Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Ακουστικά] Honor Choice @ Amazon UK 33.28€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λόγος να μην τα αγοράσεις το led

Δεν είπαμε οτι δε το γράφει, είπαμε οτι κανένας δε το αναφέρει, ούτε στα review. ΑγοράΖεις κάτι και δε το ξέρεις

Περπατάς την νύχτα και θα  αναβοσβήνει;;;

 

Επίσης στο δρόμο άμα περπατάω και περάσουν αυτοκίνητα κόβει τους ήχους, δε καταλαβαίνουν τι λεω. Οκ εγώ ακούω, αλλα οι άλλοι τίποτα...

 

Απορώ με τους φίλους που λένε οτι τους ακούνε... 

Μπορείς βέβαια να τα βγάλεις και να τα βάλεις κοντά στο στόμα!

Επεξ/σία από coyote2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, coyote2 είπε

Είναι λόγος να μην τα αγοράσεις το led

Δεν είπαμε οτι δε το γράφει, είπαμε οτι κανένας δε το αναφέρει, ούτε στα review. ΑγοράΖεις κάτι και δε το ξέρεις

Περπατάς την νύχτα και θα  αναβοσβήνει;;;

Επίσης στο δρόμο άμα περπατάω και περάσουν αυτοκίνητα κόβει τους ήχους, δε καταλαβαίνουν τι λεω. Οκ εγώ ακούω, αλλα οι άλλοι τίποτα...

Απορώ με τους φίλους που λένε οτι τους ακούνε... 

Μπορείς βέβαια να τα βγάλεις και να τα βάλεις κοντά στο στόμα!

Είναι λόγος να μην τα αγοράσεις το led; Τι άλλο θα ακούσουμε... Και το led μένει σβηστό όσο κάνουν αναπαραγωγή ενώ μόνο όταν είναι σε αναμονή αναβοσβήνουν ανά πέντε δευτερόλεπτα γιατί έτσι έκρινε ο κατασκευαστής ότι πρέπει να σου δείχνουν ότι λειτουργούν... Άρα το να περπατάς βράδυ, να τα φοράς και να τα έχεις απλώς σε αναμονή χωρίς να ακούς τίποτα μάλλον είναι άτοπο... Αν θέλεις λοιπόν open ear ακουστικά να ακούς τους θορύβους γύρω σου τότε πας σε open ear σαν τα freebuds 3 της Huawei και όχι σε λύση in ear... Γι αυτό δεν ευθύνεται η εταιρεία αλλά η έρευνα αγοράς που κάνεις εσύ για το τι σε καλύπτει καλύτερα.. Εγώ ανέκαθεν με in ear ακουστικά κυκλοφορώ έξω αλλά έχω μάθει να προσέχω 100 φορές περισσότερο όταν κυκλοφορώ πεζός... Φιλικά πάντα...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, coyote2 είπε

Είναι λόγος να μην τα αγοράσεις το led

Δεν είπαμε οτι δε το γράφει, είπαμε οτι κανένας δε το αναφέρει, ούτε στα review. ΑγοράΖεις κάτι και δε το ξέρεις

Περπατάς την νύχτα και θα  αναβοσβήνει;;;

Επίσης στο δρόμο άμα περπατάω και περάσουν αυτοκίνητα κόβει τους ήχους, δε καταλαβαίνουν τι λεω. Οκ εγώ ακούω, αλλα οι άλλοι τίποτα...

Απορώ με τους φίλους που λένε οτι τους ακούνε... 

Μπορείς βέβαια να τα βγάλεις και να τα βάλεις κοντά στο στόμα!

