Προς το περιεχόμενο

Το HarmonyOS έρχεται στα smartphones της Huawei το 2021


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, fmarkos είπε

Το appgallery δεν έχει την εφαρμογή καν, το πέρασα από αλλά app store. 

Αφού υπάρχει στο στορε 

Screenshot_20200911_105716_com.huawei.appmarket.jpg

59 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν έχεις άδικο, πιστεύω όμως το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει είναι με τις πατέντες που θα πρέπει να συμπεριλάβει στην κατασκευή του επεξεργαστή της... 

Πάντως μακάρι να αποκτήσει μερίδιο με το λειτουργικό της ακόμα και αν, προσωπικά, δεν θα το προτιμούσα...

ΥΓ: Αλήθεια με το Fuchsia τι γίνεται???

Δεν έχει πρόβλημα η Κίνα στις πατέντες, τις διπλάσιες από το υσα έχει και πολλαπλασιαζονται διαρκώς. Ο πρώτος εξολοκλήρου κινέζικος επεξεργαστής θα έρθει είναι σίγουρο. Αυτό μόνο καλό είναι για εμάς να μην εξαρτωμαστε μόνο από τους Αμερικανούς. Και φυσικά θα πέσουν οι τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, Macosj είπε

Αφού υπάρχει στο στορε 

Screenshot_20200911_105716_com.huawei.appmarket.jpg

Δεν έχει πρόβλημα η Κίνα στις πατέντες, τις διπλάσιες από το υσα έχει και πολλαπλασιαζονται διαρκώς. Ο πρώτος εξολοκλήρου κινέζικος επεξεργαστής θα έρθει είναι σίγουρο. Αυτό μόνο καλό είναι για εμάς να μην εξαρτωμαστε μόνο από τους Αμερικανούς. Και φυσικά θα πέσουν οι τιμές 

Καλημέρα, σε συσκευή με google services όντως υπάρχει η εφαρμογή στο appgallery, Σε καινούργιες συσκευές που δεν έχουν όμως δεν υπάρχει. Έχω στην κατοχή μου και την μία περίπτωση (WUAWEI MEDIA PAD) και ένα HUAWEI P40 lite το οποίο αγόρασα προχτές. Ομολογώ ότι ο λόγος που το πήρα ήταν γιατί την πάτησα κι εγώ με το appgallery  του τάμπλετ και πίστεψα ότι θα ισχύει το ίδιο και στο κινητό. Σε περίπτωση που έχεις αμφίβολα ευχαρίστως να σου στείλω screen shots. Δεν είμαι δογματικός ούτε hater ούτε funboy έχω στην κατοχή μου αυτή την στιγμή και samsung και xiaomi και wahai, ομολογώ βέβαια ότι προτιμώ το android ως οικοσύστημα σε σχέση με το ios γιατί απλά έχω στήσει τα πάντα πάνω στην google. Δεν θα είχα πρόβλημα όμως αν με βολέψει σε κάποια στιγμή να φύγω από αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, m@dv1n3g@r είπε

Με τους επεξεργαστές τί θα κάνει?

Οι kyrin βασιζονται σε arm αρχιτεκτονικη. Εχουν φάει το ban και πλεον δεν μπορουν να βγαλουν επεξεργαστες βασιζόμενους σε arm.

 

  Θα δουν πόσοι kyrin τους έχουν μείνει και θα φτιάξουν τον αντίστοιχο αριθμό κινητών, και μετά τελος?😁

 

  Περα απο την πλακα, πρέπει να λύσουν και αυτό το πρόβλημα...

ακριβώς ! οχι μονο δεν μπορούν να παραλαβουν/βγάλουν  microchip λόγω του ban αλλά ούτε οθόνες απο την LG , είναι σε πολύ άσχημη θέση καθώς το ban απαγορεύει τις άλλες εταιρίες να τους προμηθεύσουν , πολλοί λένε οτι θα παραιτηθούν απο τα κινητά και θα γίνουν κάτι σαν τη Nokia  , στην ουσία δεν μπορούν να κατασκευάσουν flagship κινητό , τα πράγματα είναι επικίνδυνα και για όλες τις άλλες κινέζικες εταιρίες Xiaomi , Oppo κτλπ καθώς υπόκεινται και αυτές θα μπορούσαν να βρεθούν στην ίδια θέση αν το θέλει ο Τραμπ , καποιοι προτείνουν να ενωθούν όλες οι εταιρίες και να τρέξουν Harmony ,θα έβαζα την πηγή του άρθρου αλλα δεν το βρίσκω , νομίζω στο Verge

