Προς το περιεχόμενο

[Mini PC] Bmax B2 Plus (J4115/8GB/128GB/W10) @ Banggood 149.57€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Υπαρχει κινδυνος τελωνειου; 
ΕU priority mail και priority direct mail ειναι ισαξια ; Καποιο καλυτερο απο το αλλο; Ισπανια τελος.

Το πρώτο είναι ασφαλέστερο (+ ακριβότερο και υποτίθεται γρηγορότερο). Πάντως θα δεις οι περισσότεροι να γράφουν ότι και με priority direct mail δεν τους έχει τύχει τελωνείο. Από 'κει και πέρα αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.😁

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Το πρώτο είναι ασφαλέστερο (+ ακριβότερο και υποτίθεται γρηγορότερο). Πάντως θα δεις οι περισσότεροι να γράφουν ότι και με priority direct mail δεν τους έχει τύχει τελωνείο. Από 'κει και πέρα αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.😁

Νομίζω ότι είναι το ανάποδο. Με pdm δεν περνάει τελωνείο, με eu priority line δεν στο εγγυάται. Το βλέπεις άλλωστε και από το duty insurance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2020 στις 10:39 ΜΜ, lionheart75 είπε

έτσι φτιάξε μας, εμάς που περιμένουμε! :D 

Το ίδιο ακριβώς και εμένα, 1903 και όντως ρε φίλε αθόρυβο.. τι φαση?!

Ελπίζω να με λύσει τα χέρια στη δουλειά...

Ευχαριστώ τον TS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

157,11 βγαινει. Το shipping insurance το θελουμε;

Πληρωμή με paypal και όχι δεν το χρειάζεσαι, τσάμπα χρήματα. 

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Υπαρχει κινδυνος τελωνειου; 
ΕU priority mail και priority direct mail ειναι ισαξια ; Καποιο καλυτερο απο το αλλο; Ισπανια τελος.

Και τα δύο για μένα είναι ισάξια όσες φορές έχω αγοράσει και δεν είναι λίγες.

Προσωπικά επιλέγω όποιο από τα δύο είναι φθηνότερο.

Σήμερα π.χ παρέλαβα το poco x3 από HK με EU priority line και ήρθε για άλλη μια φορά γρήγορα και χωρίς τελωνείο μέσω Γερμανίας σε 16 μέρες.

Εκεί παίζουν συνήθως οι μέθοδοι αυτές 15-20 μέρες. Σπάνια παραπάνω μέχρι 30. 

Όμως αν είναι νέος στο άθλημα και θέλεις το απόλυτο επέλεξε PDM αντί του EU priority line.

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, jaguar13 είπε

Νομίζω ότι είναι το ανάποδο. Με pdm δεν περνάει τελωνείο, με eu priority line δεν στο εγγυάται. Το βλέπεις άλλωστε και από το duty insurance.

Μάλλον με μπέρδεψε ένα προϊόν που δοκίμασα και είχε τη μέθοδο PDM φθηνότερα και έχεις δίκιο.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και γω με το κουπόνι από κίνα με PDM 160~ ευρώ σύνολο.  Θενξ op.

Ένα τέτοιο μηχανηματάκι το ήθελα. Θα του πετάξω τα μάτια έξω. Docker containers, jellyfin transcoding (intel quicksync), services διάφορα και όλα αυτά με 10~watt tdp.
Άντε με το καλό να μας έρθει να παίξουμε γιατί το raspberry δε την παλεύει. Με το ζόρι κάνει ένα stream hw transcode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2020 στις 9:47 ΜΜ, Salieri είπε

Ήρθε με Windows pro 1903! Αναβαθμίστηκε στα τελευταία Windows. 90Gb ελεύθερα. Αθόρυβο. 

Πολύ καλή αγορά 

 

Μια ερώτηση μιας και το αθορυβο ειναι λιγο υποκειμενικό πολλές φορές, δεν ακουγεται καθολου ο ανεμιστήρας σε απλη καθημερινή χρήση ή πχ εχεις συνηθισει να ακους τζετ από σταθερό pc και σου φαινεται λιγο εδώ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Μια ερώτηση μιας και το αθορυβο ειναι λιγο υποκειμενικό πολλές φορές, δεν ακουγεται καθολου ο ανεμιστήρας σε απλη καθημερινή χρήση ή πχ εχεις συνηθισει να ακους τζετ από σταθερό pc και σου φαινεται λιγο εδώ?

