Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Ακουστικά] Honor Choice @ Amazon UK 33.28€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Έλεγα να δοκιμάσω του πλαισίου...για ομιλία

Εάν βρεις κάτι που να αξίζει πραγματικά για κλήσεις, ενημέρωσε με εάν έχεις την καλοσύνη γιατί ψάχνομαι μέρες τώρα και άκρη δεν έχω βγάλει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κλήσεις είναι υπέρ-overkill τα freebuds 3. Δεν υπάρχουν τα άτιμα. Ακούς και σε ακούνε ΚΑΜΠΑΝΑ. Μιλάω με τη κοπελιά μιας και τα έχει κι αυτή. Οπότε της μιλαω από τα δικά μου και αυτή απο τα δικά της. Προχθές της λέω "που είσαι;" (οδηγούσε) & μου λέει "είμαι στον εθνικό" (έτρεχε δηλαδή με το παράθυρο του αμαξιού ανοιχτο..) & της λέω  αυθόρμητα "σοβαρά; δεν ακούω κάτι"... "εμαααα" μου λέει "ο αέρας παίρνει τον τόπο"... 

"Ααα ναι" της λέω.."τον ακούω!" (ψέματα τώρα, για να μη καταλάβει ότι αν οδηγάει γρήγορα ότι δεν το καταλαβαίνει ο άλλος)... 😂😂😂  Μη τυχόν και ξεπορτίζει κι εγώ νομίζω ότι είναι σπίτι.. 🤣

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, basilis5 είπε

?

αφαιρούν το ένα σήμα από το άλλο.

 

αφαίρεση θορύβου λέγεται https://en.wikipedia.org/wiki/Noise-cancelling_headphones

Στις 1/10/2020 στις 11:59 ΜΜ, Ίων Δραγούμης είπε

Για κλήσεις είναι υπέρ-overkill τα freebuds 3. Δεν υπάρχουν τα άτιμα. Ακούς και σε ακούνε ΚΑΜΠΑΝΑ. Μιλάω με τη κοπελιά μιας και τα έχει κι αυτή. Οπότε της μιλαω από τα δικά μου και αυτή απο τα δικά της. Προχθές της λέω "που είσαι;" (οδηγούσε) & μου λέει "είμαι στον εθνικό" (έτρεχε δηλαδή με το παράθυρο του αμαξιού ανοιχτο..) & της λέω  αυθόρμητα "σοβαρά; δεν ακούω κάτι"... "εμαααα" μου λέει "ο αέρας παίρνει τον τόπο"... 

"Ααα ναι" της λέω.."τον ακούω!" (ψέματα τώρα, για να μη καταλάβει ότι αν οδηγάει γρήγορα ότι δεν το καταλαβαίνει ο άλλος)... 😂😂😂  Μη τυχόν και ξεπορτίζει κι εγώ νομίζω ότι είναι σπίτι.. 🤣

δε λες τα 3i λες τα 3 τα πρώτα που βγήκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα σκέτα 3 έχω. Δεν γίνεται κάτι καλύτερο στις κλήσεις, αλλά είναι open ear οποτε ακούς τα πάντα γύρω σου καθώς τα φοράς. Επίσης δεν είναι πολύ σταθερά (είναι όμως, αλλά όχι πολύ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Ναι τα σκέτα 3 έχω. Δεν γίνεται κάτι καλύτερο στις κλήσεις, αλλά είναι open ear οποτε ακούς τα πάντα γύρω σου καθώς τα φοράς. Επίσης δεν είναι πολύ σταθερά (είναι όμως, αλλά όχι πολύ). 

Για κλήσεις προτιμώ τα open ear προσωπικα. Εάν είναι όντως αρκετά καλά για κλήσεις σε περιβάλλον με θόρυβο λέω να τσιμπήσω ένα ζευγάρι σε πρώτη ευκαιρία. Αρκεί να σε ακούει καλά ο συνομιλητής σου και να έχουν αρκετή ένταση για να ακούς και εσύ σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@SeNNinhA Όσα θες τα έχει σε υπερθετικό βαθμό. Δεν γίνεται καλύτερα.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα. Πολύ αρχικές και σύντομες εντυπώσεις:
Πρώτη φορά για μένα με TWS και είχα πολλές επιφυλάξεις για την εφαρμογή (ελάχιστα earbuds στέκονται καλά και σταθερά) στα αυτιά μου.
Η πρώτη δοκιμή (με headbanging 😅 ) είχε πολύ καλό αποτέλεσμα (εφαρμογής), αν και η σωστή δοκιμή θα είναι με άθληση ή τελοσπάντων με περισσότερους κραδασμούς.
Στο θέμα μουσική επίσης πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Για ομιλία είχα μια σύντομη και δεν άκουσα παράπονα, εγω άκουγα τον άλλο πολυ δυνατά (σε φάση που προσπαθούσα να τη χαμηλωσω την ένταση), αλλά ήμουν σε εσωτερικό χώρο. Έξω θα γίνει το σωστό τεστ.
Προς το παρόν το μόνο που βρίσκω κάπως είναι το touch κομμάτι. Είτε θα το ήθελα λίγο πιο ευαίσθητο είτε επειδή είναι τα πρώτα μου touch TWS πρέπει να συνηθίσω να κάνω tap στο σωστό σημείο στα ακουστικά. Επίσης δεν μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση από τα ίδια τα ακουστικά, παρά μόνο από το κινητό. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω αν γίνεται με google assistant, δηλαδή 3 tap - και "increase/decrease volume" ή "volume up/down".
Πιο αναλυτικό review εν καιρώ.

