Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P40 PRO KAI GOOGLE


madkid18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα κυριοι και κυριες.. εκλεισα αυτο το κινητο το π40 προ γνωριζωντας οτι δεν συνεργαζεται με την google.. εχω ψαξει πολυ βλεπω βιντεακια διαβαζω καποιοι με στικακι περνανε καποια αρχεια και μπορεις να εχει το google play..  Αλλοι παλι λενε πως μπορει αν το κανεις αυτο να χαθει η εγγυηση οτι ειναι παρανομο κτλ.. Και σας ρωταω τωρα εγω αν μπορειτε να με κατατοπισετε πριν μου ερθει γιατι ακομα εχω την δυνατοτητα ακυρωσης του αν δεν βαλω το google με το στικακι θα μπορω να εχω με το more apps κανονικα facebook messenger viber instagram  θα μου ερχονται ειδοποιησεις? Αν ξερει καποιος παρακαλω πολυ ας με κατατοπισει πριν να ειναι αργα.. Ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chios είπε

Αν θες οποιαδήποτε google service τότε μην πάρεις αυτό το τηλέφωνο, όλο μπελά θα είναι.

Ισχύει. Και εγώ θυσιάζω και mail και calendar και χίλια δυο άλλα. 
Αλλά αντικαταστάτη του google maps για Αθήνα, δεν έχω βρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, filip123go είπε

Ισχύει. Και εγώ θυσιάζω και mail και calendar και χίλια δυο άλλα. 
Αλλά αντικαταστάτη του google maps για Αθήνα, δεν έχω βρει....

δεν εχει ουτε calendar ? xaxa αν κανω αυτο με το στικακι και περασω τα google θα ειμαι κομπλε μετα? δεν θα μου παρουσιασει θεματα και θα γινονται και οι ενημερωσεις? 

20 λεπτά πριν, chios είπε

Αν θες οποιαδήποτε google service τότε μην πάρεις αυτό το τηλέφωνο, όλο μπελά θα είναι.

εξελλισεται καθολου στο κομματι των εφαρμογων? δηλαδη μπορει ας πουμε σε λιγο καιρο να ειναι πιο καλα τα πραγματα? η ειναι δυσκολο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To app galkery εμπλουτιζεται με εφαρμογες καθε μερα......Υπαρχει πλεον και το petal search οπου μπορεις και απο κει να κατεβαζεις εφαρμογες.Εχω το p40 lite και ολες οι εφαρμογες δουλευουν κανονικα.....

2 ώρες πριν, filip123go είπε

Ισχύει. Και εγώ θυσιάζω και mail και calendar και χίλια δυο άλλα. 
Αλλά αντικαταστάτη του google maps για Αθήνα, δεν έχω βρει....

Υπαρχει το here maps το εχω δουλεψει στην Αθηνα με αυτοκινητο...(ειμαι απο νησι εγω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, madkid18 είπε

δεν εχει ουτε calendar ? xaxa αν κανω αυτο με το στικακι και περασω τα google θα ειμαι κομπλε μετα? δεν θα μου παρουσιασει θεματα και θα γινονται και οι ενημερωσεις? 

εξελλισεται καθολου στο κομματι των εφαρμογων? δηλαδη μπορει ας πουμε σε λιγο καιρο να ειναι πιο καλα τα πραγματα? η ειναι δυσκολο αυτο?

Θα σου πω την άποψή μου, η οποία βασίζεται στην εντύπωση που έχω αποκομίσει διαβάζοντας τις εμπειρίες των κατόχων των συσκευών της P40 σειράς τόσο εδώ, όσο και στο Facebook Greek Huawei Team group, καθώς και στα αντίστοιχα topics του myphone.gr.

