Προς το περιεχόμενο

Παραξενο Προβλημα σε Windows7


survivor471

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα συμφορουμιτες ειναι το πρωτο thread που ανοιγω εδω και θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με ενα παραξενο bug που εχω παρατηρησει στα windows 7 και πιο συγκεκριμενα στο windows media player οταν βαζω κατι να παιξει και το προχωραω,χαμηλωνω -υψωνω ενταση, κανω pause/play κλπ ερχομαι αντιμετωπος με αυτη την κατασταση:image060.png.1e59cc36767c26959b30d5928c5c46f0.png δηλαδη το προγραμμα χανει την "προτεραιοτητα" του δηλαδη γινετε οπως οταν κανεις κλικ στην γραμμη γραμμη εργασιων που μαυριζει ολο στην κορυφη το εχει παρατηρησει κανεις εχει βρει καποια λυση? θα το εκτιμουσα αν το μοιραζοταν μαζι μου. 

Υ.Γ: Μη μου πειτε πανε σε windows10 γιατι τα 7 εχουν ληξει πλεον γιατι το μηχανημα μου οταν το πηρα ειχε τα 10αρια μεσα  και ειχε τοσο μεγαλο προβλημα που ουτε στο internet δεν εμπαινε μιλαω σοβαρα. σας ευχαριστω προκαταβολικα

Επεξ/σία από survivor471
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2020 στις 11:53 ΠΜ, survivor471 είπε

το εχω ηδη κανει εκει δεν μου παρουσιαζει αυτο το προβλημα μονο στο windows media player το παθαινει

Χαρακτηριστικά υπολογιστή; 

Windows τα έχεις στον hdd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2020 στις 11:53 ΠΜ, survivor471 είπε

το εχω ηδη κανει εκει δεν μου παρουσιαζει αυτο το προβλημα μονο στο windows media player το παθαινει

Οπότε μείνε στον mpc-hc ή κατέβασε το pot player γιατί το mpc-hc έχει σταματήσει (επίσημα) να αναπτύσσεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, micos000 είπε

Οπότε μείνε στον mpc-hc ή κατέβασε το pot player γιατί το mpc-hc έχει σταματήσει (επίσημα) να αναπτύσσεται.

Υπάρχει ο διάδοχός του, το mpc be

https://sourceforge.net/projects/mpcbe/ 

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Χαρακτηριστικά υπολογιστή; 

Windows τα έχεις στον hdd;

ναι σωστα στον hdd μονο αυτον εχω δεν εχω ssd κουμπωμενο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, survivor471 είπε

ναι σωστα στον hdd μονο αυτον εχω δεν εχω ssd κουμπωμενο πανω

Από τι αποτελείται ο υπολογιστής και γιατί δεν βάζεις windows 10 να είσαι ποιο ασφαλής;

Επίσης με hdd και 10αρια δεν θα κάνεις δουλειά θα σέρνεται σε υπερβολικό βαθμό ειδικά αν ο δίσκος είναι κάποιων χρόνων οπότε για αυτό λογικά δεν θα μπορούσες να μπεις στο ίντερνετ και υποθέτω στον chrome,firefox

Οι ssd 120gb έχουν 15€ πλέον πάρε έναν να έχεις το λειτουργικό και τις εφαρμογές σου και όλα τα άλλα στον HDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον το pc μου μεσα εχει :

μητρικη:Pegatron 2A73

Επεξεργαστης:Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz με chipset G33/31 Family για ενσωματωμενα γραφικα

Μνημη RAM:4GB DDR2 400Mhz

Σκληρος Δισκος:80gb western digital HDD

Το pc το πηρα ετοιμο δεν το εχτισα εγω ουτε επελεξα τα κομματια αυτο ηρθε με τα windows 10 περασμενα αλλα τα αλλαξα γιατι ειχα φοβερα προβληματα με "ασυμβατοτητες" υλικου οσο για υτο που ειπες σχετικα με chrome/mozilla δεν ηταν θεμα browser ηταν θεμα "ασυματοτητων"που ειπα προηγουμενως

