κάνεις. 


Εγώ τουλάχιστον αυτά που λέω τα στηρίζω με το πορτοφόλι μου, όχι με πόστς στο φόρουμ. Τα πόστς στο φόρουμ είναι τζάμπα. Προχώρα, χτύπα την 6600 λοιπόν να απολαύσεις gaming σε monitor των 70€ που δεν θα μπορεί ούτε σε native ανάλυση να σηκώσει η καρτάρα

Καρα τρολλλλλλλλ ποστ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Ενώ αν δώσεις παραπάνω λεφτά για την ίδια ανάλυση (1080p)  είναι καλύτερα εε ?? Ρε μας τρολλλαρεις πάλι ??

Ποιός μίλησε για ίδια ανάλυση? Το κόστος της κάρτας συνδυάζεται με ανάλογο μόνιτορ. Ένα 24αρι 1080 / 60 monitor κάνει 80€. Για μέχρι εκεί κάνει η 6600 στα ΣΗΜΕΡΙΝΑ AAA games και αυτό σε high settings. Τα ultra μην τα ακουμπήσουμε. Καλά φυσικά τα RT ούτε στο national geographic δεν θα τα δείς.

Οπότε θα συνδυάσεις 500€ κάρτα με 80€ monitor. Η τρολιά του αιώνα. 

 

Η λίστα που μου δείχνεις απτό steam δεν ξέρω που κολλάει. Οι κάρτες που βλέπεις εκεί πάνω κάνανε 200€, όχι 500€. Επίσης δεν χρησιμοποιούνται για AAA games. Κάνε μια βόλτα και δες τα most played games στο steam, διαχρονικά ποιά είναι? Dota 2 / cs go / apex  / pubg κλπα. Ο ilos μίλησε για AAA games.

Τέσπα, βαριέμαι την αντιπαράθεση μαζί σου γιατί πάντα στα ίδια καταλήγει, εσένα να εξαφανίζεσαι και να επιστρέφεις 3 εβδομάδες μετά με τα ίδια :P  (ακόμα περιμένω να ανεβάσεις γράφημα από τον ρώσσο από το new world)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Ποιός μίλησε για ίδια ανάλυση? Το κόστος της κάρτας συνδυάζεται με ανάλογο μόνιτορ. Ένα 24αρι 1080 / 60 monitor κάνει 80€. Για μέχρι εκεί κάνει η 6600 στα ΣΗΜΕΡΙΝΑ AAA games και αυτό σε high settings.

Άρα καλά είπα ότι τρoλλάρεις αφού για 1080p μιλάμε τόση ώρα.  Αλλά έπρεπε να πεις ότι αυτές οι κάρτες δεν κάνουν για 1080p Gaming 2-3 ποστ πριν για να καταλήξεις τώρα ότι η 6600 κάνει για 1080p.

Ok μαζί σου, keep walking.

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Άρα καλά είπα ότι τρελλάρες αφού για 1080p μιλάμε τόση ώρα.  Αλλά έπρεπε να πεις ότι αυτές οι κάρτες δεν κάνουν για 1080p Gaming 2-3 ποστ πριν για να καταλήξεις τώρα ότι η 6600 κάνει για 1080p.

Ok μαζί σου, keep walking.

Nαι ρε, πάλι κουβά πήγες.

Το ποστ του illos

 

Αναφορά σε κείμενο

Σε 2-3 χρόνια από τώρα όλες αυτές θα καταλήξουν σε χωματερές ή για ανακύκλωση για salvaged parts ή χαλκό και οι ελάχιστες που θα έχουν μπει σε μηχανήματα που προορίζονται για "gaming", οι ιδιοκτήτες τους θα χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο που δώσανε 7-8 hundos για κάτι που δε παίζει ούτε 1080p console ports

 

Συνέχισε τα δικά σου εσύ, με κούρασες.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Nαι ρε, πάλι κουβά πήγες.

Το ποστ του illos

 

 

Συνέχισε τα δικά σου εσύ, με κούρασες.

Ενώ αυτός που έδωσε 1000 ευρώ για την 6700/3070 θα έχει κάρτα που στα 1440p/4K  σε 2-3 χρονιά θα είναι καλύτερα ??? Μας δουλεύετε ??

Αν δεν σας το είπαν, όλες οι κάρτες χάνουν μετά από κάποια χρόνια. Δεν καταλαβαίνω το ποστ του illios, λες και αυτός που αγόρασε την 3080 στα 1500 ευρώ θα παίζει με 60fps ultra στα 4Κ σε 2-3 χρόνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Herald είπε

Ποιός μίλησε για ίδια ανάλυση? Το κόστος της κάρτας συνδυάζεται με ανάλογο μόνιτορ. Ένα 24αρι 1080 / 60 monitor κάνει 80€. Για μέχρι εκεί κάνει η 6600 στα ΣΗΜΕΡΙΝΑ AAA games και αυτό σε high settings. Τα ultra μην τα ακουμπήσουμε. Καλά φυσικά τα RT ούτε στο national geographic δεν θα τα δείς.

