Προς το περιεχόμενο

[Mini PC] Bmax B2 Plus (J4115/8GB/128GB/W10) @ Banggood 149.57€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά νούμερα έχει! Με ενδιαφέρει και εμένα. 

16 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Απο τσεχια τι παταω για να το παρω και ποσο καιρο κανει [ας δωσω +20 δεν πειραζει]...Αν και δεν το πολυχρειαζομαι,ψηθηκα,τι μπαινω στις προσφορες δεν ξερω

Παιρνει εξτρα σκληρο να βαλω?

Από Τσεχία πλέον τέλος είναι under restock και δεν το βγάζει ως επιλογή. Πλέον μόνο από CN 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Μια χαρά νούμερα έχει! Με ενδιαφέρει και εμένα. 

Από Τσεχία πλέον τέλος είναι under restock και δεν το βγάζει ως επιλογή. Πλέον μόνο από CN 

Εισαι ωραιος ,σε ευχαριστω,και για να μην φαω τελωνειο επιλεγω το priority?Τα λεω καλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SOCRATIS1000 είπε

Εισαι ωραιος ,σε ευχαριστω,και για να μην φαω τελωνειο επιλεγω το priority?Τα λεω καλα ?

Επιλέγεις ή Eu priority line ή Priority direct mail με + 5 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, imvrios είπε

Αρκετά συμπαθητικά για emmc. Ευχαριστώ για το benchmark.

Eίχε και επιλογή για να σου έρθει με extra ssd (Kingston M.2 SSD 240GB) και το λειτουργικό περασμένο εκεί με περίπου 35€ εξτρα αν το θυμάμαι καλά. Από ότι είχα δει όμως εκεί κυμαίνονται οι τιμές τους έτσι κι αλλιώς και από εδώ, οπότε έκρινα ότι δεν αξιζε και θεώρησα ότι αν θέλω το κάνω και μόνος μου μελλοντικά κάποια στιγμή. Δε νομίζω πάντως γιατί για τη χρήση που αναφέρω οκ μου φαίνεται κι έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Μια χαρά νούμερα έχει! Με ενδιαφέρει και εμένα.

Από τα να πάρεις και το B2 και αυτό, καλύτερα να πάρεις ένα με Ryzen 33XX, 16GB μνήμη, 256GB SSD με <300€

Αυτό έχει performance για να κάνεις και δουλειά και δε θα κολλάει και σε κανένα 4Κ stream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, imvrios είπε

Από τα να πάρεις και το B2 και αυτό, καλύτερα να πάρεις ένα με Ryzen 33XX, 16GB μνήμη, 256GB SSD με <300€

Αυτό έχει performance για να κάνεις και δουλειά και δε θα κολλάει και σε κανένα 4Κ stream.

Όχι ρε συ δεν θα το πάρω είναι υπερβολή. Απλά αν είχα δει τα πραγματικά νούμερα από πριν και ξεπέρναγα και την έλλειψη ethernet με κάποιο αντάπτορα σαν αυτούς που παρέθεσε ο @zacharis1955 τότε θα το έπαιρνα έναντι του Bmax. Πλέον έχω παραγγείλει το Bmax και μένω ως έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι ακομα παιζει στην συγκεκριμενη τιμη,158 ευρω για την ακριβεια με priority direct mail,ψαχνω αυτον τον καιρο μια λυση,αλλα επειδη το μπατζετ ειναι πολυ περιορισμενο,αξιζει το mini pc?για λιγο youtube,fb,browsing και zoom τωρα με τα εξ αποστασεως μαθηματα?εννοω να τα κανει με ανεκτη ταχυτητα τουλαχιστον,αν ειναι να αργοπεθαινει στην χρηση του προτιμω να περιμενω και να μην το παρω καθολου.Αν μπορει καποιος να βοηθησει και δεν θελει να γραψει ας στειλει και pm.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, froddo είπε

