Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Ακουστικά] Honor Choice @ Amazon UK 33.28€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsourisg1 είπε

Μα έχω δώσει λεφτά και έχω πάρει τα 3i. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου τα 3 αλλά δεν νομίζω να έχουν και τεράστια διαφορά μεταξύ τους εκτός αν κάνω τόσο λάθος. Στο κομμάτι μουσική που ρωτάς η μόνη εμπειρία μου είναι σε κλειστό χώρο γιατί έξω δεν ακούω μουσική. Τα 3i λοιπόν μου δίνουν πιο λεπτομερή ήχο ενώ τα choice έχω την εντύπωση ότι ακούγονται πιο δυνατά. Και εδώ δεν μπορώ να πω ότι η διαφορά ανταποκρίνεται στα 50€ χρηματικής διαφοράς μεταξύ τους. Εν κατακλείδι χρησιμοποιώ τα choice στο σπίτι (τα έχω συνδέσει με lg tv και παίζουν μια χαρά όπως και με λαπτοπ για χρήση Teams), τα 3i για να ακούω που και που μουσική, τα onyx ace τα έχω σε αχρηστία (δεν βολεύει καθόλου το μονό πάτημα που αυξομειώνει τον ήχο), τα Xiaomi τα χάρισα στην κόρη μου και για έξω από το σπίτι παίρνω μόνο το voyager edge. Αυτά που κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω είναι τα FreeBuds pro μιας και βλέπω καλές κριτικές.

Μιλωντας για μουσική οι Drivers  των 14mm vs 10mm εννοείται ότι έχουν διαφορά. Δεν γίνεται να μην έχουν.

Πες λίγο για το Voyager Edge. Έχω φάει τον κόσμο να βρω ένα καλό Bluetooth μόνο για ομιλία και όλο αποτυχίες. Είχα Plantronics  αλλά το έστειλα πίσω γιατί ενώ ήταν καλό άκουγα με μικροφωνισμους συνέχεια τον συνομιλιτη μου. Δεν είναι πολύ ογκώδες το Edge? Βολεύει? Σε noise canceling ειναι καλύτερο από τα Freebud 3? Έλεγα να δοκιμάσω το Explorer 110. Σκεπτόμουν και τα Jabra Steel ή Stealth αλλά ακούω διφορούμενες κριτικές.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Μιλωντας για μουσική οι Drivers  των 14mm vs 10mm εννοείται ότι έχουν διαφορά. Δεν γίνεται να μην έχουν.

Πες λίγο για το Voyager Edge. Έχω φάει τον κόσμο να βρω ένα καλό Bluetooth μόνο για ομιλία και όλο αποτυχίες. Είχα Plantronics  αλλά το έστειλα πίσω γιατί ενώ ήταν καλό άκουγα με μικροφωνισμους συνέχεια τον συνομιλιτη μου. Δεν είναι πολύ ογκώδες το Edge? Βολεύει? Σε noise canceling ειναι καλύτερο από τα Freebud 3? Σκεπτόμουν και τα Jabra Steel ή Stealth αλλά ακούω διφορούμενες κριτικές.

Ογκώδες σε σχέση με τα freebuds εννοείται ότι είναι αλλά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου, ίσα ίσα που βολεύει γιατί έχω μεγάλα χέρια. Το freebuds 3 δεν το έχω, αν θέλεις σύγκριση με το 3i οι συνομιλητές μου ποτέ δεν μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν άκουσαν αυτό που τους έλεγα, εκτός αν έχει αρκετό αέρα. Αντιθέτως με το 3i υπήρχαν φορές που μου ζητούσαν να επαναλάβω όταν είχε φασαρία στο δρόμο. Το Jabra Stealth το είχα και αυτό στο παρελθόν. Είχε τον πιο κρυστάλινο ήχο που έχω ακούσει σε bt ακουστικό αλλά στη διετία η έντασή του έπεσε στο μισό και πρακτικά δεν χρησιμοποιείται πλέον. Αυτή τη στιγμή αν έπαιρνα ξανά ακουστικό για ομιλία το edge στα 28 ευρώ το θεωρώ κλοπή εκκλησίας (το Stealth υπάρχει μόνο σε ένα μαγαζί και κοστίζει 100). Αν θες να πας πιο πάνω σε χρήματα το 3200 έχει μικρές διαφορές από το edge. Αυτό που όλοι λένε ότι κάνει εξαιρετική αποθορυβοποίηση είναι το 5200 (δεν έχω προσωπική πείρα) αλλά είναι τεράστιο και δύσχρηστο. Εξαρτάται βέβαια τι βολεύει τον καθένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsourisg1 είπε

