Προς το περιεχόμενο

[Mini PC] Bmax B2 Plus (J4115/8GB/128GB/W10) @ Banggood 149.57€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Ούτε 1€ δεν κοστίζει το φις σουκο. Απλά κόβεις το καλώδιο.

Οταν δεν ξέρεις δεν κόβεις τίποτα γιατί θα κάνεις ζημιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους σκέφτονται το beelink να υπενθυμίσω παλιότερο thread όπου περιέγραφα το κάκιστο after sales ( βασικά χαλασε στις 10 μερες οταν πήγα να κανω update Και Τελικά πηγε στα σκουπιδια παρολο που προσπαθουσα για 2 μήνες να βρω άκρη με beelink και aliexpress) . Επισης το bios του είχε θέματα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pdionisis είπε

Για όσους σκέφτονται το beelink να υπενθυμίσω παλιότερο thread όπου περιέγραφα το κάκιστο after sales ( βασικά χαλασε στις 10 μερες οταν πήγα να κανω update Και Τελικά πηγε στα σκουπιδια παρολο που προσπαθουσα για 2 μήνες να βρω άκρη με beelink και aliexpress) . Επισης το bios του είχε θέματα ....

Τι σημαίνει BIOS με θέματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημαίνει π.χ. ότι δε μπορούσες να bootαρεις αρκετές εκδοσεις linux π.χ. restorecd από κάποια backup προγράμματα . κάποια πράγματα που έγραφε δε δουλεύανε ( δε θυμάμαι λεπτομέρειες πάει καιρός) , κατι γινόταν με το uefi . Δεν έμπαιναν standard windows 10 αλλά ήθελε δικά του που έπρεπε να τα κατεβάσεις από τα forum τους αλλά είχαν error και σταμάταγε στη μεση η εγκατάσταση και διάφορα αλλά φαιδρά. ( σημειωτέον οτι δεν είμαι καθόλου άσχετος με το χώρο των υπολογιστών και το ρημαδι μου είχε βγάλει τα πιο κουφά προβλήματα)

Επεξ/σία από pdionisis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατα

Το status απο το dhl.de άλλαξε σε 

So, 11.10.2020, 22:46
Es erfolgte keine Einlieferung zu der per EDI Daten beauftragten Sendung. Die Sendungsdaten wurden daher storniert.
 
Mi, 30.09.2020, 19:01
Der Versender hat die Sendung bearbeitet. Wenn die Sendung bei DHL eingetroffen ist, erhalten Sie weitere Informationen.

Με ένα Google translate το στατους στις 11.10 σημαίνει ότι 

Sun, 10/11/2020, 10:46 p.m.
There was no delivery for the consignment ordered via EDI data. The shipment data was therefore canceled.
 
 
Ανάθεμα και εάν έχω καταλάβει τι έχει παιχτεί
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με eu priority line από Κίνα μέσω Γερμανίας και παράδοση με dhl.

Το βράδυ έχει σετάρισμα! :D 

εικόνα_2020-10-13_164440.png

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με eu priority line από Κίνα μέσω Γερμανίας και παράδοση με dhl.

Το βράδυ έχει σετάρισμα! :D 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

εικόνα_2020-10-13_164440.png

Πότε παρήγγειλες; Εγώ ακόμα στο περίμενε.. Δεν έχει αλλάξει καν το tracking.. δεν έχει φτάσει Γερμανία ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, marios32 είπε

Πότε παρήγγειλες; Εγώ ακόμα στο περίμενε.. Δεν έχει αλλάξει καν το tracking.. δεν έχει φτάσει Γερμανία ακόμα.

Παραγγελία 14/09 από CN, αποστολή 24/09, παραλαβή 13/10. Πήρε κοντά μήνα από την παραγγελία όμως καθυστέρησε 10 ημέρες η αποστολή.

Μετά την αποστολή σε 19 ημέρες παρέλαβα.

Τυπικό διάστημα το ~20ήμερο από την αποστολή με eu priority ή pdm από Κίνα. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για κουπόνι η αν πρέπει να γίνει ξεχωριστό θέμα αλλά αν θέλει κανείς, το ίδιο στο Ιταλικό άμαζον το έχουν 187.83. (Με κουπόνι που αφαιρεί το ποσό στο καλάθι)

Το βάζω μήπως το θέλει κανείς άλλος και δε θέλει να περιμένει. Νομίζω βγαίνει οριακά πιο φθηνό από Bangood σε αυτή την τιμή που έχει τώρα.

https://www.amazon.it/Celeron-Windows-Quad-Core-Processor-Ethernet/dp/B08KCV2FP1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TheDay2012 είπε

Επειδη το κουπονι δεν ισχυει πια, εχουμε καποιο αλλο;

https://www.banggood.com/CENAVA-P3T-Mini-PC-Intel-Celeron-Gemini-Lake-J4115-8GB-DDR4-64GB-SSD-Quad-Core-1_8GHz-to-2_5GHz-SATA-M_2-2242-BT4_2-Support-Linux-or-Win10-p-1746540.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN αποστολή με Priority Direct Mail

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Το αντιστοιχο beelink οχι;

Στις 3/10/2020 στις 12:24 ΜΜ, panosss567 είπε

Καλημέρα

Αυτό  

Beelink Gemini M J4125 Intel® Lake Refresh Processor DDR4 8GB 128GB SSD 1000M LAN 5.8G WIFI bluetooth 4.0 Mini PC Support Windows 10 

στα 145 € δεν είναι λίγο  καλύτερο ; 

https://m.banggood.com/Beelink-Gemini-M-J4125-Intel-Lake-Refresh-Processor-DDR4-8GB-128GB-SSD-1000M-LAN-5_8G-WIFI-bluetooth-4_0-Mini-PC-Support-Windows-10-p-1718331.html?cart_warehouse=CN

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια, επιβεβαιώνω όλα όσα έγραψε ο @hasiotis_john.

Το μηχανάκι είναι άριστο για τα χρήματά του, το σετάρισμα έγινε εύκολα και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σου δίνει την εντύπωση ότι έχεις δυνατότερο μηχάνημα μιας και είναι ομαλό στην χρήση (έχοντας δοκιμάσει μηχανάκια με N3350, N3450, N4000 κλπ αυτό φαίνεται εκ πρώτης πιο ομαλό για γενική χρήση του στυλ "ότι κάνεις συνήθως στο pc καθημερινά εκτός του gaming" καθώς επίσης και τα ενσωματωμένα ηχεία του που κάνουν την δουλειά τους αξιοπρεπώς μέχρι να του βάλεις, αν θες, κάτι καλύτερο. Πράγματι τα ηχεία της AOC 24G2U είναι πολύ χειρότερα από του Bmax. 

Αξίζει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...