Προς το περιεχόμενο

Apple One: Όλες οι υπηρεσίες της Apple σε μία συνδρομή, νοικοκυρεμένα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Ερώτηση: κάποιος που έχει πχ 200 GB icloud και πάρει την πρώτη υπηρεσία που λέει 50, τι ακριβώς γίνεται;;;;

Αποτι ειδα ειναι ξεχωριστη συνδρομη οποτε θα εχει 250GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 ώρες πριν, Eloy είπε

Λογικά, κατ'αντιστοιχία με τα υπόλοιπα προιόντα της Apple, τα πακέτα αυτά είναι διαθέσιμα μόνο μέσω των συσκευών της Apple... Σωστά ?

Ευτυχώς για εσένα, όχι σωστά. Μπορείς να κάνεις κανονικά τη συνδρομή σου στο https://tv.apple.com/ και να βλέπεις από όπου θες. Στη smart tv σου, στον υπολογιστή ακόμη και σε android phone. 
Λεπτομέρειες εδώ: https://support.apple.com/el-gr/guide/tvplus/welcome/web

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnnie44 είπε

Αποτι ειδα ειναι ξεχωριστη συνδρομη οποτε θα εχει 250GB

 

Από ότι κατάλαβα το έξτρα icloud το πληρώνεις. Για παράδειγμα αν πάρεις το Family One με τα 200GB και θες τα δύο TB θα πληρώσεις έξτρα 6€. Επομένως στο σύνολο 26€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Ευτυχώς για εσένα, όχι σωστά. Μπορείς να κάνεις κανονικά τη συνδρομή σου στο https://tv.apple.com/ και να βλέπεις από όπου θες. Στη smart tv σου, στον υπολογιστή ακόμη και σε android phone. 
Λεπτομέρειες εδώ: https://support.apple.com/el-gr/guide/tvplus/welcome/web


και το Apple Music είναι διαθέσιμο παντού με επίσημη εφαρμογή και για Android 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο φιλος ρωτησε αρχικα αν τα πακετα ειναι διαθεσιμα σε αλλες πλατφορμες, οχι οι υπηρεσιες μεμονωμενες.

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To apple music ειναι καλυτερο τoυ spotify αλλα το spotify ειναι πιο διαθεσιμο παντου.

 

το apple tv+ Ειναι μεχρι στιγμης ενα χομπι της apple για να βγαζει λιγες σειρες, δεν αξιζει να το πληρωσεις

Το icloud αξιζει μονο για να κανεις sync/backup apple συσκευες

το arcade ειναι πολυ καλο ... αν καποιος παιζει σε κινητο....

 

 

δεν ξερω το πρωτο tier πραγματικα ποιον αφορα σε αυτη την τιμη κ με δεδομενο το τι προσφερει

Επεξ/σία από basilis5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεγαλύτερο πακέτο αν μοιραστεί έστω σε 3 άτομα, νομίζω είναι καλή προσφορά ειδικά αν περιλάμβανε στην Ελλάδα και το News+ που έχει όλα τα κορυφαία περιοδικά. 10 ευρώ το μήνα για arcade, music, news+  και για όποιες λίγες σειρές έχει το AppleTV+ (που πιστεύω θα εμπλουτιστεί αρκετά μέσα στο 2021) συν του ότι θα σου αντιστοιχεί ένα μεγάλο μέγεθος (650-700gb) στο icloud για backup συσκευών και φωτογραφιών, νομίζω είναι αρκετά καλό deal. Για το Fitness+ δεν έχω άποψη ακόμη. 

Αν το κάνεις για 6 άτομα, όπου υπάρχουν κάποια μικροπροβληματάκια αν είναι 6 σχετικά άγνωστα μεταξύ τους άτομα, το 5 ευρώ / μήνα φαντάζει ευκαιρία. Θα ήταν τέλειο όμως αν το μοιράζονταν ας πούμε 3 ζευγάρια φίλων που γνωρίζονται μεταξύ τους και στοίχιζε 10 ευρώ στο ζεύγος.