Φίλε μου αυτή τη στιγμή το έχω στο μαγαζί. Τρέχω μόνο photoshop, chrome (ανοιχτες καρτελες eshop ktlp), προγραμμα εκτύπωσης παραστατικών.

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΠΟΤΑ, πραγματικά παω το αυτί μου πανω στο box για να ακουσω κάτι να δουλεύει... χαχαχ

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλωσορίσατε στον θαυμαστό κόσμο των gemini lake, των appollo lake και των υπολοίπων παρόμοιων μικρών θηρίων. Είναι όντως αξιολάτρευτα και από άποψη επιδόσεων και από άποψη θορύβου (αρκεί να είναι σχετικά νορμάλ η υλοποίηση)... Μάλιστα υπάρχουν itx μητρικές με τέτοιους επεξεργαστές που είναι fanless εντελώς. Ένα τέτοιο τρέχω εδώ και δύο χρόνια κάτω από την τηλεόραση μου με τον j5005 χωρίς ούτε έναν ανεμιστήρα σε όλο το σύστημα... Όταν τα έλεγα τότε οι μισοί κορόιδευαν. Δικαίωση!!!😂👏😉

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Καλωσορίσατε στον θαυμαστό κόσμο των gemini lake, των appollo lake και των υπολοίπων παρόμοιων μικρών θηρίων. Είναι όντως αξιολάτρευτα και από άποψη επιδόσεων και από άποψη θορύβου (αρκεί να είναι σχετικά νορμάλ η υλοποίηση)... Μάλιστα υπάρχουν itx μητρικές με τέτοιους επεξεργαστές που είναι fanless εντελώς. Ένα τέτοιο τρέχω εδώ και δύο χρόνια κάτω από την τηλεόραση μου με τον j5005 χωρίς ούτε έναν ανεμιστήρα σε όλο το σύστημα... Όταν τα έλεγα τότε οι μισοί κορόιδευαν. Δικαίωση!!!😂👏😉

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-6100U-vs-Intel-i3-7100U-vs-Intel-Pentium-Silver-J5005-vs-Intel-i3-8145U/2623vs2879vs3144vs3349, λογικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Τι είναι λογικό φιλτατε Ζαχαρή ότι κορόιδευαν; Παίζει fanless κανένα από τα υπόλοιπα 3; Ούτε χρειάζεται κάτι περισσότερο από έναν j5005 για ένα υπολογιστή κάτω από τηλεόραση κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ήρθε πριν 3 μέρες και πραγματικά είναι για φίλημα το άτιμο,  βασικά το πήρα για την μικρή (μου περίσσευε μια οθόνη) για να το έχει για τις εργασίες της και κτλ. αλλά άνετα το κρατάω και για την Tv μου 😛 ! Το αναβάθμισα, του έβαλα τα βασικά και μ' εντυπωσίασε που παίζει ακόμα και 4Κ mkv αρχεία νεράκι και μιλάμε γι' αρχεία των 30GB.  Εννοείται πρέπει να βάλετε  το K-Lite Codec Pack και στον media player, θα πάτε options --> output και εκεί θα επιλέξετε Encanced Video Render (custom presenter)!

Το ζόρισα αρκετά σε ζεστό δωμάτιο και ο ανεμιστήρας ακουγόταν αμυδρά. Μέσα στο πακέτο είχε καλώδιο hdmi και γενικά θα ενθουσιαστείτε όταν του κάνετε unboxing μιας θα δείτε πως είναι κάτι ποιοτικό και όχι μια φτηνοκινεζιά! Για 150 ευρώ που έδωσα μαζί με έξοδα αποστολής και μου το έφερε η DHL στην πόρτα μου, είμαι κομπλέ ευχαριστημένος. 

Υ.γ. Μέχρι και μεμβράνη προστασίας έχει από πάνω για τις γρατσουνιές (όπως στα κινητά κάτι)!

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...