Τα πράγματα είναι απλά. Με τα έως τώρα δεδομένα, κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις προβλήματα.
Θα περνάς ώρες στο YouTube και αλλού για να βρίσκεις βιντεάκια με guides και θα διαβάζεις που και που χρήστες που θα σου λένε ότι τα έχουν όλα και λειτουργούν τέλεια.
Εχω διαβασει συζητήσεις που κάτοχοι ρωτάνε συγκεκριμένα πράγματα (π.χ. θα έχω ειδοποιήσεις όμως στο τάδε...; ) και κάποιοι αρχίζουν να του λένε ότι, "έλα μωρέ δεν τις χρειάζεσαι", ή ότι θα έχεις αλλά....", διότι σχεδόν πάντα θα υπάρχει ένα "αλλά". Ίσως όχι γι' αυτούς αλλά πιθανόν για σένα, διότι δεν έχουνε όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες και προτιμήσεις, σωστά;

Π.χ. άλλοι θα σου λένε ότι ναι μεν δουλεύει το Viber αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις backup στο google drive. Ή ξέρω γω ότι πρέπει να κάνεις downgrade στο firmware της συσκευής για να βάλεις google services. Ή ότι η εφαρμογή της τάδε τράπεζας υπάρχει και στο App Gallery της Huawei και δουλεύει ΟΚ αλλά δεν κάνει το "ταδε". Τα παραπάνω είναι απλά παραδείγματα. Δεν σημαίνει ότι δεν έχουν λυθεί κάποια από αυτά, μπορεί να έχουν λυθεί και όλα (για το παρόν), απλά στα γράφω για να έχεις μια ιδέα του τι παίζει ή σε ποιες διαδικασίες πρέπει να μπεις (ή να μπαίνεις... συχνά) για να λειτουργούν όλα "σωστά". Τα guides μάλλον θα σε βοηθάνε προσωρινά και μετά πάλι θα σκάνε θέματα και θα ψάχνεις νέα guides για πράγματα που χρειάζεσαι και δεν θα λειτουργούν και τόσο... "τέλεια".

Σκέψου τι ακριβώς χρειάζεσαι από εφαρμογές, αν χρειάζεσαι τα google services, μαθε τι σημαίνει "google services" και πως επηρεάζουν ακόμα και εφαρμογές ή λειτουργίες εφαρμογών που ποτέ δεν ξέραμε ότι εξαρτώνται τόσο πολύ από αυτά, σκέψου αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με όλα αυτά και πάνω από όλα αν είσαι διατεθειμένος να ζεις με το άγχος του ότι κάποια πράγματα μπορεί να δουλεύουν για λίγο άψογα (επιφυλακτικά το γράφω κι αυτό) και μετά να σταματάνε και να πρέπει να ασχοληθείς ξανά από την αρχή.

Κι αν τελικά πειστείς ότι "ΟΛΑ δουλεύουν σωστά" και θεωρήσεις ότι αυτά που έγραψα πάνω δεν ισχύουν (πλέον) ή είναι υπερβολικά, δες εδώ ένα παράδειγμα ενός ανθρώπου που είχε το φιλότιμο (και μπράβο του) να γράψει ένα τεράστιο guide για να βοηθήσει τους άλλους, και σκέψου το εξής: Έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με μια συσκευή για τη φέρεις στα μέτρα σου (αν έχεις, go for it ! ) ; Και πόσο σίγουρος μπορείς να είσαι ότι δεν θα προκύψει πάλι πρόβλημα; 

Και κάτι τελευταίο. Εγώ αν είχα τη συγκεκριμένη συσκευή (πολύ θα το ήθελα), ακόμα κι αν είχα βρει τον τρόπο να δουλεύουν όλα σωστά ή τέλος πάντων όπως ακριβώς θα ήθελα, ποτέ δεν θα έγραφα με απόλυτο τρόπο ότι "όλα είναι ΟΚ", "αγόρασέ το", "δεν θα έχεις πρόβλημα", και άλλα τέτοια, διότι οφείλω πάνω από όλα να αναγνωρίσω ότι 1) δεν έχουμε όλοι τις ιδιες ανάγκες (σε εφαρμογές, κλπ) και 2) δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξέρω εγώ με 100% σιγουριά ότι δεν θα σκάσει κάτι στην επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού, κλπ. που θα κάνει κάποιον άλλο να ξενερώσει και να πρέπει να μπει σε μπελά για να φέρει και πάλι το κινητό στα μέτρα του.