Εγώ να φανταστείς ούτε καν το είχα προσέξει ότι ανάβουν τα led (σε αναμονή, χωρίς να ακούς τίποτα), μέχρι να το αναφέρεις.
Και τώρα που -επειδή το ανέφερες- το διαπίστωσα, ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι. Είναι σχεδόν ανεπαίσθητη η "λάμψη" τους. Ίσως να με ενοχλούσε αν ήταν συνέχεια αναμμένα ή αν ήταν μεγαλύτερο το led και φαινόταν σα να έχεις κρεμάσει χριστουγεννιάτικα στολίδια στα αυτιά σου (αστειεύομαι).
Αλλά θέμα γούστου είναι αυτό. Σεβαστές όλες οι απόψεις.
Τον ήχο στη μουσική έχω αρχίσει να τον συνηθίζω (βοήθησε και το ότι διαπίστωσα πως στο κινητό μου είχα ένα generic / φτωχό preset profile και το άλλαξα σε music oriented με αρκετά καλύτερα αποτελέσματα), και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν παύει να είναι ρεαλιστικά πιο "thin" από όσο ήθελα, κι όχι όσο πλούσιος και γεμάτος θα μπορούσε να είναι, ή όσο καλός (υποθέτω ότι) είναι αυτός των ακριβότερων μοντέλων. Όλως περιέργως, και συνάδελφός μου που μπήκε στον πειρασμό και τα πήρε κι αυτός (από Πλαίσιο) μου είπε ότι συμφωνεί στα περί έλλειψης μπάσου. Τα reviews που είχα διαβάσει, βέβαια, μιλάνε για καλό μπάσο. Τελικα πέρα από τα γούστα και τα ...αυτιά διαφέρουν πολύ από άνθρωπο σε άνθρωπο 🙂

p.s. εγώ ακόμα σε αρκετά θορυβώδες περιβάλλον δεν έχει τύχει να τα δοκιμάσω (για ομιλία). Αν όντως ισχύει αυτό που λες, θα είναι ξενέρωμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγω απορώ που σου κάνει εντύπωση ότι κάποιος δε θα το αγόραζε για το led. (ok είναι ένα σημείο που κάποιον τον ενοχλεί, κάποιον όχι)

Δηλαδή βγαίνω έξω και θα είμαι σαν χριστουγενιάτικο δέντρο όταν θα μιλάω (γιατί θα αναβοσβήνει πιο γρήγορα)

Δε θα τα γύρναγα πίσω μόνο για το led

Η κριτική μου πήγαινε και ειναι δικό μου λάθος που δε το πήρα χαμπάρι ότι στα review στο youtube δεν το ανέφερε κανένας.

Ναι για κάποιους ειναι ενοχλητικό. Το αναφέρω μήπως κάποιον τον ενοχλεί

Το σημαντικότερο όμως ειναι ότι αφαιρεί ομιλία. Δηλαδή ο αλγόριθμος του για κάποιο λόγο δεν είναι σωστός. Μαζί με τα αυτοκίνητα στο κέντρο της Αθήνας, αφαιρει και τις δικές μου λέξεις

Το δοκιμάσαμε με 2 τηλέφωνα με 4 διαφορετικούς ανθρώπους.... 

Το αεράκι δε θα πείραξε. Τα λεωφορεία και τα μηχανάκια για να τα κόψει (γιατί ο απέναντι δεν ακούει κάποιο θόρυβο συγκεκριμένο) απλά ακούει μπερδεμένα αυτά που λες

Πιθανά σε απλούς δρόμους.... πχ λαική ή ομιλία άλλων ανθρώπων να μην υπάρχει πρόβλημα. Θα τα δοκιμάσουμε σήμερα στο γραφείο και θα σας ενημερώσω.

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nosmtx είπε

Είναι λόγος να μην τα αγοράσεις το led; Τι άλλο θα ακούσουμε... Και το led μένει σβηστό όσο κάνουν αναπαραγωγή ενώ μόνο όταν είναι σε αναμονή αναβοσβήνουν ανά πέντε δευτερόλεπτα γιατί έτσι έκρινε ο κατασκευαστής ότι πρέπει να σου δείχνουν ότι λειτουργούν... Άρα το να περπατάς βράδυ, να τα φοράς και να τα έχεις απλώς σε αναμονή χωρίς να ακούς τίποτα μάλλον είναι άτοπο... Αν θέλεις λοιπόν open ear ακουστικά να ακούς τους θορύβους γύρω σου τότε πας σε open ear σαν τα freebuds 3 της Huawei και όχι σε λύση in ear... Γι αυτό δεν ευθύνεται η εταιρεία αλλά η έρευνα αγοράς που κάνεις εσύ για το τι σε καλύπτει καλύτερα.. Εγώ ανέκαθεν με in ear ακουστικά κυκλοφορώ έξω αλλά έχω μάθει να προσέχω 100 φορές περισσότερο όταν κυκλοφορώ πεζός... Φιλικά πάντα...

Ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stark είπε

Εγώ να φανταστείς ούτε καν το είχα προσέξει ότι ανάβουν τα led (σε αναμονή, χωρίς να ακούς τίποτα), μέχρι να το αναφέρεις.
Και τώρα που -επειδή το ανέφερες- το διαπίστωσα, ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι. Είναι σχεδόν ανεπαίσθητη η "λάμψη" τους. Ίσως να με ενοχλούσε αν ήταν συνέχεια αναμμένα ή αν ήταν μεγαλύτερο το led και φαινόταν σα να έχεις κρεμάσει χριστουγεννιάτικα στολίδια στα αυτιά σου (αστειεύομαι).
Αλλά θέμα γούστου είναι αυτό. Σεβαστές όλες οι απόψεις.
Τον ήχο στη μουσική έχω αρχίσει να τον συνηθίζω (βοήθησε και το ότι διαπίστωσα πως στο κινητό μου είχα ένα generic / φτωχό preset profile και το άλλαξα σε music oriented με αρκετά καλύτερα αποτελέσματα), και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν παύει να είναι ρεαλιστικά πιο "thin" από όσο ήθελα, κι όχι όσο πλούσιος και γεμάτος θα μπορούσε να είναι, ή όσο καλός (υποθέτω ότι) είναι αυτός των ακριβότερων μοντέλων. Όλως περιέργως, και συνάδελφός μου που μπήκε στον πειρασμό και τα πήρε κι αυτός (από Πλαίσιο) μου είπε ότι συμφωνεί στα περί έλλειψης μπάσου. Τα reviews που είχα διαβάσει, βέβαια, μιλάνε για καλό μπάσο. Τελικα πέρα από τα γούστα και τα ...αυτιά διαφέρουν πολύ από άνθρωπο σε άνθρωπο 🙂

p.s. εγώ ακόμα σε αρκετά θορυβώδες περιβάλλον δεν έχει τύχει να τα δοκιμάσω (για ομιλία). Αν όντως ισχύει αυτό που λες, θα είναι ξενέρωμα.

 

Εμένα πάντως να φανταστείς όχι απλά μου φαίνεται ότι έχουν μπάσο αλλά ότι έχουν και πολύ μπάσο μάλιστα καθώς θα προτιμούσα κάτι ίσως πιο φλατ αλλά σε αυτή την τιμή είναι ο ίδιος 7mm οδηγός σε όλα τα ακουστικά τέτοιου τύπου... Οπότε παρόλο που έχω συνηθίσει σε πιο φλατ ακουστικά για την τιμή τους τα δικαιολογώ...

 

4 ώρες πριν, coyote2 είπε

Κι εγω απορώ που σου κάνει εντύπωση ότι κάποιος δε θα το αγόραζε για το led. (ok είναι ένα σημείο που κάποιον τον ενοχλεί, κάποιον όχι)

Δηλαδή βγαίνω έξω και θα είμαι σαν χριστουγενιάτικο δέντρο όταν θα μιλάω (γιατί θα αναβοσβήνει πιο γρήγορα)

Δε θα τα γύρναγα πίσω μόνο για το led

Η κριτική μου πήγαινε και ειναι δικό μου λάθος που δε το πήρα χαμπάρι ότι στα review στο youtube δεν το ανέφερε κανένας.

Ναι για κάποιους ειναι ενοχλητικό. Το αναφέρω μήπως κάποιον τον ενοχλεί

Το σημαντικότερο όμως ειναι ότι αφαιρεί ομιλία. Δηλαδή ο αλγόριθμος του για κάποιο λόγο δεν είναι σωστός. Μαζί με τα αυτοκίνητα στο κέντρο της Αθήνας, αφαιρει και τις δικές μου λέξεις

Το δοκιμάσαμε με 2 τηλέφωνα με 4 διαφορετικούς ανθρώπους.... 

