Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα έχουν οθόνη 120Hz


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Superuser3 είπε

Σωστός.Άλλη ήθελα να ανεβάσω. 

87f68a7857aa7c3.gif

 

10 ώρες πριν, AtiX είπε

Τώρα οκ, υπερβολικό αλλά οκ...

Ωραίο το παράδειγμα αλλά μην ξεχνάμε πως η αντίληψη του ματιού είναι πολυπαραγοντική και παίζουν ρόλο η φωτεινότητα, τα χρώματα, η ανάλυση κλπ. Από μόνα τους τα Hz, sorry παίδες, αλλά δεν τα αντιλαμβανόμαστε όλοι το ίδιο. Και πραγματικά είναι αστείο να συνεχίζουν να υπάρχουν σχόλια του στυλ " Μα καλά! Στραβοί είναι? Δεν βλέπουν τη διαφορά?"!

Και η απάντηση είναι ΟΧΙ!!! Για όσους τη βλέπετε αϊντέστε σε αντίστοιχη συσκευή! Αλλά δεν είστε πλειοψηφία!!! Μην κρίνετε εξ'ιδίων τα αλλότρια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NasstasjiaP είπε

 

Ωραίο το παράδειγμα αλλά μην ξεχνάμε πως η αντίληψη του ματιού είναι πολυπαραγοντική και παίζουν ρόλο η φωτεινότητα, τα χρώματα, η ανάλυση κλπ. Από μόνα τους τα Hz, sorry παίδες, αλλά δεν τα αντιλαμβανόμαστε όλοι το ίδιο. Και πραγματικά είναι αστείο να συνεχίζουν να υπάρχουν σχόλια του στυλ " Μα καλά! Στραβοί είναι? Δεν βλέπουν τη διαφορά?"!

Και η απάντηση είναι ΟΧΙ!!! Για όσους τη βλέπετε αϊντέστε σε αντίστοιχη συσκευή! Αλλά δεν είστε πλειοψηφία!!! Μην κρίνετε εξ'ιδίων τα αλλότρια!!!

Εγω παντως που το ματι μου δε πιανει διαφορες απο oled σε lcd(πλην του μαυρου) οταν αλλαξα τηλεοραση σε χαμηλοτερα hz νομιζα οτι η καινουρια ηταν χαλασμενη μεχρι να συνηθισω

Επεξ/σία από Tomyb
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Tomyb είπε

Εγω παντως που το ματι μου δε πιανει διαφορες απο oled σε lcd(πλην του μαυρου) οταν αλλαξα τηλεοραση σε χαμηλοτερα hz νομιζα οτι η καινουρια ηταν χαλασμενη μεχρι να συνηθισω

Στα λόγια μου έρχεστε... κάποιος άλλος θα καταλαβαίνει και διαφορές μεταξύ OLED & LCD... αλλά δεν θα καταλαβαίνει διαφορά στη συχνότητα και ούτο καθ'εξής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John prosser New, adjusted Apple dates!

Apple Watch & iPad
- Via press release
- Week 37 w/c Sep 7

iPhone 12 event
- Week 42 w/c Oct 12

iPhone 12 devices 
- Preorders week 42 w/c Oct 12
- Shipping week 43 w/c Oct 19

iPhone 12 Pro devices
- Preorder and shipping in Nov (no exact date yet)

Αρα 30 οκτωβριου Ελλαδα τα απλα 12αρια και μετα 20 νοεμβριου τα pro. Προβλεψη για 799ευρω  για iphone 12 στις  5.4 ιντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...