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Macosj είπε

Δεν έχει πρόβλημα η Κίνα στις πατέντες, τις διπλάσιες από το υσα έχει και πολλαπλασιαζονται διαρκώς. Ο πρώτος εξολοκλήρου κινέζικος επεξεργαστής θα έρθει είναι σίγουρο. Αυτό μόνο καλό είναι για εμάς να μην εξαρτωμαστε μόνο από τους Αμερικανούς. Και φυσικά θα πέσουν οι τιμές 

Ακόμα και μια πατέντα να χρησιμοποιήσει χωρίς άδεια, ενώ εντός Κίνας άντε και Ινδίας δεν θα έχει πρόβλημα, όταν θα πάει να εξάγει σε Αμερική και Ευρώπη εκεί θα αντιμετωπίσει σοβαρότατο πρόβλημα...

Μακάρι να τα καταφέρει για να υπάρχει ανταγωνισμός, απλά μόνο με τις πωλήσεις σε Κίνα άντε και Ινδίας δεν γίνεσαι τρίτος πόλος...

16 λεπτά πριν, ethereum είπε

οχι μονο δεν μπορούν να παραλαβουν microchip λόγω του ban αλλά ούτε οθόνες απο την LG , είναι σε πολύ άσχημη θέση καθώς το ban απαγορεύει τις άλλες εταιρίες να τους προμηθεύσουν , πολλοί λένε οτι θα παραιτηθούν απο τα κινητά και θα γίνουν κάτι σαν τη Nokia  , στην ουσία δεν μπορούν να κατασκευάσουν flagship κινητό , τα πράγματα είναι επικίνδυνα και για όλες τις άλλες κινέζικες εταιρίες Xiaomi , Oppo κτλπ καθώς υπόκεινται και αυτές θα μπορούσαν να βρεθούν στην ίδια θέση αν το θέλει ο Τραμπ , καποιοι προτείνουν να ενωθούν όλες οι εταιρίες και να τρέξουν Harmony ,θα έβαζα την πηγή του άρθρου αλλα δεν το βρίσκω , νομίζω στο Verge

Λογικά δεν έχει κάτι εναντίον των υπολοίπων κινεζικών εταιριών, ακόμα και με την ZTE τα βρήκανε αφού έκανε πίσω... 

Το θέμα είναι ότι η ίδια η Huawei αρνήθηκε να δώσει πλήρη πρόσβαση στην τεχνολογία 5G της και ετσι να υπάρχουν γκρίζες ζώνες για το τι δεδομένα καταλήγουν στο κινέζικο κράτος...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ακόμα και μια πατέντα να χρησιμοποιήσει χωρίς άδεια, ενώ εντός Κίνας άντε και Ινδίας δεν θα έχει πρόβλημα, όταν θα πάει να εξάγει σε Αμερική και Ευρώπη εκεί θα αντιμετωπίσει σοβαρότατο πρόβλημα...

Μακάρι να τα καταφέρει για να υπάρχει ανταγωνισμός, απλά μόνο με τις πωλήσεις σε Κίνα άντε και Ινδίας δεν γίνεσαι τρίτος πόλος...

Λογικά δεν έχει κάτι εναντίον των υπολοίπων κινεζικών εταιριών, ακόμα και με την ZTE τα βρήκανε αφού έκανε πίσω... 

Το θέμα είναι ότι η ίδια η Huawei αρνήθηκε να δώσει πλήρη πρόσβαση στην τεχνολογία 5G της και ετσι να υπάρχουν γκρίζες ζώνες για το τι δεδομένα καταλήγουν στο κινέζικο κράτος...

πολύ παράξενο να αρνηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αγορασεις κινεζικο τηλεφωνο και να κανεις και τον beta tester σε κινεζικο λειτουργικο...ποιος εχει ορεξη.

Πας σε Galaxy η iPhone και καθαρισες χωρις περιπετειες.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ethereum είπε

πολύ παράξενο να αρνηθεί

Μα ήταν σε διαπραγματεύσεις και μάλιστα προχωρημένες αν θυμάμαι καλά, για την χρήση του 5G της... απλά οι αμερικανοί ζήτησαν να έχουν πλήρη πρόσβαση σε όλη την τεχνολογία, η Huawei αρνήθηκε λόγω ανταγωνισμού και ότι οι αντίπαλοι της θα το εκμεταλλεύονταν, η Αμερική απάντησε ότι την νοιάζει μόνο τα δεδομένα των αμερικανών πολιτών να μένουν μόνο στην Αμερική, η Huawei είπε 我不在乎 και μετά ήρθε το ban...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ακόμα και μια πατέντα να χρησιμοποιήσει χωρίς άδεια, ενώ εντός Κίνας άντε και Ινδίας δεν θα έχει πρόβλημα, όταν θα πάει να εξάγει σε Αμερική και Ευρώπη εκεί θα αντιμετωπίσει σοβαρότατο πρόβλημα...