Το αεράκι δε θα πείραξε. Τα λεωφορεία και τα μηχανάκια για να τα κόψει (γιατί ο απέναντι δεν ακούει κάποιο θόρυβο συγκεκριμένο) απλά ακούει μπερδεμένα αυτά που λες

Πιθανά σε απλούς δρόμους.... πχ λαική ή ομιλία άλλων ανθρώπων να μην υπάρχει πρόβλημα. Θα τα δοκιμάσουμε σήμερα στο γραφείο και θα σας ενημερώσω.

Ναι μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο... Πάντως όπως το γράφεις στο προηγούμενο πόστ αυτό δείχνεις ότι θα τα γυρνούσες μόνο και μόνο επειδή ανάβει το led... Αν πάρω παράδειγμα από τις 1200 κριτικές που έχουν τα xiaomi mi earbuds basic που εκεί είτε είναι σε αναμονή είτε παίζουν μουσική το δεξί ακουστικό αναβοσβήνει ανά 5 δευτερόλεπτα δεν έχει επισημάνει κανείς ότι τον ενοχλεί ή κάτι τέτοιο... Εντάξει όπως αναφέρεται και παραπάνω γούστα είναι αυτά σίγουρα... Όσον αφορά πάντως την ομιλία με κλήσεις σίγουρα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη σου και η άποψή σου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nosmtx είπε

Εμένα πάντως να φανταστείς όχι απλά μου φαίνεται ότι έχουν μπάσο αλλά ότι έχουν και πολύ μπάσο μάλιστα καθώς θα προτιμούσα κάτι ίσως πιο φλατ αλλά σε αυτή την τιμή είναι ο ίδιος 7mm οδηγός σε όλα τα ακουστικά τέτοιου τύπου... Οπότε παρόλο που έχω συνηθίσει σε πιο φλατ ακουστικά για την τιμή τους τα δικαιολογώ...

Ναι μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο... Πάντως όπως το γράφεις στο προηγούμενο πόστ αυτό δείχνεις ότι θα τα γυρνούσες μόνο και μόνο επειδή ανάβει το led... Αν πάρω παράδειγμα από τις 1200 κριτικές που έχουν τα xiaomi mi earbuds basic που εκεί είτε είναι σε αναμονή είτε παίζουν μουσική το δεξί ακουστικό αναβοσβήνει ανά 5 δευτερόλεπτα δεν έχει επισημάνει κανείς ότι τον ενοχλεί ή κάτι τέτοιο... Εντάξει όπως αναφέρεται και παραπάνω γούστα είναι αυτά σίγουρα... Όσον αφορά πάντως την ομιλία με κλήσεις σίγουρα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη σου και η άποψή σου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...

 

 

Παιδιά δε καταλαβαίνει κανένας τι λέω όταν είμαι σε δρόμο και περπατάω ... χρησιμοποίησα διαφορετικές συσκευές για να είμαι σίγουρος

Λέω να παω στο servis να μου πουν αν φταίει κάτι. Ετσι κι αλλιως χτες τα πήρα... Εχουν τραγική απόδοση σε μέρη που δεν έχει καν θόρυβο... 

Σίγουρα υπάρχει χρήστης εδώ μέσα που έχει περπατήσει μέσα στην Αθήνα με 2 λωρίδες αυτοκίνητα δίπλα του και τον ακούνε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκνα το τεστ με τπ ανοικτό παράθυρο στο αυτοκινήτου. Παιζουν καλα

 

Έχουν πρόβλημα όταν είσαι σε δρόμο με αυτοκίνητα και περνάνε απο διπλά σου.

Αυτο ειναι το τελικο συμπερασμα. Θεωρώ οτι κανένας δε τα δοκίμασε σε λεωφόρο και να περνάνε αμάξια από δίπλα του. Πχ Βασιλης Σοφίας και να περπατήσει... ή στον περίπατο της πανεπιστημίου

Σε κάποιες φάσεις που ανεβαίνει ο θόρυβος πνίγει τη φωνή σου. Δε τα ξεχωρίζει. 