Βλεπω οτι ακομα παιζει στην συγκεκριμενη τιμη,158 ευρω για την ακριβεια με priority direct mail,ψαχνω αυτον τον καιρο μια λυση,αλλα επειδη το μπατζετ ειναι πολυ περιορισμενο,αξιζει το mini pc?για λιγο youtube,fb,browsing και zoom τωρα με τα εξ αποστασεως μαθηματα?εννοω να τα κανει με ανεκτη ταχυτητα τουλαχιστον,αν ειναι να αργοπεθαινει στην χρηση του προτιμω να περιμενω και να μην το παρω καθολου.Αν μπορει καποιος να βοηθησει και δεν θελει να γραψει ας στειλει και pm.ευχαριστω

ΟΚ+ ο Intel Celeron J4115 για όλα αυτά -και όχι μόνο- που θέλεις, είναι καλύτερος από τον Intel Core i7-5500U και κοντά στον Intel Core i5-6200U...

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-5500U-vs-Intel-Celeron-J4115-vs-Intel-i5-6200U/2470vs3679vs2556

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

ΟΚ+ ο Intel Celeron J4115 για όλα αυτά -και όχι μόνο- που θέλεις, είναι καλύτερος από τον Intel Core i7-5500U και κοντά στον Intel Core i5-6200U...

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-5500U-vs-Intel-Celeron-J4115-vs-Intel-i5-6200U/2470vs3679vs2556

Δεν τον λες καλύτερο μάλλον γενικά... Αν δεις single thread performance πχ... Είναι όμως μαζί τους σε multi thread που είναι επίσης σημαντικό. Όπως και να έχει σωστά λες ότι αυτά που χρειάζεται το παλικάρι τα κάνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2020 στις 8:07 ΜΜ, driver4 είπε

Αξίζει όλα του τα χρήματα με το παραπάνω! Αυτό χρησιμοποιώ το τελευταίο πεντάμηνο...

IMG_20200914_200415.jpg

Παίρνει ssd 2,5άρι. Δεν καταλαβαίνω στο site

 

Στις 14/9/2020 στις 8:07 ΜΜ, driver4 είπε

Αξίζει όλα του τα χρήματα με το παραπάνω! Αυτό χρησιμοποιώ το τελευταίο πεντάμηνο...

IMG_20200914_200415.jpg

Παίρνει ssd 2,5άρι; Δεν το ξεκαθαρίζει στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο από το amazon.de αυτό ειναι https://www.amazon.de/BMAX-Mini-PC-Windows-Intel/dp/B083R9WXCG/ref=sr_1_1_sspa?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=bmax+b2+plus&qid=1600849903&quartzVehicle=36-1243&replacementKeywords=b2+plus&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzTlZWRVExTURXTkRJJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNDE2NTY4SjM5TUYzQloxR1dOJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA2MTk1NjUzM1ZQNjZBVjZOUlQ5JndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==   ??

Μου το βγάζει σύνολο 171€ με το business χωρίς φπα γιατί το θέλω πιο άμεσα.

Για κατάστημα να τρέχω το eshop, browsing, office και λίγο photoshop, αξίζει;

Το σκέφτομαι γιατί το μηχάνυμα που υπάρχει τώρα είναι αρχαίο.. αλλά και για εξοικονόμηση χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Andy-teacher είπε

Παίρνει ssd 2,5άρι. Δεν καταλαβαίνω στο site

Παίρνει ssd 2,5άρι; Δεν το ξεκαθαρίζει στο site.

Από αυτά που διάβασα στα reviews του Amazon, παίρνει 2.5 δίσκο, χρειάζεται καλώδιο data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Andy-teacher είπε

Παίρνει ssd 2,5άρι. Δεν καταλαβαίνω στο siteΠαίρνει ssd 2,5άρι; Δεν το ξεκαθαρίζει στο site.

Παίρνει αλλά χρειάζεσαι καλώδιο...

Εχει όμως δεύτερη υποδοχή για M.2 NVMe SSD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...