Προς το περιεχόμενο

665 ευρω για ανακτηση δεδομενων. Τι να κανω;


Witcher1st

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, great είπε

1. Backup

2. Backup

Τα υπόλοιπα εχουν αναφερθει ορθώς απο πολλούς. Να συμπληρωσω μόνο οτι το 2001 ειχε χαλασει δισκος μου, δεν ξερω αν ειχα παει στην tictac αλλα το ειχα ψαξει και μου ειχε βγαλει σαν καλυτερη μια στην λ. πεντελης απο οταν βγαινεις αττικι οδο προς τα κατω χαλανδρι κατευθηνση. Δεν ξερω αν ηταν η ιδια. Ειχα δωσει αρκετες χιλιαδες δραχμες, μεγάλο ποσό, μισθος σχεδον, για να μου μεταφερει σε ενα DVD(!) κατι αρχεία, αλλα το βασικότερο που έδωσα τα λεφτά δεν ήταν για τίποτα άλλο παρά για να πάρω το save game απο το FM, ναι seriously again.

Απο το 2001 με σκληρό τρόπο έμαθα και εγώ το backup.

για να σας στείλω αδιάβαστους , ναι ήταν η TICTAC,  ήταν το 2004, €, και βρήκα και τα μαιλ! ναι το πλήρωσα το ποσό.

image.png.3a2e71fc9ce4069cd575edf57815fa34.png

 

image.png.e868f5f0b2009627011fb2e0cc468669.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, great είπε

για να σας στείλω αδιάβαστους , ναι ήταν η TICTAC,  ήταν το 2004, €, και βρήκα και τα μαιλ! ναι το πλήρωσα το ποσό.

image.png.3a2e71fc9ce4069cd575edf57815fa34.png

image.png.e868f5f0b2009627011fb2e0cc468669.png

Ηταν και καλες εποχες τοτε, οποτε ζητουσαν και παραπανω. Παντως μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι εδωσες τοσα χρηματα για ενα save. Εκτος αν εισαι επιχειρηματιας και βγαζει μπολικο χρημα.

Btw, τη ζημια ειχε;

Επισης τωρα δλδ τι ακριβως κανεις; Backup ολα τα save files απο ολα τα παιχνιδια που παιζεις σε καθημερινη βαση;

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Strategos είπε

εγώ που είμαι με raid 1 (2x3 tb) + external backup + google drive δεν θεωρούμε υποχόνδριος ε;

Αρκετά φυσιολογικό setup, προσωπικά δεν έχω raid στο iMac ή στο laptop αλλά τα αποθηκεύω όλα στο iCloud και τα βασικά (φωτό + αρχεία δουλειάς) γίνονται sync μέσω Google One των 100GB, μου αρκεί. 

Βασικά ο οποιοσδήποτε έχει την παραμικρή μυρωδιά από τεχνολογία και την παραμικρή συναισθηματική ανάγκη να κρατήσει φωτογραφίες/βίντεο (κυρίως) αλλά και τη δουλειά του αν μιλάμε για επαγγελματία θεωρώ παράλογο να μην έχει τουλάχιστον μία cloud υπηρεσία.. Ουτε καν external drive, έχουν πεθάνει και αυτά σιγά σιγά γιατί ξεχνάς να τα κάνεις backup, εκτός αν βάλεις πρόγραμμα να γίνεται αυτόματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Veggie_Chia είπε

Ηταν και καλες εποχες τοτε, οποτε ζητουσαν και παραπανω. Παντως μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι εδωσες τοσα χρηματα για ενα save. Εκτος αν εισαι επιχειρηματιας και βγαζει μπολικο χρημα.

Btw, τη ζημια ειχε;

xaxaxa ναι τα ειχα δωσει, τι λες τωρα μιλάμε για FM !!!!!!!!!!! δεν παιζουν με αυτά, ειναι πολυ πιο σοβαρά απο φωτογραφίες και τετοια. Αντε και κατι documents, το μεταπτυχιακο μου και τετοια.

image.png.61953e37a34bde7708099154884f5c9d.png

οχι, πρωτη μου δουλεια ηταν τότε, απο το 2000 σε εταιρεια εκει κοντά.

edit: Βρήκα και την λίστα με τα αρχεια που ειχα ζητήσει, ήταν "CM4 03-04" οπου είχα φτήσει άιμα και ώρες, ηταν save απο FIFA 2003, GTA3, οπως είπα αρχεια doc Και πανεπιστημίου , κώδικας VB6 που έγγραφα τότε  σημαντικο για μενα πολυ και φυσικα, τα μαιλ απο το outlook express χρόνων.

Επεξ/σία από great
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, polaki είπε

Αρκετά φυσιολογικό setup, προσωπικά δεν έχω raid στο iMac ή στο laptop αλλά τα αποθηκεύω όλα στο iCloud και τα βασικά (φωτό + αρχεία δουλειάς) γίνονται sync μέσω Google One των 100GB, μου αρκεί. 