Δεν λειτουργούν δηλαδή πάρα πολύ λάθος αλλά δε λειτουργούν και τέλεια σαν αποκοπή θορύβου

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Εκνα το τεστ με τπ ανοικτό παράθυρο στο αυτοκινήτου. Παιζουν καλα

Έχουν πρόβλημα όταν είσαι σε δρόμο με αυτοκίνητα και περνάνε απο διπλά σου.

Αυτο ειναι το τελικο συμπερασμα. Θεωρώ οτι κανένας δε τα δοκίμασε σε λεωφόρο και να περνάνε αμάξια από δίπλα του. Πχ Βασιλης Σοφίας και να περπατήσει... ή στον περίπατο της πανεπιστημίου

Σε κάποιες φάσεις που ανεβαίνει ο θόρυβος πνίγει τη φωνή σου. Δε τα ξεχωρίζει. 

Δεν λειτουργούν δηλαδή πάρα πολύ λάθος αλλά δε λειτουργούν και τέλεια σαν αποκοπή θορύβου

Σκέψου ότι μιλάμε για budget earbuds χωρίς καν συνοδευτική εφαρμογή. Προσωπικά δεν περίμενα να έχει κάποιον πραγματικά κορυφαίο ANC αλγόριθμο, αλλά εντάξει λίγο - πολύ όλοι μας θα θέλαμε να μας είχανε εκπλήξει ευχάριστα.
Αύριο ίσως λόγω δουλειάς να κατέβω κέντρο και να βρω ευκαιρία να τα δοκιμάσω με κίνηση δίπλα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος θέλει την τέλεια (και το εννοώ) ομιλία, πάει σε freebuds 3 που είναι κλέψιμο στην τιμή που παίζουν τώρα (80++). 

Λοιπόν έχω και εγώ τα honor choice εδώ και λίγες ώρες και τα δοκιμαζω παράλληλα με τα freebuds 3. 

Για ομιλία είπαμε: αν κάποιος έχει απαιτήσεις στο κομμάτι αυτό να τις πληρώσει κι'ολας (βλέπε freebuds 3). 

Τα honor ήταν οκ που έκανα μια κλήση: για την ακρίβεια άκουγα δυνατά τον συνολιτη (σε φάση το "τουυυ τουυυ" , που καλάει, πριν απαντήσει ο άλλος.. να μου είναι αρκετά δυνατό και να τείνω αυτόματα να το χαμηλώσω). Με άκουγε ξεκάθαρα και δυνατά ο συνομιλητής ενω ήμουν παρκαρισμένος με το αμάξι με ανοιχτά παράθυρα σε πολύβουο δρόμο. Σε κάποια στιγμή πήγα να ψιθυρήσω και εκεί μου είπε "τι είπες"; ενώ οι ψίθυροι με τα freebuds 3 ακούγονται. Ικανοποιητικό λοιπόν για ομιλία σε περιβάλλοντα χωρίς πολλές ακρότητες. Σε επιπλεγμένα περιβάλλοντα δεν δοκίμασα και ούτε που με απασχολεί. 

Τα honor τα πήρα για μουσική στο γυμναστήριο καθώς τα freebuds 3 (στο εξής fb 3) που έχω δεν τα ένιωθα πολύ σταθερά κανόνας βάρη, σε ασκήσεις που είναι πιο επίφοβες (πχ ραχιαίους) και επειδή είναι πιο premium τα ήθελα για casual χρήση και όχι αθλητική. 

Λοιπόν η πρώτη τους διαφορά είναι το παθητικό noice cancelling των in ear ακουστικών. Τεράστια διαφορά. Στο μεν (fb 3) ακούς τα ΠΑΝΤΑ, στο δε (honor) νιώθεις την κλασσική αίσθηση των "ωτοασπίδων". 

Audiophile ΔΕΝ είμαι αν και έχω κάρτα ήχου και άλλα "καλά" ακουστικά (over ear), οπότε έχω κακομαθημένα αυτιά στον ποιοτικό ήχο. 

Για μουσική είναι downgrade το εν λόγω form factor, αλλά ικανοποιητικό για on the go φάσεις που δεν θες κάτι bulk στο κεφάλι σου. 