p.s. κάτοχος P30 και της απόψεως ότι η Huawei βγάζει μακράν μερικές από τις καλύτερες και ποιοτικότερες συσκευές, με τη σειρά P40 να τη θεωρώ τρομερά αξιόλογη. Επίσης πολύ θα ήθελα να απεξαρτηθούμε όλοι από τα Google Services και να δουλεύουν όλες οι "απαραίτητες για τον καθένα" εφαρμογές χωρίς αυτά.

 

Επεξ/σία από stark
  • Like 9
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, stark είπε

Λοιπόν θα σου πω την άποψή μου, κι ας εκνευρίσει κάποιους. Η οποία άποψή μου βασίζεται στην εντύπωση που έχω αποκομίσει διαβάζοντας τις εμπειρίες των κατόχων των συσκευών της P40 σειράς τόσο εδώ, όσο και στο Facebook Greek Huawei Team group, καθώς και στα αντίστοιχα topics του myphone.gr.

Τα πράγματα είναι απλά. Με τα έως τώρα δεδομένα, κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις προβλήματα.
Θα περνάς ώρες στο YouTube και αλλού για να βρίσκεις βιντεάκια με guides και θα διαβάζεις που και που χρήστες που θα σου λένε ότι τα έχουν όλα και λειτουργούν τέλεια.
Εχω διαβασει συζητήσεις που κάτοχοι ρωτάνε συγκεκριμένα πράγματα (π.χ. θα έχω ειδοποιήσεις όμως στο τάδε...; ) και κάποιοι αρχίζουν να του λένε ότι, "έλα μωρέ δεν τις χρειάζεσαι", ή ότι θα έχεις αλλά....", διότι σχεδόν πάντα θα υπάρχει ένα "αλλά". Ίσως όχι γι' αυτούς αλλά πιθανόν για σένα, διότι δεν έχουνε όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες και προτιμήσεις, σωστά;

Π.χ. άλλοι θα σου λένε ότι ναι μεν δουλεύει το Viber αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις backup στο google drive. Ή ξέρω γω ότι πρέπει να κάνεις downgrade στο firmware της συσκευής για να βάλεις google services. Ή ότι η εφαρμογή της τάδε τράπεζας υπάρχει και στο App Gallery της Huawei και δουλεύει ΟΚ αλλά δεν κάνει το "ταδε". Τα παραπάνω είναι απλά παραδείγματα. Δεν σημαίνει ότι δεν έχουν λυθεί κάποια από αυτά, μπορεί να έχουν λυθεί και όλα (για το παρόν), απλά στα γράφω για να έχεις μια ιδέα του τι παίζει ή σε ποιες διαδικασίες πρέπει να μπεις (ή να μπαίνεις... συχνά) για να λειτουργούν όλα "σωστά". Τα guides μάλλον θα σε βοηθάνε προσωρινά και μετά πάλι θα σκάνε θέματα και θα ψάχνεις νέα guides για πράγματα που χρειάζεσαι και δεν θα λειτουργούν και τόσο... "τέλεια".

Σκέψου τι ακριβώς χρειάζεσαι από εφαρμογές, αν χρειάζεσαι τα google services, μαθε τι σημαίνει "google services" και πως επηρεάζουν ακόμα και εφαρμογές ή λειτουργίες εφαρμογών που ποτέ δεν ξέραμε ότι εξαρτώνται τόσο πολύ από αυτά, σκέψου αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με όλα αυτά και πάνω από όλα αν είσαι διατεθειμένος να ζεις με το άγχος του ότι κάποια πράγματα μπορεί να δουλεύουν για λίγο άψογα (επιφυλακτικά το γράφω κι αυτό) και μετά να σταματάνε και να πρέπει να ασχοληθείς ξανά από την αρχή.

