Προς το περιεχόμενο

[Mini PC] Bmax B2 Plus (J4115/8GB/128GB/W10) @ Banggood 149.57€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

 To larkbox αν είχε ethernet θα το είχα πάρει έναντι του Bmax και ας έχει λιγότερη ram (6gb). Στα 135-140 από Ευρώπη aliexpress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, zacharis1955 είπε

Τhanks. Τα έχω σκεφτεί αυτά αλλά δυστυχώς σε περιορίζει καθώς έχει 2 θύρες usb και αναγκαστικά μετά πρέπει να πας σε αντάπτορα με περισσότερα ports και τελικά χαλάει το αποτέλεσμα με τόσα καλώδια. Αν το είχαν φτιάξει με ethernet θα ήταν σούπερ αλλά δεν θα μπορούσαν να το χωρέσουν. Έχουν κάνει καλή πατέντα με την πλακέτα σε 2-3 στρώσεις για να χωρέσουν όλα στο κουτάκι. 

 

8 λεπτά πριν, imvrios είπε

Το storage του Larkbox είναι emmc.

Παίρνει SSD αλλά έρχεται με emmc. Είναι ο λόγος που δεν το ανέβασα ως προσφορά τις προηγούμενες ημέρες.

Ναι συμφωνώ είναι άλλο ένα μείον αλλά είναι σούπερ μικρό και το προσπερνάς. Για μένα η σοβαρή έλλειψη και ο λόγος που δεν το πήρα είναι το ethernet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Τhanks. Τα έχω σκεφτεί αυτά αλλά δυστυχώς σε περιορίζει καθώς έχει 2 θύρες usb και αναγκαστικά μετά πρέπει να πας σε αντάπτορα με περισσότερα ports και τελικά χαλάει το αποτέλεσμα με τόσα καλώδια. Αν το είχαν φτιάξει με ethernet θα ήταν σούπερ αλλά δεν θα μπορούσαν να το χωρέσουν. Έχουν κάνει καλή πατέντα με την πλακέτα σε 2-3 στρώσεις για να χωρέσουν όλα στο κουτάκι.

https://www.banggood.com/DM-CHB012-3-ports-USB3_0-Hub-5Gbps-100M-Network-Port-RJ45-Adapter-USB-Hub-for-Mobile-Phones-Tablets-p-1582088.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN, εγώ έχω αυτό: https://www.e-shop.gr/tp-link-ue330-usb-30-3-port-hub-gigabit-ethernet-adapter-2-in-1-usb-adapter-p-PER.612841, βγάζει τρία USB 3.0 και ένα Gigabit Ethernet...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Που μπορεί να χρησιμεύσει ένα τέτοιο κουτί; Ίσως για παλιά παιχνίδια και emulation;

Για htpc,  YouTube 4k, Netflix 4k, browsing, office, kodi και αρκετά άλλα. Για έναν μέσο χρήστη χωρίς φοβερές απαιτήσεις είναι αξιοπρεπέστατο. Έχω 2 χρόνια ένα κάτω από την τηλεόραση και έχει βγει παλικάρι και η γυναίκα μου έχει laptop με τέτοιο επεξεργαστή και επίσης είναι γαϊδούρι μηχανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Για htpc,  YouTube 4k, Netflix 4k, browsing, office, kodi και αρκετά άλλα. Για έναν μέσο χρήστη χωρίς φοβερές απαιτήσεις είναι αξιοπρεπέστατο. Έχω 2 χρόνια ένα κάτω από την τηλεόραση και έχει βγει παλικάρι και η γυναίκα μου έχει laptop με τέτοιο επεξεργαστή και επίσης είναι γαϊδούρι μηχανάκι.

Οπότε στην ουσία το έχεις συνδεδεμένο με την τηλεόραση; Έχει windows κανονικα; Οπότε θέλεις και ποντίκι-πληκτρολόγιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lazostat είπε

Οπότε στην ουσία το έχεις συνδεδεμένο με την τηλεόραση; Έχει windows κανονικα; Οπότε θέλεις και ποντίκι-πληκτρολόγιο; 

PC κανονικό είναι με Windows 10!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billpao είπε

Ρε παιδιά σε σύγκριση με παλιό υπολογιστή που χρησιμοποιεί intel core i3-540, θα είναι πιο γρήγορο;

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-540-vs-Intel-Celeron-N4100-vs-Intel-Celeron-J4115/738vs3270vs3679

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Lazostat είπε

Οπότε στην ουσία το έχεις συνδεδεμένο με την τηλεόραση; Έχει windows κανονικα; Οπότε θέλεις και ποντίκι-πληκτρολόγιο; 

Αν μιλάς για το συγκεκριμένο της προσφοράς ναι σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό μου ήρθε το larkbox από το crowdfunding campaign (134€). Θα έλεγα παραπάνω από αξιοπρεπές για τα λεφτά του. Το ανεμιστηράκι δεν ακούγεται σε βαθμό που να το καταλάβεις και γενικά είναι πολύ εντυπωσιακό σαν μέγεθος. Εγώ το έχω για χρήση στην tv, είτε για δουλειά που όμως απλά πιάνω remote άλλο δυνατό υπολογιστή. Συμφωνώ για το ethernet, όμως καλύπτεσαι οκ... Γενικά πολύ ικανοποιημένος για όσα ζητάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chrisk είπε

Πριν λίγο καιρό μου ήρθε το larkbox από το crowdfunding campaign (134€). Θα έλεγα παραπάνω από αξιοπρεπές για τα λεφτά του. Το ανεμιστηράκι δεν ακούγεται σε βαθμό που να το καταλάβεις και γενικά είναι πολύ εντυπωσιακό σαν μέγεθος. Εγώ το έχω για χρήση στην tv, είτε για δουλειά που όμως απλά πιάνω remote άλλο δυνατό υπολογιστή. Συμφωνώ για το ethernet, όμως καλύπτεσαι οκ... Γενικά πολύ ικανοποιημένος για όσα ζητάει!

Είναι εύκολο να ανεβάσεις ένα banchmark για τον emmc του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο τσεχια τι παταω για να το παρω και ποσο καιρο κανει [ας δωσω +20 δεν πειραζει]...Αν και δεν το πολυχρειαζομαι,ψηθηκα,τι μπαινω στις προσφορες δεν ξερω

Παιρνει εξτρα σκληρο να βαλω?

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...