Επίσης για όποιον δεν το έχει δοκιμάσει και έχει παιδιά, το arcade είναι μια πολύ ποιοτική λύση παιχνιδιών, αν θέλει τα παιδιά του, ειδικά αν είναι μικρά, να μην πέσουν σε Fortnite, PUBG και πιο βίαια παιχνίδια. Εγώ αν είχε βγει 3 χρόνια νωρίτερα, θα είχα αποφύγει να πάρω XBOX στο γιο μου και να είμαι συνεχώς με την έννοια τι παιχνίδια θα εγκαταστήσει.

Επεξ/σία από ripper386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ripper386 said:

Εγώ αν είχε βγει 3 χρόνια νωρίτερα, θα είχα αποφύγει να πάρω XBOX στο γιο μου και να είμαι συνεχώς με την έννοια τι παιχνίδια θα εγκαταστήσει.

Ευτυχώς τη γλίτωσε το παιδί και θα παίζει παιχνίδια της προκοπής. :P

 

Κατά τα άλλα στο xbox έχει ρυθμίσεις ώστε να μην έχεις έννοια του τι και πόσο θα παίξει αν θυμάμαι καλά. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμες παντως θα κατεστρεφαν τον ανταγωνισμο προς καθε κατευθυνση. Το θεμα ειναι να ανεβει κ η ποιοτητα των υπηρεσιων. Το peloton παντως επεφτε live η μετοχη του μολις ανακοινωθηκε η τιμη του fitness+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Ο φιλος ρωτησε αρχικα αν τα πακετα ειναι διαθεσιμα σε αλλες πλατφορμες, οχι οι υπηρεσιες μεμονωμενες.

Ναι αλλά μετά αναρωτιέται "... Σκέφτηκα το ενδεχόμενο κάποιος να ήθελε να δεί κάποιες απο τις σειρές του Apple TV, εκτός οικοσυστήματος..." οπότε εκεί πήγαινε η απάντησή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Eloy είπε

Kαλά ρε μεγάλε, μη βαράς... Σκέφτηκα το ενδεχόμενο κάποιος να ήθελε να δεί κάποιες απο τις σειρές του Apple TV, εκτός οικοσυστήματος...

 

Είναι διαθέσιμο μέσω browser στο: https://tv.apple.com

Κατά τη διάρκεια της καραντίνας έδιναν και αρκετό περιεχόμενο δωρεάν, άσχετα με το αν είχες συσκευή της apple.

Επίσης λέγεται πως η ποιότητα του 4Κ είναι η καλύτερη που υπάρχει σε streaming πλατφόρμα. Το αρνητικό είναι πως δεν έχει ποικιλία, αν και αυτά που έχει έχουν γενικά καλές κριτικές.

Επεξ/σία από fivdis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ripper386 είπε

Επίσης για όποιον δεν το έχει δοκιμάσει και έχει παιδιά, το arcade είναι μια πολύ ποιοτική λύση παιχνιδιών, αν θέλει τα παιδιά του, ειδικά αν είναι μικρά, να μην πέσουν σε Fortnite, PUBG και πιο βίαια παιχνίδια. Εγώ αν είχε βγει 3 χρόνια νωρίτερα, θα είχα αποφύγει να πάρω XBOX στο γιο μου και να είμαι συνεχώς με την έννοια τι παιχνίδια θα εγκαταστήσει.

parental controls δεν είχε το xbox ; ή απλά το λες για το ότι δεν έχει τέτοιους είδους παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2020 στις 9:34 ΜΜ, Vasilisxd είπε

Μόνο το Music λέει , αλλά για άτομα με μισθό Αμερικής , δεν υπάρχει πρόβλημα , αφήνουν την συνδρομή να τρέχει.

Συγνώμη φίλε αλλά θα διαφωνήσω.

Όταν το Netflix έχει φτάσει στα 15 ευρώ, όταν το spotify family μόνο του έχει 11 ευρώ, 20 ευρώ και για apple music και για apple tv+ και για arcade και για 200GB στο icloud δεν νομίζω να τη λες και υπερβολική τιμή ακόμη και εκτός Αμερικής.

Και μη μου πεις κάνεις ότι το netflix και το spotify μπορείς να το μοιράζεις γιατί και το apple one family μπορείς να το μοιράσεις και να βγαίνει κάτω από 4 ευρώ στο καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...