Μακάρι να τα καταφέρει για να υπάρχει ανταγωνισμός, απλά μόνο με τις πωλήσεις σε Κίνα άντε και Ινδίας δεν γίνεσαι τρίτος πόλος...

Λογικά δεν έχει κάτι εναντίον των υπολοίπων κινεζικών εταιριών, ακόμα και με την ZTE τα βρήκανε αφού έκανε πίσω... 

Το θέμα είναι ότι η ίδια η Huawei αρνήθηκε να δώσει πλήρη πρόσβαση στην τεχνολογία 5G της και ετσι να υπάρχουν γκρίζες ζώνες για το τι δεδομένα καταλήγουν στο κινέζικο κράτος...

Πληροφοριακά η Huawei αυτή τη στιγμή στην Ινδία έχει 0% ποσοστό.

Η αγορά ανήκει στη Xiaomi (30%) και στη Vivo/Oppo/Realme (47%).

Δεν υπάρχει στην ινδική αγορά και δεν νομίζω να μπορεί να μπει χωρίς Android και GMS.

Σιγά μην την αφήσουν οι Xiaomi και  Vivo/Oppo/Realme να τους πάρει το μέλι μέσα από το βάζο.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλα δεν μου κάνει εντύπωση κάθε λειτουργικό έτσι ανέβηκε, στην αρχή οι περισσότεροι ψεκασμενοι έλεγαν θα αποτύχει ακόμα και για το ios. Το μόνο πρόβλημα θα είναι η υποστήριξη σε όλες τις χώρες εκτός Κίνας ειδικά σε χώρες όπως η Ελλάδα. Πολύ δύσκολα νομίζω  να  δημιουργήσει αναγνώριση ομιλίας στα ελληνικά αλλά και σε άλλες γλώσσες. Και άλλα πολλά πράγματα που η Google είναι μπροστά και τα πρόσθεσε στο λογισμικό μετά από 10 χρόνια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για να παρουσιάσει κάτι εκτός Κίνας που να σταθεί θέλει πολύ χρήμα 

59 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Να αγορασεις κινεζικο τηλεφωνο και να κανεις και τον beta tester σε κινεζικο λειτουργικο...ποιος εχει ορεξη.

Πας σε Galaxy η iPhone και καθαρισες χωρις περιπετειες.
 

IPhone ένας που έχει μάθει σε Android είμαι δύσκολο. Με διαφορά το χειρότερο λογισμικό, έχοντας δουλέψει ios 5 χρόνια. Την ελευθερία και την ασφάλεια(νια μόνο στο ios έχουν σημειωθεί υποκλοπές έως τώρα) του Android δεν την παρέχει 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Macosj είπε

IPhone ένας που έχει μάθει σε Android είμαι δύσκολο. Με διαφορά το χειρότερο λογισμικό, έχοντας δουλέψει ios 5 χρόνια. Την ελευθερία και την ασφάλεια(νια μόνο στο ios έχουν σημειωθεί υποκλοπές έως τώρα) του Android δεν την παρέχει 

Οτι και να σου πω τωρα εσυ με βαφτισες iPhonακια...θα σου ελεγα για την ασφαλεια του Android αλλα επειδη το χρησιμοποιω και θα προσβαλω και τον εαυτο μου θα σε αφησω να πιστευεις οτι θελεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Macosj είπε

Κλα δεν μου κάνει εντύπωση κάθε λειτουργικό έτσι ανέβηκε, στην αρχή οι περισσότεροι ψεκασμενοι έλεγαν θα αποτύχει ακόμα και για το ios. Το μόνο πρόβλημα θα είναι η υποστήριξη σε όλες τις χώρες εκτός Κίνας ειδικά σε χώρες όπως η Ελλάδα. Πολύ δύσκολα νομίζω  να  δημιουργήσει αναγνώριση ομιλίας στα ελληνικά αλλά και σε άλλες γλώσσες. Και άλλα πολλά πράγματα που η Google είναι μπροστά και τα πρόσθεσε στο λογισμικό μετά από 10 χρόνια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για να παρουσιάσει κάτι εκτός Κίνας που να σταθεί θέλει πολύ χρήμα 

