Προς το περιεχόμενο

Free games: Where The Water Tastes Like Wine και Railway Empire απο Epic Games


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν τα παρακάτω παιχνίδια από την Epic Games 


https://www.epicgames.com/store/en-US/product/where-the-water-tastes-like-wine/home?sessionInvalidated=true

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/railway-empire/home?sessionInvalidated=true

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 10
  • Thanks 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους κανόνες του "Οδηγίες - Για δημοσίευση νέου θέματος αλλά και εντοπισμού προσφοράς" να προστεθεί ο κανόνας ότι όποιος ανεβάζει προσφορές από Epic Games πρέπει απαραίτητα να βάζει και την γνωστή φωτό!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και εκπτώσεις η epic. Και με το €10 κουπονάκι αν το έχετε το red dead redemption 2 βγαίνει 30,19. Η καλύτερη τιμή ever για το red dead 2 σε pc ever ακόμα και από κλειδάδικα. Μάλλον θα το τσιμπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, snips είπε

Οταν έρθει η ώρα να κατεβάσω τα free games που έχω πάρει από EPIC, θα χρειαστώ κάτι τέτοιο:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

data-center-terminology.jpg

εχω την εντυπωση οτι οτι δεν θα τα κατεβασουμε ποτε, και απλα καποια στιγμη θα κλεισει!

η πειρα μου, μου εχει δειξει οτι οταν καποια εταιρια δινει συνεχεια free κατι , κατι δεν παει καλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, emperor4her είπε

εχω την εντυπωση οτι οτι δεν θα τα κατεβασουμε ποτε, και απλα καποια στιγμη θα κλεισει!

η πειρα μου, μου εχει δειξει οτι οταν καποια εταιρια δινει συνεχεια free κατι , κατι δεν παει καλα! 

Λέγετε καλό μάρκετινγκ.

Όσο υπάρχει το fortnite δεν πρόκειται να κλείσει γιατί βγάζει δισεκατομμύρια απο αυτο.

Και επειδή δεν ειναι established πλατφόρμα όπως το steam, χρησιμοποιεί τα δισεκατομμύρια του Fortnite και των Κινέζων δίνοντας δωρεάν games  για να τραβήξει κόσμο, ο οποίος μετά κόσμος θα αγοράσει games η dlc για τα ήδη υπάρχοντα δωρεάν games που έχει πάρει.

Επίσης πετυχαίνει πολύ καλές συμφωνίες με developers με χαμηλή ταριφα η exclusives.

Κάποια στιγμή όταν και το epic γίνει established εταιρεία θα πάψει να δίνει τόσα πολλά δωρεάν free games η καθόλου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχα, λοιπόν, βλέποντας το Railway Empire παρατηρούμε τα εξής:

Παιχνίδι που είναι στο steam από το 2018, το έβαλε μόλις χτες η Epic.

Πολυ καλές αξιολογήσεις, και από ότι φαίνεται το player base "τα στάζει" γιατί έχει ακριβούτσικα DLC που συνολικά έχουν ~85ευρώ...

Επομένως η Epic βρήκε ένα δημοφιλές παιχνίδι στο steam, και το δίνει δωρεάν ποντάροντας ότι θα πουλήσει και στην δική της πλατφόρμα DLC.

 

Edit: Ξέχασα να πώ. Thanks OP, το Railway φαίνεται καλό, ελπίζω το χωρίς-DLC content να είναι αρκετό

Επεξ/σία από JaguarOne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...