Ογκώδες σε σχέση με τα freebuds εννοείται ότι είναι αλλά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου, ίσα ίσα που βολεύει γιατί έχω μεγάλα χέρια. Το freebuds 3 δεν το έχω, αν θέλεις σύγκριση με το 3i οι συνομιλητές μου ποτέ δεν μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν άκουσαν αυτό που τους έλεγα, εκτός αν έχει αρκετό αέρα. Αντιθέτως με το 3i υπήρχαν φορές που μου ζητούσαν να επαναλάβω όταν είχε φασαρία στο δρόμο. Το Jabra Stealth το είχα και αυτό στο παρελθόν. Είχε τον πιο κρυστάλινο ήχο που έχω ακούσει σε bt ακουστικό αλλά στη διετία η έντασή του έπεσε στο μισό και πρακτικά δεν χρησιμοποιείται πλέον. Αυτή τη στιγμή αν έπαιρνα ξανά ακουστικό για ομιλία το edge στα 28 ευρώ το θεωρώ κλοπή εκκλησίας (το Stealth υπάρχει μόνο σε ένα μαγαζί και κοστίζει 100). Αν θες να πας πιο πάνω σε χρήματα το 3200 έχει μικρές διαφορές από το edge. Αυτό που όλοι λένε ότι κάνει εξαιρετική αποθορυβοποίηση είναι το 5200 (δεν έχω προσωπική πείρα) αλλά είναι τεράστιο και δύσχρηστο. Εξαρτάται βέβαια τι βολεύει τον καθένα. 

Δουλεύω σε εργοτάξιο οπότε η εργονομία είναι εξίσου σημαντική με το  noise canceling. Το θέμα του αέρα το αντιμετωπίζεις καλύπτοντας το ακουστικό με την παλάμη σου ή γυρίζοντας από την άλλη πλευρά. Οι υπόλοιποι ήχοι με ενδιαφέρουν.

Το Edge στα 28€ είναι χωρίς την θήκη κάτι που προσωπικά δεν με βολεύει γιατί πρέπει απαραίτητα να το έχω κάπου και δεν μπαίνει σε τσέπη. Συν την φόρτιση. Δεν ξέρω εάν μπορώ να το βρω κάπου με την θήκη και σε τι τιμή.

Το Stealth σε αυτή την τιμή δεν θα έλεγα ότι είμαι διατεθημενος να το ρισκάρω με όλα αυτά που ακούω για την ποιότητα του. Τα Freebuds 3 μου ακούγονται καλά. Περιμένω μήπως παίξει καμία προσφορά κάτω από 90€. Και εάν βρω το Edge με θήκη όμως.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν 80 ευρώ στο σκρουτζ τα freebuds 3  https://www.skroutz.gr/s/21273187/Huawei-FreeBuds-3-Carbon-Black.html?from=sku_color_variations

 

Επίσης με το p smart 2021 sto plaisio δίνουν τα 3i .... Δωρεάν σήμερα πήρα εμαιλ

https://www.plaisio.gr/promo-20201009-huawei-p-smart

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Μα έχω δώσει λεφτά και έχω πάρει τα 3i. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου τα 3 αλλά δεν νομίζω να έχουν και τεράστια διαφορά μεταξύ τους εκτός αν κάνω τόσο λάθος. Στο κομμάτι μουσική που ρωτάς η μόνη εμπειρία μου είναι σε κλειστό χώρο γιατί έξω δεν ακούω μουσική. Τα 3i λοιπόν μου δίνουν πιο λεπτομερή ήχο ενώ τα choice έχω την εντύπωση ότι ακούγονται πιο δυνατά. Και εδώ δεν μπορώ να πω ότι η διαφορά ανταποκρίνεται στα 50€ χρηματικής διαφοράς μεταξύ τους. Εν κατακλείδι χρησιμοποιώ τα choice στο σπίτι (τα έχω συνδέσει με lg tv και παίζουν μια χαρά όπως και με λαπτοπ για χρήση Teams), τα 3i για να ακούω που και που μουσική, τα onyx ace τα έχω σε αχρηστία (δεν βολεύει καθόλου το μονό πάτημα που αυξομειώνει τον ήχο), τα Xiaomi τα χάρισα στην κόρη μου και για έξω από το σπίτι παίρνω μόνο το voyager edge. Αυτά που κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω είναι τα FreeBuds pro μιας και βλέπω καλές κριτικές.