Βασικά ο οποιοσδήποτε έχει την παραμικρή μυρωδιά από τεχνολογία και την παραμικρή συναισθηματική ανάγκη να κρατήσει φωτογραφίες/βίντεο (κυρίως) αλλά και τη δουλειά του αν μιλάμε για επαγγελματία θεωρώ παράλογο να μην έχει τουλάχιστον μία cloud υπηρεσία.. Ουτε καν external drive, έχουν πεθάνει και αυτά σιγά σιγά γιατί ξεχνάς να τα κάνεις backup, εκτός αν βάλεις πρόγραμμα να γίνεται αυτόματα. 

Η cloud υπηρεσια πως ακριβως λειτουργει; Εχει συνδρομη ετησια; Ειναι 100% ασφαλης; Πως ξερω οτι καποιος δεν θα δει τα αρχεια μου; Μαλλον πρεπει να ριξω λιγο διαβασμα.

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Veggie_Chia είπε

Το ονομα του δισκου φαινοταν κανονικα στο device manager. Δεν ξερω τι εννοεις με ταυτοτητα του δισκου.

έγραψες "φαινοταν στην διαχειριση συσκευων και στο disk management, αλλα ηταν με την ενδειξη not initialized/ unidentified"

Αλλο "not initialized" (πιθανότητα κεφαλής) κι άλλο "unidentified" (δηλαδή βεβαιότητα hardware).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Veggie_Chia είπε

Η cloud υπηρεσια πως ακριβως λειτουργει; Εχει συνδρομη ετησια; Ειναι 100% ασφαλης; Πως ξερω οτι καποιος δεν θα δει τα αρχεια μου; Μαλλον πρεπει να ριξω λιγο διαβασμα.

H google αν δεν εχει προβλημα να ριξεις την ποιότητα στα κανει host τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ 2004 ;είχα βάλει ένα δισκο στο ψυγείο και μετά μετέφερα με clone button usb θηκη οολες τις τσοντ ε τα πολύτιμα αρχεία και τα στρατιωτικά μυστικά του κ. προϊσταμένου . Είχαν λυσαξει και ήθελαν 100 χαρτια για αποχαρακτηρισμους και προβλεπε διαδικασίες ανάκτησης  . Δεν υπήρχε και cloud και γενικα intenet βέβαια τότε τώρα google drive  αυτόματα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, snbblp είπε

έγραψες "φαινοταν στην διαχειριση συσκευων και στο disk management, αλλα ηταν με την ενδειξη not initialized/ unidentified"

Αλλο "not initialized" (πιθανότητα κεφαλής) κι άλλο "unidentified" (δηλαδή βεβαιότητα hardware).

Εγραφε και τα δυο, οπως φαινεται και στην εικονα. Βασικα Unknown / Not initialized το σωστο.

image.png.e70a1a2b2582ba5aae2f6e4a7b32e0

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αν εκανα μια δουλεια που δεν την κανει κανεις αλλος θα ζητουσα ολα ηθελα

αν ομως την εκανε καποιος με 1000 ευρω θα ζητουσα 950 ωστε να την παρω.

Ο ανταγωνισμος καθοριζει τις τιμες...

Αυτα που σου ζητανε ειναι 95% κερδος γι αυτους γιατι κανουνε κατι που λιγοι μπορουνε να κανουνε...

Επισης τα αρχεια σου τα εχουνε ηδη ανακτησει αν θες και να ξερεις και ολα τα αλλα περι 24ωρων ειναι σαλτσες...

Αν δεν πληρωσεις μπορει να παθει ισως επιπλεον ζημια ο δισκος επιτηδες ωστε να αποτυχει ο επομενος που θα δοκιμασει ανακτηση

αυτοι ομως εχουνε backup αρα δεν θα αποτυχουνε και στην επομενη επισκεψη θα ζητανε παραπανω... το πιασες το νοημα ?

Επεξ/σία από j2k
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εγώ 2004 ;είχα βάλει ένα δισκο στο ψυγείο και μετά μετέφερα μετα με clone button usb θηκη οολες τις τσοντ ε τα πολύτιμα αρχεία και τα στρατιωτικά μυστικά του κ. προϊσταμένου . Είχαν λυσαξει και ήθελαν 100 χαρτια για αποχαρακτηρισμους και προβλεπε διαδικασίες ανάκτησης  . Δεν υπήρχε και cloud και γενικα intenet βέβαια τότε τώρα google drive  αυτόματα 

Τι ειναι αυτο με το clone button usb;

Μόλις τώρα, j2k είπε

Επισης τα αρχεια σου τα εχουνε ηδη ανακτησει αν θες και να ξερεις και ολα τα αλλα περι 24ωρων ειναι σαλτσες...

Και εγω αυτο πιστευω. Αλλιως δεν θα μπορουσα να δω αναλυτικα ολους τους φακελους και τους υποφακελους και το μεγεθος τους και τα παντα..

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Δλδ εδω ο φιλος το πηγε σε μια εταιρια και του ζητησαν μεγαλο ποσο απλα και μονο επειδη κολλησε η κεφαλη;

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...