Επεξ/σία από survivor471
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, survivor471 είπε

λοιπον το pc μου μεσα εχει :

μητρικη:Pegatron 2A73

Επεξεργαστης:Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz με chipset G33/31 Family για ενσωματωμενα γραφικα

Μνημη RAM:4GB DDR2 400Mhz

Σκληρος Δισκος:80gb western digital HDD

Το pc το πηρα ετοιμο δεν το εχτισα εγω ουτε επελεξα τα κομματια αυτο ηρθε με τα windows 10 περασμενα αλλα τα αλλαξα γιατι ειχα φοβερα προβληματα με "ασυμβατοτητες" υλικου οσο για υτο που ειπες σχετικα με chrome/mozilla δεν ηταν θεμα browser ηταν θεμα "ασυματοτητων"που ειπα προηγουμενως

Βάλε εναν ssd να βρεις την υγειά σου τουλάχιστον είσαι με έναν 80gb hdd πολύ αργό

Αν σε παίρνει οικονομικά μπορείς να βάλεις και έναν core 2 quad 6600 και μια gtx 750ti ή gt 1030 για να αντέξει το σύστημα και μπορείς να του βάλεις windows 10 αν βάλεις μια κάρτα γραφικών όπως αυτές που σου είπα πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Βάλε εναν ssd να βρεις την υγειά σου τουλάχιστον είσαι με έναν 80gb hdd πολύ αργό

Αν σε παίρνει οικονομικά μπορείς να βάλεις και έναν core 2 quad 6600 και μια gtx 750ti ή gt 1030 για να αντέξει το σύστημα και μπορείς να του βάλεις windows 10 αν βάλεις μια κάρτα γραφικών όπως αυτές που σου είπα πιο πάνω

ευχαριστω για τη συμβουλη θα την δω αυτην την προοπτικη αναβαθμισης και θα επανελθω συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, survivor471 είπε

ευχαριστω για τη συμβουλη θα την δω αυτην την προοπτικη αναβαθμισης και θα επανελθω συντομα

Βέβαια το ιδανικότερο είναι να μαζέψεις ένα ποσό 200€ να πάρεις κάτι καινούργιο φτιάχνοντας το κομμάτι κομμάτι εσύ θα είναι πολλές φορές πιο γρήγορο και δυνατότερο από αυτό που έχεις τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Βέβαια το ιδανικότερο είναι να μαζέψεις ένα ποσό 200€ να πάρεις κάτι καινούργιο φτιάχνοντας το κομμάτι κομμάτι εσύ θα είναι πολλές φορές πιο γρήγορο και δυνατότερο από αυτό που έχεις τώρα 

σκεφτηκα να κοιταξω για μεταχειρισμενο hardware για να στησω ενα pc απο το μηδεν αλλα επειδη προσωρινα δεν μπορω να βαλω budget στην ακρη για το συγκεκριμενο σκοπο το αποφευγω και ψαχνω λυσεις για να βελτιωσω οσο μπορω το pc που εχω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, survivor471 είπε

σκεφτηκα να κοιταξω για μεταχειρισμενο hardware για να στησω ενα pc απο το μηδεν αλλα επειδη προσωρινα δεν μπορω να βαλω budget στην ακρη για το συγκεκριμενο σκοπο το αποφευγω και ψαχνω λυσεις για να βελτιωσω οσο μπορω το pc που εχω τωρα

Mια κάρτα γραφικων από εδω κάνα 20αρι Εναν τετραπυρινο στα 1333  κανα 15αρι και 2 μνημες  2χ2gb (να τις κάνεις 8 gb) κάνα  10 ρικο  από ebay άντε και ένα δίσκο ssd κάνα  20αρι και καθάρισες 

Επεξ/σία από hp8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...