Προς το περιεχόμενο

Νέος οδηγός πρώτο αυτοκίνητο


spartan613

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έχω πάρει δίπλωμα έχω δουλέψει και λίγο και ψάχνω ένα πρώτο αυτοκίνητο για μέσα στην πόλη κυρίως. Έχω δει κάποια Peugeot 106/206 Renault clio 15ετιας+  αλλά γενικά κυμαινομαι αρχικά μέχρι τα 1500 αρχικά για να μάθω και ύστερα βλέπουμε. Μήπως έχετε κάτι άλλο στο νου σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1500 ευρω θα παρεις αμαξι που θα το πληρωνεις συνεχεια και θα σου βγει το διπλασιο και βαλε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το καλο η όποια αγορα κάνεις , ειναι λιγα τα χρηματα που διαθετεις οποτε θελει πολυ προσοχη απο που θα το αγορασεις και να το δει φυσικα και κάποιος απο τεχνικης πλευρας περα απο την ομορφια που θα δεις εσυ. Απο μοντελο εγω θα σου προτεινω να δεις και σε fiat punto

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με αυτά τα λεφτά ένα Ibiza 2003 στα 120κ. Χιλ

Στην ίδια φάση με εσένα ότι είχα πάρει το δίπλωμα έριξα άλλα 700 για να το συνεφερω, το καλό είναι ότι δεν θα τα κλαίω όταν το χτυπήσω, το κακό είναι ότι δεν τραβάει όσο θα ήθελα.

Η άποψη μου είναι πάρε ένα φθηνό μπορεί να χρειαστεί να ρίξεις κάτι ψιλά αλλά δεν θα τα κλαίς όταν το χτυπήσεις.

Στατιστικά και μόνο θα το χτυπήσεις μέσα στα 5 πρώτα χρόνια που οδηγάς.

Η άποψη μου

Γιώργος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δε συμφωνώ καθόλου με αυτά που γράφετε. Θα μπεις μέσα σε ένα αμάξι με ασφάλεια 20ετιας και επειδή θάσαι νέος οδηγός δεν θες να φοβάσαι μη το χτυπησεις αν είναι καινούριο;;

Είναι σαν κάτι γονείς που δίνουν στα παιδιά τους το παλιό για να μην χαλάσουν το καινούριο. Βάζεις τα λεφτά σου και τα χρυσαφικά σου σε χρηματοκιβώτιο της πλάκας;

Να πάρεις ένα αυτοκίνητο μεταχειρισμένο η ακόμα καλύτερα καινούριο και προτεραιότητα θα βάλεις την ασφάλεια σου καθώς και των γύρω σου ειδικά τώρα που είσαι καινούριος.

Ποιος σου είπε ότι σε περίπτωση ατυχήματος θα βγει κάποιος αλώβητος; Ακόμα θα πρέπει να σκέφτεσαι και τους απέναντι. 
Αυτή η λογική πρέπει να αλλάξει γιατί είναι λογική των γονιών μας και των παππούδων μας που θεωρούν τη ζώνη περιττη

 

Επεξ/σία από poihths
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου ήταν στην ίδια φάση με σένα.Πηρε ένα Ηonda Civic του 2000 στα 1500€ και προς το παρόν του χει βγει άριστο(εχει χιλιόμετρα πάνω βέβαια αλλά λογικό είναι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...