IPhone ένας που έχει μάθει σε Android είμαι δύσκολο. Με διαφορά το χειρότερο λογισμικό, έχοντας δουλέψει ios 5 χρόνια. Την ελευθερία και την ασφάλεια(νια μόνο στο ios έχουν σημειωθεί υποκλοπές έως τώρα) του Android δεν την παρέχει 

είναι δύσκολο να αλλάξεις λογισμικό , το συνηθίζεις , η ζωή σου καθημερινά τρέχει μέσα απο αυτό , έχεις προσαρμοστεί και σου έχει γίνει τρόπος ζωής , εγώ όταν σκέφτομαι να παω σε ios αισθάνομαι πολύ άβολα όχι οτι το φοβάμαι αλλά μου δημιουργεί μία αβεβαιότητα και δεν μου αρέσει, μου φαίνεται δύσκολο απο την άποψη οτι πρέπει να περάσω μία περίοδο προσαρμογής , και δεν ξέρω στο τέλος αν θα μ αρέσει , τι είναι αυτό που σε έκανε πιο πολύ να το απορρίψεις ?

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Macosj είπε

Κλα δεν μου κάνει εντύπωση κάθε λειτουργικό έτσι ανέβηκε, στην αρχή οι περισσότεροι ψεκασμενοι έλεγαν θα αποτύχει ακόμα και για το ios. Το μόνο πρόβλημα θα είναι η υποστήριξη σε όλες τις χώρες εκτός Κίνας ειδικά σε χώρες όπως η Ελλάδα. Πολύ δύσκολα νομίζω  να  δημιουργήσει αναγνώριση ομιλίας στα ελληνικά αλλά και σε άλλες γλώσσες. Και άλλα πολλά πράγματα που η Google είναι μπροστά και τα πρόσθεσε στο λογισμικό μετά από 10 χρόνια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι για να παρουσιάσει κάτι εκτός Κίνας που να σταθεί θέλει πολύ χρήμα 

IPhone ένας που έχει μάθει σε Android είμαι δύσκολο. Με διαφορά το χειρότερο λογισμικό, έχοντας δουλέψει ios 5 χρόνια. Την ελευθερία και την ασφάλεια(νια μόνο στο ios έχουν σημειωθεί υποκλοπές έως τώρα) του Android δεν την παρέχει 

Φίλε μου μην ξεχνάς όμως και πόσες άλλες προσπάθειες πήγανε στον κάδο της ιστορίας με τρανό παράδειγμα το πάθημα της Microsoft με τα windows phone... 

Το εγχείρημα της Huawei είναι ακόμα πιο δύσκολο μιας και δεν έχει υποστήριξη από άλλες εταιρίες που θα κυκλοφορήσουν συσκευές με το δικό της λειτουργικό... δες παράδειγμα το ποσοστό που κατέχει η Apple μετά βίας φτάνει το 13%...

Έτσι εκτός από το κόστος που θα έχει για τα υλικά κατασκευής των συσκευών της τώρα θα έχει και το επιπλέον κόστος του λειτουργικού που θα αναπτύσσει πλέον μόνη της και δεν θα το παίρνει δωρεάν από μια άλλη εταιρία... αυτό συνεπάγεται αύξηση στις τιμές των συσκευών της και δεδομένου ότι η αγορά πλέον είναι σε πτώση, την βλέπω με πολύ δυσκολία να κρατάει αυτό το 20% μεριδίου που έχει αποκτήσει λόγω android και φτηνών συσκευών...

Προσωπικά θέλω να πετύχει... και μόνο που θα υπάρχει τρίτος πόλος θα είναι καλό για εμάς ως καταναλωτές, απλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ethereum είπε

είναι δύσκολο να αλλάξεις λογισμικό , το συνηθίζεις , η ζωή σου καθημερινά τρέχει μέσα απο αυτό , έχεις προσαρμοστεί και σου έχει γίνει τρόπος ζωής , εγώ όταν σκέφτομαι να παω σε ios αισθάνομαι πολύ άβολα όχι οτι το φοβάμαι αλλά μου δημιουργεί μία αβεβαιότητα και δεν μου αρέσει, μου φαίνεται δύσκολο απο την άποψη οτι πρέπει να περάσω μία περίοδο προσαρμογής , και δεν ξέρω στο τέλος αν θα μ αρέσει , τι είναι αυτό που σε έκανε πιο πολύ να το απορρίψεις ?