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stark είπε

Μόλις παρέλαβα. Πολύ αρχικές και σύντομες εντυπώσεις:
Πρώτη φορά για μένα με TWS και είχα πολλές επιφυλάξεις για την εφαρμογή (ελάχιστα earbuds στέκονται καλά και σταθερά) στα αυτιά μου.
Η πρώτη δοκιμή (με headbanging 😅 ) είχε πολύ καλό αποτέλεσμα (εφαρμογής), αν και η σωστή δοκιμή θα είναι με άθληση ή τελοσπάντων με περισσότερους κραδασμούς.
Στο θέμα μουσική επίσης πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Για ομιλία είχα μια σύντομη και δεν άκουσα παράπονα, εγω άκουγα τον άλλο πολυ δυνατά (σε φάση που προσπαθούσα να τη χαμηλωσω την ένταση), αλλά ήμουν σε εσωτερικό χώρο. Έξω θα γίνει το σωστό τεστ.
Προς το παρόν το μόνο που βρίσκω κάπως είναι το touch κομμάτι. Είτε θα το ήθελα λίγο πιο ευαίσθητο είτε επειδή είναι τα πρώτα μου touch TWS πρέπει να συνηθίσω να κάνω tap στο σωστό σημείο στα ακουστικά. Επίσης δεν μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση από τα ίδια τα ακουστικά, παρά μόνο από το κινητό. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω αν γίνεται με google assistant, δηλαδή 3 tap - και "increase volume".
Πιο αναλυτικό review εν καιρώ.

Αυτό με το touch είναι καλό που θέλει διπλό πάτημα και όχι μονό, θα το δεις στην πράξη, με μονό πατιουνται για πλάκα και σου σπάει τα νεύρα.

Από σύνδεση; Είναι αρκετά σταθερή;

4 λεπτά πριν, stark είπε

Μόλις παρέλαβα. Πολύ αρχικές και σύντομες εντυπώσεις:
Πρώτη φορά για μένα με TWS και είχα πολλές επιφυλάξεις για την εφαρμογή (ελάχιστα earbuds στέκονται καλά και σταθερά) στα αυτιά μου.
Η πρώτη δοκιμή (με headbanging 😅 ) είχε πολύ καλό αποτέλεσμα (εφαρμογής), αν και η σωστή δοκιμή θα είναι με άθληση ή τελοσπάντων με περισσότερους κραδασμούς.
Στο θέμα μουσική επίσης πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Για ομιλία είχα μια σύντομη και δεν άκουσα παράπονα, εγω άκουγα τον άλλο πολυ δυνατά (σε φάση που προσπαθούσα να τη χαμηλωσω την ένταση), αλλά ήμουν σε εσωτερικό χώρο. Έξω θα γίνει το σωστό τεστ.
Προς το παρόν το μόνο που βρίσκω κάπως είναι το touch κομμάτι. Είτε θα το ήθελα λίγο πιο ευαίσθητο είτε επειδή είναι τα πρώτα μου touch TWS πρέπει να συνηθίσω να κάνω tap στο σωστό σημείο στα ακουστικά. Επίσης δεν μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση από τα ίδια τα ακουστικά, παρά μόνο από το κινητό. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω αν γίνεται με google assistant, δηλαδή 3 tap - και "increase volume".
Πιο αναλυτικό review εν καιρώ.

Αυτό με το touch είναι καλό που θέλει διπλό πάτημα και όχι μονό, θα το δεις στην πράξη, με μονό πατιουνται για πλάκα και σου σπάει τα νεύρα.

Από σύνδεση; Είναι αρκετά σταθερή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...