Προς το περιεχόμενο

Νέο Αυτόματο Αμάξι Πόλης


Nick_007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Nick_007 είπε

Το κοιτάω το Corsa και φαίνεται ενδιαφέρον με κάποιες προσφορές που τρέχουν. Που μπορώ να δω τι μηχανισμό έχει για τον αυτόματο; Για παράδειγμα στο toyota αναφέρει cvt στο μοντέλο και ονομασία. 

Ψάχνεις για το καθένα και/ή ρωτάς. Εδώ ή σε κάποιο πιο εξειδικευμένο φόρουμ αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, seloner είπε

Τι προσφορές λές ; 

https://www.opel.gr/prosfores-ypiresies/index/evretirio/programmata-opel.html

Από το site της αντιπροσωπείας ->

Δώρο το πακέτο εξοπλισμού LEVEL UP αξίας €950 - €1.030 (αναλόγως της έκδοσης)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Συμπλέκτη που πατάς με το πόδι δεν έχει. Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά ακόμα δεν έχω βρει πολλά review, ειδικά στα Ευρωπαικά μοντέλα. Στην Ινδία τους άρεσε πάντως!

https://www.autocarindia.com/car-reviews/hyundai-venue-imt-review-test-drive-418425

Χωρίς συμπλέκτη είναι μόνο στην Ινδία στην Ευρώπη έρχεται με συμπλέκτη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Συμπλέκτη που πατάς με το πόδι δεν έχει. Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά ακόμα δεν έχω βρει πολλά review, ειδικά στα Ευρωπαικά μοντέλα. Στην Ινδία τους άρεσε πάντως!

https://www.autocarindia.com/car-reviews/hyundai-venue-imt-review-test-drive-418425

Και πως κάνεις όπισθεν στην ανηφόρα; Στο αυτόματο απλά αφήνεις το φρένο, στο χειροκίνητο αμα αφήσεις το φρένο σε παίρνει μπροστά...

Επίσης δεν τους άρεσε και τόσο πολύ. Mixed feelings στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Και πως κάνεις όπισθεν στην ανηφόρα; Στο αυτόματο απλά αφήνεις το φρένο, στο χειροκίνητο αμα αφήσεις το φρένο σε παίρνει μπροστά...

Επίσης δεν τους άρεσε και τόσο πολύ. Mixed feelings στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Στο χειροκίνητο εάν έχει hill hold assist αυτό που λες δεν ισχύει. Δουλεύει ακριβός το ίδιο στην ανηφόρα η στην κατηφόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Στο χειροκίνητο εάν έχει hill hold assist αυτό που λες δεν ισχύει. Δουλεύει ακριβός το ίδιο στην ανηφόρα η στην κατηφόρα.

Το συγκεκριμένο, τουλάχιστον σύμφωνα με το ινδικό review, δεν έχει σε όλες τις εκδόσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Το συγκεκριμένο, τουλάχιστον σύμφωνα με το ινδικό review, δεν έχει σε όλες τις εκδόσεις...

Οκ δεν το είδα. 
 Αλλά το hill hold assist έπρεπε να είναι στανταρ σε όλες τις εκδόσεις οπως το abs. Πολυ καλό βοηθητικό. Κακώς δεν το έχουν ολα τα αυτοκίνητα.Βασικοτατο έξτρα αν αγοράζει κάποιος μανουαλ αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το προσωπικό υποκειμενικό γούστο, σε όρους οικονομοτεχνικούς, σαν αρχική τιμή απόκτησης και κόστος κατοχής ανά έτος ... μακράν η Toyota στέλνει τους πάντες αδιάβαστους με τους νέους υβριδικούς.

Yaris Hybrid με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Πέρα από το προσωπικό υποκειμενικό γούστο, σε όρους οικονομοτεχνικούς, σαν αρχική τιμή απόκτησης και κόστος κατοχής ανά έτος ... μακράν η Toyota στέλνει τους πάντες αδιάβαστους με τους νέους υβριδικούς.

Yaris Hybrid με κλειστά μάτια.

Αξίζει καλύτερα από hyundai i20 ή fiesta? Και τι είναι το imt της hyundai? Είναι καινοτομία αυτός ο συμπλέκτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Πέρα από το προσωπικό υποκειμενικό γούστο, σε όρους οικονομοτεχνικούς, σαν αρχική τιμή απόκτησης και κόστος κατοχής ανά έτος ... μακράν η Toyota στέλνει τους πάντες αδιάβαστους με τους νέους υβριδικούς.

Yaris Hybrid με κλειστά μάτια.

Πριν ξεκινήσω την έρευνα μου αυτό θεωρούσα και εγώ. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος για παράδειγμα εάν το συγκρίνεις με την αγορά ενός Swift. Σίγουρα σε βάθος δεκαετίας το Yaris κερδίζει, αλλά για 5 ως 7 και αναλόγως τα χιλίομετρα που κάνεις εξαρτάται. Έχω βάλει στόχο να κάνω την αγορά προς τον Νοέμβριο ώστε να υπάρχουν πραγματικές μετρήσεις από τον νέο Yaris και Swift Facelift. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι φανατικός της Toyota σε επίπεδο fun-to-drive, αλλά όλες οι μελέτες που έχω κάνει σε παρόμοια ερωτήματα, απλά οδηγούν εκεί σε καθαρά νούμερα όλης της εξίσωσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαίνει σημαντικά η κατανάλωση καυσίμου στην πόλη και με όποιο μη υβριδικό τοποθετηθεί στη σύγκριση, έχει κερδίσει νύχτα.

Η διαφορά τιμής αποσβένεται ακόμα και με το ίδιο μοντέλο μη υβριδικό. (Yaris 1.0 και 1.5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...