Οπότε θα συνδυάσεις 500€ κάρτα με 80€ monitor. Η τρολιά του αιώνα. 

 

Η λίστα που μου δείχνεις απτό steam δεν ξέρω που κολλάει. Οι κάρτες που βλέπεις εκεί πάνω κάνανε 200€, όχι 500€. Επίσης δεν χρησιμοποιούνται για AAA games. Κάνε μια βόλτα και δες τα most played games στο steam, διαχρονικά ποιά είναι? Dota 2 / cs go / apex  / pubg κλπα. Ο ilos μίλησε για AAA games.

Τέσπα, βαριέμαι την αντιπαράθεση μαζί σου γιατί πάντα στα ίδια καταλήγει, εσένα να εξαφανίζεσαι και να επιστρέφεις 3 εβδομάδες μετά με τα ίδια :P  (ακόμα περιμένω να ανεβάσεις γράφημα από τον ρώσσο από το new world)

Όχι μόνο έκαναν κάτω από 300€, (που για τόσα είναι και η 6600 και πολλά είναι), αλλά έχουν κάνει και 5 χρόνια απόσβεση σε games, που δεν θα τα κάνει η 6600, ακόμα και αν κρατήσεις το παλιό 1080p60 monitor που έχεις είδη.

Για τις κονσολαρες, είδη κόβουν settings, όχι σε 3-4 χρόνια και όχι 4Κ ultra δεν παίζουν, ούτε 1440p mid/high δεν κρατάνε για το 60αρι (λέμε τώρα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Ενώ αυτός που έδωσε 1000 ευρώ για την 6700/3070 θα έχει κάρτα που στα 1440p/4K  σε 2-3 χρονιά θα είναι καλύτερα ??? Μας δουλεύετε ??

Αν δεν σας το είπαν, όλες οι κάρτες χάνουν μετά από κάποια χρόνια. Δεν καταλαβαίνω το ποστ του illios, λες και αυτός που αγόρασε την 3080 στα 1500 ευρώ θα παίζει με 60fps ultra στα 4Κ σε 2-3 χρόνια.

 

Eμ αυτό είναι το πρόβλημα, δεν καταλαβαίνεις. 

Να στο εξηγήσω. Η 6700 / 3070 σε 1440p αποδίδουν το ίδιο / καλύτερα από ότι η 6600 σε 1080p. Το DLSS / FSR είναι επίσης καλύτερα σε 1440p από ότι σε 1080p. Οπότε από αυτην την άποψη, ναι θα κρατήσουν περισσότερο.

Αλλά το βασικό είναι ότι θα χαρείς 1440p + RT gaming για αυτά τα 2 χρόνια. Με την 6600 day one είσαι σε 1080p high. Ξαναλέω, μιλάμε για monitor που κάνουν...80€. Τέτοιο έχω στο γραφείο για να δουλεύω excel. Άλλο να κάνει η κάρτα 200€ και να παίζει 1080p MAX (όπως η 1060) και άλλο να κοστίζει 400+ και να τρώει πετσόκομα day one. Γιατί το σημερίνο ultra είναι το RT, όπως και το 1080p του 2016 είναι το 1440p

Τέσπα, είπαμε τις απόψεις μας, έμενα μου φαίνεται μάπα και δεν θα αγοράσω, εσένα που σου φαίνεται καλή χτύπα. Περιμένω νουμεράκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τέτοιες κάρτες, βάζω και την 3060 μέσα, είναι ξεφτυλίκια. Μόνο 20% πάνω η 3060 από την 2060 2+ χρόνια μετά (τουλάχιστον έχει παραπάνω vram και καλύτερο RT) ενώ η 6600 14% καλύτερη από την 5600ΧΤ αλλά 50$ ακριβότερη. Max 250$ έπρεπε να έχουν και οι δύο υπό κανονικές συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Herald είπε

 Ένα 24αρι 1080 / 60 monitor κάνει 80€. Για μέχρι εκεί κάνει η 6600 στα ΣΗΜΕΡΙΝΑ AAA games και αυτό σε high settings.