Κι αν τελικά πειστείς ότι "ΟΛΑ δουλεύουν σωστά" και θεωρήσεις ότι αυτά που έγραψα πάνω δεν ισχύουν (πλέον) ή είναι υπερβολικά, δες εδώ ένα παράδειγμα ενός ανθρώπου που είχε το φιλότιμο (και μπράβο του) να γράψει ένα τεράστιο guide για να βοηθήσει τους άλλους, και σκέψου το εξής: Έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με μια συσκευή για τη φέρεις στα μέτρα σου (αν έχεις, go for it ! ) ; Και πόσο σίγουρος μπορείς να είσαι ότι δεν θα προκύψει πάλι πρόβλημα; 

Και κάτι τελευταίο. Εγώ αν είχα τη συγκεκριμένη συσκευή (πολύ θα το ήθελα), ακόμα κι αν είχα βρει τον τρόπο να δουλεύουν όλα σωστά ή τέλος πάντων όπως ακριβώς θα ήθελα, ποτέ δεν θα έγραφα με απόλυτο τρόπο ότι "όλα είναι ΟΚ", "αγόρασέ το", "δεν θα έχεις πρόβλημα", και άλλα τέτοια, διότι οφείλω πάνω από όλα να αναγνωρίσω ότι 1) δεν έχουμε όλοι τις ιδιες ανάγκες (σε εφαρμογές, κλπ) και 2) δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξέρω εγώ με 100% σιγουριά ότι δεν θα σκάσει κάτι στην επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού, κλπ. που θα κάνει κάποιον άλλο να ξενερώσει και να πρέπει να μπει σε μπελά για να φέρει και πάλι το κινητό στα μέτρα του.

p.s. κάτοχος P30 και της απόψεως ότι η Huawei βγάζει μακράν μερικές από τις καλύτερες και ποιοτικότερες συσκευές, με τη σειρά P40 να τη θεωρώ τρομερά αξιόλογη. Επίσης πολύ θα ήθελα να απεξαρτηθούμε όλοι από τα Google Services και να δουλεύουν όλες οι "απαραίτητες για τον καθένα" εφαρμογές χωρίς αυτά.

 

Φιλε stark συμφωνω απολυτως με την αποψη σου.Εγω απλα καταθετω την αποψη μου ωντας κατοχος συσκευης χωρις play store.Δεν υποχρεωνω κανεναν να την ακολουθησει....

Φυσικα και εχουν ακουστει προβληματα.Ο καθε ενας βλεπει τις αναγκες του και αγοραζει αναλογως.Οσο και αν τα huawei ειναι καλα τηλεφωνα,υπαρχουν εννοειται και αλλα επισης καλα οπως π.χ. xiaomi που δεν εχουν θεμα με τα playstore.

Επισης αν καποιος θελει οπωσδηποτε huawei μπορει να στραφει σε συσκευες που εχουν ακομη play store που αν και περσινης χρονιας στεκονται επαξια στον ανταγωνισμο.Ενδεικτικα αναφερω τα honor 9x lite,η σειρα p30 και το nova 5t αναλογως μπατζετ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, filip123go είπε

Ισχύει. Και εγώ θυσιάζω και mail και calendar και χίλια δυο άλλα. 
Αλλά αντικαταστάτη του google maps για Αθήνα, δεν έχω βρει....

Here WeGo Maps

Δεν εχει τα παντα ολα πανω οπως τα google maps αλλα για navigation μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, stark είπε

Θα σου πω την άποψή μου, η οποία βασίζεται στην εντύπωση που έχω αποκομίσει διαβάζοντας τις εμπειρίες των κατόχων των συσκευών της P40 σειράς τόσο εδώ, όσο και στο Facebook Greek Huawei Team group, καθώς και στα αντίστοιχα topics του myphone.gr.

