Προς το περιεχόμενο

Συναγερμός CHUANGO G5 PLUS 109 ευρώ e-shop.gr


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως εκανα μια παραγγελια μαζι με 2 εξτρα παγιδες και μελοντικα την εξωτερικη σειρηνα

Σκεφτομουν να παρω τον αντιστοιχο xiaomi αλλα ο συγκεκριμενος φαινεται αρκετα καλυτερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά ρε παιδιά , μερικοί δεν καταλαβαίνετε τι σας λένε ...  Είπαμε οτι ο συναγερμός κάνει μόνο για κανα γύφτο μη κλέψει κανα κοτέτσι  ,

δεν είπαμε  ποιον να πάρετε για να μη λέτε οτι κάνουμε και  διαφήμιση ! 

Ουτε είπα να πάρετε jammer για να τον δοκιμάσετε ... αλλά μη νομίζετε οτι οι κλέφτες δεν έχουν !!! 

Θα λυπηθούν τα 50 ευρω να πάρουν ένα,  νομίζετε ; 

 

Εγώ έχω καταφέρει να ταπώσω αντίστοιχο συναγερμό ( focus ) που είχε φίλος μου με απλό τηλεκοντρόλ γκαραζόπορτας   των 2 ευρώ ...

Ούτε κιχ δεν βγάζει ...

Έπρεπε να δείτε την φάτσα του φίλου μου  όταν κατάλαβε   πόσο εύκολα παραβιάζεται   η μαλακία που πήρε για "ευκαιρία "  και νόμιζε οτι ήταν συναγερμός τεχνολογίας του 2020 ...   ( ενώ είναι του 1990 ! )

Και  είχε πάρει  και  καμιά εικοσαριά  επαφές και ρανταρ !!!  ( είχε γεμίσει το εξοχικό του με τέτοια μπιχλιμπίδια !!!  )

 

Οσο γιά την στάθμη της μπαταρίας...   μαζί με την κατάσταση της επαφής στέλνουν κάθε τόσο  και την σταθμη της μπαταρίας , δεν είναι τιποτα hitech αυτο ... ουτε σημαίνει οτι το κεντρικό σύστημα κάνει polling στις επαφές ( δεν ειναι two way radio ) Είπαμε να "ψοφήσεις" την επαφή πριν προλάβει να στείλει το σήμα ταμπερ ,για να δείς σε πόση ώρα θα το καταλάβει το κεντρικό σύστημα ... ελληνικά μιλάμε .

 

Οσο για τον Αjax  και άλλους hitech  ,  είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τους φτηνοκινέζικους ! 

Είναι τουλάχιστον δεκαπέντε χρόνια μπροστά στην τεχνολογία σε σχέση με τους απλούς κινέζικους .

 

Επεξ/σία από chrismoute
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chrismoute

Δεν καταλαβαίνουν, δεν ενδιαφέρονται ή δεν θέλουν να ανέβουν οικονομικά κάποιοι για να πάρουν "κανονικό συναγερμό". Επειδή την έχω πατήσει με ασύρματους συναγερμούς που έκαναν πιο πολλά λεφτά και είχαν και κυλιόμενο κωδικό, πλέον λέω μόνο συναγερμός με καλώδιο. Ένας συναγερμός ασύρματος μπλοκάρεται με jammer ενώ ένας με καλώδια θα του μπλοκάρουν τo σήμα GSM στο τηλεφωνικό κέντρο. Αν ο συναγερμός (με καλώδια) συνδέεται στο τηλέφωνο ή έχει δυνατότητα IP, τότε έχεις παραπάνω πιθανότητες να σε ενημερώσει σε συμβάν. Αλλά αν θέλει ο άλλος να σε κλέψει, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον καθυστερήσεις. Συναγερμοι CADDΧ, Siemens, κ.α. δεν είναι άτρωτοι, απλώς είναι πιο ανθεκτικοί και ανεβάζουν πιθανότητες να σε ενημερώσουν, παρουσιάζοντας δυσκολία να τους βγάλει OFF ο διαρρήκτης. Ο ληστής αν μπει στο χώρο σου το πρώτο πράγμα που θα κάνει είναι να σου διαλύσει το συναγερμό. Με έχουν κλέψει 2 φορές στο εξοχικό και μετά από εμπειρία ΔΕΝ ξαναβάζω τέτοιου τύπου συναγερμό. Είναι σαν να μην έχεις συναγερμό. Μπαίνει ο άλλος μέσα και απλά δεν ενημερώνεσαι ποτέ και δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το στήσεις καλύτερα σαν σύστημα. Προφανώς ότι πληρώσεις παίρνεις ισχύει καθαρά εδώ. Το disclaimer έχει πέσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...