 

Καλά εδώ υπερβάλλεις. Με την RX 6600 μια χαρά παίζεις στα Ultra 1080p 60++ Herz. Το ότι υπάρχουν 2-3  θεόβαρα παιχνίδια  δεν αναιρεί την αξία της κάρτας. Βέβαια εγώ για 1080p 144 Hz θα έπαιρνα RX 6600 XT ΑΝ την έβρισκα σε φυσιολογική τιμή. Όπως και να έχει με αυτές τις τιμές δεν πας πουθενά.

10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ρε σεις τέτοιες κάρτες, βάζω και την 3060 μέσα, είναι ξεφτυλίκια. Μόνο 20% πάνω η 3060 από την 2060 2+ χρόνια μετά (τουλάχιστον έχει παραπάνω vram και καλύτερο RT) ενώ η 6600 14% καλύτερη από την 5600ΧΤ αλλά 50$ ακριβότερη. Max 250$ έπρεπε να έχουν και οι δύο υπό κανονικές συνθήκες.

Για αυτό τους λες άντε γεια και δεν αγοράζεις τίποτα μέχρι να μειωθούν οι τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Eμ αυτό είναι το πρόβλημα, δεν καταλαβαίνεις. 

Να στο εξηγήσω. Η 6700 / 3070 σε 1440p αποδίδουν το ίδιο / καλύτερα από ότι η 6600 σε 1080p. Το DLSS / FSR είναι επίσης καλύτερα σε 1440p από ότι σε 1080p. Οπότε από αυτην την άποψη, ναι θα κρατήσουν περισσότερο.

Αλλά το βασικό είναι ότι θα χαρείς 1440p + RT gaming για αυτά τα 2 χρόνια. Με την 6600 day one είσαι σε 1080p high. Ξαναλέω, μιλάμε για monitor που κάνουν...80€. Τέτοιο έχω στο γραφείο για να δουλεύω excel. Άλλο να κάνει η κάρτα 200€ και να παίζει 1080p MAX (όπως η 1060) και άλλο να κοστίζει 400+ και να τρώει πετσόκομα day one. Γιατί το σημερίνο ultra είναι το RT, όπως και το 1080p του 2016 είναι το 1440p

Τέσπα, είπαμε τις απόψεις μας, έμενα μου φαίνεται μάπα και δεν θα αγοράσω, εσένα που σου φαίνεται καλή χτύπα. Περιμένω νουμεράκια

Αυτό το ότι η 6600 είναι μονο για 1080p high είναι το καινούργιο αφήγημα σου εεε ??

Εγώ βλέπω σε αρκετούς από τους τελευταίους τίτλους να βγάζει 60+ σε Ultra.

Και βέβαια υπάρχουν παιχνίδια που η 6600 δεν θα βγάζει 60fps σε Ultra στα 1080p , αλλά το ίδιο ισχύει και για τις 6700/3070 για τα 1440p.  Ότι είναι η 6600/ΧΤ/3060/Ti στα 1080p είναι και οι 6700/3070 στα 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φθηνές ο θεός να τις κάνει κάρτες δεν έχουν κανένα νόημα σε αυτή την γενιά, καλύτερα μια κονσόλα. 

Να είχαν 250€, η 6600 και η 3060 να πεις κομπλέ, θα βάλω αλλά 300-400 από πάνω να κάνω ένα αξιοπρεπές pc.

Οπότε ή καις χρήμα η πας σε κονσολαρες, δεν εχει νόημα το φθηνό pc για gaming.

Γι'αυτό και έχουν μείνει πολλοί με παλιές κάρτες, περιμένουν να φτιάξει η κατάσταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Razor333 είπε

Οι φθηνές ο θεός να τις κάνει κάρτες δεν έχουν κανένα νόημα σε αυτή την γενιά, καλύτερα μια κονσόλα. 

Να είχαν 250€, η 6600 και η 3060 να πεις κομπλέ, θα βάλω αλλά 300-400 από πάνω να κάνω ένα αξιοπρεπές pc.

Οπότε ή καις χρήμα η πας σε κονσολαρες, δεν εχει νόημα το φθηνό pc για gaming.

Γι'αυτό και έχουν μείνει πολλοί με παλιές κάρτες, περιμένουν να φτιάξει η κατάσταση. 

Άλλο το θέμα τιμής και άλλο να μας λένε ότι αυτές οι κάρτες δεν κάνουν για 1080p gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Άλλο το θέμα τιμής και άλλο να μας λένε ότι αυτές οι κάρτες δεν κάνουν για 1080p gaming.

Kανείς δεν το είπε αυτό. Απλά επειδή κατάλαβες ότι έχεις άδικο άρχισες τα strawmans :P 

Εγώ είπα ότι είναι πετάμενα χρήματα να δώσεις 500€ για να παίζεις σε monitor των 80€ με high settings. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...