Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Headphones] Sony WH-1000XM4 @ Public 279.30€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, imvrios είπε

Όποιος μπορεί / θέλει να αγοράσει ένα Xperia 1 II και τα XM4 θα επιτύχει κορυφαία ποιότητα wireless ήχου.

Για ldac δεν χρειάζεται να πάρεις Xperia κινητό, όπως είναι το codec της Sammy με τα buds της. Το s10+ έχει ldac, και φαντάζομαι πολλές ναυαρχίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, toni50 είπε

Τέλος και αυτή η προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τα XM3 πριν από 1 βδομάδα στα 214€ (αρκετά τίμια τιμή- mediamarkt Ισπανία) και μου έσκασε σήμερα θεματάκι με static noise όταν το ANC είναι ενεργοποιημένο οπότε τα επιστρέφω σήμερα. Στο ψάξιμο που έκανα βρήκα ότι και στα XM4 παίζει ακριβώς το ίδιο θέμα οπότε ελέγξτε τα καλά όσοι τα προμηθευτήκατε!  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, clevercitizen είπε

Αγόρασα τα XM3 πριν από 1 βδομάδα στα 214€ (αρκετά τίμια τιμή- mediamarkt Ισπανία) και μου έσκασε σήμερα θεματάκι με static noise όταν το ANC είναι ενεργοποιημένο οπότε τα επιστρέφω σήμερα. Στο ψάξιμο που έκανα βρήκα ότι και στα XM4 παίζει ακριβώς το ίδιο θέμα οπότε ελέγξτε τα καλά όσοι τα προμηθευτήκατε!  

Παιζει σε αρκετα ακουστικα με anc. Το ειχα στα pxc 550, αλλα οχι στα χμ3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τα μαύρα από Κωτσόβολο (ειχα κάνει παραγγελία με αντικαταβολή, χωρίς να είναι άμεσα διαθέσιμο και όποτε και αν έρχονταν)

Οι πρώτες εντυπώσεις μου μετά από μόλις 2 ώρες χρησης:

Ποιοτικότατη κατασκευή, πολυ καλή και η θήκη που τα συνοδεύει

Ειναι εξαιρετικά και στο ANC (ειχα ακουσει αν και δεν τα είχα στην κατοχή μου τα QC-35 ii) και στον ήχο τους και στην ανεση, 
αν και χρειαζεται ενα κλικ μπρος πισω οταν βαζω βγάζω γυαλιά  (δεν επηρεάζουν την απόδοση του ΑΝC πάντως γιατι τα pads 'αγγαλιάζουν το βραχίονα των γυαλιών)
To touch panel δεν ειναι απο τα αγαπημένα μου feature για χειρισμό των ακουστικών αλλά οκ το συνηθίζω ήδη.

Η ενταση σε σύνδεση με One Plus 7 pro φτάνει αρκετά ψηλά (οταν το εχω στο maximum)  αλλα δεν ξεκουφαινεσαι. Θα μου άρεσε να εχει και 1-2 κλικ πιο πάνω 

Τo  equalizer της εφαρμογής ειναι καλό,  αλλα θα ήθελα περισσοτερα  presets.

ΔΕΝ του αρεσει να συνεργαζεται με το equalizer των εφαρμογών  που ακουτε μουσική . Παιζει, δεν κρεμάει ή κατι τετοιο αλλά τουλάχιστον εμένα το 
τελικό αποτέλεσμα στις πρωτες δοκιμές που έκανα δε μου αρεσε.
Κλεινω ή βάζω flat το equalizer της εφαρμογής μουσικής και αφήνω αυτό των ακουστικών
στη ρυθμιση που μου αρέσει. Για το ανάποδο (flat των ακουστικών και On του app μουσικής) δεν εχω εικόνα Ισως δοκιμάσ ω αργότερα

 

Πιστευω οτι όποιος τα πήρε θα τα απολάυσει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2020 στις 7:19 ΜΜ, clevercitizen είπε

Αγόρασα τα XM3 πριν από 1 βδομάδα στα 214€ (αρκετά τίμια τιμή- mediamarkt Ισπανία) και μου έσκασε σήμερα θεματάκι με static noise όταν το ANC είναι ενεργοποιημένο οπότε τα επιστρέφω σήμερα. Στο ψάξιμο που έκανα βρήκα ότι και στα XM4 παίζει ακριβώς το ίδιο θέμα οπότε ελέγξτε τα καλά όσοι τα προμηθευτήκατε!  

Στέλνει Ελλάδα το mediamarkt Ισπανίας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα από Κωτσόβολο. Τρελό Upgrade από τα creative aurvana platinum που είχα. Λίγο τα δοκίμασα ο ήχος τους μου άρεσε πολύ. Σε κλήση στο κινητό αλλά και σε χρήση σε teams και skype δεν με ακούγανε και τόσο καλά όσο θα περίμενε κανείς για ακουστικά 400 ευρώ αλλά όλα καλά. Στο κεφάλι μου κάθονται άνετα νομίζω αλλά θα φανεί αργότερα. Thx στον neossstoforum και στον morgoth_gr  για το link για το availability στο κωτσόβολο του μαύρου.

Επεξ/σία από devils_reject
Διόρθωση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, anonik είπε

Η ενταση σε σύνδεση με One Plus 7 pro φτάνει αρκετά ψηλά (οταν το εχω στο maximum)  αλλα δεν ξεκουφαινεσαι. Θα μου άρεσε να εχει και 1-2 κλικ πιο πάνω

Μιας και τα OnePlus έχουν ότι να ναι dac και γενικά ήχο, ίσως από εκεί είναι το πρόβλημα. Όταν πήρα το s10+ τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα από OnePlus 3. Ναι παλιό κινητό, αλλά δεν νομίζω να το έφτιαξαν στις επόμενες σειρές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε pixel 4xl υποστηρίζει ldac και ο ήχος είναι όσο δυνατός και καλός πρέπει (για μένα παντα).

Το μόνο κακο που βρίσκω είναι ότι αν θες να τα έχεις connected και σε λάπτοπ και σε κινητό (όπως εγώ λόγω δουλειάς) υποστηρίζουν μόνο AAC codec με αισθητή πτώση ποιότητας.

Μην ξεχάσετε ότι μέσα στο πακέτο έχει 3μηνη δωρεάν συνδρομή για tidal hifi 

Επεξ/σία από morgoth_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...