Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε άλλα νέα, αν επιτέλους επιτρέψουν στη δουλειά τα ταξίδια τότε τον επόμενο μήνα ετοιμάζομαι για ΗΠΑ. Αν κάτσει το σενάριο λέω να πεταχτώ σε κάποιο microcenter για μια 6600ΧΤ παρά το γεγονός ότι οι τιμές είναι γελοία ψηλά, τουλάχιστον είναι αρκετά φτηνότερα από την Ευρώπη.

Μιας και φαίνεται να υπάρχει στοκ στο μοντέλο, αξίζει το καπέλο των 60 δολαρίων για τη red devil για ουσιαστικά μηδενική αύξηση στο clock speed; Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι επειδή είναι 5 πόντους πιο μακρυά να γίνεται καλύτερο temp management και ότι τα τελευταία χρόνια δεν έχω κανένα παράπονο από την 570 red devil που έχω. Η κάρτα θα παντρευτεί με ένα 5600x, 16gb ram στα 3600 και μια B550 mobo.

image.png.4d588984d3626608711a1a766b352b7e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχα την 6600xt Pulse της Sapphire προκειται για πολυ τιμια καρτα που παιζει σχεδον τα παντα στο full με ελαχιστη καταναλωση και πολυ δροσερη επομενως δεν νομιζω οτι αξιζει να πας σε premium μοντελο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Σε άλλα νέα, αν επιτέλους επιτρέψουν στη δουλειά τα ταξίδια τότε τον επόμενο μήνα ετοιμάζομαι για ΗΠΑ. Αν κάτσει το σενάριο λέω να πεταχτώ σε κάποιο microcenter για μια 6600ΧΤ παρά το γεγονός ότι οι τιμές είναι γελοία ψηλά, τουλάχιστον είναι αρκετά φτηνότερα από την Ευρώπη.

Μιας και φαίνεται να υπάρχει στοκ στο μοντέλο, αξίζει το καπέλο των 60 δολαρίων για τη red devil για ουσιαστικά μηδενική αύξηση στο clock speed; Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι επειδή είναι 5 πόντους πιο μακρυά να γίνεται καλύτερο temp management και ότι τα τελευταία χρόνια δεν έχω κανένα παράπονο από την 570 red devil που έχω. Η κάρτα θα παντρευτεί με ένα 5600x, 16gb ram στα 3600 και μια B550 mobo.

image.png.4d588984d3626608711a1a766b352b7e.png

 

H Red Devil φαίνεται να έχει καλό σύστημα ψύξης.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Καλά το ότι είναι εταιρεία σίχαμα το ξέρουμε. Jebait και έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Καλά το ότι είναι εταιρεία σίχαμα το ξέρουμε. Jebait και έτσι

Όχι ρε 'συ δεν είναι έτσι. Η AMD είναι η εταιρεία του λαού, που σέβεται τους καταναλωτές της σε αντίθεση με τον πέτσινο και την Intel :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Όχι ρε 'συ δεν είναι έτσι. Η AMD είναι η εταιρεία του λαού, που σέβεται τους καταναλωτές της σε αντίθεση με τον πέτσινο και την Intel :D

Α ναί, το ξέχασα. Πάω να φάω πιπέρι για τιμωρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Καλά το ότι είναι εταιρεία σίχαμα το ξέρουμε. Jebait και έτσι

Άμα η AMD θεωρείται πλέον εταιρεία "σίχαμα" οι άλλες δυο τι είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jmirko15 είπε

Άμα η AMD θεωρείται πλέον εταιρεία "σίχαμα" οι άλλες δυο τι είναι;

Οι άλλοι δεν βγάλανε κάρτα που οι ίδιοι την θεωρούν σκουπίδι και δεν κανει για games να στην πουλήσουν για games. Η AMD αυτό έκανε μόλις αν δεν το κατάλαβες.

Τέσπα, δεν σας μάθω τώρα, στο νήμα των amd δεν πρόκειται να πείσω κανέναν με λογικά επιχείρηματα, οπότε ας το αφήοσυμε καλύτερα 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Οι άλλοι δεν βγάλανε κάρτα που οι ίδιοι την θεωρούν σκουπίδι και δεν κανει για games να στην πουλήσουν για games. Η AMD αυτό έκανε μόλις αν δεν το κατάλαβες.

Τέσπα, δεν σας μάθω τώρα, στο νήμα των amd δεν πρόκειται να πείσω κανέναν με λογικά επιχείρηματα, οπότε ας το αφήοσυμε καλύτερα 😜 

Προσωπικά δεν με νοιάζει ούτε η AMD ούτε η Intel ούτε η Nvidia. Τη δουλειά μου να κάνω. Το ίδιο χάλι δεν είναι και η 3050 που βγάζει η Nvidia;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Προσωπικά δεν με νοιάζει ούτε η AMD ούτε η Intel ούτε η Nvidia. Τη δουλειά μου να κάνω. Το ίδιο χάλι δεν είναι και η 3050 που βγάζει η Nvidia;

Σαν κάρτα? Φαντάζομαι ναί. Απλά η nvidia δεν είπε ότι τα 4gb κάρτες είναι σκουπίδια και δεν κάνουν για games, και μέτα πάτησε delete στις δηλώσεις της για να βγάλει 4gb κάρτα.

 

Εξαπάτηση κατανάλωτη θα το έλεγα...αποκαλείς ένα πρόιον άθλιο (τις κάρτες με 4gb ram), και μετά κρύβεις τις δηλώσεις σου για να πουλήσεις  το προιόν που πριν λίγο αποκάλεσες άθλιο. Ε ξερώ γώ, σιχαμένο μου ακούγεται

Επεξ/σία από Herald
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σαν κάρτα? Φαντάζομαι ναί. Απλά η nvidia δεν είπε ότι τα 4gb κάρτες είναι σκουπίδια και δεν κάνουν για games, και μέτα πάτησε delete στις δηλώσεις της για να βγάλει 4gb κάρτα. 

Καλά ναι αυτό ότι νά'ναι. Κάτι τέτοια μόνο η Intel θυμάμαι να κάνει. Εγώ κατάλαβα έλεγες για την κάρτα που ναι ούτε καν αλλά και της Nvidia πάλι ούτε καν είναι.. Γενικά τέτοιες τιμές για αυτές τις κάρτες που θα βγάλουν τώρα είναι χαζό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Προσωπικά δεν με νοιάζει ούτε η AMD ούτε η Intel ούτε η Nvidia. Τη δουλειά μου να κάνω. Το ίδιο χάλι δεν είναι και η 3050 που βγάζει η Nvidia;

χάλι ναι, ίδιο χάλι όχι. Έχει 8GB, DLSS, encoder, decoder και δεν έχει κομμένο pci bus..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...