Τα πράγματα είναι απλά. Με τα έως τώρα δεδομένα, κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις προβλήματα.
Θα περνάς ώρες στο YouTube και αλλού για να βρίσκεις βιντεάκια με guides και θα διαβάζεις που και που χρήστες που θα σου λένε ότι τα έχουν όλα και λειτουργούν τέλεια.
Εχω διαβασει συζητήσεις που κάτοχοι ρωτάνε συγκεκριμένα πράγματα (π.χ. θα έχω ειδοποιήσεις όμως στο τάδε...; ) και κάποιοι αρχίζουν να του λένε ότι, "έλα μωρέ δεν τις χρειάζεσαι", ή ότι θα έχεις αλλά....", διότι σχεδόν πάντα θα υπάρχει ένα "αλλά". Ίσως όχι γι' αυτούς αλλά πιθανόν για σένα, διότι δεν έχουνε όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες και προτιμήσεις, σωστά;

Π.χ. άλλοι θα σου λένε ότι ναι μεν δουλεύει το Viber αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις backup στο google drive. Ή ξέρω γω ότι πρέπει να κάνεις downgrade στο firmware της συσκευής για να βάλεις google services. Ή ότι η εφαρμογή της τάδε τράπεζας υπάρχει και στο App Gallery της Huawei και δουλεύει ΟΚ αλλά δεν κάνει το "ταδε". Τα παραπάνω είναι απλά παραδείγματα. Δεν σημαίνει ότι δεν έχουν λυθεί κάποια από αυτά, μπορεί να έχουν λυθεί και όλα (για το παρόν), απλά στα γράφω για να έχεις μια ιδέα του τι παίζει ή σε ποιες διαδικασίες πρέπει να μπεις (ή να μπαίνεις... συχνά) για να λειτουργούν όλα "σωστά". Τα guides μάλλον θα σε βοηθάνε προσωρινά και μετά πάλι θα σκάνε θέματα και θα ψάχνεις νέα guides για πράγματα που χρειάζεσαι και δεν θα λειτουργούν και τόσο... "τέλεια".

Σκέψου τι ακριβώς χρειάζεσαι από εφαρμογές, αν χρειάζεσαι τα google services, μαθε τι σημαίνει "google services" και πως επηρεάζουν ακόμα και εφαρμογές ή λειτουργίες εφαρμογών που ποτέ δεν ξέραμε ότι εξαρτώνται τόσο πολύ από αυτά, σκέψου αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με όλα αυτά και πάνω από όλα αν είσαι διατεθειμένος να ζεις με το άγχος του ότι κάποια πράγματα μπορεί να δουλεύουν για λίγο άψογα (επιφυλακτικά το γράφω κι αυτό) και μετά να σταματάνε και να πρέπει να ασχοληθείς ξανά από την αρχή.

Κι αν τελικά πειστείς ότι "ΟΛΑ δουλεύουν σωστά" και θεωρήσεις ότι αυτά που έγραψα πάνω δεν ισχύουν (πλέον) ή είναι υπερβολικά, δες εδώ ένα παράδειγμα ενός ανθρώπου που είχε το φιλότιμο (και μπράβο του) να γράψει ένα τεράστιο guide για να βοηθήσει τους άλλους, και σκέψου το εξής: Έχεις χρόνο να ασχοληθείς τόσο πολύ με μια συσκευή για τη φέρεις στα μέτρα σου (αν έχεις, go for it ! ) ; Και πόσο σίγουρος μπορείς να είσαι ότι δεν θα προκύψει πάλι πρόβλημα; 

Και κάτι τελευταίο. Εγώ αν είχα τη συγκεκριμένη συσκευή (πολύ θα το ήθελα), ακόμα κι αν είχα βρει τον τρόπο να δουλεύουν όλα σωστά ή τέλος πάντων όπως ακριβώς θα ήθελα, ποτέ δεν θα έγραφα με απόλυτο τρόπο ότι "όλα είναι ΟΚ", "αγόρασέ το", "δεν θα έχεις πρόβλημα", και άλλα τέτοια, διότι οφείλω πάνω από όλα να αναγνωρίσω ότι 1) δεν έχουμε όλοι τις ιδιες ανάγκες (σε εφαρμογές, κλπ) και 2) δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξέρω εγώ με 100% σιγουριά ότι δεν θα σκάσει κάτι στην επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού, κλπ. που θα κάνει κάποιον άλλο να ξενερώσει και να πρέπει να μπει σε μπελά για να φέρει και πάλι το κινητό στα μέτρα του.