Λέω αυτονόητα πράγματα, αλλά θα βοηθήσουν κάποιον που δεν έχει ξαναφορέσει tws (όπως ήμουν εγώ δηλ πριν λίγες ημέρες που δεν είχα τίποτα από αυτά, παρά μόνο πολλές απορίες). 

Στη μουσική λοιπόν τα fb 3 σε σχέση με τα honor ειναι περίπου ίδια φάση με μικρές διαφορές που σαν (μη ειδήμων) δεν αντιλήφθηκα άμεσα αλλά κατόπιν ΠΟΛΛΏΝ παράλληλων δοκιμών (συνδεδεμένα και τα 2 και άμεση εναλλαγή τους). Τα fb3 είναι ένα 5% (μικροοοο τσικ) πιο δυνατά στην ένταση. Τα fb3 ειναι πιο ισορροπημένα και πιο δυνατά στις ψηλες νότες,αλλα μη φανταστείτε πολύ, μιλάμε για διάφορες που κατάλαβα μετά από 5-10 λεπτά συνεχών εναλλαγων και όχι σε όλα τα κομμάτια. Τα μπασα για τα δικά μου γούστα είναι δυνατά (έστω ικανοποιητικότατα) και στα δύο. Ίσως ενα τσικ πιο δυνατά στα honor.

Να συνοψίσω: για μουσική, είναι πάνω κάτω στο ίδιο level με την λεπτομέρεια (της λεπτομέρειας, ω λεπτομέρεια) υπέρ των fb3. Συνυπολογιζοντας το κόστος εντάξει φυσικά και τα honor είναι μια ΚΑΛΗ επιλογή, χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι άλλο. 

Η ποιότητα των θηκών και υπόλοιπα futures και των 2 ακουστικών δεν έχουν και πολύ σχέση, μιας και η λέξη premium είναι λίγη για τα fb 3.

Θα μου λείψει η ασύρματη φόρτιση στα Honor μιας και μόνο έτσι φορτίζω τα fb3. Επίσης τα honor δεν σταματάνε να παίζουν μουσική όταν τα βγάζεις από τα αυτιά σου,αλλα οκ ζεις και με αυτό. Για μουσική λοιπόν, στα 28 ευρώ εννοείται πως τα προτείνω, με βάση την όχι διευρυμένη εμπειρία μου. Αυτά σαν πρώτη εντύπωση.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά ή τα Soundcore life P2; Για μουσική εννοώ, δε με ενδιαφέρει η ομιλία, έτσι κι αλλιώςν λόγω COVID  δε μιλάω πια με κανέναν.

Να φανταστείτε είμαι με τα AM61 που είναι μια χαρά για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ τα δοκίμασα (ομιλία) σε σενάριο που θεωρώ από τα πιο δύσκολα / ακραία. Κάνοντας ποδήλατο και μάλιστα και σε μέρη που δίπλα μου κυκλοφορούσαν αυτοκίνητα και κόσμος. Οπότε πέρα από τον θόρυβο το δυσκολότερο element ήταν ο αέρας που ήταν συνεχόμενος και στα δύο buds και μάλιστα με ταχύτητα. Φυσικά το τεστ δεν το πέρασαν με καλή βαθμολογία (αν περνούσαν αυτό το τεστ θα κόστιζαν πολλαπλάσια τιμή). Αμφιβάλλω αν και τα Airpods Pro / Jabra Elite 75t / κλπ με την 8πλάσια τιμή θα μπορούσαν να ανταποκριθούν έστω με "αξιοπρέπεια" σε τέτοιες συνθήκες.
Σε ένα περίπου 70% ο άλλος με άκουγε μεν αλλά με αυτό το φύσημα που κι άλλοι ανέφεραν, αλλά υπήρχαν και διαστήματα (περίπου 30%) που δεν άκουγαν σχεδόν τίποτα και έπρεπε να επαναλάβω αυτό που έλεγα.
Για μουσική φυσικά ήταν μια χαρά, αν και θεωρώ επικίνδυνο να τα φορά κανείς σε ποδήλατο / πατίνι / αμάξι λόγω του ότι σου αφαιρούν εν μέρει τη δυνατότητα να ακούς τι γίνεται γύρω σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...