Προς το περιεχόμενο

Περισσότερες παραγωγές ετοιμάζει το Netflix για το 2021


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πλάνα του Netflix περιλαμβάνουν περισσότερα Originals για την επόμενη χρονιά, κορονοϊού επιτρέποντος…

Η παραγωγή δικών του σειρών εξακολουθεί να αποτελεί βασικό στόχο για το Netflix και για το 2021, παρά τις αντικειμενικές δυσκολίες που υπάρχουν ελέω COVID-19. Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο Variety με αφορμή την κυκλοφορία του βιβλίου του, ο διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας, Reed Hastings μίλησε για τα πλάνα του Netflix αλλά και το πώς υποχρεώθηκαν να αναπροσαρμόσουν τις προσδοκίες τους. Μεταξύ άλλων, ανέφερε:

Έχουμε κάνει τα πλάνα μας για την επόμενη χρονιά και έχουμε σπουδαίο περιεχόμενο με περισσότερες δικές μας παραγωγές σε σχέση με φέτος. Δεν είναι βέβαια σε καμία περίπτωση τόσες όσες υπολογίζαμε στην αρχή αλλά είναι αυξημένες συγκριτικά με τον φετινό αριθμό. Η παραγωγή προχωρά κανονικά σε Ευρώπη και Ασία. Προσβλέπουμε σε ένα εμβόλιο έτσι ώστε να είμαστε σε θέση να δουλέψουμε ακόμα πιο εντατικά.

Ο Hastings είχε ενημερώσει τους επενδυτές του Netflix τον Απρίλιο, με αφορμή τα οικονομικά αποτελέσματα του αμέσως προηγούμενου τριμήνου, ότι η κατάσταση θα επηρέαζε την παραγωγή σειρών του Netflix -τα λεγόμενα Netflix Originals. Την ίδια στιγμή βέβαια, εμφανιζόταν βέβαιος ότι το ίδιο θα συνέβαινε και με τους ανταγωνιστές της εταιρείας του, κάτι στο οποίο έπεσε πέρα για πέρα μέσα.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας ρίξει λίγο τις τιμές η να βγάλει πλάνο για 1 οθόνη με κάνα 5€.....
και να φέρει και άλλο region locked υλικό το Netflix και ας αφήσει τις μέτριες παραγωγές του για λίγο καιρό.
 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι στην πρόταση που κάνει ψηλά στην οθόνη εδώ και καιρό εμφανίζει τα ίδια και τα ίδια και μάλιστα σειρές που έχω στην λίστα μου και άρα τις ξέρω. Δοκίμασα και τις έκανα και downvote για να δω τι θα εμφανίσει μετά και συνεχίζει να εμφανίζει σειρές της λίστας μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, balt123 είπε

απο ποιόν θείο?

Τον θείο βρε
τον Τζακ Σπουργίτι

12 λεπτά πριν, coffeex είπε

Δεν ξέρεις τον "θείο" που δουλεύει στα καράβια; 😅

928a82d3365bc4af761eec9251b82602.gif

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το Netflix έχει πολλή πλάκα. Κόβει μια από τις καλύτερες σειρές του και μιλά για αύξηση του περιεχομένου του. Όμως δεν μας λέει τι ποιότητα θα έχει. Ήδη βλέπουμε ποσότητα και από ποιότητα, άστα να πάνε. Θα το κόψω μόνο και μόνο μπας και βάλουν μυαλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...