p.s. κάτοχος P30 και της απόψεως ότι η Huawei βγάζει μακράν μερικές από τις καλύτερες και ποιοτικότερες συσκευές, με τη σειρά P40 να τη θεωρώ τρομερά αξιόλογη. Επίσης πολύ θα ήθελα να απεξαρτηθούμε όλοι από τα Google Services και να δουλεύουν όλες οι "απαραίτητες για τον καθένα" εφαρμογές χωρίς αυτά.

 

Επειδη λοιπον οπως ειπες δεν εισαι κατοχος αλλα εχεις μαζεψει αποψεις, επειδη εγω ειμαι κατοχος της συσκευης, θα σου πω τι δουλευει και τι οχι: 

gmail δεν δουλευει (δεν ερχονται ειδοποιησεις εννοω, mail στελνεις και ερχοντια κανονικα)

ειδοποιησεις απο τραπεζες δεν ερχονται

nfs pay-google pay δεν δουλευει 

auto update apps απο playstore δεν δουλευει

μονο σε αυτα τα 4 εχω προβλημα. δεν θα πω αλλα το ενα αλλα το αλλο. 

πχ ποση δυσκολια υπαρχει να μπεις μια φορα τη ωδομαδα στο Playstore και να πατησεις update all?  Εννοειται οτι για ολα υπαρχουν υποκαταστατα!

ολα αυτα που γραφω προϋποθέτουν την υπαρξη google play services που την περνας με μια σχετικα απλη διαδικασια. (5 λεπτα μου πηρε).

συνοψιζοντας, αν θελεις ενα κινητο που το βγαζεις απ το κουτι και δουλευουν ολα τελεια αλλα ειναι ενα τσακ κατω του καλυτερου σε hardware, Πας σε s20+

Αν δεν σε πειραζει να ψαχτεις κ λιγο και εχεις διαθεση, περνεις το καλυτερο hardware (p40 pro) Και το στηνεις οπως ακριβως θελεις.

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπορεί να παει στο 1+ 8pro ειτε απο αγορά amazon ειτε την ίδια την εταιρεία .

Πόσο άραγε να μενει πίσω σε φωτογραφία και μονο ; 

Εχει έναν πολύ μεγαλο κεντρικό αισθητήρα , πιστεύω θα καλυψει απόλυτα και τον υπερβολικά απαιτητικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

Η μπορεί να παει στο 1+ 8pro ειτε απο αγορά amazon ειτε την ίδια την εταιρεία .

Πόσο άραγε να μενει πίσω σε φωτογραφία και μονο ; 

Εχει έναν πολύ μεγαλο κεντρικό αισθητήρα , πιστεύω θα καλυψει απόλυτα και τον υπερβολικά απαιτητικό .

Ομως τα παραπανω εχουν εφαρμογη και στα middle range τηλεφωνα της Huawei οπου το P40 lite πχ διαπρεπει για την τιμη του θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, madkid18 είπε

Καλησπερα κυριοι και κυριες.. εκλεισα αυτο το κινητο το π40 προ γνωριζωντας οτι δεν συνεργαζεται με την google.. εχω ψαξει πολυ βλεπω βιντεακια διαβαζω καποιοι με στικακι περνανε καποια αρχεια και μπορεις να εχει το google play..  Αλλοι παλι λενε πως μπορει αν το κανεις αυτο να χαθει η εγγυηση οτι ειναι παρανομο κτλ.. Και σας ρωταω τωρα εγω αν μπορειτε να με κατατοπισετε πριν μου ερθει γιατι ακομα εχω την δυνατοτητα ακυρωσης του αν δεν βαλω το google με το στικακι θα μπορω να εχω με το more apps κανονικα facebook messenger viber instagram  θα μου ερχονται ειδοποιησεις? Αν ξερει καποιος παρακαλω πολυ ας με κατατοπισει πριν να ειναι αργα.. Ευχαριστω πολυ 