Ρωτας και εσυ κατι πραγματα...η τιμη τον εκανε να το αλλαξει και για να το δικαιολογησει το ριχνει ακουσον-ακουσον...οτι το Android ειναι ποιο ασφαλες.

Για γελια και για κλαματα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Ρωτας και εσυ κατι πραγματα...η τιμη τον εκανε να το αλλαξει και για να το δικαιολογησει το ριχνει ακουσον-ακουσον...οτι το Android ειναι ποιο ασφαλες.

Για γελια και για κλαματα.
 

Ποια τιμή? Πιο ακριβά αγοράζω σε Android πάρα σε ios. Έχετε βρει μια καραμέλα οποίος παίρνει Android δενε χει χρήμα και έτσι κάτι ψωναρες πάνε και παίρνουν iPhone να να δείξουν ότι είναι της υψηλής κοινωνίας ενώ δεν έχουν να φάνε. Πολλά πράγματα με έκαναν να αλλάξω, αρχικά δεν είναι εύκολο να ανοίξεις αρχεία όπως zip, rar κτλ. Δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές εκτός στορ, δεν υπάρχει επικάλυψη πάνω σε εφαρμογές ειδικά το messenger για να δω ένα μήνυμα πρέπει να αλλάξω παράθυρο αλλά και η μετάφραση το ίδιο, ενώ στο Android είναι απλά ως επέκταση σε επιλογή κειμένου κοα γίνεται άμεσα. Δεν μπορώ να στείλω αρχεία από τον υπολογιστή με Bluetooth ( το βρίσκω γελοίο), στις κλήσεις σου πετάει όλη την οθόνη λες και είμαστε στο 2007 αν δε θες να απαντήσεις απλά περιμένεις και άλλα πολλά. Φυσικά το Android είναι πιο ασφαλές, όσα προσωπικά δεδομένα έχουν κλαπεί από iPhone έγινε κάτι φωτογραφίες διάσημων, κάρτες κτλ. Άλλη μια καρέκλα ότι το Android δεν είναι ασφαλές. Αυτές οι δύο καραμέλες και κάτι τσιχλοφουσκες κρατούν το 15% στο ios εκ των όποιον το 90% αποτελούν κάτι τυππισες που το έχουν μόνο για ινστα κια φβ, ούτε το. exe δεν ξέρουν τι είναι 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Macosj είπε

Ποια τιμή? Πιο ακριβά αγοράζω σε Android πάρα σε ios. Έχετε βρει μια καραμέλα οποίος παίρνει Android δενε χει χρήμα και έτσι κάτι ψωναρες πάνε και παίρνουν iPhone να να δείξουν ότι είναι της υψηλής κοινωνίας ενώ δεν έχουν να φάνε. Πολλά πράγματα με έκαναν να αλλάξω, αρχικά δεν είναι εύκολο να ανοίξεις αρχεία όπως zip, rar κτλ. Δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές εκτός στορ, δεν υπάρχει επικάλυψη πάνω σε εφαρμογές ειδικά το messenger για να δω ένα μήνυμα πρέπει να αλλάξω παράθυρο αλλά και η μετάφραση το ίδιο, ενώ στο Android είναι απλά ως επέκταση σε επιλογή κειμένου κοα γίνεται άμεσα. Δεν μπορώ να στείλω αρχεία από τον υπολογιστή με Bluetooth ( το βρίσκω γελοίο), στις κλήσεις σου πετάει όλη την οθόνη λες και είμαστε στο 2007 αν δε θες να απαντήσεις απλά περιμένεις και άλλα πολλά. Φυσικά το Android είναι πιο ασφαλές, όσα προσωπικά δεδομένα έχουν κλαπεί από iPhone έγινε κάτι φωτογραφίες διάσημων, κάρτες κτλ. Άλλη μια καρέκλα ότι το Android δεν είναι ασφαλές. Αυτές οι δύο καραμέλες και κάτι τσιχλοφουσκες κρατούν το 15% στο ios εκ των όποιον το 90% αποτελούν κάτι τυππισες που το έχουν μόνο για ινστα κια φβ, ούτε το. exe δεν ξέρουν τι είναι 

Και σου πηρε 5 χρονια να καταλαβεις οτι δεν σου κανει...τσακαλι εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...