Και εγώ τα honor προσωρινά τα πήρα μέχρι να έρθουν τα Freebuds Pro τα οποία πιστεύω είναι τα απόλυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.hihonor.com/global/products/accessories/true-wireless-earbuds/

 

The two earbuds incorporate a total of 4 microphones, powered by Digital Signal Processing technology, to identify what the other party is saying and separate it from ambient interference so that you can listen to the conversation and not the noise

 

εδω λέει ότι θα ακους... όχι ότι θα σε ακούνε. Αυτό συμβαίνει. Ρε μπας και μας δουλεύεουν? ή τα αγγλικά μου πάσχουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Μα έχω δώσει λεφτά και έχω πάρει τα 3i. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου τα 3 αλλά δεν νομίζω να έχουν και τεράστια διαφορά μεταξύ τους εκτός αν κάνω τόσο λάθος. Στο κομμάτι μουσική που ρωτάς η μόνη εμπειρία μου είναι σε κλειστό χώρο γιατί έξω δεν ακούω μουσική. Τα 3i λοιπόν μου δίνουν πιο λεπτομερή ήχο ενώ τα choice έχω την εντύπωση ότι ακούγονται πιο δυνατά. Και εδώ δεν μπορώ να πω ότι η διαφορά ανταποκρίνεται στα 50€ χρηματικής διαφοράς μεταξύ τους. Εν κατακλείδι χρησιμοποιώ τα choice στο σπίτι (τα έχω συνδέσει με lg tv και παίζουν μια χαρά όπως και με λαπτοπ για χρήση Teams), τα 3i για να ακούω που και που μουσική, τα onyx ace τα έχω σε αχρηστία (δεν βολεύει καθόλου το μονό πάτημα που αυξομειώνει τον ήχο), τα Xiaomi τα χάρισα στην κόρη μου και για έξω από το σπίτι παίρνω μόνο το voyager edge. Αυτά που κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω είναι τα FreeBuds pro μιας και βλέπω καλές κριτικές.

Σ'ευχαριστώ για το συγκριτικό. 

Σε αυτό που λες: "Μα έχω δώσει λεφτά και έχω πάρει τα 3i. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου τα 3 αλλά δεν νομίζω να έχουν και τεράστια διαφορά μεταξύ τους εκτός αν κάνω τόσο λάθος." έχω να σου πω ότι είναι άλλης κατηγορίας τα 3 σε σχέση με τα 3i,καθώς έχουν εντελώς διαφορετική προτεινόμενη τιμή λιανικής. Τα 10 ευρω διαφοράς που έχουν στο σκρουτζ έγγυται στο ότι τα 3i βγήκαν αρκετά αργότερα και η τιμή τους δεν έχει προλάβει να πέσει.

Επίσης στην πρόταση σου αναφέρεις το ρήμα "νομίζω" και σου είπα καλοπροέραιτα και πριν πως κακώς το νομίζεις. 

Τέλος συμφωνώ κι εγώ πως τα κορυφαία τη στιγμή αυτή αναμένω να είναι τα freebuds pro και περιμένω να δω τι θα γίνει κοντά στο black friday μιας και για την ώρα είμαι εντάξει.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Τα 3 όχι αλλά έχω τα 3i. Καλύτερα από τα choice αλλά όχι σαν τα plantronics που θεωρώ κορυφαία. Επίσης έχω τα tronsmart onyx ace και τα Xiaomi mi airdots. Ισχύει αυτο που έγραψα. Κανένα tws σε ομιλία δεν ανταποκρίνεται σε πολύ θόρυβο. 

Εδώ και 2 βδομάδες χρησιμοποιώ τα tronsmart onyx ace και τα χρησιμοποιώ ενώ περπατάω στο κέντρο της Αθηνάς με φουλ κίνηση και με ακούν πεντακάθαρα. Για 25 ευρώ που τα πήρα από AliExpress σε αποθήκη Γερμανίας είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Επίσης επειδή είναι half ear ξεχνάς ότι τα φοράς ενώ δε σε απομονώνει από το περιβάλλον καθιστώντας τα επικίνδυνα καθώς θέλω να ακούω τους θόρυβος γύρω μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panagiotisr είπε

Εδώ και 2 βδομάδες χρησιμοποιώ τα tronsmart onyx ace και τα χρησιμοποιώ ενώ περπατάω στο κέντρο της Αθηνάς με φουλ κίνηση και με ακούν πεντακάθαρα. Για 25 ευρώ που τα πήρα από AliExpress σε αποθήκη Γερμανίας είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Επίσης επειδή είναι half ear ξεχνάς ότι τα φοράς ενώ δε σε απομονώνει από το περιβάλλον καθιστώντας τα επικίνδυνα καθώς θέλω να ακούω τους θόρυβος γύρω μου. 

Αποσυνδεσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Αποσυνδεσεις;

Καμία φορά. Μια φορά νομίζω ότι όμως ότι έφταιγε το αδύναμο δίκτυο στην περιοχή που κινομουν καθώς και στο παρελθόν μου έχει συμβεί στα πέριξ να μην με ακούνε ενώ μιλάω απο το κινητό. Δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από τις κλήσεις που ήταν και το ζητούμενο καθώς στο παρελθόν πάντα αναγκαζομουν να βγάζω τα ακουστικά για να με ακούσουν ενσύρματα ή ασύρματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...