Κάτοχος P40 Pro εδώ.
Όλα λειτουργικά με το "MoreApps" όπως αναφέρεις. Θα κατεβάσεις το συγκεκριμένο + το "APKPure" μέσω internet, με αυτά τα 2 θα κάνεις την δουλειά σου μια χαρά & όλα τα updates των εφαρμογών εκτός του huawei appgallery όταν θα βγαίνουν. Και εγώ στην αρχή manual .apk βρήκα για όλα, αλλά με τα 2 παραπάνω δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα πλέον, με ενημερώνει όποτε βγαίνει κάποιο update για οτιδήποτε.

Σε Facebook, Messenger έχω κανονικά ειδοποιήσεις. Για το e-mail δεν έχω θέμα, έχω βάλει σαν λογαριασμό στο default e-mail app το hotmail μου και μου έρχονται όλα στην ώρα τους.
Έχει κάποιες δυσκολίες και η έλλειψη google services είναι αισθητή αν είχες σε προηγούμενη συσκευή. Για παράδειγμα, έπρεπε να βρω app για χάρτες. Για μένα αξίζει αρκετά η συσκευή, αλλά αν είναι να το πάρεις και να περάσεις gapps από πάνω (τα οποία περνάνε από ότι ξέρω μόνο στην .131 έκδοση), μην μπεις στον κόπο, κάτι θα σπάσει αργά η γρήγορα. Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς google store, προχώρα σε αγορά άφοβα, αν όχι τότε υπάρχουν αρκετές άλλες συσκευές στην αγορά :) 

Off topic: Μόλις έτρεξα Antutu και έβγαλε 463.429 σε normal, και λειτουργία απόδοσης 498.000

Επεξ/σία από Extinction
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα θα λειτουργουν ολα..και η εγγυηση δεν χανεται!αρκει να μην το χαλασεις..πραγμα δυσκολο!αλλα να ξερεις πως αν δν εχεις αναγκη τα services και πχ google games υπαρχουν τρομερες εναλλακτικες που βρισκεις τα παντα..app gallery,apk pure,aptoide κλπ κλπ,γενικα πλεον δεν ειναι μεγαλο θεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, OnePlusLeader είπε

κανονικα θα λειτουργουν ολα..και η εγγυηση δεν χανεται!αρκει να μην το χαλασεις..πραγμα δυσκολο!αλλα να ξερεις πως αν δν εχεις αναγκη τα services και πχ google games υπαρχουν τρομερες εναλλακτικες που βρισκεις τα παντα..app gallery,apk pure,aptoide κλπ κλπ,γενικα πλεον δεν ειναι μεγαλο θεμα!

εσενα η γνωμη σου ποια ειναι? γενικα ειχα κινητα με gapps αλλα φαντασου οτι πριν απο καιρο δεν ειχα ουτε αυτο και οταν βγηκε μαθαμε να εχουμε κινητα με g apps.. εχω το gps to thelw logw douleias αλλα αποτι ακουσα βρισκεις εναλλακτικες λυσεις οπως επισης.. εγω πιστευω πως καποια στιγμη θα βρουν οτι εχουν περασει καποιοι τα google και θα τους κανουν να το επαναφερουν στην αρχικη εκδοση.. εγω συγκεκριμενα θελω καμερα fb insta viber mail(αποτι ακουσα υπαρχει το blue mail που σου ρχονται κανονικα ειδοποιησεις) και κανα παιχνιδι τυπου call of duty pubg texas holdem poker κανα dod games.. αυτα λειτουργουν με ειδοποιησεις γνωριζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...